dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 61
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.211 z 1211
  1. #1201
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    EZS - bardzo mi miło że się odezwałaś. Napisałem bardzo długi post, ale kochane forum mi go zeżarło ((. Więc w skrócie - prace trwają (ogólnie dobijam do stanu dewelopersjiego. Do końca roku powinienem mieć dom wykończony z zewnątrz i z dz, a przeprowadzka coraz bliżej.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  2. #1202
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Hej
    Podglądam postępy Twoich prac już od dawna, a dziś wpadłam spytać co to masz za piękne płytki podłogowe w najostatniejszym projekcie górnej łazienki?
    No i jeszcze pewna sugestia: może nieco lepiej będzie wyglądała zabudowa wc i bidetu, jeśli będzie się kończyła równo z wnękami okiennymi.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #1203

    Domyślnie

    Piękny dom ciekawy dziennik - gratulacje domu
    Napisz jaką szerokość mają drzwi balkonowe w pokoju i jaki był ich koszt , a i jakiej firmy drzwi wejściowe do domu i również cenę

  4. #1204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ojć, ojć. Bardzo rzadko ostatnio wpadam na forum. Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.

    moniss - płytki to Vives World Parks Harrow Grafito. Format 31,6x31,6. Ale koncepcja mi się już kilka razy zmieniła . Ogólnie z łazienkami mam problem i o ile reszta w miarę jest poprojektowana, to łazienki co 5 minut się zmieniają, a i tak nie jestem zadowolony. Co do zabudowy WC i bidetu - to co na wizkach to taki zgniły kompromis pomiędzy tym, co wymusza zabudowa okien dachowych, a chęciami. Pierwotnie miało być równo z oknami, ale pewnie się nie uda.

    pagu - bardzo dziękuję. Niestety czas ucieka, a ja ciągle nie mam czasu popychać spraw dalej. Wymiary okna balkonowego to 540x260 cm. Cena to o ile pamiętam 8500 zł. (+/- kilkaset zł) Profil aluminiowy Aliplast superial, system HS monorail (trochę cieplejszy, szyna jest w nim na zewnątrz okna - u mnie to akurat wszystko jedno), okna 3 szybowe. Drzwi to profil Star (najcieplejszy profil Aliplast), wymiary 185x230 cm (szer - wys), cena ~ 6000 zł brutto z montażem na ciepłym progu, pochwytem, elektrozaczepem i zamkami.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  5. #1205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Uwielbiam Vivesy ale mają dwie wady- cenę i "potrzebę przestrzeni" . Widziałam je w małej łazience i zupełnie straciły urok.
    Czyli zwolna, zwolna

  6. #1206
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    EZS - Cena nawet by uszła, ale co do przestrzeni - chyba nawet nie chodzi o przestrzeń, o to, że te płytki są mocne. Jeżeli mają być użyte w małym pomieszczeniu, musi to być niewielki fragment. Tu łazienka zaraz by mnie zmęczyła - za dużo się dzieje.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  7. #1207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rozważałam te same fronty do mojej kuchni. Jako jedyne z całej kolekcji IKEA. Więc chociaż w końcu zdecydowałam się na czyste drewno, to popieram. Dobry wybór. Ładnie się prezentują.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #1208

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy dom. Wizualizacje też bardzo dobre.
    Mam pytanie. Jak uniknąłeś mostków cieplnych powstających przy montażu stelaża pod elewację?

  9. #1209
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Podkonstrukcja pod elewację została wykonana w ten sposób:

    - dom został ocieplony styropianem metodą lekką mokrą, pokryty siatką i klejem.
    - po wyschnięciu ocieplenie zostało nacięte.
    - W wycięciu zostały osadzone kotwy chemiczne (wklejane do muru na głębokość 15 cm, rozstaw co około 60 cm).
    - na to została nasadzona łata z suszonego i malowanego drewna, poziomowana dwoma nakrętkami.
    - Przestrzeń między styropianem a łatą została uszczelniona pianką montażową.

    Przekrój przez to wygląda tak (obrazek można kliknąć, żeby powiększyć):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2016-05-03 o 10.52.48.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	354753

    Nie uniknąłem więc punktowych mostków cieplnych (kotwy), ale myślę, że straty będą minimalne.

    Do wykonywania elewacji drewnianej najlepsza jest metoda lekka sucha, czyli mocowany do ściany ruszt krzyżowy z wypełnieniem wełną mineralną, pokrywany następie membraną wysokoparoprzepuszczalną. Czasami przy tej metodzie, żeby ograniczyć straty ciepła, łaty przykręca się w dystansie do ściany na kątownikach stalowych. Natomiast wadą tych rozwiązań jest konieczność dobrego pilnowania kolejności prac (membrana nie może być wystawiona na działanie promieni UV) i trudne wykonywanie połączeń pomiędzy częścią tynkowaną a pokrywaną drewnem, a tych połączeń jest u mnie w sumie kilkadziesiąt metrów bieżących.

    Najbardziej obawiam się problemów z ewentualnym falowaniem elewacji w razie gdyby deski zaczęły pracować (widziałem coś takiego na jednym domu, muszę wrzucić zdjęcie). Z tego też względu wybrałem świerk skandynawski, a nie modrzew. Modrzew jednak silniej pracuje.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  10. #1210
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Pora na małą reaktywację. Widzę jednak, że wątki komentarzowe wychodzą z użycia. W związku z tym zachęcam do komentowania bezpośrednio w wątku dziennika. Dziennik oczywiście dostępny tutaj

    >>http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennika-budowy<<
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  11. #1211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    O widzę, ze piałam o frontach kuchennych Dopiszę więc. Fronty drewniane zdecydowaliśmy w dolnych szafkach. „Kredens” wiszący na jednej ze ścian otrzymał fronty made in IKEA (kupione bardzo okazyjnie), przeszklone.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 61 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony