dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 81
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie projekt SZPAK pracownia MG PROJEKT

    Witam wszystkich,

    Czy ktoś może zdecydował się na projekt pracowni MG Projekt o nazwie Szpak, który de facto jest wersją bez garażu projektu Bursztyn. Jeśli tak to zapraszam do wymiany doświadczeń.

    Jak w tej chwili jestem na etapie adaptacji projektu w odbiciu lustrzanym. Zmiany jakie prowadzam to poszerzenie domu o 1m od strony łazienki co pozwoli na uzyskanie kilka dodatkowych m2 w niewielkich pokojach oraz w łazience. Dokładam również okno w łazience, którego ewidentnie brak.

    Jeśli jest ktoś jeszcze to w gronie budujących Szpaka lub Bursztyn z MG to napiszcie jakie Wy wprowadzacie zmiany, może uda się coś wykorzystać na własne potrzeby

    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Spojrzałam w projekt Szpak i faktycznie - to Bursztyn bez garażu!
    My właśnie takiego Bursztyna wybudowaliśmy. Zmiany niewielkie - zapraszam do dziennika.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar EwaG26
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ja też przymierzam się do budowy tego domku
    Co do zmian to identycznie jak u Ciebie, dom wydłużyć o metr albo półtora w stronę łazienki i pokoi, okno w łazience koniecznie musi być, chcę jeszcze powiększyć kotłownie (musi być na paliwo stałe ) kosztem małej łazienki i tam zrobić tylko wc.
    Robiłeś już może kosztorys? Zastanawiam się czy uda się wybudować Szpaka za 200 tys. chodzi mi o sam dom bez ogrodzenia, mebli i zagospodarowania terenu.
    A najlepiej załóż dziennik będę stałym gościem

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam EwaG26,
    Fajnie, że znalazł się wreszcie ktoś to będzie budował według tego projektu. Co do kosztów to ja szacuje ok. 250.000 zł i szczerze mówiąc sądzę, że koszty o niższej wartości są realne pod warunkiem dużego nakładu pracy własnej.
    Kiedy zaczynasz budowę, czy masz już jakąś ekipę? Można byłoby skonfrontować ceny.
    Co do dziennika to myślę, że wraz z początkiem budowy będzie czas aby go założyć, na razie załatwiam wszelkie formalności więc tematy mało ciekawe.
    Pozdrawiam,

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar EwaG26
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mam taki szacunkowy kosztorys (własnej produkcji ), mam nadzieję że realny

    papierologia 10 tys.
    robocizna za fundamenty + ściany nośne i działowe + wieniec + pokrycie dachu blachodachówką 35 tys.
    materiał na fundamenty 20 tys.
    materiał na ściany nośne i działowe + wieniec 12 tys.
    wiązary 19 tys.
    blacha + rynny 9 tys.
    komin 3,5 tys.
    posadzki 8 tys.
    tynki 7 tys.
    strop 5 tys.
    wełna na strop 4 tys.
    styropian na ścianę 7 tys.
    instalacja elektryczna 7 tys.
    instalacja wod-kan z piecem 22 tys.
    okna + drzwi wejściowe 15 tys.
    Razem 183,5 tys.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    No ciekawy kosztorys, fajnie byłoby się zmieścić w tej kwocie. Jeśli chodzi o budowę stanu surowego otwartego to mam już ekipę za 30.000 zł. Myślę że to optymalna cena za ten dom.

  7. #7

    Domyślnie

    Jezu! Ja za budowę stanu surowego otwartego płaciłam 12500, fundamenty miały kosztować 7000 (zrobiliśmy ostatecznie płytę), więźba 6000. Skąd takie ceny?!

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Całość od ław fundamentowych do dachu kosztowała Cię 12500? Nie wiem czy dobrze rozumiem, jeśli tak to zazdroszcze. Nadmienię, że mam wyceny na budowę SSO tego domu na 45000 zł!!!

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam, w najbliższym czasie planujemy zabrać się za budowę Szpaka, dlatego uważnie śledzimy niniejsze forum i będziemy wdzięczni "pionierom" za dzielenie się wszelkimi doswiadczeniami z poszczególnych etapów budowy Ze swojej strony oczywiscie również będziemy informować o naszych postępach w tym zakresie.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    Myśleliście może już nad zmianami w projekcie? Na jakim jesteście w ogóle etapie?

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Witam!!!

    My właśnie tez przymarzamy się do budowy tego domku. Jesteśmy na etapie szukania projektu i utwierdzania się w przekonaniu, że SZPAK to właśnie to
    Projekt nam nas czymś do siebie przekonał,ale chciałabym podyskutować o licznie nam wytykanych wadach tego projektu i co o tym sadzicie?

    po pierwsze to powieszchnia pokoi, że jest za mała..
    po drugie małej łazienki
    po trzecie propozycje podniesienia dachu i zmiany konta nachylenia w celu zagospodarowania poddasza, w przyszłości oczywiście. no i wiadomo wstawienia schodów a jeśli tak to gdzie????
    kolejne to za mała kotłownia jeśli chodzi o paliwo stałe
    i kuchnia zbyt daleko od wejścia


    wiem wiem,, ciekawe wybrałam prawie projekt domu i się go czepiam, ale uważam że wszelkie dyskusje bywają konstruktywne i budujące zwłaszcza w tym przypadku.

    Czekam na wszelkie odpowiedzi i proszę o zdjęcia z realizacji SZPAKA i wszelkie informacje dotyczące kosztów i rozwiązań budowlanych, od tych co już zaczęli budowę!!!

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie Witamy,

    Cytat Napisał cdx Zobacz post
    Witam,

    Myśleliście może już nad zmianami w projekcie? Na jakim jesteście w ogóle etapie?

    Pozdrawiam
    Czekamy właśnie na nadesłanie nam projektu "Szpaka" z pracowni MG. Przed nami do załatwienia właściwie większość spraw związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę (geodeta, PUK, Energetyka, bad. geologiczne, adaptacja projektu do warunków zabudowy na naszą działkę). Ewentualne zmiany, które przewidujemy to być może powiększenie kotłowni kosztem małej łazienki (okroimy do samego WC) - ale to w momencie, gdybyśmy nie znaleźli pasującego do aktualnej kotłowni kotła z podajnikiem. Tak więc póki co, cz-e-k-a-m-y... Pozdrawiamy, A&A.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    iggaaa

    Jeśli chodzi o małe sypialnie, to myślę że zależy to od tego czego ktoś szuka. Ja uważam że po przesunięciu jednej ze ścian o 1 m2, 2 sypialnie o powierzchni ok. 13m2 oraz jedna ok. 10 spokojnie wystarczą.

    Małe łazienki? Po przesunięciu ściany jedna będzie miała ok. 7 m2. Przy założeniu, że pralki nie będzie w łazience to na prawdę sporo.

    Propozycja zagospodarowania poddasza? Szczerze pomysł mija się z celem. Jeśli chcesz wybudować mały dom o powierzchni 100 m2 to jest projekt dla Ciebie. Jeśli zagospodarujesz poddasz robi Ci się kolejne 100 m2 czyli razem 200. Jak chcesz większy dom to nie jest projekt dla Ciebie. Jednakże należy liczyć się z tym, że domu 150-160 m2 nie wybudujesz za 200 - 250 tyś. zł.

    Kotłownia? Nie chcę się wypowiadać, ja będę miał kocioł na gaz.

    Kuchnia zbyt daleko wejścia, przyznam szczerze, że również była to kwestia nad którą się zastanawiałem. Teraz już za późno musi być tak jak jest Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.

    Kiedy chcecie zacząć budowę? Polecam inspekcje na budowach u osób które już zaczęły budować. To na prawdę bardzo dużo daje.
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Witam!!!

    Dziękuje i ciesze się, że po wielu przeszukiwaniach netu znalazłam kogoś kto budował lub ma zamiar budować ten dom.
    Ciężko znaleźć jakiekolwiek zdjęcia z realizacji a niestety o inspekcje trudno bo "szpak" dość daleko.

    My jesteśmy na etapie uzyskania decyzji o warunkach zabudowy (lada dzień) oraz poszukiwania murarzy
    i będziemy przystępować do zakupu i adaptacji projektu. Właśnie chciałam zapytać czy jak przebiegło przesunięcie tej jednej ściany,
    bo my jeszcze o tym nie rozmawialiśmy z naszym architektem a straszą nas że to niby wielka zmiana i wiadomo koszty

    Bo jeśli chodzi o zmiany to jeszcze dokładnie nie mamy sprecyzowane co i jak chcemy przerobić najlepiej będzie widać po zobaczeniu dokładnego projektu.
    I właśnie dlatego pytam o koncepcje innych inwestorów
    i może dorzucilibyście do forum skan swoich zmian w projekcie

    Pozdrawiam

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Iggaaa

    Jeśli chodzi o przesunięcie ściany to mój projektant zrobił to w cenie adaptacji projektu, bez względu na zmiany jakie chcę wprowadzić i z tego co mówił nie jest to jakaś rewolucyjna zmiana.
    Jeśli chodzi o zmiany i ich skany to na razie nie mogę ich upublicznić gdyż czekam na pozwolenie na budowę, więc wszystkie egzemplarze projektów są złożone w urzędzie. Lada dzień powinienem je otrzymać.

    Co do zmian to w łazience na pewno trzeba byłoby uwzględnić okno, którego ewidentnie w projekcie brak. Ponadto komin w łazience wydaje się być zbędny, można zastąpić go alternatywnymi sposobami wentylacji.

    Gdzie dokładnie zamierzacie budować? Zamierzacie zacząć w tym roku?
    Ostatnio edytowane przez cdx ; 25-02-2011 o 06:13

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie Dziennik budowy

    Witam,

    Chyba czas założyć dziennik budowy. Zapraszam do odwiedzin

  17. #17

    Domyślnie

    cdx

    Nasz domek powstanie w województwie świętokrzyskim w Staszowie

    a co do zaczęcia budowy to wszystko zależy od papirologi i szybkości uzbrojenia wiosną działki, więc rok pełen będzie niespodzianek


    a do dziennika już biegnę

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    iggaaa

    Są jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie wyboru projektu? Zdecydowaliście się ostatecznie?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał cdx Zobacz post
    Całość od ław fundamentowych do dachu kosztowała Cię 12500? Nie wiem czy dobrze rozumiem, jeśli tak to zazdroszcze. Nadmienię, że mam wyceny na budowę SSO tego domu na 45000 zł!!!
    Trochę późno bo się przeprowadzałam ale odpowiadam: gdyby budowała mi to 1 ekipa to robocizna z więźbą kosztowałaby 25 500 zł. Do tego koszt pokrycia dachu to ok. 6-7 tys. Pozdrawiam.

    Dla innych budujących - mam również wejście do pomieszczenia gospodarczego od strony kuchni i to bardzo dobre rozwiązanie - z zakupami wchodzimy prawie wprost do kuchni, tamta drogą wynosimy śmieci. Kuchnia wcale wtedy nie wydaje się daleko...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał cdx Zobacz post
    iggaaa

    Są jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie wyboru projektu? Zdecydowaliście się ostatecznie?
    oglądam, oglądam inne a i tak zawsze do tego wracam i porównuje inne...
    więc to chyba ten

    teraz zastanawiam sie właściwie co by w nim zmienić

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony