dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 154
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dokładnie autor wątku ma rację Wentylacja mechaniczna się nie opłaca. To tylko wygoda dla wariatów z pieniędzmi.
    Ja już od dawna ogrzewam dom piecami w każdym pokoju mam kozę, pale tam gdzie aktualnie jestem a jak mnie nie ma to gaszę,
    Zmywarkę tez wyrzuciliśmy bo kosztowała 2000pln a zużywa 13 litrów wody na cykl i nie wiem ile ale dużo prądu, myjemy w rzece całe szczęście mamy blisko.
    ogólnie z wygód ludzkości kupujemy tylko papier toaletowy ale tez myślę by tego nie robić bo bardziej się opłacają gazety po przeczytaniu, ale z drugiej strony palę nimi by ogrzać.

    Nie wiem co będzie lepsze w sumie do palenia można jeszcze trawę z ogrodu suszyć.


    A tak na poważnie to rekuperator się nie zwróci, ale czy piec na eko groszek się zwróci w porównaniu do zwykłego?
    czy lodówka klasy A++ droższa o 1500 pln zwróci się nam? To dopiero sciema

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #22

    Domyślnie

    fubek84 - NIE ZMIENIAJMY TEMATU Jeszcze raz POST TYCZY się tego że wykonawcy i sprzedawcy oraz psełdofachowcy wciskają nam bajki ze wentylacja mechaniczna nam się zwróci pod kątem ZŁ - co nie jest prawdą ! Nikt nie podważa faktu, że wentylacja mechaniczna jest wydajniejsza od grawitacyjnej. POST tyczy się zwrotu z inwestycji w ZŁ o których często dla zwiększenia sprzedaży tych urządzeń zapewniają nas sprzedawcy, monterzy i psełdofachowcy.

    Z tą lodówką to dobry temat na nowy POST wystarczy dobrze policzyć
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 14-01-2011 o 19:20

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ale ja nie zmieniam tematu, i jako pseudo fachowiec(dziękuje że mnie tak nazywasz) przyznaję ci rację że się nie zwróci, ale ja nigdy klientowi nie mówiłem że się zwróci, jeśli już to że rachunki za ogrzewanie będą niższe o 20-25 %
    Ale komfort bo o to tu chodzi jest niewspółmierny w porównaniu do grawitacyjnego systemu wentylacji.
    Poza tym u mnie wentylacja z reku plus gwc rurowe będzie kosztować około 8tyś nie 20tyś, a dzięki niej odpada mi jeden komin 2 kanałowy, nawiewniki w oknach itd.
    Sam komin na gotowo z uszczelnieniem, klinkierem cegłą pełną lawa kominiarską itp.itd miał mnie kosztowa około 4500 więc realny koszt w moim wypadku to w zawyżeniu 5tyś za wentylację mechaniczną. czy to dużo biorąc pod uwagę wygodę i komfort?

    Acha i jeszcze jedna sprawa nie sprzedaje nie montuje wentylacji, ja muruję a polecam wentylacje klienta dlatego że uważam że jest to dobra i wygodna sprawa

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #24

    Domyślnie

    Pisaliśmy wcześniej o kominach redukcji kanałów wentylacyjnych w POSCIE który został usunięty, wyliczyłem również, w moim przypadku musiałe postawić dwa komin spalinowe dla kotłowni i dla komina różnica rondo plus z kanałem wentylacyjnym i bez to niecałe 300zł.

    Dziękujemy, że jako chyba nieliczny nie wciskasz kitu klientom ale niestety wielu to robi i o tym ten post. Mało tego stosuje się w materiach reklamowych informację, że te urządzenia to oszczędność energii co jest prawdą ale dla większości w podświadomości oznacza to oszczędność ZŁ dla całej inwestycji nie dajmy się nabrać Co nie zmienia faktu, że wentylacja mechaniczna jest lepsza od grawitacyjnej jednak nie zwróci się w zł.
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 14-01-2011 o 19:41

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Widocznie taki Twój przypadek, i ciesze się z Tobą z eto Tylko 300 pln.
    A co powiesz na to, na wiosnę ruszamy z budową domu gdzie projektant zaprojektował 3 kominy łącznie 7 kanałów, 2 dymowe 5 wentylacyjnych
    przy wentylacji mechanicznej potrzeba tylko 2 dymowe i jeden wentylacyjny. i wtedy wystarczy jeden komin. Jak myślisz ile w tym wypadku zaoszczędzi inwestor przy zastosowaniu rekuperacji? Dodam tylko że mamy ograniczoną kwotę na całą inwestycję, a kosztorysant policzył że rekuperacja wyjdzie taniej niż te kominy.
    Generalnie można powiedzieć że inwestycja zwraca się od razu Wszystko zależy od spojrzenia na temat i konkretnego przypadku.
    Pozdrawiam

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #26

    Domyślnie

    policz sam dokładnie tylko pamiętaj o prądzie + filtrach + serwisowaniu + koszt urządzenia - WM z GWC oszczędza około 20% energii + koszt montażu + fakt, że gwarancja jest tylko na 5 lat musisz też wliczyć to że po około 15-20 latach sprzęt może się rozsypać. Jak uważasz że się opłaca a oszczędność w ZŁ jest to główna przesłanką inwestycji to wykonaj A jak się nie opłaci to będziesz miał komfort i będziesz świadomy decyzji

    Osobiście wole zainwestować w pewniejsze rozwiązania
    Tym bardziej, że większość buduje na kredyt a od 15.000 - 20.000 bank zabierze też swoją działkę
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 14-01-2011 o 20:52

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidlawecki Zobacz post
    policz sam dokładnie tylko pamiętaj o prądzie + filtrach + serwisowaniu + koszt urządzenia - WM z GWC oszczędza około 20% energii + koszt montażu + fakt, że gwarancja jest tylko na 5 lat musisz też wliczyć to że po około 15-20 latach sprzęt może się rozsypać. Jak uważasz że się opłaca a oszczędność w ZŁ jest to główna przesłanką inwestycji to wykonaj A jak się nie opłaci to będziesz miał komfort i będziesz świadomy decyzji

    Osobiście wole zainwestować w pewniejsze rozwiązania
    Tym bardziej, że większość buduje na kredyt a od 15.000 - 20.000 bank zabierze też swoją działkę
    Czy do went.graw. doliczasz wywaloną w błoto kase na ciepłe okna w które trzeba zamontować nawiewniki?Nawiewniki też nie są za darmo,więc też je dolicz.Zbędną warstwe ocieplenia też.
    Nie zapomnij doliczyć ewentualnych problemów z grzybami na ścianach (jeżeli takie wystąpią,napewno to wystąpi,kwestia czasu).
    Nie mówią o zdrowiu Twoich dzieci.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #28

    Domyślnie

    Sprawdź ile kosztują nawiewniki na allegro możesz też rozszczelnić okna...nawiewniki w ścianie... rozwiązań jest trochę. Tak na szybko rocznie wydasz na filtry do wentylacji mechanicznej tyle ile potrzeba na 1-2 może 3 nawiewniki .A gdyby wliczyć w to koszty prądu jaki pobiera wentylacja mechaniczna i filtry to nawiewniki w porównaniu z WM zwrócą się bardzo szybko.

    Z grzybami nie wliczamy kosztów bo robimy wentylacje grawitacyjną w poprawny sposób - sprawną. Nie zatykamy kratek, nie zamykamy szczelnie okien. Nie rozpatrujemy w tym wypadku jakiś nienormalnych rozwiązać.
    Wentylacja grawitacyjna jest sprawna i dobra jeśli się ją wykona według zaleceń. Tak samo może być niesprawna wentylacja mechaniczna jeśli się ją wykona niezgodnie z zaleceniami. Co nie zmienia faktu że WM jest wydajniejsza od grawitacyjnej i bardziej komfortowa.

    W błoto można wywalić filtry od wentylacji mechanicznej.
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 15-01-2011 o 11:26

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    No nie wiem, czy podparcie się moimi obliczeniami dla jednego domu jest wystarczającym argumentem, by udowodnić tezę, że wentylacja mechaniczna się nigdy nie opłaca.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #30

    Domyślnie

    KrzysztofLis2 - przeczytaj na samym początku czego tyczy się ten POST jeszcze raz

    ...WENTYLACJA MECHANICZNA NIE PRZYNOSI ZWROTU W ZŁ dla małych i średnich domów dobrze ocieplonych z tanim i średnio tanim paliwem, czyli dla większości nowych domów w POLSCE.

    Może się zwrócić np. w przypadku dużych domów ogrzewanych drogim paliwem, ale tu też należy wykonać dokładne obliczenia. Na pewno współczynnik zwrotu z inwestycji w tym wypadku będzie wyższy. Czy będzie się opłacać trzeba policzyć. Obawiam się jednak, że w tym wypadku budując duży dom z drogim paliwem koszty ogrzewania dla inwestora nie muszą być istotne, ale to też kwestia indywidualna.
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 15-01-2011 o 12:01

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Nie mialem ochoty tu pisać bo szkoda czasu ale tak trochę zaczepnie:
    Dziękujemy autorowi tematu za tak mądre spostrzeżenia i wnioski po tak wielu latach działalności muratora na rzecz opłacalności wentylacji mechanicznej ( ),
    ech chłopie zachowujesz się jakbyś się urwał z choinki. Poczytaj najpierw forum i to co pisano już wiele razy a nie jako nowicjusz wpadasz i krzyczysz czego to nie wiemy i w co dajemy się niby wpuszczać, wypisując dodatkowo obok wiele nieprawdy (aby nie pisać bzdur) na temat mechanicznej.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #32

    Domyślnie

    j-j PRZECZYTAJ ARTYKUŁ KTÓRY PODAŁEM CI NA POCZĄTKU POSTU napisany przez specjalistę w tym zakresie. Jeśli uważasz że masz odpowiednią wiedzę i znasz się lepiej niż autor artykułu który według Ciebie nie ma racji to przedstaw nam swoje kwalifikacje i przeprowadzone w tym zakresie badania inaczej jesteś niewiarygodny a na puste słowo nikt CI nie uwierzy.
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 15-01-2011 o 13:02

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidlawecki Zobacz post
    j-j PRZECZYTAJ ARTYKUŁ KTÓRY PODAŁEM CI NA POCZĄTKU POSTU napisany przez specjalistę w tym zakresie. Jeśli uważasz że masz odpowiednią wiedzę i znasz się lepiej niż autor artykułu to przedstaw nam swoje kwalifikacje i badania inaczej jesteś niewiarygodny a na puste słowo nikt CI nie uwierzy.
    Pokaż Ty swoje kwalifikacje, badania, bądż Ty najpierw wiarygodny i pokorny wchodząc na forum budowlane dzialające od kupy lat, które nie jedno juz widziało.
    Chłopie, ameryki nie odkryłeś, wielu z tego forum nie jest debilami a Ty dodatkowo zachowujesz się jak pieniacz.
    Ja nie muszę nic udowadniać, swoje wiem, co wiem robię i piszę, jak ktoś chce skorzysta a jak nie będzie owcą , mam to w dupie jego kasa jeśli się upiera.
    Ale kiedy czytam takie "okrzyki wojenne", jak powyżej, gdy "wojna" się już dawno skończyła to raczej jest mi tylko do śmiechu.

    EOT z mojej strony.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Utor przyją koszt wentylacji na poziomie 20tyś nie odją kominów które trzeba stawiać itd a jak sam napisał:

    'Pokaźne oszczędności przynosi dopiero wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Wymiennik ciepła (rekuperator) pozwala zmniejszyć stratę ciepła na ogrzanie powietrza wentylacyjnego, odbierając część ciepła od powietrza opuszczającego dom. Aby nie zamarzał w czasie mrozów, warto zaopatrzyć instalację wentylacyjną w tzw. gruntowy wymiennik ciepła. On zapewnia w miarę stałą (i dodatnią) temperaturę powietrza docierającego do wymiennika.'

    Poza tym czy ktoś podważa twoje wywody o tym że rekuperator się nie zwróci NIE!
    JA podałem ci konkretny mój przypadek przeliczony przez inżyniera budownictwa i rekuperator wychodzi taniej, niż stawianie kominów itp. po prostu policz ile kosztuje cały komin, bo sam komin bez obróbek itp. to tak jak koszt wentylacji mech. liczonej tylko jako cena centrali czy sugerujesz że ten inżynier to osioł i nie wie co liczy, liczby chyba nie kłamią?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #35

    Domyślnie

    po pierwsze nie obrażaj bo jesteś tu "lider forum" i tym bardziej Ci nie wypada. Przedstawiłem własne obliczenia w poprzednim POSCIE który usunęliście. Autor artykułu podał swoje wykształcenie i jest specjalistą w tym kierunku. Artykuł został opublikowany w nieprzypadkowym serwisie oraz zostały podane obliczenia i wnioski. Ty nie podałeś NIC więcej jesteś niewiarygodny. Wróć jak będzie potrafił udowodnić to co piszesz.
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 15-01-2011 o 13:14

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    ciekawe też że nie dziła żadna strona Pana magistra inżyniera. Które tak pięknie umieszczono pod artykułem.

    Ale znalazłem mądry filmik Pana Krzysztofa.
    http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/c...pasywny-wideo/

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #37

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Strasznie się uparliście z tą opłacalnością went.mechanicznej.
    To tak jak u j-j czarna warstwa bloczków w fundanencie.Czy da się obliczyć jej opłacalność?NIE
    Jest elementem domu pasywnego i tyle.

    Murator to nie instytuja charytatywna.Forum służy do zarabiania kasy tak jak gazety w sklepach.
    W każdą reklamę wierzycie?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #39

    Domyślnie

    w poprzednim POSCIE które usunęliście pisałem również o marketingu szeptanym, który stosowany
    jest na forach internetowych, i który polega na lasowaniu postów w taki sposób, aby administratorzy
    nie uznali ich jako SPAM lub reklamę. Jest to skuteczna forma Public relations w internecie i to jak tania...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    No nie wiem, czy podparcie się moimi obliczeniami dla jednego domu jest wystarczającym argumentem, by udowodnić tezę, że wentylacja mechaniczna się nigdy nie opłaca.
    Oczywiście, że nie jest, zwłaszcza, że te obliczenia zawierają sporo uroszczeń w założeniach. Jednym z uproszczeń jest przyjęcie kosztu wentylacji mechanicznej 20tys. zł i kosztu wentylacji grawitacyjnej 0zł .
    Ale autor wątku tak się się zacietrzewił w swoich teoriach, że nawet nie zauważył Twojej wypowiedzi .

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony