dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 903 z 915
Pokaż wyniki od 18.041 do 18.060 z 18293
  1. #18041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Powietrze woda

  2. #18042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    Powietrze woda

    To wiem. A co dalej.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #18043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    LG Therma V 4 gen.

  4. #18044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Wczoraj caly dzień i to do północy walczyłem z krzywą, porażka.
    LG coś zdupczyło w ustawieniach startowych, dałem na AUTO za oknem 7 stopni w mieszkaniu 19 a PC grzeje wodę tylko do 33 stopni, podnosiłem krzywą co 30 min o jeden stopień i przy krzywej +5 najwyższa temp wody to 37 stopni i marzniemy kuźwa.
    A co będzie przy mrozach ?
    Musiałem ręcznie na tym słoneczku ustawić temp. wody 45 stopni i teraz jest ciepło.
    Dzwoniłem do instalatora, ale przez tel. to co on zrobi ? Do tygodnia maja przejechać z LG na odbiór pompy i mają mi to ustawić.

  5. #18045

    Domyślnie

    No to mamy, chyba, naprawdę coś nowego na rynku.
    I to made in Poland.

    Powietrzna PC on/off - już to samo w sobie jest ciekawe - a do tego, ktoś posłuchał hasła jednego z naszych userów i R290 trafił pod strzechy.
    Tak, tak pompa chodzi na propanie.

    Nie wiem, jaka cena, to nowość.
    Tabelę sprawności wyglądają ciekawie, nie wiem jakie tam są sprężarki niestety.
    Warto poczytać, warto też poszukać na YT jest fajny filmik z fabryki oraz z miejsca użytkowania (zamontował sobie pracownik firmy i jednocześnie chyba dowódca projektu....)

    https://www.hkslazar.pl/pompa-ciepla-ht-10
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #18046

    Domyślnie

    47 kPLN to jakaś abstrakcja, no chyba że za 22 kW...

    Wrzucam, bo temat ciekawy, ale z takim poziomem cen, to marketing via R290 nie wystarczy....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #18047

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    47 kPLN to jakaś abstrakcja, no chyba że za 22 kW...

    Wrzucam, bo temat ciekawy, ale z takim poziomem cen, to marketing via R290 nie wystarczy....

    https://www.youtube.com/watch?v=kjJdEDDg1dY
    W komentarzach ktoś napisał, że i do propanu będzie potrzebny papier.
    Ponadto brak w tym filmiku jakichkolwiek danych.
    No i polecam oglądać z prędkością x1,75.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 28-12-2019 o 13:33
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #18048

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    No to mamy, chyba, naprawdę coś nowego na rynku.
    I to made in Poland.

    Powietrzna PC on/off - już to samo w sobie jest ciekawe - a do tego, ktoś posłuchał hasła jednego z naszych userów i R290 trafił pod strzechy.
    Tak, tak pompa chodzi na propanie.

    Nie wiem, jaka cena, to nowość.
    Tabelę sprawności wyglądają ciekawie, nie wiem jakie tam są sprężarki niestety.
    Warto poczytać, warto też poszukać na YT jest fajny filmik z fabryki oraz z miejsca użytkowania (zamontował sobie pracownik firmy i jednocześnie chyba dowódca projektu....)

    https://www.hkslazar.pl/pompa-ciepla-ht-10
    Według ich strony "Tylko najlepsze podzespoły: wentylator Ziehl-Abegg, sterowanie Plum, sprężarka Copeland"

  9. #18049

    Domyślnie

    A widział ktoś polską PC na podzespołach na innych niż "najlepsze"? Bo ja nie.

  10. #18050

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuku1786 Zobacz post
    Według ich strony "Tylko najlepsze podzespoły: wentylator Ziehl-Abegg, sterowanie Plum, sprężarka Copeland"
    Co do sterowania Plum to mialem palnik na pellet ze sterownikiem wlasnie tej firmy .Nowy przyszedl i juz nie dzialala pewna opcja poszedl na gwarancję niby do wgrania nowego oprogramowania a przyszla nówka bo sobie tamten poznaczylem tu i uwdzie.
    Przy kazdym zaniku napiecia gubi co smieszne tylko polowe ustawien.Także nie chcialbym miec ich sterowania w pompie.

  11. #18051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Opanowałem krzywą i w domu jest ciepło i przyjemnie.
    Dobowo zużywa mi przy +5, 10 st na dworze 11-15 kw a przy 0 -3 na dworze 25-30 kw. 120m2 dom ma 150 lat i same grzejniki montowane pod CO.
    Jedno co mnie nurtuje i nie mogę tego zmienić w ustawieniach, a próbowałem już chyba wszystkiego to że przy grzaniu CWU temp. wody na wylocie wzrasta do 58 stopni, potem następuje zmrożenie czynnika i włączają sie grzałki, nie wydaje mi się to ekonomicznie.
    Chciałem aby ta temp. nie przekraczała 50 stopnie, ale nie umiem tego zmienić.
    CWU mam ustawioną na 45 stopni, doradzicie coś, czy tak musi zostać ?

  12. #18052

    Domyślnie

    Jakie zmrozenie czynnika pierwsze slysze o takiej akcji
    Co to za pompa?
    Poprostu nie moze podbic juz sama pompa temperatury i zalacza grzalki.
    Stawiam ze wezownica w zbiorniku cwu za mała.
    W ktorym miejscu na zbiorniku cwu madz zamontowany termometr.
    Ostatnio edytowane przez codix ; 29-12-2019 o 10:52

  13. #18053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Zbiornik CWU mam z Termici 250 l , wężownica 2,4 m2.
    Właśnie jest przy pompe z 40 st CWU do 45 st zużyła 1,3 kw i zrobiła to w ok 10 min , mam tu licznik i grzałki nie włączyły się. I nic nie schładzało tym razem, ale często jak idzie długo na wysokich obrotach i głośno sprężarka to potem jest głośny strzał w środku i rurka która leci z jednostki zewnętrznej do wymiennika robi się z gorącej a wręcz parzącej lodowata.
    Może jest tak że taką ilość wody w CWU temperaturą 50 st grzało by b. długo, dlatego podnosi temp. na wylocie do 57-58 st ?
    Ja znawcą nie jestem a serwisanci mówili że defro się włącza czy coś takiego, czynnik musi się schłodzić, aby znów móc odbierać ciepło z powietrza.

  14. #18054

    Domyślnie

    A w ktorym miejscu masz czujnik na jakiej wysokosci zbiornika cwu i nie naoisales jaka pompa

  15. #18055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Pompa to LG Tkerma V 4 generacji 9kw
    Zbiornik ma 145 cm wysokości i termometr jest 12 cm od góry.
    Acha acha, teraz mnie olśniło gdy patrzę za zbiornik, czujnik z pompy jest wsadzony 45 cm od dolu, bo tam jest na niego wejście, o to Ci chodzi ?

  16. #18056

    Domyślnie

    No to cos nie tak bo 1,16w x 5st x 250l= 1,45kw a nigdy calego zbiornika nie zagrzeje to wziela Ci pradu tyle co by wziela podgrzewajac ta wode samym pradem czyli grzalka

  17. #18057
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Czyli wzięła za dużo prądu ?
    To przy następnym grzaniu CWU wyłączę bezpiecznik od grzałek żeby mieć 100 % pewności.
    Mam nadzieję że mówisz o grzałkach w PC bo takiej osobnej w zbiorniku CWU nie mam
    A ten czujnik to co w dobrym miejscu, nie mam za bardzoe opcji dać go gdzie indziej.

  18. #18058

    Domyślnie

    Ja mam 200l i wezownice 2m2 i daje rade czujnik mam dokladnie w polowie zbiornika.
    To jest tak ze zwykla niskotemperaturowa pompa moze uzyskac przewaznie z 55st maks na zasilaniu potem musi urzywac grzalek.
    U mnie jak ustawie cwu na 45st to jak pompa juz konczy grzac wode to ma na zasilaniu 51st i wtedy woda w polowie zbiornika ma 45 na samej gorze 50 a na dole ze 40 teraz jesli ty masz czujnik dosyc nisko to zanim nagrzeje do tych 45st na dole zbiornika to na samej gorze jest juz pewnie z 55st.i tym sposobem wezownica przestaje oddawac cieplo powrót robi sie goracy a woda dalej nie nagrzana wiec pompa podnosi zasilanie az przekracza ta swoja granice.
    A tak jak grzejesz od 40 do 45 to albo wali to na grzalkach albo robi to z fatalna sprawnoscia typu cop=1,2
    Sprobuj przeniesc czujnik w polowe wysokosci albo poprostu ustaw wode na np.40st wtedy i tak pol baniaka bedziesz mial z 46st

  19. #18059

    Domyślnie

    No na takie podgrzanie o 5st 250l wody pompa powinna zuzyc ok.0,7kwh

  20. #18060
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Codix ogromne dzięki za pomoc.
    Czytając Twoją wypowiedź piersze co pomyślałem to że obniże temp. na zbiorniku, i tak 45 to dla nas za dużu. A skoro nie mam możliwości przeniesienia czujnika, a nie mam bo to jedyny wolny wlot. Dodam może że czujnik jest wsadzony w otwór i który ma głębokość gdzieś 20 cm i tylko jest kawałek pianki z ocieplenia rur aby nie wypadł, chyba uszczelnię to węłną mineralną.

Strona 903 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony