dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 24
Pokaż wyniki od 461 do 471 z 471
  1. #461
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michał OZ

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Ozimek
    Kod pocztowy
    46-040
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi, kupiłem arw 3.0/2, który startuje od 70V/1,5 A, tylko mam sterowanie 3biegowe w kinie i tu problem jak podłączyć, tzn wyczytałem, że lh do u1, a n do U2, pe ze sobą, wtedy lm i ll pomijamy?
    Pozdrawiam

  2. #462

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Czy moglibyście pokazać swoje rozwiązania odnośnie ocieplenia Luny na nieogrzewanym strychu oraz ewentualne przerobione odprowadzanie skroplin z kablem grzejnym?

  3. #463

    Domyślnie

    Zaczęła zamarzać? Skąd ja to znam... Potem zacznie przeciekać...

    Kombinowałem z kablem grzejnym w Lunie, ale jak po którymś z kolei rozebraniu rozleciała się obudowa to wywaliłem ją na śmietnik i kupiłem normalną centralkę.
    Widzę, że idziesz tą samą drogą co ja i popełniasz te same błędy co ja - mimo wszystko powodzenia, może Ci się uda coś wyrzeźbić z Luną - moim zdaniem trzeba by zacząć od zbudowania solidnej obudowy a potem pomyśleć jak dołożyć kabel grzejny i termostat sterujący do niego.
    ***** ***

  4. #464

    Domyślnie

    Nie mogę powiedzieć, że średnio stara Luna nie działa, bo chodzi u mnie non stop od ponad 6 lat.
    Pierwsze wersje podobno były na wentylatorach EBM Papst i z aluminiowym wymiennikiem, niestety na taką się nie załapałem. Ale wentylatory Ziehl Abegg i plastikowy wymiennik też działają przez te lata bezawaryjnie.

    Próbowałem z kablem grzejnym i nie wyszło, nie wiem czemu. Wywaliłem, bo był cały w lodzie.
    Wprowadziłem proste modyfikacje - wyprowadziłem na parter wyłącznik wentylatora nawiewu. Wciskając guzik mogę zostawić sam wentylator wywiewny, czyli w dużym uproszczeniu coś jak mechanizm odmrażania. W okolicach wentylatorów dałem czujniki temperatury na kablu i mogę na parterze śledzić aktualną temperaturę na wywiewie i nawiewie za wymiennikiem i ewentualnie jakoś reagować pracą wentylatorów co jakiś czas przez te kilka mroźnych dni.

    Luna na strychu przy takich mrozach zamarza, przeszedłem to ze 3 razy. Czasem problem to szronienie wymiennika na wywiewie i to można wspomnianymi metodami jakoś kontrolować, ale trudniejszy problem to zamarzanie odpływu skroplin i tacy ociekowej.

    Docelowo planuję, po doświadczeniach mistalova (chociaż obudowa jeszcze cała) zrobić swoją obudowę ze styroduru i przenieść wymiennik z odpływem na parter do spiżarni. Wentylatory i filtry chciałbym zostawić na strychu. Planuję też zlikwidować wyrzutnię na szczytówce i podpiąć wywiew do komina, mam tam wolny kanał.
    Liczę, że to rozwiąże wszystkie problemy z Luną. Dałem za nią 1350 zł i wciąż uważam, że było warto
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  5. #465

    Domyślnie

    Ja mam od ponad roku Lune 350. Ten model ma termostat i sam wyłącza wentylator nawiewny. Problemem jest jednak tak jak piszecie tacka ociekowa i syfon. Kanalizację mam wyprowadzoną 32 mm ale jeszcze nie podłączałem. Woda leci do wiadra (chciałem mieć pod kontrolą zamarzanie by zobaczyć co i jak). Kupiłem kabel grzewczy 10W na 1 m. Kabel ma długość 4 m. Przerobiłem syfon na większy i włożyłem do środka kabel oraz resztę do zamarzniętego wiadra z wodą. Woda z wiadra rozmarzla i tak jest cały czas ale niestety rurka z tacy ociekowej zamarzła bo kabel tam już się nie zmieścił.
    Jutro postaram się rozebrać Lunę i rozmrozić.
    W planach mam też przerobić tackę ociekową. Zamiast tej pseudo rurki dospawac rurkę 32 mm i wpuścić tam kabel przez syfon aż do tacki ociekowej. Później jeszcze dodał bym termostat do kabla, ale myślę że to już na następną zimę bo teraz mam nadzieję że najgorsze już za nami.

  6. #466

    Domyślnie

    Witam
    Nie znalazłem informacji na temat rekuperatora Luna 250 ECO sil. EC defrost .Nie wiem czy mogę tu wklejać linki z portalu na A?Może się ktoś wypowie czy zmiany dokonane przez Dospel pozytywnie wpłyneły na wizerunek tej centrali?Filtry trzeba by chyba dołożyć ,czy nadal jest nieszczelna?Szukam czegoś naprawdę budżetowego

  7. #467

    Domyślnie

    To kup ozona, ma większy potencjał na ewentualne zmiany niż luna.

  8. #468

    Domyślnie

    ale ta "nowa" ulepszona (chyba) luna nie wygląda żle

  9. #469

    Domyślnie

    Na+ silniki EC i bypass. Po kombinacjach da się nawet dorobić automatykę do tego.

    Twój wybór.

  10. #470

    Domyślnie

    Myślałem, że Luna pozostanie taka sama na zawsze, a tutaj rzeczywiście jest sporo dobrych zmian.
    Wentylatory - moje stare pracują non stop od około 8 lat. Nowe z lepszą regulacją obrotów plus sterowanie to przede wszystkim oszczędność energii - można zmniejszyć przepływ jak nikogo nie ma w domu. Ale czy z tą elektroniką podziałają równie długo?
    Defrost - tego brakowało. Zrobiłem wersję ręczną, z wyprowadzaniem włącznika wentylatora nawiewu, ale tu działa samo.
    Obudowa pewnie bez zmian, czyli nie jest idealnie szczelna i dość wrażliwa mechanicznie.
    Filtry - pewnie i tak lepiej założyć zewnętrzne, ale oryginalne wymagane do 8letniej gwarancji.
    Dałem przed laty 1350 zł za podstawową starą wersję, ale wydaje się, że nowa Luna też warta swojej ceny.
    Jakby coś wysiadło, to zmieniam na 250 ECO!
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  11. #471

    Domyślnie

    Mam Lunę od 2 lat przewody prowadzone pomiędzy 2 warstwami 15cm wełny w tej chwili z czerpni leci -0,4*C a na wywiewach mam 18*C w chałupie 22-23*C Luna idzie na 2 biegu (z 6 możliwych)
    Ilość energii jakie silniki Ac biorą mam w 4 literach mam PV tyle że chętnie oddam nadwyżkę energii ale kabel w waszym zakresie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 24 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony