dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 124
  1. #21

    Domyślnie

    Marku K!
    Nie możesz dokonać wymiany z powodu braku materiałów? Mnie zostało kilka złączek ze starego systemu (tych ze stalowymi pierścieniami). Zdaje się że mam też taką rurę. Gdybyś potrzebował to odezwij się!

  2. #22

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Aniu, ale chyba nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Materiałów mi nie brakuje.
    Marek.

  3. #23

    Domyślnie

    Do ADAMOS48
    Użytkuję od 5 lat instalację CO wykonaną w plastiku. Posiadam kocioł na paliwo stałe (węgiel), parę razy zdarzyło mi się zagotować wodę w instalacji i nic się nie stało. Na piecu w najwoiększe mrozy utrzymuję temperaturę w granicach 60 do 80 stopni. Więc nie przesadzaj z tym ubezpieczeniem.

  4. #24

    Domyślnie

    Co to jest plastik?.
    Słyszałem o: polistyren, ABS, polipropylen, polibutylen itp, ale o takim materiale na instalację CO to... co to za cudo?.
    Marek.
    P.S. A tak w ogóle to "wyjątek nie czyni reguły".

  5. #25

    Domyślnie

    Ciao
    Cytat Napisał ADAMOS48
    A Twój instalator dostanie nobla jak jest w stanie fizycznie połączyć rurkę miedzianą z grzejnikiem aluminiowym.
    To za to daja Nobla ?

    Albo ja nic nie rozumiem albo mam cala kolekcje nobli

  6. #26

    Domyślnie

    czyli jest to możliwe, tak???

  7. #27

    Domyślnie

    Oczywiscie ze mozliwe - szczerze mowiac to nie bardzo rozumiem zkad taki problem i na czym on polega

  8. #28

    Domyślnie

    to co dla jednych niemożliwe , dla drugich oczywiste, ciężko się w tym wszystkim połapać laikowi

  9. #29

    Domyślnie

    Ciao

    Przepraszam zone ale niechcialbym sie wymadrzac, ja stosuje do instalacji z miedzi i grzejnikow z aluminium np. takich zaworow, sa produkowane wlasnie w tym celu:

    Jezeli chodzilo o inne problemy to sie nie polapalem

    Odbieglismy od tematu - przepraszam

  10. #30

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał damis
    Do ADAMOS48
    Użytkuję od 5 lat instalację CO wykonaną w plastiku. Posiadam kocioł na paliwo stałe (węgiel), parę razy zdarzyło mi się zagotować wodę w instalacji i nic się nie stało. Na piecu w najwoiększe mrozy utrzymuję temperaturę w granicach 60 do 80 stopni. Więc nie przesadzaj z tym ubezpieczeniem.
    to zagotuj jeszce parę razy hehehehhe i po 10 latach wymieniasz instalację która powinna chodzić ze 30 a w miedzi to i 50 hehehehe. mogę się założyć że teraz po przecięciu rurki od środka wysypie się proszek bo rureczka parcieje od środka heheheh pzdr

  12. #32

    Domyślnie

    filips nie masz ani jednego nobla ty poprostu najwyrażniej w świecie nic nie rozumisz.Jak technicznie jesteś w stanie połączyć bezpośrednio rurkę miedzianą z grzejnikiem aluminiowym.Zawsze pozostanie uszczelka korek redukcyjny zawór nypel przejściowy lub nie i na końcu rurka miedziana. Więc jest bezpośrednie połączenie nie możliwe

  13. #33

    Domyślnie

    gościu napisał prawdę .Plastik jest nie stabilny atomowo i poddany ekstremalnym warunkom starzeje się z szybkościa błyskawicy.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADAMOS48
    filips nie masz ani jednego nobla ty poprostu najwyrażniej w świecie nic nie rozumisz.Jak technicznie jesteś w stanie połączyć bezpośrednio rurkę miedzianą z grzejnikiem aluminiowym
    Ciesze sie ze mi to wyjasniles bo juz sie balem ze zostane miliarderem
    Jezeli tak chcesz kombinowac to bedzie trzeba robic odlew grzejnika razem z instalacja bo inaczej bedzie niemozliwe polaczenie, ja wkladam zawory pomiedzy grzejnik a rurke nie dlatego ze inaczej sie nie da tylko dlatego ze jest potrzebny ale jezeli ty uwazasz ze nie to wystarczy do rurki miedzianej przyspawac koncowke gwintowana i wkrecic do grzejnika ale tak "technicznie" to ja sie na tym nie znam .

    (no tak ale pomiedzy nimi bedzie tasma teflonowa wiec masz racje - nie da sie)

    A co do systemow z polipropylenu PP-R to warto poczytac tutaj, oni to robia od 1973 roku i daja gwarancje do wysokosci 5.000.000 € - ja wtedy chodzilem do szkoly a ty ADAMOS48 ???

    I TO BY BYLO NA TYLE

  15. #35

    Domyślnie

    Do szkoły chodziłeś ,ale czy zrozumiałeś to już inna sprawa

  16. #36

    Domyślnie

    Wiesz po co sie dziadostwo ubezpiecza ,ano po to żeby jak ktoś jest upierdliwy to ubezpieczyciel po wojnie sądowej rzuci z łaski na uciechę jakoś 100 a naiwni sie podniecają

  17. #37

    Domyślnie

    P.S, życzę ci żebyś swoich praw do ubezpieczonego plastiku dochodził sądownie .

  18. #38

    Domyślnie

    Plastik Genowe wymyślili jak już amerykanie 1932roku do doprowadzania wody na plac budowu sic.

  19. #39

    Domyślnie

    Ciao
    Cytat Napisał ADAMOS48
    gościu napisał prawdę .Plastik jest nie stabilny atomowo i poddany ekstremalnym warunkom starzeje się z szybkościa błyskawicy.
    No tak i teraz niewiem czy mam zawolac hydraulika czy Rita Levi-Moltancini - mam dziure w rurze

    Cytat Napisał ADAMOS48
    Plastik Genowe wymyślili jak już amerykanie 1932roku do doprowadzania wody na plac budowu sic.
    Czyli to juz stara technologia czy nie ???


    Daj sobie spokoj, jezeli sie z czyms nie zgadzasz to OK a poza tym jest jeszcze reszta swiata i niezaleznie od ciebie bedzie miala inne zdanie nawet jezeli jest to dla ciebie "upierdliwe dziadostwo" (to nie moja wina ze jestes "Handlowcem z koniecznosci" jak sie sam okresliles)

    To jak jest z tymi rurami miedzianymi ??? i grzejnikami ???

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Wracając do tematu wątku "Instalacje Hepworth - dobre czy złe".
    Zajmuję się jak wiecie montażem kotłów i nie tylko. W 2003 i niestety już w 2004 inwestorzy zgłaszali problemy z nieszczelnością instalacji CO.
    Zapwene myślicie jak to się ma do Hepwortha, otóż ma i nie jest to niestety dobra wiadomość.
    W 2003 było 18 zgłoszeń spadku ciśnienia na instalacji z tego 13 to instalacje właśnie z Hepwortha. W 2004 juz są 3 takie instalacje.
    Nie chcę osądzać czy jest to dobry czy zły system bo nie mam do tego prawa.
    Zastanawiam się natomiast nad tym gdzie jest błąd i dlaczego instalacje w tym czy innym systemie lub innym są nieszczelne ?
    Zły system czy zły montaż a może co innego ?

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony