dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 143
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie WOŚP znowu zagrała.

    .... i bardzo dobrze! Szanuję Jurka Owsiaka i kibicuję mu od czasów Towarzystwa Wspierania Chińskich Ręczników. Mam tylko pytanie: czy ten spontan i zebrana góra pieniędzy to sukces czy porażka? Tak, wiem - to sukces organizacyjny, logistyczny, medialny, moralny i finansowy. Mnie chodzi o coś innego. Czy WOŚP mie jest alibi do nicnierobienia dla organizatorów służby zdrowia?Czy my, dając do puszki nie wyręczamy kogoś, kto za zorganizowanie kasy na służbę zdrowia jest odpowiedzialny?
    K.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  2. #2
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Mam te same wątpliwości.
    Jak długo jeszcze, społeczeństwo w obliczu starannie planowanej corocznej biedy, będzie zastępować nieudolnych decydentów.
    Te kilkadziesiąt milionów wyszarpniętych z kieszeni obywateli, często niezamożnych , można by przecież zaoszczędzić w inny sposób.
    Jest tych sposobów co najmniej kilka.
    Owsiak powinien być wstydem i wyrzutem sumienia dla wszelkiej władzy a nie kolorytem i pokazem polskiej, specyficznej hojności .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Taaa , a jeszcze mozna czasem uslyszec jak jakis za przeproszeniem k..utas opowiada , ze Owsiak to pewnie oszust i ze zyje z orkiestry to mam ochote psami poszczuc.

    Strach podumac co by bylo gdyby nie Owsiak

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi Zobacz post
    Strach podumac co by bylo gdyby nie Owsiak
    Owszem, Pan Owsiak o wiele bardziej zasłużył na Nobla niż Pan Obama .

    Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Zakupione przez Orkiestrę, za ciężkie pieniądze, dobrane przez specjalistów urządzenia najnowszej generacji, bywa, że stoją bezczynnie bo NFZ nie podpisał z jakimś szpitalem czy oddziałem odpowiedniego kontraktu lub całoroczny limit procedur został wyczerpany po pierwszym kwartale roku. Albo za kilka sezonów urządzenie stoi bezczynnie, ponieważ szpital nie dysponuje odpowiednimi środkami na przegląd wznawiający certyfikat, bez którego urządzenie nie może pracować [mimo, że jest w pełni sprawne]. To polskie piekiełko w służbie zdrowia widać jak na dłoni i jest to o tyle smutne, że często jego konsekwencją jest zdrowie a nawet życie.
    K.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy też gra tylko na Forum nie ma żadnej akcji / aukcji ...
    Szkoda
    https://www.wosp.org.pl/

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi Zobacz post
    Taaa , a jeszcze mozna czasem uslyszec jak jakis za przeproszeniem k..utas opowiada , ze Owsiak to pewnie oszust i ze zyje z orkiestry to mam ochote psami poszczuc.

    Strach podumac co by bylo gdyby nie Owsiak
    niedawno czytałem podobne wypociny jakiegoś orła ,że te pieniądze które co rok wpompowuje w szpitale to promil tego co daje NFZ i żadne medale Jurkowi się nie należą . Naprawdę tacy ludzie powinni mieć honor i odmawiać też korzystania ze sprzętu z serduszkiem .

    W ciągu tych lat zbiórek zebrał 944 milionów złotych http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...szystkich.html ciekawe jak wyglądałyby szpitale bez tej kasy .

    Oby w tym roku bańka na prysnęła , bo markety pozamykane i miejsc do zbiórki duuuużo mniej . W centrum Poznania byłem z dzieciakami (jedna z córek korzystała ze sprzętu orkiestry jako kilogramowy wcześniak ) było mniej ludzi niż zeszłego roku .

    SIE MA ! JUREK
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 13-01-2019 o 12:35
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    https://kultura.onet.pl/wiadomosci/p...zostal/d3ln430

    Aż by się chciało użyć słów , których zwykle używa Arturo ...
    ręce opadają .

    Teraz jeszcze Adamowicz... to już zaszło za daleko .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Tragedia....
    Miejmy nadzieję, że Prezydent Adamowicz przeżyje.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    I po kiego grzyba było straszyć emigrantami?? Mamy dobrobyt to i własnych zwyrodnialców mamy pod dostatkiem. ZGROZA!

  10. #10

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Owsiak rezygnuje z prowadzenia Fundacji

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jednego dobrego czlowieka zabito, drugiego zniszczono.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    jednego dobrego czlowieka zabito ,drugiego zniszczono.
    wyrazy wspłczucia dla rodziny
    To że Jurek woli się usunąć w cień nie oznacza ,że go zniszczyli , po prostu woli nie dolewać paliwa tym ........ , ......... , ............ , .......... , ......... ,............ , ......... , ...... , ..............
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 14-01-2019 o 18:07
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #14

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-01-2019 o 15:36

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie jest wątek polityczny!

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To nie jest wątek polityczny!
    Bardzo bym chciał, by polityka nie miała wpływu, np. na moje życie. Niestety, polityki nie interesuje czego bym nie chciał.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Nikt i nic nie odbierze Jurkowi Owsiakowi jego zasług w czynieniu dobra
    Janina Ochojska

    https://pikio.pl/janina-ochojska-do-owsiaka/
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 15-01-2019 o 06:22
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cuube - czy ona odbiera zasługi Owsiaka? Czy oni w ogóle są wzajemnie konkurencją i walczą ze sobą "o względy" społeczeństwa?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Nie wiadomo co miał na myśli cuuube.
    Może wyjaśni.

    "Atmosfera w Polsce jest coraz cięższa." - prof. Antoni Dudek
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-01-2019 o 19:03 Powód: polityka

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale to był przecież cytat słów Ochojskiej, które padły dziś w TVN24...
    Apelowała do niego by pozostał na stanowisku prezesa WOŚP
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony