dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 199
  1. #41

    Domyślnie

    Miałam trochę czasu i bawiłam się rysunkami projektowymi. Całkiem fajna i ustawna jest kuchnia, ale za to ciężko dać jakieś duże szafy w sypialni, a nigdzie nie ma miejsca na garderobę. Zaczęłam przeglądać inne projekty np. Przemyślany, który ma parę metrów więcej i pomieszczenia gospodarcze, ale jakoś mniej mi się podoba.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie Słoneczna polana

    Witam wszystkich na forum, po wpisach widzę że jest nas już dość sporo ,trochę ostatnio mało czasu ale u nas wierzba dachowa gotowa kąt dachu 26 stopni, razie dachówki jeszcze nie mamy, postaram się wkrótce wkleić zdjęcia ,a jeśli chodzi o obejrzenie domu w realu to chmurcio zapraszamy niema żadnego problemu, prześle ci na maila dokładny adres i nr telefonu

  3. #43

    Domyślnie

    jaca 1977 czekam na zdjęcia w ogóle będę pilnie śledziła wątek, bo mam parę wątpliwości, ale to już chyba na dalszym etapie. Sam dom też bym chętnie zobaczyła

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Nasza działka ma wymiary 20x50 u nas widok też na pola i na las, kąt dachu 26 stopni nie chcieliśmy zbytnio zmieniać dachu żeby nie zepsuć wyglądu według mnie wygląda fajnie

  5. #45

    Domyślnie

    O to jeszcze węższa niż u nas. My niestety będziemy musieli zwiększyć nachylenie dachy do 30stopni, bo tak przewiduje plan zagospodarowania (brązowy albo czerwony dach ble). Myślałeś już o wykończeniówce?
    Ostatnio edytowane przez zouza ; 24-07-2011 o 14:48

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BeataPB

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-615
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Ja także będę budować słoneczną polanę. W tym roku tylko fundamenty reszta w przyszłym roku. W projekcie pozmnienialiśmy trochę. Spiżarnia przeniesiona na drugą stronę kuchni, przez to w kuchni będą 2 okna. Kotłownię podzieliliśmy na pół od strony korytarza będzie pralnia, a do kotłowni będzie wchodzić się przez garaż i drzwi na zewnątrz jak było w projekcie. Przesuneliśmy trochę ścianę w garażu aby pralnia i kotłownia były większe. W salonie zrobiliśmy wykusz ok 4m długi 1m szeroki prostokątny. Czy ktoś z budujących może podać mi koszty budowy realny jaki do tej pory poniósł.

  7. #47

    Domyślnie

    BeataPB mam dokładnie taki sam pomysł z kotłownią i miejscem na pralnie, to ze spiżarnią też fajne idę zerkać na projekt
    Zastanawiamy się też nad zwiększeniem kotłowni kosztem garażu, bo planujemy kocioł na paliwo stałe?
    A jak dokładnie chciałabyś przenieść tą spiżarnię? Bo tam leci wentylacja i tworzy się nieregularny kształt.
    Masz może jakieś rysunki tych zmian?


    O mamo jestem pierwszym spamerem tego tematu
    Ostatnio edytowane przez zouza ; 26-07-2011 o 16:10

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BeataPB

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-615
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam już pozwolenie na budowę. Kierownik budowy przy adaptacji projektu przeprojektował kanały wentylacyjne w spiżarni, kotłowni i pralni nie było najmniejszego problemu. Podaj mi swojego meila to prześle rysunek.

  9. #49

    Domyślnie

    BeataPB dzięki bardzo, mój mail [email protected].
    Zaczniecie budować jeszcze w tym roku?

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam Zouza jeżeli chcesz obejrzeć nasz dom to zapraszamy, a jeśli chodzi o pytanie beatyPB o kosztach poniesionych do tej pory, to u nas koszty to 135 000 tysięcy , a stan budowy na dzień dzisiejszy z gotową wierzbą dachową bez przykrycia

  11. #51

    Domyślnie

    jaca 1977 normalnie zawsze nie mogę się doczekać kiedy będziesz, jakieś zdjęcia chyba obiecywałeś Ciągle oglądamy z mężem inne projekty, ale w każdym nam coś nie pasuje. Tak z ciekawości w ile osób będziecie mieszkać w domku? Nie wydaje Wam się on trochę mały? Jak twoje wydatki mają się do kosztorysu?

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Postaram się dzisiaj wkleić zdjęcia, będziemy mieszkać w trzy osoby,dla nas dom jest ok,my szukaliśmy właśnie małego domu, chociaż mieliśmy taki sam dylemat jak wy , ale jak będziemy mieli zbyt mało miejsca to z garażu zrobimy pokój i na poddaszu pokój bo wejście na poddasze zrobiliśmy większe aby można było zamontować schody kręcone, moim zdaniem koszty budowy będą bardzo zbliżone do kosztorysu

  13. #53

    Domyślnie do jaca1977

    czy wedlug Ciebie wysokosc budynku wg projektu ,czyli 2,87 m to nie za wysoko?
    jaki ostatecznie zrobles strop, bo my mamy z tym maly problem.Pozdrawiam.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    ciąg dalszy zdjęć (aby pobrać, klikamy na okienko 'download now' po prawej stronie) :
    http://www32.zippyshare.com/v/95828482/file.html

  15. #55

  16. #56

  17. #57

    Domyślnie

    jaca 1977 dzięki za fotki, już nie umiem się doczekać okien i dachu. Macie już wybrany? Chyba pisałeś, że zmieniałeś okna tak?

    Co do domu też szukamy małego, bo po 1 obydwoje nie lubimy sprzątać, po 2 mała działka, po 3 jakoś nie mamy potrzeby na wyrost. Trochę mi sypialnie ciasne, ale wolę nie mieć garderoby niż mieć skosy

    Aha mam jeszcze pytanie co do kosztorysu, wycena na stronie jest bez vatu, zbliżone jest z vatem czy jednak do tej wyceny ze strony doliczyć vat? W sumie na większość materiałów można odliczyć, ale jest jeszcze robocizna i w skali całego domu może to być spora różnica.

  18. #58

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    my mamy na 2,87 i uważam, ze jest za wysoko, ale nie wiem czy mozna to zmienic, chyba, ze chcesz sobie zrobic podwieszane sufity , a jezeli nie to wydaje mi sie ze jest to za wysoko . Pozdrawiam

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    cena ktorą podałem jest brutto, tyle juz wydalismy;
    zawsze garderobe możesz sobie zrobic w wiatrołapie - jest bardzo duzy w realu ; ]

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony