dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 24
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 471
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Jeżeli będzie chodzić na maxa to zużycie prądu wieksze i chałas centralki wiekszy.
    Jeszcze do tego jakbym chciał dołożyć gwc to obawiam się, że może nie pociągnąć czy mam rację ?

  2. #42

    Domyślnie

    Ale to jest rura osłonowa do kabli, czy można takie coś stosować w wentylacji?

  3. #43

    Domyślnie

    sprawdź czy ma jakąś normę na emisję, być może że kablom zdrowia nie zepsujesz ale sobie już prędzej, jeśli nie zionie jakimś oparem to wolna wola
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #44

    Domyślnie

    Czy ktoś próbował "spiąć" lunę z PCWU 3, 8 hewalex`u ? Da radę w domku o powierzchni 112m2 z zaadoptowanym garażem (+9m2) z podpiętą na wylocie pcwu ?

    @Indiana_ piszesz że robiłeś automatykę do luny od zera , mógłbyś rozwinąć temat ?


    pozdrawiam
    adam

  5. #45

    Domyślnie

    Tylko nie wiem czy Luna wogóle da rade ? Na razie inna centrala nie wchodz w grę. (dom się wybudował , teraz kończenie ...)

    PCWU chcę zamontować w piwnicy i lunę też.

    Czy czerpnię do luny można wyprowadzić między folię paroprzepuszalną a blachę ? Czy będzie jakikolwiek uzysk ciepła od "czarnej" blachy (strona południowa)?

    Jeśli nic to nie da to w 5 strefie będzie konieczny GWC ? Tak ?
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 27-10-2011 o 22:23

  6. #46

    Domyślnie

    Dzięki za info , gwc odpuszczam zrobię "swc"
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    schalker

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Planuję zakupić Lunę 200

    Witam,

    chcę kupić centralną wentylację LUNA 200 do mieszkania 80 m2 które jest na 1 piętrze domu dwurodzinnego. Jako, że dom już jest po remoncie nie chciałbym wiele niszczyć dlatego też, chciałbym wykorzystać przewody wentylacyjne, która 10 lat temu były przewodami kominowymi (obecnie oczywiście nieużywane)

    W kuchni i łazience wyciąg, w sypialni i pokoju nawiew. Czerpnia i wyrzutnia w komórce - pomieszczeniu gospodarczym, którą mam zaraz obok kuchni.

    Pytanie 1
    Czy uda mi się włożyć termofleks śr. 102 w przewód wentylacyjny. Z tego co patrzyłem w miejscu gdzie mam teraz kratkę otwór ten ma wymiary ok. 15 x 12 cm. Powinien wejść bez problemu ale ...

    Sama centralka byłaby zlokalizowana w komórce którą mam przy kuchni. I tu pojawia się ...

    Pytanie 2
    czy nie będzie na tyle głośno pracowała żeby nam nie przeszkadzać ? Czy jest jakiś sposób na jej wyciszenie ?

    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #48

    Domyślnie

    Czy ktos z szanownych uzytkownikow Luny ma wpiety jakis sterownik przynajmniej 5 stopniowy i moglby podzielic sie kosztami/namiarem na takowy ??

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #49

    Domyślnie

    indiana montuje trochę tego złomu i ma do niego własny sterownik, pisz do niego
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał schalker Zobacz post
    Witam,

    chcę kupić centralną wentylację LUNA 200 do mieszkania 80 m2 które jest na 1 piętrze domu dwurodzinnego. Jako, że dom już jest po remoncie nie chciałbym wiele niszczyć dlatego też, chciałbym wykorzystać przewody wentylacyjne, która 10 lat temu były przewodami kominowymi (obecnie oczywiście nieużywane)

    W kuchni i łazience wyciąg, w sypialni i pokoju nawiew. Czerpnia i wyrzutnia w komórce - pomieszczeniu gospodarczym, którą mam zaraz obok kuchni.

    Pytanie 1
    Czy uda mi się włożyć termofleks śr. 102 w przewód wentylacyjny. Z tego co patrzyłem w miejscu gdzie mam teraz kratkę otwór ten ma wymiary ok. 15 x 12 cm. Powinien wejść bez problemu ale ...

    Sama centralka byłaby zlokalizowana w komórce którą mam przy kuchni. I tu pojawia się ...

    Pytanie 2
    czy nie będzie na tyle głośno pracowała żeby nam nie przeszkadzać ? Czy jest jakiś sposób na jej wyciszenie ?

    Pozdrawiam
    Marcin
    w te kanały spalinowe to wstaw kanał prostokątny blaszany a nie flexa
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Prądu średnio bierze mi ok. 70W, więc miesięcznie kosztuje mnie to ok. 25 zł. Oszczędność na paliwie: ponad 1t węgla rocznie. Zyski dodatkowe: dobre samopoczucie rano (brak CO2 w powietrzu), odpowiednia wilgotność (trzymam 45-50%) - przed reku było 75-90% (wszystko mokre, po szybach wprost się lało).
    Jak duży masz dom ?
    Ja mam dom 95m2 (pow mieszkalna) i wyliczyłem że w skali roku gdybym zastosował rekuperator zyskałbym okolo 300-400zł w stosunku gdybym uzywał wentylacji grawitacyjnej ...
    Piec na ekogroszek ...

    Koszt utrzymania rekuperatora to jak mówisz 25zł miesiecznie czyli 300zl rocznie ...

    Czyli "zyski" zżarł by mi prąd który zużyje rekuperator ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #52

    Domyślnie

    W sumie zyskalbys glownie swieze powietrze. Musialbys przekalkulowac jakis lepszy reku. Ja mam Brinka, bierze 23W przy 80m3/h. Robi roznice, ale kosztuje 5k (wersja dla 300 m3).

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #53

    Domyślnie

    do skasowania
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 16-11-2011 o 22:33
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Re kaszmir
    Oprócz 300-400 zł "zysku" z rekuperacji, od którego trzeba odjąć 300 zł "kosztu" prądu, masz jeszcze coś znacznie cenniejszego - świeże powietrze oraz brak wilgoci w domu, znacznie lepsze samopoczucie, komfortowe spanie - ponieważ nigdy stężenie CO2 nie przekracza dopuszczalnych poziomów. Przy WG stężenie CO2 kilkakrotnie przekracza normy, bardzo obniżając komfort życia. Z tego to akurat nikt sobie sprawy nie zdaje, po prostu boli głowa, jest się przemęczonym i niewyspanym. Prawie nikt w Polsce nie zdaje sobie sprawy, że to wynik kiepskiej wentylacji.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Witam

    Dzisiaj przyszedł zamówiony rekuperator LUNA 200, czytając te forum doszedłem do wniosku że 5000 PLN za rekuperator to przesada, LUDZIE CZY ONI OSZALELI!!?, przecież tam nic nie ma, wentylatory w obudowie. Sam byłem blisko kupna drogiego rekuperatora, ale kiedy to się zwróci? NIGDY!.

    pozdrawiam

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brygada RR Zobacz post
    Witam

    Dzisiaj przyszedł zamówiony rekuperator LUNA 200, czytając te forum doszedłem do wniosku że 5000 PLN za rekuperator to przesada, LUDZIE CZY ONI OSZALELI!!?, przecież tam nic nie ma, wentylatory w obudowie. Sam byłem blisko kupna drogiego rekuperatora, ale kiedy to się zwróci? NIGDY!.

    pozdrawiam
    dla tego LUNA kosztuje tylko..., no może patrząc na skomplikowanie telewizora to trochę za dużo...

    ps. zajrzyj sobie do pompy ciepła
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brygada RR Zobacz post
    Witam
    Dzisiaj przyszedł zamówiony rekuperator LUNA 200, czytając te forum doszedłem do wniosku że 5000 PLN za rekuperator to przesada, LUDZIE CZY ONI OSZALELI!!?, przecież tam nic nie ma, wentylatory w obudowie. Sam byłem blisko kupna drogiego rekuperatora, ale kiedy to się zwróci? NIGDY!.
    Tam sa zwykle wentylatory pradu zmiennego - duzo pradu jedza, nawet na niskich obrotach. I sa glosne. EBMy siedzace w np. brinkach to juz takie male komputerki i same wentyle kosztuja tyle co caly Twoj rekuperator Do tego wymiennik, obudowa, sterownik, marketing, marze sprzedawcow, transport etc.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Tam sa zwykle wentylatory pradu zmiennego - duzo pradu jedza, nawet na niskich obrotach. I sa glosne. EBMy siedzace w np. brinkach to juz takie male komputerki i same wentyle kosztuja tyle co caly Twoj rekuperator Do tego wymiennik, obudowa, sterownik, marketing, marze sprzedawcow, transport etc.
    ebm robi nie tylko wentyle dc ale tez i ac i jest ich co najmniej tyle samo w centralach, poza tym ac wcale nie sa głosne, no chyba ze uszkodzony któryś
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    ebm robi nie tylko wentyle dc ale tez i ac i jest ich co najmniej tyle samo w centralach, poza tym ac wcale nie sa głosne, no chyba ze uszkodzony któryś
    Kangaxx, a polecilbys jakis maly reku do 200 m3/h z wentylami DC ??

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brygada RR
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    dla tego LUNA kosztuje tylko..., no może patrząc na skomplikowanie telewizora to trochę za dużo...

    ps. zajrzyj sobie do pompy ciepła
    No właśnie pompa ciepła następne urządzenie w cenie samochodu, które NIGDY się nie zwróci, nic tylko poczekać aż te wszystkie "skomplikowanie" urządzenia dojdą do normalnych cen. Co do LUNY to co że ma normalne wentylatory które mogą "pożerać" 2-3 razy więcej prądu, zamiast 15 PLN miesięcznie zapłacę 25 - 30 PLN, tak czy siak dalej będę na plusie w stosunku do reku za 5000 PLN

Strona 3 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony