dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124
  1. #41

    Domyślnie

    Ciao

    VPS - masz na pewno doswiadczenie - twom zdaniem jakie instalacje lepiej montowac. Nie chodzi mi o reklame ani o to co robisz (moze znasz cos dobrego czego nie wykonujesz) ???

    Tak gdybys mial cos poradzic, a potem ile to kosztuje. ???

    Sam bede musial cos wybrac w Polsce i chetnie poslucham. Tutaj gdzie mieszkam liczy sie bardzo serwis techniczny dla klientow

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    filips
    Każdy instalator ma swój ulubiony rodzaj systemu właściwie powinienem napisać, że powinien być przekonany o jakości i słuszności zastosowania danego systemu w danej sytuacji.
    Ja stosuję rury warstwowe PEX-AL-PEX z kształtkami zaprasowywanymi w 80% pozostałe 20% to miedź.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    W 2003 było 18 zgłoszeń spadku ciśnienia na instalacji z tego 13 to instalacje właśnie z Hepwortha. W 2004 juz są 3 takie instalacje.
    Nie chcę osądzać czy jest to dobry czy zły system bo nie mam do tego prawa.
    Zastanawiam się natomiast nad tym gdzie jest błąd i dlaczego instalacje w tym czy innym systemie lub innym są nieszczelne ?
    Zły system czy zły montaż a może co innego ?
    Skoro były zgłoszenia o spadku ciśnienia, to chyba ktoś próbował wyjaśnić skąd się wzięły. Czy na zgłoszeniach sprawa się zakończyła? Znaleziono te nieszczelności? Gdzie były?
    Pozdrowionka
    Metal

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    ...
    W 2003 było 18 zgłoszeń spadku ciśnienia na instalacji z tego 13 to instalacje właśnie z Hepwortha. W 2004 juz są 3 takie instalacje.
    ...
    A masz dane dla innych systemów? No i odniesienie do ilości instalacji?
    Dopiero ich porównanie mogłoby być miarodajne. Tylko na forum można znaleźć dziesiątki nieszczelnych instalacji z miedzi i innych systemów, a forum to zaledwie promil...

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    Ja znalazlem ciekawa alternatywe dla HEP2O - system nazywa sie WIRSBO QUICK&EASY i zasada montazu jest identyczna jak w HEP. Moze ktos sie juz spotkal z tym systemem i ma jakies doswiadczenia??? Niebawem odbieram kalkulacje instalacji w HEP i WIRSBO i wowczas bede mial porownanie jak to wychodzi kosztowo.

    Pozdr

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    Cytat Napisał VPS
    ...
    W 2003 było 18 zgłoszeń spadku ciśnienia na instalacji z tego 13 to instalacje właśnie z Hepwortha. W 2004 juz są 3 takie instalacje.
    ...
    A masz dane dla innych systemów? No i odniesienie do ilości instalacji?
    Dopiero ich porównanie mogłoby być miarodajne. Tylko na forum można znaleźć dziesiątki nieszczelnych instalacji z miedzi i innych systemów, a forum to zaledwie promil...
    masz rację...

  7. #47

    Domyślnie

    Ten gosc powyzej to ja.

    Pozdr

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metal
    Skoro były zgłoszenia o spadku ciśnienia, to chyba ktoś próbował wyjaśnić skąd się wzięły. Czy na zgłoszeniach sprawa się zakończyła? Znaleziono te nieszczelności? Gdzie były?
    Tak nieszczelności znaleziono lecz nie wszystkie. Niektórych nie można było podobno zlokalizować.
    Te które znaleziono usunięto, natomiast część tych których nie znaleziono zalano instalację płynem uszczelniającym.
    Z rozmów z klientami wynika, że wyciaki były na kształtkach (nie pytajcie co było powodem bo nie wiem)
    Może wadliwa kształtka, może błąd montującego
    Aha żadna z tych awari nie była rozpatrzona w ramach 25-letniej gwarancji. Czyżby oczywisty błąd montującego ? Być może.
    O ile pamięć mnie nie myli to żadna z tych instalacji nie była w systemie rozdzielaczowym.

  9. #49

    Domyślnie

    Najpierw chcecie konkretów ,a gdy ktoś rzetelny i fachowiec wam podaje to jeszcze nie wierzycie ,pytam więc co chcecie wiedzic, czy tylko z przekory pytacie .Popieram vps bo mam stycznośc z instalatorami i jest ten temat omawiany zawsze na gorąco .

  10. #50

    Domyślnie

    Z gwarancją jest tak,że zawsze wina jest po stronie inwestora ,nieważne co by się zrobiło lub nie zrobiło{ciśnienie za duże,woda nieodpowiednia ,temperatura za wwysoka ,brak reduktora a jak jest to złe działanie ,nie fachowiec autoryzowany wykonał,i można tak bez końca}

  11. #51

    Domyślnie

    Ciao

    Dzieki VPS - gdybys podal produta to bylbym wdzieczny (ewentualnie na pryw jezeli nie chcesz na ogolnym)

    Dzieki i pozdrowienia dla wszystkich

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADAMOS48
    Najpierw chcecie konkretów ,a gdy ktoś rzetelny i fachowiec wam podaje to jeszcze nie wierzycie ,pytam więc co chcecie wiedzic, czy tylko z przekory pytacie .Popieram vps bo mam stycznośc z instalatorami i jest ten temat omawiany zawsze na gorąco .
    Jeżeli to do mnie, to odpowiadam.
    Na początku, by nie wzniecać niepotrzebnych emocji i dyskusji wyjaśniam: instalacje co i wu robiłem sam z Hep20, działają i jestem zadowolony, ale nie uważam, że jest to jedynie słuszny wybór, ani nie jestem przeciwnikiem miedzi. Poprostu na coś trzebabyło się zdecydować i zdecydowałem.
    Nie chodzi o to, że nie wierzę VPS - właśnie dlatego, że wierzę zadałem mu pytanie. Od początku do końca chodzi mi tylko o konkrety, ale informacja, że ileś instalacji było nieszczelnych, z tego kilka Hep2O, to dla mnie nie jest konkret. Chciałbym wiedzieć co spowodowało nieszczelności, by wiedzieć na co zwrócić uwagę przy eksploatacji moich rurek. Miałem nadzieję, że sam VPS te nieszczelności usuwał, ale jak widać nie.
    Zawsze chętnie czytam o wadach rozwiązań, które zastosowałem, bo chcę wiedzieć, czego mogę się spodziewać. Jeżeli ktoś zna przypadki nieszczelności w Hep2O, to czekam. Ale konkretne fakty, bo gdzie teoretycznie mogą wystapić i z jakich przyczyn to ja wiem.
    Pozdrowionka
    Metal

  13. #53

    Domyślnie

    Metal - masz rację usiłując dowiedzieć się przyczyn. Ale nie męcz VPS, bo on w ostatnim zdaniu napisał: "Zastanawiam się natomiast nad tym gdzie jest błąd i dlaczego instalacje w tym czy innym systemie lub innym są nieszczelne ? Zły system czy zły montaż a może co innego?"
    Czyli sam by chciał wiedzieć, dlatego twoje pytanie większego sensu nie miało.
    W kolejnym poście VPS napisał, że te nieszczelne instalacje nie były robione w systemie rozdzielaczowym. Czyli sporo złączek, w dodatku rozproszonych po całym budynku, a to trudniej kontrolować.
    Jaka piękna katastrofa ...

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    Moim zdaniem przyczyna leży w rozszerzlności cieplnej materiału. Materiał tak jak się rozszerza tak i kurczy się. Jeżeli przy różnicy 20 st wydłuży się o 2,6 mm/m to tak samo się skórczy. I np. układasz rury latem przy temp 30 st. a zaczynasz palić jesienią przy temp 10 st. to rura skróci się o 2,6 mm. Jeżeli ma ona np. 5m to wychodzi 5*2.6=13mm i następuje wyrwanie rury z gniazda. Jestem bardzo zdziwiony możliwościa dopuszczenia takiego systemu do zalewania go w posadzkach. Przy innych systemach zabronione jest zalewanie łączeń skręcanych nie mówiąc o wciskanych rękoma . Druga sprawa to gumowe oringi. Jak myślicie ile lat taka gumeczka wytrzyma będąca cały czas pod wpływem ciśnienia i zmian różnicy temperatur. W innym sytemie z zaciskarkami mechanicznymi ale z takimi oringami gumowymi bylo napisane "Dopuszcza się zalewanie w posadzkach tylko jeżeli oringi są na właściwym miejscu". Dla mnie brzmi to tak jakby producent opon stwierdził " Jak nie przebijesz opony to możesz jeżdzić po gwożdziach". Po wsadzeniu w rurę krztałtki jak mam sprawdzić czy oringi się nie poprzesuwały lub nie podwinęły. Dlatego uważam jak VPS że do zalewania w posadzce nadają się tylko systemy z pierścieniem zamkniętym ponieważ tam uszczelnieniem jast sama rura, a nie jakieś gumowe uszczelki.

  15. #55
    Krak
    Guest
    Krak

    Domyślnie RE: moim zdaniem

    Problem z wydłużeniem jest tylko hipotetyczny i należy tu rozważać nie wydłużenie w cm, lecz siły osiowe jakie działają na rurę. I tu największe są przy stali, połowę mniej na miedzi i podobnie na rurach z wkładem aluminiowym. Elastyczna rura z tworzywa sobie z tym radzi.
    A co do Hepwotha to jak ktoś kupuje te klocki bez oglądania to rozumiem, ale średnio myślący facet jak weźmie do rąk to złącze to przyzna,że węże ogrodowe (gardena) są bardziej wiarygodne. A jeszcze zalewać to w posadzce ? Bez jaj.

  16. #56

    Domyślnie

    Właśnie dziś dokładnie obejrzałem sobie ten system. I nie wzbudził mojego zaufania (choć trzeba przyznać że jest to odczucie wybitnie subiektywne . Gdyby były tam dwie gumki, to wątpliwości byłoby na pewno mniej.
    Raczej zdecyduje się na coś z wkładką aluminiową z połączeniami zaprasowywanymi. Pytani przeze mnie fachowcy też delikatnie to sugerowali (choć mogli mieć w tym swój interes).

  17. #57

    Domyślnie

    Proste rozwiązanie są najbardziej niezawodne. To ostatecznie skłoniło mnie do zakupu, po obejrzeniu prostosty pomysłu. Przede wszystkim brak połączeń sklejanych, zaprasowywanych, spawanych itp. a więc traudnych do pewnego wykonania i właściwie niemożliwych do sprawdzenia. Żadnych połączeń nie mam w podłodze. System rozdzielaczowy z wyjściami pod grzejniki ze ścian. Najlepsza okazała się elastyczność rur. Wykonywałem instalację samodzielnie. Zajęło mi to dwa dni (c.o.+c.w.u.). Gdybym robił z innego materiału nie miałbym żadnych szans ani na taką szybkośc montażu ani na elastyczność a co za tym idzie łatwość montażu. Co do szczelności pogadajmy za 10lat. Na razie widać ccze docinki bez faktów. A jedyny fakt, to brak nieszczelnych instalacji Hepo2O na forum, przy jednoczesnym istnieniu conajmniej kilkunastu przypadków nieszczelności w innych systemach.
    Powodzenia w wyborze.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprzedworski
    Metal - masz rację usiłując dowiedzieć się przyczyn. Ale nie męcz VPS, bo on w ostatnim zdaniu napisał: "Zastanawiam się natomiast nad tym gdzie jest błąd i dlaczego instalacje w tym czy innym systemie lub innym są nieszczelne ? Zły system czy zły montaż a może co innego?"
    Czyli sam by chciał wiedzieć, dlatego twoje pytanie większego sensu nie miało.
    Skoro adresat pytania na nie odpowiedział, to jakiś sens w nim znalazł i chwała mu za to.
    A mój następny post był odpowiedzią do ADAMOSa48. Zdanie: "Miałem nadzieję, że sam VPS te nieszczelności usuwał, ale jak widać nie." - jest dla mnie ewidentnym "odgibaniem się" od VPS'a.
    Pozdrowionka
    Metal

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Sorry ale chyba nie widziałeś połączeń zaprasowanych jezeli piszesz, że są trudne do pewnego wykonania. A właściwie niemożliwe do sprawdzenia są wszystkie instalacje jak się nie ma sprzetu do próby i nie wie jak ją wykonać. Twoje tłumaczenie o czekaniu 10 lat jest trochę niezręczne, ponieważ kupując nowego mercedesa i np seicento nie trzeba czekać 10 lat aby przewidziec które auto więcej się rozsypie. Zauważ, że nikt tu nie namawia do konkretnego systemu zaprasowanego tylko wykazuje wyższość nad systemem z oringami łączonymi na wcisk. A czy to można robić w 2 dni czy 2 tygodnie to sprawa drugorzędna bo instalacje robi się na dziesięciolecia. Może się tak zdarzyć, że zrobiłeś w 2 dni, a poprawiać bedziesz 2 miesiące czego ci nie życze. Pozdrawiam.
    Semp.

  20. #60

    Domyślnie

    gościu, widziałem systemy zaprasowywane i pewnie są niezłe, ale nie da się ich montowac bez narzędzi. Co dla mnie było tutaj najważniejsze. Skoro jesteś taki ich pewny to pokaż mi chociaż jeden stwierdzony, konkretny przypadek nieszczelności Hep2O.
    Bo ja mogę wskazać nieszczelne inne systemy bez problemu. Zaprasowywane także. W Hep2O i podobnych jest najmniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Ponadto można w każdej chwili rozłączyć złączkę i ponownie jej użyć. W innych systemach ponadto trzeba mieć narzędzia i praktykę w ich wykonywaniu. Są dobre, ale dla dobrych instalatorów. Dla osób, które same wykonują instalację Hep2O i podobne to najpewniejszy wybór.
    Jeśli nie masz konkretnych argumentów, to twoje wypowiedzi są tak samo jałowe jak twoja anonimowość. Na razie jesteś nikim, więc twoje opinie znaczą nic. Niech wypowie się ktoś i konkretnie. Na razie mamy same slogany, za to brak danych.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony