dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie Samodzielne ogrodzenie gabionowe ?

    Witam,

    zamierzam wykorzystać w ogrodzie i przy ogrodzeniu (jako jego część) gabiony do niwelacji różnic w terenie. Interesuję mnie takie gabiony o wysokości 50-60 cm i szerokości 40 - maks 50 cm. Gabiony będą leżeć tylko koło siebie (nie na sobie, w górę)

    Zastanawiam się czy można wykonać to samemu, z siatki panelowej? Zalety to cena. Siatkę panelową "gołą", z drutu fi 4mm, wysoka 2 lub 2,20 a szeroka na 2,5 mogę kupić za 70-80 zł. Ocynkowanie podwójne tego mam za darmo! Wtedy cena za 1mb gabiony wychodzi ok 32 zł + własna praca. Na allegro to kosztuje min ok 80-90 zł za 1 mb. Zostaje tylko to odpowiednio wygiąć. Czy ktoś to robił już?

    1. mam do dyspozycji stare wyginarki do blachy od dekarzy lub zginarki mechaniczne do stali, czyli z wygięciem niby bez problemu. Tylko jak zachowuje się taka siatka po zagięciu? pęknie?
    2. czy taka siatka utrzyma wsadzony do niej kamień (w najgorszym wypadku podstawa będzie 40 cm, a wysokość 60 cm)?
    3. i najgorsze co z "bokami" siatki po wygięciu. Tak jak mam pomysł na 4 główne płaszczyzny + ich wygięcie + połączenie to nie wiem co zrobić z bokami. Możliwe jest oddzielenie galionów między sobą (swoimi bokami) wbitymi w ziemię kwadratowymi palami drewnianymi (zostało mi na działce tego sporo, tylko je pomalować resztą drewnochronu albo znacie inne rozwiązanie.

    w sumie potrzebuje takich gabionów ok 30 sztuk, plus kolejne do ogrodzenia frontowego później to razem z 45 sztuk. Przy oszczędności 50 zł, to jest 2250 zł. I coś się samemu w końcu przy domu zrobi, na powietrzu. Czy może zostać w biurze w pracy, zarobić więcej i kupić z allegro ??

  2. #2

    Domyślnie

    Nawet jeśli zapłacisz za gotowe kosze, to gwarantuję Ci że Twój płot bedzie dużo tańszy od wymurowania muru z granitu. A efekt Twojej pracy będzie oryginalny. Rzuć na płot jeszcze bluszcz a uczłowieczysz to ultra nowoczesne dzieło. U mnie na stronce gotowy przykład w zakładce zdjęcia.
    Pozrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    nic nie pomoge,ale zaznacze sobie watek do obserwacji,bo planuje gabiony,a przydaloby sie obnizyc koszty....

  4. #4

    Domyślnie

    Z tymi oszczędnościami nie należy przesadzać. Wykopać fundament na metr na całej długości ogrodzenia, zazbroić i zalać B20 z gruchy

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bekaert
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    gm. Dąbrowa Chełmińska
    Posty
    127

    Domyślnie

    fi 4mm za cienkie - spawy mogą zacząć pękać już przy wyginaniu, a cięzar kamieni napewno je dodatkowo pouszkadza. Jakość na allegro idzie za ceną. Prawidłowe gabiony wykonuje się z płaskich elementów łączonych ze sobą spiralą z drutu i większość z nich ma oczka kwadratowe 3". Popytaj w okolicznych hurtowniach lub u dystrybutorów Betafence o kraty zgrzewane (weldmesh) są z czarnej stali więc możesz je poprzycinać na określone wymiary a później ocynkować http://www.pajeczyna.krakow.pl/53-Kraty-Weldmesh.htm
    Mój domek
    Zajrzyj http://www.archeton.net/RESOURCES/WI...a-390-a0-p.jpg
    Ogrodzenia i bramy - to moja praca, która zaspokaja moje 3 PASJE - rodzinę, dom i motoryzację

  6. #6

    Domyślnie

    Podoba mi sie tego typu ogrodzenie. Pokazalam to mezowi, a on stwierdzil, ze nie ma mowy, bo w nocy zakradnie sie jakis gowniarz z sekatorem i dla zartu potraktuje nim ogrodzenie. Ten to ma wyobraznie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    Podoba mi sie tego typu ogrodzenie. Pokazalam to mezowi, a on stwierdzil, ze nie ma mowy, bo w nocy zakradnie sie jakis gowniarz z sekatorem i dla zartu potraktuje nim ogrodzenie. Ten to ma wyobraznie
    No fakt, mąż ma wyobraźnie bo niby czemu ten sam gówniarz nie ma sekatorem przeciąć ogrodzenia z siatki czy powyginać panele, albo farbą oblać płot drewniany. W sumie to łatwiej o resztki farby niż sekator I tak samo może zniszczyć auto i elewację

    wg. mnie ganiony jako część ogrodzenia (np: dolny element a nad nim drewno, siatka czy panel) są bardzo ładne i efektowne. Dodają ogrodzeniu nie tylko uroku, ale i wrażenie masywności, wytrzymałości (dlatego część użyję do ogrodzenia frontowego). Bardzo dobrze też się sprawdzą w ogrodzenie jako "murek" oporowy przy rożnych uskokach terenu (tu je jakoś dodatkowo zabezpieczę przed ziemią od strony uskoku).
    Pasują mi do mojego domu nowoczesnego (tak mi się wydaję; dachówka Creaton Domino grafitowa, deskowanie w szczycie, sporo przeszkleń, jasna - chyba biała elewacja itp) i do terenu na jakim się buduję czyli lasek: sosenki.

    p.s. w przyszłym roku coś z tym zrobię, tylko czy to na wiosnę czy jesień, a może dopiero w 2012 ? Szkoda planować tak daleko. I chyba dobry gabion to z siatki grubej, dobrze zgrzanej, połączonej a nie wyginanej. Może tylko w przyszłym roku bym spróbował wygiąć jeden panel na próby ciekawe....

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odświeżę temat, bo również w tym roku na wiosnę się przymierzam do tego ogrodzenia.
    Jak ktoś ma jakieś ciekawe rozwiązania (mix gabionu z innymi elementami) to bede wdzieczny.
    Ja myślę, w przyszłym miesiącu się za to zabrać.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    tez sie interesuje ogrodzeniem gabionowym. Mam w planie realizacje na przyszly rok a firma Betafence z tego co zauwazylem na stronie
    internetowej znajduje sie blisko mnie. W maju zamierzam ich odwiedzic
    Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzysztof-Krysiński

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zacharzyce
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Łukasz,
    jeśli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie gabionów, to musisz sobie jasno okreslić gdzie będą one wykorzystane i dobrać odpowiedni rodzaj gabionu i jego parametry.

    Jeżeli chcemy zrobić ogrodzenie to należy sprawdzić czy takie ogrodzenie z gabionów nie przewróci się pod działaniem wiatru albo czy nie „wtopi” się w grunt. Dlatego warto czasem powierzyć temat fachowcom. Gabion musi mieć odpowiednią szerokość i być posadowiony na odpowiednim, utwardzonym podłożu. Czasami na fundamencie betonowym. Może być też posadowiony na gruncie, ale wtedy zazwyczaj musi być szerszy w podstawie.

    Generalnie i tak może być tańszy od tradycyjnego murku z fundamentem, bo da się go postawić bez fundamentu. Ale jak mówiłem lepiej uzgodnić to z fachowcami. Źle by się to skończyło gdyby ściana przewróciła się na dzieci bawiące się obok…


    Jeszcze inaczej należy podejść do gabionów na umocnieniu skarpy- gabion na umocnienia skarpy to pracuje on jako ściana oporowa. Dlatego też jego przekrój musi być odpowiednio dobrany, tak aby skarpa nie spłynęła na przykład po deszczu. Szczególnie niebezpieczne jest to przy wysokich skarpach. Generalnie jednak jest to na pewno rozwiązanie dużo tańsze niż budowa żelbetowego muru oporowego. Ale temat trzeba obgadać z fachowcami.

    pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dominika_Kok

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    51-665
    Posty
    1

    Domyślnie

    Krzysztof, wyczerpujące informacje, dzieki mimo że to nie ja zadawałam pytanie, to skorzystam

    HenKor wspomniał o Betafence, czy orientujecie się w cenach i jaką dają gwarancję na swój produkt?

    pozdrawiam
    Dominika

  12. #12

    Domyślnie

    czy zna ktoś firmę produkującą ogrodzenia gabionowe w rejonie Krakowa?

  13. #13

    Domyślnie

    oczywiście im dalej w las tym więcej drzew. Poprosiłem 3 firmy o wycenę siatki zgrzewanej bez cynkowania (mam cynkowanie za darmo!). Dali takie ceny, że jak mam sam giąć, ciąć, cynkować, składać to szkoda czasu! Gabiny kupię, niestety nie w tym roku bo cały czas jest coś ważniejszego przy domu niż ogrodzenie. Za to sam podejmuje się je zamontować, sam zbieram kamienie (zaprzyjaźnieni rolnicy mi odkładają i znajomy ze żwirowni).

    Błędów przy montażu nie popełnię bo moja skarpa to tylko z nazwy jest skarpa. Mam uskok 70cm ziemi, naturalny i tylko "wykończę" go 2 gabionami. I jeszcze pewnie za gabione, żeby mi się piasek z skarpy nie sypał wbiję kołki co 50 cm, obiję to starymi dechami i dopiero przyłożę gabiony. A do ogrodzenia to tylko daję 1 gabion poziom. Pomiędzy gabion słupek i do tego jakiś metal lub drzewo.

    p.s. jak ktoś sam zmontuje gabion to czekam na recenzję i wycenę. Może temat wróci.

  14. #14

    Domyślnie

    Krzysztofie - wtapianie w ziemię jest mi dobrze znane. Ja u siebie koniecznie wykonam w ogrodzeniu pod gabion min. chudziak. Wrzucę tam resztki stali z budowy, gruz i coś umieszam w betoniarce. Pod 1 poziomy gabin starczy. Jeszcze to tylko jakoś przed wilgocią zabezpieczę od dołu.

  15. #15

    Domyślnie

    moj sasiad w tej chwili jest na etapie budowy ogrodzenia wlasnie cos a`la gabiony. wyglada to mniej wiecej tak ze ma postawione jakby 2 ogrodzenia z siatki paneloej ocynkowaniej oddalone od siebie o mniej wiecej 20cm i to wkladal kamienie (chyba odpad z szarego granitu-przynajmniej tak to wyglada z perspekty kilku metrow), po ulozeniu kamieni calosc obficie plukal woda w celu pozbycia sie kurzu z tego kamienia - teraz plot wyglada naprawde okazale i pewnie wyszedl duzo taniej od oryginalnych gabionow

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcys20 Zobacz post
    moj sasiad w tej chwili jest na etapie budowy ogrodzenia wlasnie cos a`la gabiony. wyglada to mniej wiecej tak ze ma postawione jakby 2 ogrodzenia z siatki paneloej ocynkowaniej oddalone od siebie o mniej wiecej 20cm i to wkladal kamienie (chyba odpad z szarego granitu-przynajmniej tak to wyglada z perspekty kilku metrow), po ulozeniu kamieni calosc obficie plukal woda w celu pozbycia sie kurzu z tego kamienia - teraz plot wyglada naprawde okazale i pewnie wyszedl duzo taniej od oryginalnych gabionow
    Trzaśnij fotkę i umieść na forum...chyba, że zastrzegł znakiem firmowym ale wątpię . Zachęcam to zamieszczania zdjęć z płotów gabionowych na naszych działkach...nie takich z kolorowych folderów ale naszych. Ja mam skarpę o wysokości ok. 1.80 cm i długości 30 m-to będzie jazda z gabionami ale na razie...szacuję koszty. Wesołych Świąt.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też zainteresowałem się gabionami. I to chyba nawet trochę więcej niż zainteresowałem się bo juz nabyłem takowe 3szt.
    Oczywiście jeszcze nie sa zamocowane ale efekt może być bardzo ciekawy. Wysokość 160cm. Odbierałem osobiście w Tarnowskich Górach.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #18

    Domyślnie

    autorus a jak je będziesz mocował do podłoża?
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  19. #19

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zamówiłem i odebrałem osobiście u nich http://www.forgarden.pl/
    Ale znalazłem ich na allegro. Czy ceny są przyzwoite to już sam musisz ocenić.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony