dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 912 z 915
Pokaż wyniki od 18.221 do 18.240 z 18293
  1. #18221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeden na górze, do chłodzenia. Na dole podłogówka do grzania - o takiej sytuacji mowa.
    Dokładnie. Zastanawiałem się nad kasetowym, albo ściennym pod sufitem. Teraz jeszcze kolega _John podsunął kanałowe. A jakby tego było mało to znalazłem klimakonwektor z rekuperacją Mekar Double

  2. #18222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Umieszczanie klimakonwektorów czy klimatyzatorów do chłodzenia na dole nie ma sensu nie tylko z przyczyn fizycznych (zimne powietrze nie bardzo chce iść do góry) i komfortu (przyjemniej jest, jak głowa w chłodzie a stopy w cieple, niż odwrotnie), ale też ze względu na ustawność pomieszczeń. Chłodzenie na górze (często nad oknami albo drzwiami - ale może być też nad meblami) nie przeszkadza w aranżacji wnętrza.
    Daruję już sobie, bo TY po prostu nie wiesz co to jest i jak działa klimakonwektor.
    A na aranżacji wnętrz, to ja się po prostu nie znam.

  3. #18223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zdecydowanie za małe.
    https://play.google.com/store/apps/d...oft.reflex.app

    I ciśnienie wstępne ustaw o 0,2 bara poniżej ustawionego na reduktorze.
    Wymieniłem naczynie na 18 l firmy Reflex i problem ustąpił, ale tylko do czasu aż wyjechałem na urlop i nikt nie używał ciepłej wody, a pompa dogrzewała tylko tą temp. która spadła sama. Teraz znów przy każdym grzaniu cieknie woda z zaworu bezpieczeństwa .
    Nie wiem czy powodem nie będzie wysoka temp jaką mam ustawioną na zbiorniku CWU, bo na pompie mam ustawione 50 st, ale czujnik z pompy jest prawie że na dnie zbiornika, a manualny termometr w zbiorniku CWU na górze, więc gdy pompa zagrzeje wodę do 50 st to ten na górze wskazuje prawie że 60 st.
    Kolejna sprawa to jak pompa zagrzeje już CWU to manometr na naczyniu przeponowym wskazuje ponad 5 bar i nie spada do puki nie odkręcę ciepłej wody, no i właśnie wtedy zawór bezpieczeństwa przepuszcza.
    Kolega który zajmuje się CO mówił że może zawór bezpieczeństwa jest zepsuty i dlatego przepuszcza ?

    Nie dostawałem powiadomień z tego wątku i dopiero dziś przeczytałem Twoją wypowiedź Kaizen, aby na naczyniu ustawić mniejsze ciśnienie niż na reduktorze, fabrycznie naczynie Reflexu ma 4 bary, więc musiałbym podpiąć pompkę od roweru taką z manometrem i upuścić powietrza tak ???
    Czy raczej to może być wina tego zaworu bezpieczeństwa że przepuszcza ???

  4. #18224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    Nie dostawałem powiadomień z tego wątku i dopiero dziś przeczytałem Twoją wypowiedź Kaizen, aby na naczyniu ustawić mniejsze ciśnienie niż na reduktorze, fabrycznie naczynie Reflexu ma 4 bary, więc musiałbym podpiąć pompkę od roweru taką z manometrem i upuścić powietrza tak ???
    Czy raczej to może być wina tego zaworu bezpieczeństwa że przepuszcza ???
    Ciśnienie wstępne powinieneś ustawić przed montażem. Teraz to będzie trochę kłopotliwe, ale tak, powinieneś zmienić - przy 3 barach na reduktorze ma być 2,8.
    http://www.reflex.pl/porady/czy-mozn...e-wstepne.html

    Ale przy 5 barach to zawór bezpieczeństwa 6 bar nie ma prawa zadziałać, więc też może być uszkodzony. Czy między zaworem bezpieczeństwa a naczyniem przeponowym jest jakiś zawór zwrotny, odcinający albo cokolwiek innego oprócz rury?

  5. #18225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie



    Taki zawór mam między belką a naczyniem, gdy demontuje naczynie to woda nie leci, więc mogę naczynie zdemontować i wtedy obniżyć ciśnienie, tylko nie wiem na ile to będzie dokładne manometrem od pompki rowerowej ?
    Rozumiem że to normalne że ciśnienie spada dopiero po odpuszczeniu wody w kranie ?
    Jak wspomniałem w poprzednim poście przez tydzień było ok, widać było na manometrze jak pracuje naczynie i ciśnienie wzrastało i spadało i nic nie ciekło.
    Obstukałem naczynie i nie ma w nim wody, słychać że jest puste, a powinna się dostawać gdy wzrasta ciśnienie, na mój chłopski rozum

    P.S. Na reduktorze mam zepsuty manometr, sugeruję się tym na belce- grupie bezpieczeństwa, ale to nic nie szkodzi chyba ?

    Chyba żeby podnieść na reduktorze ciśnienie na 4,2 bara ???
    Bo 4 bary mam w naczyniu.
    Ostatnio edytowane przez OTTO123 ; 20-08-2020 o 21:04

  6. #18226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To ciśnienie w naczyniu to sprawdziłeś? Podniesienie zasilającego nie obniży ciśnienia - jak jest za niskie, to po prostu naczynie nie pracuje, za to znacznie zmienia się ciśnienie w instalacji (ale poniżej ciśnienia wstępnego).
    Ciśnienie powinno nieznacznie wzrosnąć przy prawidłowej pracy naczynia. Tu coś jest nie tak - albo masz wyższe ciśnienie w naczyniu, albo znacznie niższe i naczynie już na wstępie jest znacznie napełnione przez zbyt niskie ciśnienie wstępne i ma za mało powietrza do prawidłowej pracy.

    Tak czy inaczej zacznij od sprawdzenia ciśnienia wstępnego. Skoro łatwo możesz zdemontować, to możesz nawet podjechać na stację benzynową czy do jakiegoś oponiarza i przy okazji zweryfikować wskazania swojego manometru.

  7. #18227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Nie mierzyłem ale w sklepie powiedzieli że jest fabrycznie nabite.
    A na naklejce jest napisane że 4 bary, dzięki za podpowiedź, jutro zdemontuje i podjade do oponiarza, ustawię na 3 bary bo na reduktorze w sieci mam 3,2
    Zobaczę co się będzie działo i dam znać.
    Rozumiem że grzanie wody do prawie 60 stopni nie ma tu nic do rzeczy ?
    Monter zawalił, bo najpierw zamontował za małe naczynie a do tego nie regulował ciśnienia, ba okazało się że naczynie było od początku pełne wody, bo go nie nabił powietrzem, zapomniał, przyznał się gdy dzwoniłem z problemem.
    Muszę to teraz sam ogarnąć , z Twoją pomocą

  8. #18228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    Rozumiem że grzanie wody do prawie 60 stopni nie ma tu nic do rzeczy ?
    Nie ma. 18l powinno wystarczyć - maksymalną temperaturę podajesz w programiku na androida. I liczy on najbardziej pesymistyczną wersję - że cały zasobnik napełniasz zimną wodą (domyślnie 10* - a to robisz w zasadzie raz, bo potem nigdy Ci nie wystygnie poniżej temperatury pokojowej) i grzejesz do zadanej (np. 60*).

  9. #18229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Ale nie musze nic liczyc na jakimś programie ? Podpinam z obniżonym ciśnieniem naczynie i tyle ?
    Jeszcze mam pytanie, jakie najwyższe ciśnienie mogę mieć w rurociągu ? Rurki mam miedziane.
    I czy po zakupie naczynia a przed montarzem miałem coś w nim zdemontować ?
    Chodzi mi o to czy tam było jakieś zabezpieczenie w zabezpieczenie w gwińcie-krućcu ?

  10. #18230
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200820_181642_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	447339

  11. #18231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    Ale nie musze nic liczyc na jakimś programie ? Podpinam z obniżonym ciśnieniem naczynie i tyle ?
    Jeszcze mam pytanie, jakie najwyższe ciśnienie mogę mieć w rurociągu ? Rurki mam miedziane.
    I czy po zakupie naczynia a przed montarzem miałem coś w nim zdemontować ?
    Chodzi mi o to czy tam było jakieś zabezpieczenie w zabezpieczenie w gwińcie-krućcu ?
    Wodociąg rozdzielczy nie powinien mieć ciśnienia wyższego niż 6 bar, więc więcej mieć nie będziesz. Ciśnienie na ciepłej wodzie (bez poboru) może chwilami być większe niż w wodociągu, ale też nie więcej niż 6 bar, bo zawór bezpieczeństwa na to nie pozwoli. Rury miedziane (i tworzywowe też) wytrzymują ciśnienia wielokrotnie większe (ale już zasobnik CWU nie koniecznie). Nie powinieneś o nic się obawiać mając sprawny zawór bezpieczeństwa, a jak jeszcze masz reduktor, to nie ma w ogóle problemu.

    Naczynia nie mają żadnych zabezpieczeń, przykręcasz i tyle. Czasami mają taki element, który powoduje przepływ wody przez naczynie i trzeba go wmontować w trójnik, ale to nie jest blokada i bez tego też naczynie działa. Krótko mówiąc nie zamontujesz naczynia tak, żeby nie działało jeśli celowo nie zamontujesz jakiegoś zaworu odcinającego.

    U Ciebie (sądząc po zdjęciu) jest grupa bezpieczeństwa i szybkozłączka do naczynia, nie ma tam żadnych bajerów, zwyczajnie wkręcasz naczynie (jest płaska uszczelka) i tyle. Sprawdź tylko czy zawór bezpieczeństwa nie puszcza przy niższym niż 6 bar ciśnieniu i ewentualnie go wymień.
    Zawór bezpieczeństwa nie powinien też być podłączony do kanalizy, bo nie będziesz wiedział że jest nieszczelny (zdarzają się rachunki po kilka tysięcy za wodę jak puści). Powinien lać na podłogę lub do jakiegoś słoika, żeby w porę zauważyć, ale jak wszystko jest sprawne to on nie ma prawa lać, to jest sygnał, że coś się zepsuło (zawór bezpieczeństwa lub naczynie) i wtedy trzeba zareagować, jak podłączysz go do kanalizy to nie zauważysz w porę usterki.
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 21-08-2020 o 22:24

  12. #18232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Dzięki.
    Zawór bezpieczeństwa mam wężykiem skierowany do wiadra, dlatego widzę problem, reaguję i pytam Was o radę
    Na naczyniu mialem 4,3 bara, zmniejszyłem do 3 a na reduktorze mam 3,2 bara.
    Oczywiście wpierw zdemontowałem naczynie i spuściłem z niego wodę.
    Puki co grzeje i nic nie cieknie, ale też i manometr ani drgnie, a przy pierwszym montarzu falował.
    Tak sobie myślę że jak ciśnienie rosło to woda wypełniała membranę i ciśnienie rosło a jak się odpowietrzało naczynie to wskazówka spadała.

  13. #18233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Żeby zauważyć wzrost ciśnienia na manometrze (przy poprawnie ustawionym naczyniu), to musisz spuścić sporo wody z zasobnika (większość lub całość) i nie odkręcać kranów dopóki cały zasobnik się nie nagrzeje. I to będzie wzrost rzędu kilku dziesiątych bara. Przy normalnym korzystaniu z ciepłej wody te wzrosty ciśnienia mogą być trudno zauważalne i tak powinno być.

  14. #18234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Sytuacja wydaje się być opanowana.
    Od piątku zawór bezpieczeństwa nie upuścił ano kropli. Podczas grzania CWU manometr podnosi się bardzo wolno, i na koniec cyklu jest i 0,3 bara wyżej. Po 6 h i zużyciu części ciepłej wody wskazówka wrócina na swoje miejsce.
    Mam zasobnik CWU 250l z Termiki i tam czujnik temp. jest 0,5 m od dna, więc w tej chwili 6 h po zagrzaniu do 45 stopni mam na nim 24 stopnie, a na górze zasobnika na analogowym termometrze jest 55 stopni i w kranie to czuć

  15. #18235
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dido

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Mam zamiar założyć pompe ciepła - https://newenergypolska.pl/pl/p/Pomp...C6kW-CGK050/87 do dogrzewania domu i cwu
    Dom ok 200m2 ocieplony okna pcv zamieszkuję parter gdzie są grzejniki żeliwne i poddasze docieplone pianką grzejniki purmo te niskie do tej pory dom ogrzewałem kotłem na drewno i chcę dalej przy nim zostać bo mam bardzo dużo tego opału a pompę chce wykorzystać na nadprodukcję PV 10kw
    Czy ma może ktoś taką pompe i wypowie się jak się sprawuje i czy da radę

  16. #18236
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał dido Zobacz post
    Dzień dobry
    Mam zamiar założyć pompe ciepła -
    Czy ma może ktoś taką pompe i wypowie się jak się sprawuje i czy da radę
    Kto to będzie serwisował i wymieniał jak cokolwiek się zepsuje? Ktoś tu już opisywał przeboje z PC made in China.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 02-10-2020 o 19:44

  17. #18237
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dido

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Serwis posiadają cześci też do tych pomp, ciekawa jest jeszcze opcja ale chyba troche droga płacisz co roku przez 10lat 600zł i masz przeglądy i pełną gwarancje przez 10 lat .

  18. #18238

    Domyślnie

    Cytat Napisał dido Zobacz post
    Serwis posiadają cześci też do tych pomp, ciekawa jest jeszcze opcja ale chyba troche droga płacisz co roku przez 10lat 600zł i masz przeglądy i pełną gwarancje przez 10 lat .
    Reklamujesz te pompy czy jak?
    Jeśli tak to popraw te wykresy bo albo sa zle opisane albo mamy tu nareszcie jakąś rewolucję w dziedzinie pomp ciepła cop 4,5 przy minus 20st .Brawo.
    No i takie info by sie przydalo ile taka pompa 16kw da mocy przy -20st
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #18239
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dido

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie nie reklamuję tych pomp !!!!!
    Zadałem pytanie i już wiadro wody na łeb czy nie można normalnie napisać tylko zaraz hejt, ludzie zaczynam rozglądać się za jakąś pompą i nie znam się na tym a powiem wam że denerwują mnie ci fachowcy co jak coś się zapytasz to tylko firmowe bo chinczyk to nie tylko czego nie się pytam? niech to ktoś napisze i wytłumaczy raz a dobrze tylko bez taki że nie ma gwarancji serwisu i tp.

  20. #18240

    Domyślnie

    Cytat Napisał dido Zobacz post
    Nie nie reklamuję tych pomp !!!!!
    Zadałem pytanie i już wiadro wody na łeb czy nie można normalnie napisać tylko zaraz hejt, ludzie zaczynam rozglądać się za jakąś pompą i nie znam się na tym a powiem wam że denerwują mnie ci fachowcy co jak coś się zapytasz to tylko firmowe bo chinczyk to nie tylko czego nie się pytam? niech to ktoś napisze i wytłumaczy raz a dobrze tylko bez taki że nie ma gwarancji serwisu i tp.
    No to juz masz odpowiedz bo nie masz zadnej gwarancji czy wiedzy na temat ile ta pompa da Ci mocy w minusowych temperaturach.
    Bo nawet nie umią zrobić normalnej tabelki która by to pokazywała.
    Jesli wykres dotyczy copów a tak jest podpisany to mamy do czynienia z pompa na nagrodę nobla.
    Jesli sie komus powaliło i jest to wykres mocy a zamiast 6 mialo byc 16,6kw to wychodzi ze pompa przy minus 20 st da 4,5kw mocy .
    To powiedz po co mam placic 18tys za chinskiego dwu wentylatorowego potwora ktory przy minus 20 da mi tyle ciepla co panasonic 9kw za 13tys a w okresach przejsciowych bede sie meczył z mocą 16,6kw wystarczajaca do ogrzania hali sportowej?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 912 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony