dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 199
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marsell28

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    13

    Domyślnie projekt M106 SŁONECZNA POLANA

    Witam!
    Czy ktoś buduje "Sloneczną polanę" ?
    Proszę o kontakt na forum lub wiadomość na skrzynkę mailową : [email protected]
    Z góry dziękuję !

    Marsell

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie Słoneczna polana

    Witaj marsell28 my będziemy budować ten dom w okolicach Lublinca woj Śląskie aktualnie czekamy na pozwolenie na budowe

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Madziejka2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-025
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    My też jesteśmy zainteresowani tym projektem. Właściwie to jesteśmy na niego zdecydowani. Przechodzimy teraz całą papierologię. Ciekawa jestem co planowaliśmy zmienić w projekcie, czym chcecie ogrzewać. My zastanawiamy się nad pompą ciepła i rekuperacją. Czy macie może już przeliczone koszty budowy dla swojego rejonu? I jak to wychodzi?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marsell28

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam ! Cieszymy się, że jeszcze ktoś jest zainteresowany tym projektem. My bardzo poważnie zastanawiamy się nad jego ostatecznym wybraniem.
    Mamy w planie także zmiany, które poradził nam człowiek, który się na tym zna. Część zmian może wyniknąć z dostosowania projektu do warunków zabudowy.
    Z takich zmian o których już możemy napisać to :
    - podwyższenie fundamentów / o ok. 30 cm/
    - zwiększenie kąta dachu / do 30 stopni/
    - zmiana usytuowania kominka / dwustronny - usytuowany między kuchnią a jadalnią/
    To tyle narazie co mamy w planach.

    Nie przeliczaliśmy jeszcze kosztów - mieszkamy na podkarpaciu.

    A co Wy chcecie zmienić w ty projekcie ? Macie już jakieś plany zmian ?

    Pozdrawiamy i czekamy na wpis !

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie Słoneczna polana

    Nasze zmiany to rezygnacja z wyjścia na taras z małego pokoju i zamiast tego będzie tam okno ale z drugiej strony , w łazience mniejsze okno ,dżwi wejściowe 100 na 110 tak aby po wykończeniu były na 100 planujemy też zrobić z małego wc pralnie i to w sumie tyle jeżeli chodzi o zmiany ,reszta bez zmian bo ten dom naprawde jest bardzo funkcjonalny ,a jeśli chodzi o piec to planujemy taki który będzie na drewno i na węgiel,system kominowy schiedel, jutro mamy mieć wstępną wycene budowy całego domu jak tylko będziemy wiedzieć to napiszę na forum

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tauruspm

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    51-629
    Posty
    1

    Domyślnie Sloneczna polana

    Witam .Bede budowal dom we Wroclawiu ,zastanawiam sie nad tym projektem czy ktos buduje dom wg tego projektu ?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marsell28

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witaj Jaca 1977!

    Bardzo spodobały nam się Twoje zmiany. Napewno skorzystamy z twoich doświadczeń. Faktycznie projekt jest bardzo funkcjonalny.
    Podoba nam się duży gararaż i osobne wejście do kotlowni. Dom nie jest duży - ciekawe ile nas bedzie kosztował.
    Jutro idę załatwiać mapkę do celów projektowych i do dzieła...
    Jeżeli chodzi o ogrzewanie to pewnie zdecydujemy się na gaz i paliwo stałe. Pompa ciepła jest bardzo droga /koszt u mojego znajowego wyniósł ok. 60000 zl/.
    Ciekawa jaka będzie wasza wstepna wycena budowy. Bardzo proszę napiszcie. Pozdrawiam serdecznie !

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie słoneczna polana

    Witam wszystkich Jesteśmy po rozmowie z firmą budowlaną mamy wstępną wycene domu, dom w stanie surowym miał by kosztować 150 000 tysięcy dach kryty dachówką ceramiczną firmy bogen, strop teriva zamiast drewnianego, system kominowy schiedel ,rynny tcynk ,sciany porotherm na 25 , nie ukrywam że zależy nam na tym żeby robiła to wszystko jedna ekipa ,zależało nam też na tym żeby wycena była zrobiona z lepszych materiałów
    ale decyzji co do tej firmy jeszcze nie podjeliśmy, firma jest z naszej okolicy , mają bardzo dobrą opinie i myślimy o tej firmie bardzo poważnie , na razie to tyle , czekam na wasze opinie i pozdrawiam wszystkich

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adisnow

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Pietrowice Wielkie
    Kod pocztowy
    47-480
    Posty
    7

    Domyślnie Słoneczna polana

    Witam,
    My też będziemy budować dom na podstawie tego projektu.
    Racibórz, Śląskie.
    Jesteśmy na etapie załatwiania papierologi

    Zakładane zmiany na dzień dzisiejszy:
    - kąt dachu 27stopni (widziałem 30 i wizualnie wygląda na małą stodołę)
    - mniejsze okno w łazience, większe w kuchni
    - szersza brama garażowa
    - toaleta jako pomieszczenie "na miotłę"
    - lustrzane odbicie łazienki, tak by sypialka z drzwiami tarasowymi była większa
    - w przyszłości adaptacja poddasza (2 pokoje dla dzieci)

    Ogrzewanie na kominek z płaszczem plus kocioł gazowy.
    Rekuperator plus GWC
    Budować będziemy systemem gospodarczym.
    Mam nadzieje że 220.000 starczy. 1/10 materiałów już mam. Kupiłem zdecydowanie taniej niż założenia w projekcie.

    Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie.

  10. #10

    Cool Witam

    Mi również bardzo podoba się ten projekt, w tym tygodniu chyba go zamówimy. Co do zmian jeszce sie sie zastanawialiśmy. chciałabym bardzo prosić tych którzy kupili już ten dom o skan rzutów najlepiej fundamentów parteru stropu i dachu ale jabardziej interesuje mnie parter i strop ponieważ nie wiedzę nośności przez środek budynku i zastanawiam się jak to zostało rozwiązane tym barzdiej że chyba zmienimy strop na teriva. Pozdrawiam i prosze o kontakt

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witaj Czarnulka jeśli chcesz to mogę wysłać ci rysunki projektowe do celów pokazowych które wysłali nam z muratora tylko prześlij swój email, bo projekt nasz na razie jest u architekta , pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję jaca 1977 mój mail to [email protected]

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witaj Czarnululka daj znać na forum czy dostałaś rysunki pokazowe, my dzisiaj dostaliśmy pozwolenie na budowe koniec z papierami teraz do roboty na początek ogrodzenie pozdrawiam wszystkich na forum

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marsell28

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witaj jaca1977 ! Po wszystkich "za i przeciw" /Jesienna zaduma/ wracamy do projektu Słoneczna polana.
    Mam gorącą prośbę o wyżej wspomniane rysuneczki projektowe do celów pokazowych - czy możesz mi także przysłać na mojego maila :
    [email protected]

    Marsell

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gls83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Ja z żoną też postanowiliśmy wybudować ten domek w Wieluniu. Wczoraj już zamówiliśmy projekt i wstępnie zaklepaliśmy ekipę budowlaną. Co do zmian to na razie planujemy podobnie jak jaca1977 zlikwidowanie stropu drewnianego i zastąpienie go np. terivą, oraz zamienienie ścian z betonu komórkowego na ściany z pustaka kozłowickiego. Oprócz tego to likwidacja kominka i spiżarni oraz pewnie jakieś kosmetyczne zmiany, które dopiero wyjdą jak zostanie nam przysłany projekt . Dzisiaj jadę zamawiać pustaki póki cena jest atrakcyjna.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andziabb

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    my też zdecydowaliśmy się na budowę Słonecznej Polany i jesteśmy już po zakupie projektu. Ze zmian planujemy likwidację spiżarki i komina w kuchni i otwarcie kuchni na salon przez dobudowanie barku. Następnie łazienkę zamieniamy na prywatną z wejściem tylko z pokoju sypialnego i likwidację wc - zamieniając na pralnię i schowek a w zamian z kotłowni robimy dużą łazienkę

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elzbieta.poznań

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    My również wybraliśmy ten projekt,ale teraz czekamy na decyzję architekta ,czy wybudowanie tego domu jest możliwe na skarpie-chodzi o położenie garażu.Jeśli tak,to zaraz kupuję ten projekt!!!

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dajdo

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich fanów słonecznej polany,
    My też będziemy budować ten domek (odbicie lustrzane), czekamy obecnie na pozwolenie. Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian, tj. odbicie lustrzane łazienki, wydłużyliśmy wc o 90 cm i wcisnęliśmy tam murowany prysznic, zlikwidowaliśmy kominek, zmniejszyliśmy okno w łazience i powiększyliśmy w kuchni. Nie mamy jeszcze kosztorysu, ale zamierzamy budować systemem gospodarczym. Planujemy dwa rodzaje ogrzewania: gaz i paliwo stałe. Już nie moge się doczekać, kiedy zaczniemy!!!

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adisnow

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Pietrowice Wielkie
    Kod pocztowy
    47-480
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witaj jaca1977 !

    Ja również mam prośbę. Mój architekt ma kilka wątpliwości co do projektu. Mógłbyś również mi wysłać wyżej wspomniane rysuneczki projektowe do celów pokazowych na mojego maila : [email protected]

    Z góry serdecznie dziękuję.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    august77

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie. Po wielu miesiącach poszukiwań ciekawego, prostego i funkcjonalnego projektu domu trafiliśmy na Słoneczną Polanę i chyba to jest to czego szukaliśmy i widzę że jest już tu sporo entuzjastów tego projektu. W niedługim czasie (wiosna - lato 2011) mamy zamiar zabrać się za budowę i dobrze będzie mieć wsparcie i pomoc fanów tego projektu. Miałbym tez prośbę do jacy 1977 (oczywiście jeśli to nie problem) o rysunki projektowe do celów pokazowych [email protected] Pozdrawiam wszystkich powodzenia i do usłyszenia.
    Ostatnio edytowane przez august77 ; 26-02-2011 o 22:20

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony