dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co na okno - karnisze czy szyny?

    Dzień dobry,
    Mam mieszkanie w bloku z lat 90-tych, a co za tym idzie rury do kaloryfera są widoczne z boku ściany. Chciałabym w salonie ukryć te rury za zasłonami. Długość tej ściany z oknem balkonowym to około 450 cm. Na co się zdecydować - karnisze czy szyny. Powiem szczerze - nigdy nie miałam do czynienia z szynami, nie wiem np. czy wygodne jest na nich zawieszanie firan i zasłon, czy można na nich zaczepić normalne żabki czy coś innego itd.

  2. #2

    Domyślnie

    Te rury grzeją pokój. Jeśli je przykryjesz razem z kaloryferem, który posiada podzielnik odparowujący to nieszczęście na rachunkach gotowe...

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, rozumiem Twój punkt widzenia. Powiedzmy, że w sezonie grzewczym, kiedy będę sama w mieszkaniu będę te zasłony odsuwać, by nie zasłaniały ani rur ani kaloryfera. Chciałabym, aby ta ściana z oknem balkonowym robiła wrażenie na gościach - na mnie nie musi. No i biorę pod uwagę też fakt, że jeśli chciałabym to mieszkanie kiedyś sprzedać, to ładna oprawa okna będzie dodatkowym plusem. Tylko co lepiej się sprawdzi na tak długiej ścianie - karnisz czy szyna?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szyna z maskownica
    Karnisze trzeba by łaczyć, więc firany byłyby sztukowane zamiast jednego długiego materiału

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Elfir. Czy jest jakiś udźwig tych szyn? Bo podobno nie każdy materiał się do nich nadaje?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerwcowanuta Zobacz post
    Dzięki Elfir. Czy jest jakiś udźwig tych szyn? Bo podobno nie każdy materiał się do nich nadaje?
    aksamitnych zasłon z falbanami to chyba nie udźwigną, ale normalne zasłony bez problemów.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar K2DKonrad
    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-304
    Posty
    4

    Domyślnie

    Również uważam, że szyny to lepsze rozwiązanie. A co do zasłon - nawet w jysk czy OBI znajdziesz zasłony do zamaskowania rur, które mało ważą i się ładnie prezentują.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerwcowanuta Zobacz post
    Dzień dobry,
    Mam mieszkanie w bloku z lat 90-tych, a co za tym idzie rury do kaloryfera są widoczne z boku ściany. Chciałabym w salonie ukryć te rury za zasłonami. Długość tej ściany z oknem balkonowym to około 450 cm. Na co się zdecydować - karnisze czy szyny.
    Sufit równy? Jeśli nie, to szyny mogą wyglądać nieciekawie.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #9

    Domyślnie

    lepsze będą szyny w pokoju do firan

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony