dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 24
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 471
  1. #441

    Domyślnie

    Byl serwis Padły wentylatory po 14dniach
    W nowych lunach sa wentylatory radzieckie czy jakies inne chinskie badziewie , mam are ale w nowej wersji luny nie trzeba uzywac arw gdyz wentyltory maja odczepy na 110 180 230V z wentylatora odchodza 4 przewody

  2. #442

    Domyślnie

    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    Byl w nowej wersji luny nie trzeba uzywac arw gdyz wentyltory maja odczepy na 110 180 230V z wentylatora odchodza 4 przewody
    To i tak musisz mieć transformator, żeby zmniejszyć napięcie. Po co kombinować z 2 transformatorami, lepiej podpiąć arw z większym zakresem, jest z przełącznikiem i zabezpieczeniem. A to 110V to i tak za dużo - u mnie w 80% chodzi na 75V.

  3. #443

    Domyślnie

    Teraz w lunach sa wentylatory 3 biegowe
    Nie potrzeba ARW
    Ja i tak mam ARW ale to w moim przypadku zbedny wydatek byl.

  4. #444

    Domyślnie

    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    Wie ktos moze jaki model wentylatora siedzial w luna 200 z EBM
    Ja mam jakies badziewie m40-2e192-3
    Padły po 14 dniach wentylatory i obawiam sie iz po wymiańie znowu bedzie to samo.
    Nie wiem jaki dokładnie był model jak montowano EBM (na początku produkcji), ale wiem jaki model mam u siebie - Ziehl Abegg - takie ze środka produkcji:
    http://ziehl-abegg-webshop.de/produc...2ep-w6-1r.html

    Kiedyś kosztowały po około 50EUR/szt, teraz już ponad 70EUR. Mimo że nie są energooszczędne, to można przyjąć, że są dobrej jakości - pracują praktycznie non stop od ponad 5 lat, w temperaturach od -20 do pewnie +50 stopni, może czyściłem łopaty ze 2 razy, poza tym bez żadnego serwisu.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  5. #445

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Nie wiem jaki dokładnie był model jak montowano EBM (na początku produkcji), ale wiem jaki model mam u siebie - Ziehl Abegg - takie ze środka produkcji:
    http://ziehl-abegg-webshop.de/produc...2ep-w6-1r.html

    Kiedyś kosztowały po około 50EUR/szt, teraz już ponad 70EUR. Mimo że nie są energooszczędne, to można przyjąć, że są dobrej jakości - pracują praktycznie non stop od ponad 5 lat, w temperaturach od -20 do pewnie +50 stopni, może czyściłem łopaty ze 2 razy, poza tym bez żadnego serwisu.
    Ok dzięki , ogólnie sprawa wygląda tak
    W nowych lunach200 montowane są jakieś rosyjskie wentylatory plus jest taki ze nie trzeba kupować arw do sterowania gdyz maja odczepy
    Wiec dziala sterowanie jak w arw na 1:3:5 biegu
    Minusem jest to ze te wentyle to straszny syf padl po 14dniach
    Serwis wymienił mi go w dwie godziny wiec niby Ok ale rozkładanie posklejanej silikonem luny demontaż itp to porazka , jak znowu padną kupie EBM.
    Reasumując nie polecam nikomu luny , moze na poczatku produkcji na lepszych komponentach byla to dobra opcja teraz to porazka.
    Moim zdaniem lepiej kupic cos w podobnej cenie konkurencji lub samemu zlozyc cos na dobrych komponentach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FA2580F9-4C06-4A22-B7D5-EABAA276DDC7.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	428031

  6. #446

    Domyślnie

    Na jakiej zasadzie dziala bypass w lunie
    Po wlaczeniu powinno chyba leciec zimne powietrze jak z czerpni a tak sie nie dzieje.

  7. #447

    Domyślnie

    Zaglądałeś tam do środka?
    Bypass to jest zwykła szczotka.

    Tu wrzucałem zdjęcia z wnętrza
    https://wybieramprojekt.pl/blog-dom-...zanie,i-d62yv/

    Założenie jest takie, że po otwarciu kanału bypassu duża część powietrza pójdzie tamtędy bo są mniejsze opory niż na wymienniku. Nie znaczy to, że wymiennik jest w jakiś sposób odcinany, zatem powietrze w jakichś proporcjach się miesza. W sumie przez tą szczotkę i tak się trochę miesza.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  8. #448

    Domyślnie

    Ja wiem ze szczotka ale czy ona dziala?

  9. #449

    Domyślnie

    Skoro przy zamkniętej szczotce widać zimą konkretny odzysk, to znaczy że działa wystarczająco. Gdyby nie działała, to powietrze nie ogrzewałoby się w wymienniku. Nie wiem za to na ile dobrze działa bypass po otwarciu szczotki. Nie stosuję.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  10. #450

    Domyślnie

    w lato powinno,isc powietrze zimne z czerpni ma nawiewniki w innej konfiguracji to bez sensu.

  11. #451

    Domyślnie

    Nie przełączam bypassu na lato.
    Temperatura nie zawsze jest niższa na czerpni niż w domu, a różnice temperatur przy takim przepływie nie mają dużego wpływu na przegrzewanie wnętrza.
    Latem i tak mamy często otwarte okna i to co czasem stosuję zamiast bypassu, to całkowite wyłączanie wentylatora nawiewnego. Przy otwartych oknach mam wówczas zwykłą wentylację wywiewną.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  12. #452
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    W nowych lunach200 montowane są jakieś rosyjskie wentylatory plus jest taki ze nie trzeba kupować arw do sterowania gdyz maja odczepy
    Jako ciekawostka, co siedzi w nowej Lunie 350 ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191109_165210.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	436899
    Wymiennik Recutech, krzyżowy, RSP+16-300-H-F-19

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191109_165142.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	436900
    Wentylatorów nie udało mi się zidentyfikować ... DOS M63-2E225-3
    Się buduje: prosta parterówka 91m2, Ytong 24 + 20 EPS, 17 cm podłoga, 40 cm strop, 100% podłogówka, bufor 1000 l, 12 kW w II taryfie, WM, KzPW 8 kW do bufora na grawitacji.

  13. #453

  14. #454
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cześć,

    czego używaliście do uszczelnienia Luny ? Konkretny produkt, sprawdzony, coś co uszczelni ale też nie sklei mocno i na zawsze. Tak żeby dało się raz do roku obudową bezpiecznie rozdzielić.
    Się buduje: prosta parterówka 91m2, Ytong 24 + 20 EPS, 17 cm podłoga, 40 cm strop, 100% podłogówka, bufor 1000 l, 12 kW w II taryfie, WM, KzPW 8 kW do bufora na grawitacji.

  15. #455

    Domyślnie

    Taśma aluminiowa samoprzylepna za około 25 PLN 1 rolka starczy Ci na kilka lat Luna po obwodzie będzie miała mniej niż 2 metry, zdejmujesz do śmieci,czyścisz bebechy i zaklejasz. Rolka ma 10 m więc na 5 lat masz spokój.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #456
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Bardziej chodziło mi o uszczelnienie wewnątrz, wokół króćców, przy wymienniku itd.
    Się buduje: prosta parterówka 91m2, Ytong 24 + 20 EPS, 17 cm podłoga, 40 cm strop, 100% podłogówka, bufor 1000 l, 12 kW w II taryfie, WM, KzPW 8 kW do bufora na grawitacji.

  17. #457
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michał OZ

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Ozimek
    Kod pocztowy
    46-040
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Zaglądałeś tam do środka?
    Bypass to jest zwykła szczotka.

    Tu wrzucałem zdjęcia z wnętrza
    https://wybieramprojekt.pl/blog-dom-...zanie,i-d62yv/

    Założenie jest takie, że po otwarciu kanału bypassu duża część powietrza pójdzie tamtędy bo są mniejsze opory niż na wymienniku. Nie znaczy to, że wymiennik jest w jakiś sposób odcinany, zatem powietrze w jakichś proporcjach się miesza. W sumie przez tą szczotkę i tak się trochę miesza.
    Witam

    Mam pytanie, czy zmiana regulatora trzystopniowego takiego jak na podanej stronie https://kwasek.pl/mobile/pl/p/Przelacznik-3-biegowy---regulator-obrotow-230V-2A-Dospel/462 , na arw pomoże zredukować buczenie na pierwszym biegu?? Centrala to Dospel Luna 350

  18. #458

    Domyślnie

    Mówili że tak. Nie mam porównania, bo nie stosowałem buczących regulatorów.
    Mój ARW ma minimum 110V i parę biegów pośrednich. Nie bardzo ma to sens, bo zawsze ustawiam albo minimum, albo w potrzebie maksimum. Teraz kupiłbym taki, który startuje niżej, bo czasem, np. wyjeżdżając na dłużej z domu, ustawiłbym np. 60V.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  19. #459

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał OZ Zobacz post
    Witam

    Mam pytanie, czy zmiana regulatora trzystopniowego takiego jak na podanej stronie https://kwasek.pl/mobile/pl/p/Przela...-2A-Dospel/462 , na arw pomoże zredukować buczenie na pierwszym biegu?? Centrala to Dospel Luna 350

    Nie mam luny, ale zmieniłem sterowanie na trafo z odczepami w ozonie. Było cicho przed zmianą (tłumik na nadmuchu) i głośność mi nie przeszkadzała, ale jak zdejmowałem pokrywę to kultura pracy silników była wątpliwa. Zamontowałem trafo i okazało się, że jednak ten "stukot" silników się niósł. Nastała prawdziwa cisza i wyłącznie szum powietrza na wysokich biegach.

  20. #460
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michał OZ

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Ozimek
    Kod pocztowy
    46-040
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chodzi najbardziej o to buczenie na najniższym stopniu, słychać najbardziej na końcu filmiku https://youtu.be/8_dQktuMI04

Strona 23 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony