dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakie to uczucie wiedzac ze tuz,tuz wprowadzisz sie do swojego wymarzonego domu?
    Pozdrawiam
    Maciej

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ze świętowaniem trzeba będzie poczekać. Jak pisałem, na razie przeprowadzam się do lokalu tymczasowego a do domu 1 grudnia. Świętować wcześniej będzie na pewno Majka i chyba Alicjanka. Na razie jeszcze dużo pracy przed nami - ale pracy, która cieszy.
    Dzięki za pozdrowienia.

    jaro

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jaro dnia 2002-05-23 12:12 ]</font>

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    "Przy odbiorze okien szef ekipy okniarzy podał kilka rad - jak zabezpieczyć okna przed zabrudzeniem zwłaszcza okuć przy kładzeniu gładzi"

    Podziel sie tymi radami, mnie w przyszlym tygodniu czeka tynkowanie.
    Pozdrawiam
    Maciej

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    1. Owinąć wszystkie skrzydła dwoma- trzema warstwami cienkiej folii naeletryzowanej, bo wszelkie samoprzylepne (z klejem), mają brzydką tenedencję do trwałego brudzenia lakieru, zwłaszcza pozostawione w upałach 30- stopniowych.
    2.Zabezpieczyć starannie okucia (zwiasy) - owinąć folią i przykleić do folii na ramach.
    3. Na koniec zrobić "kurtynę" z cienkiej folii przyklejonej szczelnie do futryny - żeby pył z gładzi nie wnikał pod okucia między skrzydłami.

    p.s. odtwarzałem z z notatek i częciowo z pamięci, nie wiem, czy wszystko zrealizuję, ale wynika z tego, że lepiej by było robić gładzie bez okien... myślę, że gość odrobinę przesadza

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Jaro, nie rezygnowałbym tak pochopnie z usług projektanta wnętrz. 1000 - 2000 zł w skali całej budowy to jest nic a róznica we wnętrzach zaprojektowanych przez profesjonalistę i tych zrobionych "na intuicję" jest OGROMNA !! Wiem co mówię bo moja żona para się tym fachem Bardzo często przedstawiane propozycje aranżacji przez moją żonę wprowadzały klientów w szok (Boże jakie to piękne, nigdy bym nie wpadł że to można w taki sposób rozwiązać itd). Na pewno nie jest to żadna fanaberia no i w końcu wykończenie domu będzie jego wizytówką a nie dajmy na to profesjonalnie zrobione fundamenty
    Żeby było jasne - nie jest to autoreklama tylko dobra rada. Gdybym miał inna żonę tobym pewnie zrobił tak jak Ty
    pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaro dziekuje za info, na pewno skorzystam.
    Pozdrawiam
    Maciej

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dobrzykowice: dzięki. Masz dużo racji i faktycznie jeszcze nie przesądziłem sprawy...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    do Twoich "płytkowych" zakupów.
    Polityka producentów płytek jest tutaj baaaardzo podobna do polityki producentów dachówek, na dzień dobry mówią Ci ile kosztuje 1 m kw ale jak potem doliczas ceny dodatków (najczęściej już po decyzji zakupu)to wychodzi Ci że m kw. kosztyje 30-50 % więcej. W przypadku kafelek jest o tyle lepiej, że można z tych dodatków zrezygnować

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jaro, październik ma tylko 30 dni. Uważaj bo nie trafisz w istniejący dzień z przeprowadzką

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Majka: nie wiem, jak to powiedzieć, ale w moim kalendarzu październik ma 31 dni ...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    HI, HI rzeczywiście w moim też. Chyba patrzyłam na wrzesień.
    To wszystko z zazdrości, że ustaliliście datę /ja ciągle nie wiem, Tomek oznajmi pewnie któregoś dnia "spakowałaś wszystko? na jutro zamówiłem transport". Skruszona Majka

  12. #12

    Domyślnie

    Jaro.
    Trzymam kciuki za pomyślny przebieg akcji „PRZEPROWADZKA”.
    Proszę prześlij mi namiary na stolarza, który robił schody.
    Dzięki

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki, Zielona. Namiary wysłałem na priva.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Gratulacje z zamieszkania w NOWYM domku !!!!
    czyli jednak Ty, jednoczesnie z Alicjanką i Majką....

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję Ivonesca. Zaczynamy mieszkać od czwartku. Jeszcze ostatni wysiłek: jutro reszta rzeczy i w czwartek kuchnia.

  16. #16

    Domyślnie

    Jaro. Tak nie może być, a wrażenia, szczegóły, itp.
    Mam nadzieję, że nie kończysz swojego dziennika i będziesz dalej pisał. Może to już nie będzie dziennik budowy, ale nie wierzę, że już masz wykończone na cacy.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Zielona: oczywiście, że wielu rzeczy nie mam skończonych. Dzięki za doping, chyba faktycznie dopiszę parę słów o "wrażeniach".

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Gratulacje, teraz możesz pisać "dziennik użytkownika domu"
    Majka

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    GRATULACJE!!!

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki. Miło znaleźć się w tak doborowym towarzystwie - "wykończonych" .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony