dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 902 z 915
Pokaż wyniki od 18.021 do 18.040 z 18293
  1. #18021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    A tak jaśniej dla laika ?
    Filtr który chcę zamontować może spowolnić przepływ do tego stopnia że uniemożliwi prawidłową pracę PC ?
    Natomiast pompę obiegową- recyrkulacyjną mam z Onnline i jej łapatki mogą się zabrudzić i uszkodzić jeśli tegoż filtru nie zamontuję ?
    Filtr nie zablokuje Ci przepływu-naturalnie go ogranicza.Jakbyś miał stalowy zbiornik CWU , to i tak trzeba by było go dać na powrocie do PC.
    Co do zatrzymania pompy -to coś mi tu nie pasi...Tyle pomp pracuje w starych instalacjach , w których prawie wszystko krąży i mało się słyszy o ich uszkodzeniach z powodu syfu w układzie-ale niech będzie : nie jestem "zawodowcem" , to nie się nie upieram ,że to rzadko się zdarza...
    Największy problem moim zdaniem , zanieczyszczenia robią na każdym wymienniku-bo nie będzie przekazywania ciepła ...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #18022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Mi pompa Grundfos chodziła 16 lat i .....nie było żadnego filtru.
    Był na starcie instalacji przed pompą, ale nigdy nie otwierany i nie czyszczony - olałem to jakoś, rozpuściło się to sitko.

  3. #18023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    W poniedziałek ma dojść wymiennik z Termici, gadałem z monterem PC i powiedział że ten filtr magnetyczny chyba zamontujemy na powrocie przed buforem.
    Ciekawe co ma na myśli, mówiąc przed buforem, czy patrząc od strony PC czy od strony grzejników ?

    Ale ja inny temat chcę poruszyć, pierwszej nocy po montażu pompy nie mogłem spać bo słyszałem jak działa, mimo że śpię po drugiej stronie domu, nie wiem czy dlatego że cisza na dworze i wszystko słychać, czy po instalacji się to niesie i przez grzejniki trafia do sypialni ?
    Kolega powiedział że te też to przerabiał i zamontował sobie jakieś otuliny kauczukowe na rurkach z jednostki zewnętrznej do wewnętrznej, a do tego gumowe podkładki pod śruby przy jednostce zewnętrznej, bo te grube gumowe pod stopki mam , ale ponoć po śrubach którymi są stopy przykręcone też przenoszone są wibracje i on tam dał gumowe podkładki.
    Z drugiej strony teraz już śpię normalnie i przyzwyczaiłem się do tego, a poza tym czytałem że ta pompa LG Therma V jest bardzo cicha, a kolega ma 8 letniego Viessmanna, więc nie wiem czy ja odczuwałem taki hałas jak on ?

    A Wy jak odczuwacie głośność pracy PC, coś poprawiacie, czy wyciszacie ?

  4. #18024
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    Mi pompa Grundfos chodziła 16 lat i .....nie było żadnego filtru.
    Był na starcie instalacji przed pompą, ale nigdy nie otwierany i nie czyszczony - olałem to jakoś, rozpuściło się to sitko.
    Teraz pompy maja całkiem inną konstrukcję . np stały magnes w wirniku zbiera wszystko co magnetyczne

  5. #18025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    I tej starej z Grundfosa nie było słychać, a tą z Onnline słychać w mieszkaniu w grzejniku

  6. #18026

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim
    Mam pompe LG Therma V 3gen. To jest nasz pierwszy sezon grzewczy - zaczęliśmy grzać w trybie Auto i nie bardzo wiem czy dobrze robimy. Tryb ogrzewania (auto) ma byc włączony cały czas? Pytam bo sprężarka praktycznie sie nie wyłącza - grzeje bez przerwy a wydaje mi się że powinna sie kiedys wyłączyć. Sąsiadka ma też pompe i słyszę ze się wyłącza co jakiś czas...

  7. #18027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    To byłaby sytuacja idealna gdyby pracowała nonstop z mocą minimalną...Z punktu widzenia trwałości sprężąrki i zużycia prądu.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #18028

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    To byłaby sytuacja idealna gdyby pracowała nonstop z mocą minimalną...Z punktu widzenia trwałości sprężąrki i zużycia prądu.
    Ta kwestia jest akurat dyskusyjna bo
    Ad1.pompa nie ma najlepszej sprawnosci pracujac na najnizszej czestotliwosci
    Ad2.chodzac bez przerwy wyzionela by ducha po 10latach
    Nawet program doborowy panasonica przy dobieraniu pompy jak jest tak ze mniejsza pompa juz moca by wystarczyla tak ledwo co to wywala ostrzezenie ze pompa bedzie pracowac ponad 2200g na sezon i zaleca sie dobor wiekszej tylko wlasnie z powodu zbyt dlugiej pracy pompy.

  9. #18029

    Domyślnie

    a myślicie żeby zostawic ją włączoną czy może zaplanować obszary czasowe np 3 godziny dziennie aby chodziła w trybie auto?

  10. #18030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elizakoc Zobacz post
    Mam pompe LG Therma V 3gen.
    To jest nasz pierwszy sezon grzewczy - zaczęliśmy grzać w trybie Auto i nie bardzo wiem czy dobrze robimy.
    Tryb ogrzewania (auto) ma byc włączony cały czas?
    Pytam bo sprężarka praktycznie sie nie wyłącza - grzeje bez przerwy a wydaje mi się że powinna sie kiedys wyłączyć.
    Sąsiadka ma też pompe i słyszę ze się wyłącza co jakiś czas...
    Grzeje bez przerwy;
    ... - to znaczy od kiedy?
    ....- ile godzin?
    ....- budynek jest pewnie nowy lub bardzo wyziębiony,
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #18031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Elizakoc
    Ja od 10 dni mam LG Therma V ale 4 generacji, przynajmniej tak twierdzi monter Mam czynnik R32 a Ty jaki ?
    Puki co ustawiłem 37 stopni i było dobrze, nocą temperatury zaczęły schodzić do 0 stopni i musiałem podnieść do 40 stopni.
    Auto nie włączam na razie , bo nie mam podłączonego czujnika do pokoju, jutro będę miał montowany wymiennik ciepła i wtedy podłączymy też czujnik i może wtedy włączę AUTO.
    Pytałem przez telefon montera o ustawienie krzywej grzewczej, ale powiedział że to właśnie jest AUTO i sam ją ustawi.
    Nie wiem czy tak jest czy mnie buja ?

  12. #18032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Grzeje bez przerwy;
    ... - to znaczy od kiedy?
    ....- ile godzin?
    ....- budynek jest pewnie nowy lub bardzo wyziębiony,
    Po około 4 godzinach grzania CO pompa przełączyła się na grzanie CWU , następnie po zagrzaniu wody znowu zaczęła grzać CO ale co drugi obieg sie wyłączała tak jakby dogrzewała troche i wyłączała się jak osiągneła określoną temperature. Jakby tak miała chodzic cały czas to chyba nie dobrze dla sprężarki ?
    Budynek jest nowy ale nie jest wyziębiony - średnio od 20 do 23 stopni w ciągu doby - grzeje też kominkiem

  13. #18033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elizakoc Zobacz post
    1/ Po około 4 godzinach grzania CO pompa przełączyła się na grzanie CWU ,
    ....... następnie po zagrzaniu wody znowu zaczęła grzać CO ,
    ........ ale co drugi obieg sie wyłączała tak jakby dogrzewała troche i wyłączała się jak osiągneła określoną temperature.

    2/ Jakby tak miała chodzic cały czas to chyba nie dobrze dla sprężarki ?
    ......Budynek jest nowy ale nie jest wyziębiony - średnio od 20 do 23 stopni w ciągu doby - grzeje też kominkiem
    1/Kolego, z tego co piszesz obecnie - to same nieścisłości, zastanów się ;
    --....A/ wcześniej napisałeś, że pompa grzeje bez przerwy,
    ......B/ obecnie, że przełącza się na CWU, a co drugi obieg się wyłączała,

    2/ PC sama z siebie nie przełączy się na grzanie CWU - trzeba
    .... ją zaprogramować,
    3/ Jeżeli budynek jest nowy - to wymaga ciągłego grzania,
    ...... bo ma w sobie Tony Wody,
    4/ Jeżeli chcesz aby Tobie pomóc to skoncentruj się i nie pisz banialuk,
    5/ Ogrzewanie masz podłogowe czy grzejnikowe?
    6/ Jakie masz nastawy grzania ?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #18034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    1/Kolego, z tego co piszesz obecnie - to same nieścisłości, zastanów się ;
    --....A/ wcześniej napisałeś, że pompa grzeje bez przerwy,
    ......B/ obecnie, że przełącza się na CWU, a co drugi obieg się wyłączała,

    2/ PC sama z siebie nie przełączy się na grzanie CWU - trzeba
    .... ją zaprogramować,
    3/ Jeżeli budynek jest nowy - to wymaga ciągłego grzania,
    ...... bo ma w sobie Tony Wody,
    4/ Jeżeli chcesz aby Tobie pomóc to skoncentruj się i nie pisz banialuk,
    5/ Ogrzewanie masz podłogowe czy grzejnikowe?
    6/ Jakie masz nastawy grzania ?
    Przepraszam za enigmatyczny opis ale dopiero zaczynam przygode z tym urządzeniem, otóż
    1. Pompa grzała bez przerwy przez 4 godziny, następnie przełączyła sie na CWU - zagrzała wodę i ponownie przełączyła się na CO

    Następnie sprężarka wyłączała i załączała grzanie CO co kilka minut.
    Odnosze wrażenie że załączała się w momencie gdy temperatura wody spadała po jednym obiegu bez grzania.
    Całkowicie wyłączyłem urządzenie bo moim zdaniem sprężarka powinna dogrzać wode do takiej temperatury aby zostawić sobie te kilka stopni tolerancji i dopiero właczyć grzanie kiedy spadnie o kilka stopni w dół

    2.Dokładnie - jest zapropgramowana aby CWU grzało jak temp. spadnie do 41 stopni
    3. Budynek jest nowy ale było już w nim grzane w zeszłym roku i to dosyć konkretnie
    5. Ogrzewanie po całości podłogowe
    6. Nastawy? Napisz konkretniej to wtedy poszukam i podam.
    Ostatnio edytowane przez Elizakoc ; 27-11-2019 o 12:04

  15. #18035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elizakoc Zobacz post
    5. Ogrzewanie po całości podłogowe
    6. Nastawy? Napisz konkretniej to wtedy poszukam i podam.
    PC/PW - najczęściej grzeje wg;tzw; krzywej grzewczej,
    Ponieważ - '' sprężarka wyłączała i załączała grzanie CO co kilka minut '' - napisałeś,
    Świadczy to o tym, że ma ustawione niskie parametry grzewcze,
    Proponuje wstępnie ustawić ;
    ..... -15 C/ 40 C ; +15 C/ 30 C i obserwować.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #18036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    PC/PW - najczęściej grzeje wg;tzw; krzywej grzewczej,
    Ponieważ - '' sprężarka wyłączała i załączała grzanie CO co kilka minut '' - napisałeś,
    Świadczy to o tym, że ma ustawione niskie parametry grzewcze,
    Proponuje wstępnie ustawić ;
    ..... -15 C/ 40 C ; +15 C/ 30 C i obserwować.
    ok, zobacze dzisiaj chodź nie mam pojęcia jak to ustawic w urządzeniu...
    a mógłbyś rozwinąć bardziej ten parametr?
    Ostatnio edytowane przez Elizakoc ; 27-11-2019 o 13:32

  17. #18037

    Domyślnie

    Czy może ktoś w Was wie jak na konkretnym przykłądzie ustawić krzywą grzewczą w pompie LG Therma V 3gen? Nie wiem które funkcje w menu instalatora pozmieniać. Pompa przy takich temperaturach jak dzisiaj ( +9stopni) w trybie Auto załącza grzanie i po 5 minutach wyłącza. Bardzo proszę o pomoc.

  18. #18038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    A ja zadam inne pytanie niż wszyscy.
    Które ustawienia dla PC są najgorsze ?
    Bo mi się wydaje że na czujnik tep w pokoju.
    Instalator dokończył robotę i podłączył owy czujnik, temp zadana to 21 stopni i pompa nagrzewa się do 55 stopni, a gdy osiągnie na czujniku 21 to wyłącza się i grzejniki stygną, robią się totalnie zimne, by za godzinę znów ruszyć i nagrzać się tak że nie można ich dotknąć.
    Instalator mówi że algorytm musi się nauczyć mojego domu i że to się ustabilizuje.
    Ale moim zdaniem to ogromne straty, gdy PC idzie na maksa a potem się wychładza, ogromna ilość wody nagrzewa się i stygnie, a wiadomo że najkorzystniej jest gdy pracuje na stałej jak najniższej temperaturze.
    I tak miałem przed podłączeniem czujnika, temperatura wody ustawiona na 37 stopni, grzejniki cały czas letnie a w mieszkaniu stała temperatura, a nie jak teraz raz ukrop raz wychłodzenie.

  19. #18039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elizakoc Zobacz post
    Czy może ktoś w Was wie jak na konkretnym przykłądzie ustawić krzywą grzewczą w pompie LG Therma V 3gen? .
    Zobacz; http://www.lg.wienkra.pl/dokumenty/I...ja_ThermaV.pdf
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #18040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO123 Zobacz post
    A ja zadam inne pytanie niż wszyscy.
    Które ustawienia dla PC są najgorsze ?
    Bo mi się wydaje że na czujnik tep w pokoju.
    Instalator dokończył robotę i podłączył owy czujnik, temp zadana to 21 stopni i pompa nagrzewa się do 55 stopni, a gdy osiągnie na czujniku 21 to wyłącza się i grzejniki stygną, robią się totalnie zimne, by za godzinę znów ruszyć i nagrzać się tak że nie można ich dotknąć.
    Instalator mówi że algorytm musi się nauczyć mojego domu i że to się ustabilizuje.
    Ale moim zdaniem to ogromne straty, gdy PC idzie na maksa a potem się wychładza, ogromna ilość wody nagrzewa się i stygnie, a wiadomo że najkorzystniej jest gdy pracuje na stałej jak najniższej temperaturze.
    I tak miałem przed podłączeniem czujnika, temperatura wody ustawiona na 37 stopni, grzejniki cały czas letnie a w mieszkaniu stała temperatura, a nie jak teraz raz ukrop raz wychłodzenie.
    A o jakiej pompie mówisz?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 902 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony