dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Twoje ceny sa tez troche przesadzone bo zwykly panel 173*250 oczko 5*20, drut 4mm to cena 80zł. Jezeli juz sie upierasz przy drucie 5/6 to taki panel mozna kupic za147zl
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hiko

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    poszukuje firm, które wykonują elementy ogrodzeń gabionowych, chodzi mi o wykonanie profila 20x9x2 z otworami

  3. #43

    Domyślnie

    Witajcie. Właśnie zamówiłem panele 2D (6/5/6mm 163/250cm) na swoje ogrodzenie gabionowe. Teraz zastanawiam się nad łączeniem paneli ze sobą oraz mocowaniem ich do słupków. Co polecacie? Zależy mi żeby było wytrzymałe i nie za drogie.
    Widziałem konstrukcje łączone spinkami skręcanymi typu L ( http://www.styloweogrodzenia.pl/pl/p...i-L-ocynk/1416 ) ale w przypadku mojego muru musiałbym wydać 850 zł + mocowania do słupków i klamry spinające panele ze sobą.
    Solidnie wyglądają też złączki W1 ( http://technikimontazu.pl/spinka-do-...opj-p2317.html) i tu kosztowały by mnie około 200zł, ale jest jeden problem zaciskarka kosztuje 850zł, lub ewentualne wypożyczenie około 150zł.
    Ostatnie rozwiązanie jakie mi wpadło w oko to spinki typu C ( http://www.styloweogrodzenia.pl/pl/p...LAST-OCYNK/759 ) najtańsze i najmniej widoczne. Koszt dla mnie to około 70zł (przy dwukrotnie większej ilości niż w przypadku L lub W1) + kleszcze do zaciskania za 80zł.
    Co byście wybrali? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Czy spinki typu C do których się skłaniam nie będą się rozginać pod ciężarem wypełnienia?

  4. #44
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlono1 Zobacz post
    Witajcie. Właśnie zamówiłem panele 2D (6/5/6mm 163/250cm) na swoje ogrodzenie gabionowe. Teraz zastanawiam się nad łączeniem paneli ze sobą oraz mocowaniem ich do słupków. Co polecacie? Zależy mi żeby było wytrzymałe i nie za drogie.
    Widziałem konstrukcje łączone spinkami skręcanymi typu L ( http://www.styloweogrodzenia.pl/pl/p...i-L-ocynk/1416 ) ale w przypadku mojego muru musiałbym wydać 850 zł + mocowania do słupków i klamry spinające panele ze sobą.
    Solidnie wyglądają też złączki W1 ( http://technikimontazu.pl/spinka-do-...opj-p2317.html) i tu kosztowały by mnie około 200zł, ale jest jeden problem zaciskarka kosztuje 850zł, lub ewentualne wypożyczenie około 150zł.
    Ostatnie rozwiązanie jakie mi wpadło w oko to spinki typu C ( http://www.styloweogrodzenia.pl/pl/p...LAST-OCYNK/759 ) najtańsze i najmniej widoczne. Koszt dla mnie to około 70zł (przy dwukrotnie większej ilości niż w przypadku L lub W1) + kleszcze do zaciskania za 80zł.
    Co byście wybrali? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Czy spinki typu C do których się skłaniam nie będą się rozginać pod ciężarem wypełnienia?
    Witam,

    jeśli chcesz postawić bezpieczne dla Ciebie i otoczenia ogrodzenie gabionowe, które będziesz wypełniać ciężkim materiałem, nie oszczędzaj. Źle przygotowana konstrukcja może przewrócić się na przechodnia, dziecko albo psa. Panele powinny być ze sobą spięte specjalnymi złączkami, aby były na pewno położone równolegle względem siebie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-2(132753s_1beka).jpg
Wyświetleń:	1002
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	260059

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  5. #45

    Domyślnie

    Owczarek ma 100% racji
    jak się nie dopilnuje każdego szczegółu to potem są takie efekty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-05-18 11.49.05 (Large) (2).jpg
Wyświetleń:	2242
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	260935
    Ostatnio edytowane przez usrobo ; 18-05-2014 o 17:01

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o matko ale dzięki za fotki, będę uważał jak nie wiem co
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #47

    Domyślnie

    25m gabionu, 30 ton kamienia
    ponad 3 tygodnie stało bez problemu
    wysypalo się po wczorajszej ulewie, chyba kamienie dostaly poślizgu lub ciężar wody przekroczył wytrzymałość łączeń
    A tak to wyglądało przed "awaria"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-04-25 17.52.37 (Large).jpg
Wyświetleń:	1868
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	260934

    trzeba rozebrać i poskałdać na nowo

  8. #48

    Domyślnie

    tak to wygląda po otwarciu kosza
    teraz najgorsza cześć czyli wysypanie kamienia z kosza, ponowny montaż i zasypanie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-05-19 13.04.05.jpg
Wyświetleń:	1910
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	261060

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Poprosimy więcej fotek.

  10. #50

    Domyślnie

    sprawa się wyjaśnia, na 90% winą jest przekręcenie główek śrub montażowych. Przykręcaliśmy je wiertarką bez sprzęgła.
    po 2 stronie technika była trochę inna i śruby nie były "przekręcane" i płot stoi bez żadnego problemu.
    To tylko dowodzi ze trzeba dopilnować najmniejszych elementów.
    nie odważyłbym się stawiać takiego ogrodzenia ze zwykłych paneli, a łączenia robić kawałkiem drutu.

  11. #51
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał usrobo Zobacz post
    tak to wygląda po otwarciu kosza
    teraz najgorsza cześć czyli wysypanie kamienia z kosza, ponowny montaż i zasypanie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-05-19 13.04.05.jpg
Wyświetleń:	1910
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	261060
    Witam,

    Gabiony i murki gabionowe z paneli ogrodzeniowych są bardzo ładne, ale wymagają szczególnej uwagi. Szkoda usrobo, że tak się stało, ale
    dobrze przynajmniej, że kamienie się na nikogo nie wysypały.

    Bardzo ważna jest stabilna konstrukcja - mocny, porządny panel, bdb słupy i solidne mocowanie wraz ze złączkami, jako jeden system wyprodukowany przez jednego producenta posiadającego doświadczenie w tego typu konstrukcjach i gwarantującego poprawność konstrukcji . Szukanie i zbieranie elementów tańszych lub najtańszych od różnych producentów, alternatywnych do oryginalnych, nigdy nie będzie gwarantowało poprawności wykonania konstrukcji gabionowej. Ponadto bardzo istotne jest przestrzeganie instrukcji montażu i zaleceń producenta danego systemu gabionowego.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał usrobo Zobacz post
    sprawa się wyjaśnia, na 90% winą jest przekręcenie główek śrub montażowych. Przykręcaliśmy je wiertarką bez sprzęgła.
    po 2 stronie technika była trochę inna i śruby nie były "przekręcane" i płot stoi bez żadnego problemu.
    To tylko dowodzi ze trzeba dopilnować najmniejszych elementów.
    nie odważyłbym się stawiać takiego ogrodzenia ze zwykłych paneli, a łączenia robić kawałkiem drutu.
    Ale sobie przyjrzałem się dokładnie zdjęciom i moim zdaniem to wygląda bardzo porządnie. Moje firmowe wyglądają identycznie. To nie z paneli ogrodzeniowych.

    Czy założyłeś te same panele? Chyba takie pogięte nie dałoby rady wyprostować.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #53

    Domyślnie

    witam
    płot już stoi ponownie.
    Tak, system który zakupiłem był przeznaczony do tego celu
    zakupione było wszystko oryginalne. panele, słupki, łączniki, śruby
    fundament 0,8-0,9m zbrojony o szerokości 40cm zalewany betonem B15 z gruszki
    jedynie sam to skręcałem, zgodnie z opisem

    wg mnie zawiódł najsłabszy element czyli śruby mocujące wzmocnienia między panelami.
    to jest najsłabszy element całego systemu
    wg mnie powinno to być rozwiązane inaczej np łączniki w kształcie |--------| blokujące się o panele

  14. #54

    Domyślnie

    Nie wiem czy tak można, ale jeśli ktoś by chciał zdjęcie ładnie zrobionego ogrodzenia z gabionów połączonych z drewnem, służę adresem na google street view.

    Swoją drogą, mam mieszane uczucia, czy ten pomysł jest w porządku - dom nie mój, ale przecież zdjęcie jest ogólnodostępne, a ja tylko chcę podpowiedzieć gdzie szukać.
    Wojtek, prawie zawsze.

  15. #55

    Domyślnie

    dawaj
    street view jest ogólnodostępne

  16. #56

    Domyślnie

    Katowice, ul. Sołtysia. Mimo wszystko mam opory, więc "przejedź" się między numerami 58 a 72.
    Wojtek, prawie zawsze.

  17. #57

    Domyślnie

    a tak to wygląda u mnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-05-03 12.46.41 (Large).jpg
Wyświetleń:	1592
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	262718

  18. #58

    Domyślnie

    Kasia ! dzięki za lokalizację. nie masz się czym stresować, niech się google stresuje ze fotografuje cały świat.
    dzięki temu można zobaczyć coś ładnego bez kosztownego dojazdu.

    Ogrodzenie ładne ale wykonane ze zwykłych paneli ogrodzeniowych bez wzmocnień podłużnych wykonanych z ceownika.
    Nie widać także sposobu łączeń między panelami więc będzie to chyba "drut"
    no i wysokość nie za duża u mnie jest 1,8m i inne ułożenie kamieni, być moze takie ułożenie nie powoduje nacisku na siatkę ?

  19. #59

    Domyślnie

    Nie przyglądałem się jak to jest konstrukcyjnie rozwiązane, po prostu mi się podoba, choć widziałbym jeszcze nieco więcej drewna.
    Ale ogólnie - śliczny dom, więc wszystko mi w nim pasuje. Z wyjątkiem lokalizacji.
    Wojtek, prawie zawsze.

  20. #60

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu nie brałabym się za to sama, tylko zleciła to jakiejś firmie. Oszczędności niby mogłyby być spore, ale nie masz pewności, że uda Ci się samemu to wszystko zrobić. Mi ogrodzenie stawiała firma Ergo-Invest. Koszty nie były wygórowane, a robota została wykonana solidnie.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony