dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 81
  1. #41

    Domyślnie

    Witaj Mougli1,

    jakbym słyszała swoje wątpliwości
    ciężko się zdecydować co tak naprawdę będzie nam odpowiadało teraz i jednocześnie za 10, 20 lat
    ale każda decyzja jaką podejmiecie będzie właściwą, będzie Wasza!

    powiem szczerze, że dom z moich marzeń wyglądał trochę inaczej niż Szpak,
    na pewno miał więcej kilometrów do sprzątania, okien do mycia i przestrzeni do życia.
    ale realizm obecnej rzeczywistości i nie ukrywam, że zasób portfela również pozwolił wybrać Szpaka!
    A o trafności tego wyboru będzie nam dane przekonywać się przez kolejne lata....
    jak już go zbudujemy >>>> <<<<<<bo nasze pozwolenie ma być na dniach>>>>>>

    Pozdrawiamy

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    cały czas zastanawiamy się z żoną na rozmieszczeniem mebli w sypialni (pokój od strony frontowej). Mimo, że powiększona o 1 metr to nie daje zbyt wielu możliwości.
    Żona wpadła jednak na taki pomysł:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	67062 (malarzem to ja nie zostanę )

    chodzi o postawienie ścianki metr od ściany i wykorzystanie tej luki jako taki schowek na ubrania (myślę, że nazywanie tego garderobą mogłoby być nadużyciem ). Co o tym myślicie?

    Pozdrawiam,

    P.S. budujecie?

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    juza1411

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich a zwłaszcza iggaaa gdyz ja tez jestem ze Staszowa i w okolicach mamy zamiar budować ten domek przeszukiwałam tysiace projektow i ten właśnie wpadł nam w oko bo jest praktyczny i miesci sie na nasza działkę .My jestesmy na etapie przygotowania mapki do celów projektowych i w sierpniu składamy papiery do naszego nieszczesnego urzedu w staszowie takze jeszcze troche przed nami jezeli juz przeszłas przez te papierki moze nam cos doradzisz co zrobic a czego nie z gory dziekuje....

  4. #44

    Domyślnie

    cdx

    mam nadzieje, że niebawem wbijemy sztychówkę w ziemie!

    a projekt sypialni wydaje się ciekawy, ale jak masz zamiar zagospodarować wejścia do tej "garderody"?
    i czy cie się zmieszczą stoliki nocne przy łóżku, chyba że nie masz zamiaru ich mieć


    juza1411

    My pierwsze dokumenty złożyliśmy w listopadzie i jeszcze czekamy na ostateczną pieczątkę.
    co mogę poradzić, życzę przede wszystkim cierpliwości!
    jesteście w lepszej sytuacji o tyle że jesienią i zimą może szybciej rozpatrzą dokumenty i zaczniecie na wiosnę
    ciężko mi tak coś poradzić, lepie w razie pytań piszcie

    Pozdrawiam

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    iggaaa

    co do szafek nocnych to niestety nie zmieszczą się zamiast nich będą półki wypuszczone bezpośrednio ze ściany z regipsu za łóżkiem. Co do wejścia na "zaplecze" to są dwa po obu stronach łóżka otwarte, bez drzwi (tak jak widać na rysunku).

    Powodzenia w pierwszych pracach ziemnych... i nie zapominaj na bieżąco informować o postępach.

    Pozdrawiam,

  6. #46

    Domyślnie

    Witam,

    Minęło lato a nasz szpak już stoi pod czarnym daszkiem
    myślałam że uda mi się założyć dziennik i coś niecoś napisać,
    ale często nawet ręki nie podniosłam ze zmęczenia żeby komputer włączyć
    a co mówić o pisaniu. nie było łatwo, wiele się musieliśmy nauczyć.
    nie raz toczyliśmy walkę z naszą ekipą bo niestety rozbieżności w myśleniu były czasem znaczące.
    Ale poradziliśmy sobie. Popełniliśmy na pewno dużo błędów ale jesteśmy zadowoleni

    <a teraz z chęcią bym zaprezentowała jak wygląda to w naszym wykonaniu, ale nie umiem wstawić zdjęcia>>
    to dowód na to że człowiek się uczy przez całe życie a i tak wszystkiego nie potrafi

    A tak naprawdę to chciałam zapytać o pomysł na aranżacje kuchni i łazienki
    nie mieści mi się na razie w głowie jak to wszystko ustawić, bo mam tysiąc myśli na minute
    szpaki podzielcie się pomysłami, jak to u Was wygląda????

    Pozdrawiam!!!

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    iggaaa, gratuję postępów. Nie ukrywam, że jestem zaskoczony, bo nie dawno pisałaś o planowanych pracach ziemnych, a tutaj już dom przykryty dachem?! Co do urządzenie kuchni i łazienki to też w tej chwili głowimy się nad tym problemem, bo zaczynamy instalację elektryczną, wobec tego trzeba zdecydować gdzie co będzie stało

    Pokaż jakieś fotki domu

    Pozdrawiam
    cdx

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Guma2020

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Trzebiny
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Jestem nowy na tym forum i chce z zona kupic projekt szpaka bo wydaje nam sie ze jest praktyczny i tani w budowie Powiedzcie mi prosze ile was wyniosly materiały budowlane? i czy macie dach z wiazarow i ile wyniosly? chce wiekszosc prac wykonac sam takie jak postawienie murów i zbijanie dachu pozdrawiam

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam po dłuuuugiej przerwie! Jak widzę, dla części forumowiczów Szpak staje się już realnym domkiem: gratuluję! Z kolei dla nas jest to dopiero początek: po wielu miesiącach kompletowania dokumentacji oraz potyczkach pomiędzy urzędami, które same dość długo nie wiedziały czego właściwie od nas mają wymagać (brrr!), MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ SZPAKA! Oby teraz już poszło sprawniej)) W najbliższym czasie idziemy po kredyt, potem już niech tylko mrozy odejdą i ruszamy!!! Z dużym zaciekawieniem czytamy póki co o Waszych postępach, które napawają nas optymizmem. Pozdrawiamy Wszystkich Szpakowiczów))

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    Gratuluję pozwolenia na budowę. Jakie zmiany w Waszym Szpaku?

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domyxxx

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    lubawa
    Kod pocztowy
    14-260
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.Cena za SSO z pokryciem blacho-dachówką to 35000 brutto.Cena z materiałem to 105000 brutto.
    [email protected]

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zmiany w naszym Szpaku dotyczą właściwie jedynie poszerzenia budynku o pół metra od strony sypialni. Ponadto planujemy budować w kierunku bardziej energooszczędnym, tzn.: pompa ciepła, rekuperator, kominek z dgp, zwiększona izolacja sciań. Będziemy budować systemem gospodarczym i z nadzieją liczymy, że uda się nam zamknąć w ok. 200 tys. Na szczęście rozsądnie podchodzimy co do tzw. "standardów wykończenia" i zamierzamy pilnować się mocno podczas zakupów. Ciekawi mnie jakie koszta ponieśliście, Forumowicze, za Waszego Szpaka?

  13. #53

    Domyślnie

    Witajcie Szpaki, jak tam wiosna już się budzi w waszych progach?

    cdx mam pytanie rozplanowaną już masz kuchnie i łazienkę?
    bo ja nie ukrywam, że czasem zasypiam z inną koncepcją a budzę się z inną
    może jakieś uwagi zanim zaczniemy nowy sezon

    co do naszych postępów to mieliśmy szybką ekipę w dwa miesiące było od ziemi po dach.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez iggaaa ; 09-03-2012 o 17:33

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    iggaaa, mam już rozplanowaną kuchnię i łazienkę. Ale podzielę się swoimi spostrzeżeniami pod warunkiem wrzucenia jakichś zdjęć Twojego szpaka . U mnie też pomału wiosenne przebudzenie, elektryka gotowa, instalator umówiony, tynkarz też już w gotowości

    Pozdrawiam,
    cdx
    Ostatnio edytowane przez cdx ; 09-03-2012 o 18:52

  15. #55

    Domyślnie

    Witaj cdx,
    chyba się z tymi zdjęciami w końcu nauczyłam




    Ostatnio edytowane przez iggaaa ; 10-03-2012 o 14:14

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jak pięknie Wam idzie budowa Szpaków! A teraz to chyba już tylko wykańczanie pozostało?)) U mnie od dziś na działce ryjowisko: pan z koparką ma używanie Ja i mąż w pracy, więc żal ogromny, że nas przy tym nie ma osobiście. Za to radość ogromna, że wreszcie się zaczyna coś dziać!)) Póki co, zaczynamy malowanie płytek ceramicznych do kuchni, bo sobie wymyśliliśmy, że będą takie "nasze". Więc kupiliśmy farby do ceramiki i się bawimy wieczorami: jest przynajmniej wrażenie, że też sami coś działamy)) Pozdrawiamy!

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,my w ubiegłym tygodniu ruszyliśmy. Tak wygląda na dzień dzisiejszy nasz Szpak, oto link: www.tiny.pl/hpwrq )) I czekamy na kredyt, bo nasza kasa właśnie się kończy...uff!

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    Gratuluję rozpoczęcia budowy Dość wysoki macie ten fundament? Życzę powodzenia na kolejnych etapach budowy. A wychodzenie z ziemi aż do momentu pokrycia dachu cieszą najbardziej. Wtedy "gołym okiem" widać jak szybko postępują prace.

    Pozdrawiam,
    cdx

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga i adam M.

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    SZczecin-okolica
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki Cieszy nas każdy nowy ruch w budowie)) A fundamenty tak wysokie, bo działka ma spadek, ponad 1 m.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    A kiedy planujecie przeprowadzkę do nowego miejsca? Wiem, pewnie ciężko to teraz określić, ale jakieś pierwszy przymiarki pewnie są
    Pozdrawiam,

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony