dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 908 z 915
Pokaż wyniki od 18.141 do 18.160 z 18293
  1. #18141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    1 ON często pisze - "Załozyłem sobie panele PV", ale.---to są twoje slowa nie moje.
    2.gifrzyjechali, zmontowali, zapłacił i MA !
    Znaczy ZAŁOZYŁ SOBIE.--czyżby tak pisałem ?
    3JA tymczasem te śrubki dokręcam, wybieram ---chcesz to dokręcasz. Hm. w stanie wojennym w wojsku byłeś ? w wieku 28lat? to dziś mamy 2020r a ty na dachu śrubki dokręcasz?
    4.Kolejny Cyt.No i włhttps://forum.muratordom.pl/media/im...ooku.gifaśnie TEGO ON znieść i zrozumieć nie potrafi!!!
    Jak napisał a ja błędnie zrozumiałem - POMPĘ CIEPŁA SOBIE ZROBI. a nie - załozy firmę co robi pompy ciepła.

    Czyli?
    Coś poczyta, ominie wielkim łukiem mnie i firmę dla której działam, zadzwoni, przyjadą, zamontują i BĘDZIE MIAŁ POMPĘ
    Znaczy - POMPĘ SOBIE ZROBI!!!------- gdzie tak pisałem?
    5.Jak ja remontuję sobie silnik samochodu - to znaczy, ze go rozebrałem i ponownie poskładałem zgodnie ze sztuką.
    Jak On - to znaczy zawlókł gdzieś, zaplacił i ma. Ja nie remontuję ,ja jeżdżę :
    Itd. itd.
    bajeruj dalej .
    Ja mam DOBRE dzieci.
    Co jakiś czas kupują mi samochód!!!
    Był czas, gdy miałem ich z pięć!
    Ja też jeżdzę! Mam czym.
    A niektóre JA remontuję.
    Daje mi to sporo satysfakcji, ale ja umiem to zrobić.
    TAK! TO też umiem zrobić!

    Czyli zostaje po staremu...
    Zadania o sobie nie zmieniamy!
    Powodzenia Ci życzę!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #18142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Piszesz o pompach gruntowych czy równiez o PW? Akurat Daikin w Althermie ma pompe obiegową sterowana PWM.
    TAK!
    Nasze gruntówki maja obiegowe sterowane PWM.
    Mówię Ci - poezja!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #18143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie każdy ma czas o godz. 6.00 siąść przy kompie i pisać. Ty widzę że masz
    Podtrzymuję ---swoje zdanie.
    Ja często świt widuję "od tyłu".
    Zobaczę a potem kładę się spać...
    Przyjmij, ze "to taka ciężka dola geniusza!"
    I - Rób swoje!


    Swoją drogą.... zarzucać komuś , ze na forum o 6.00 wpis zrobił?
    Obelga czy komplement?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #18144

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ja mam DOBRE dzieci.
    Co jakiś czas kupują mi samochód!!!
    Był czas, gdy miałem ich z pięć!
    Ja też jeżdzę! Mam czym.
    A niektóre JA remontuję.
    Daje mi to sporo satysfakcji, ale ja umiem to zrobić.
    TAK! TO też umiem zrobić!

    Czyli zostaje po staremu...
    Zadania o sobie nie zmieniamy!
    Powodzenia Ci życzę!

    Adam M.
    oj wizjonerze. że dzieci dobre to super TAK MA BYĆ ale że ci kupują samochody to trochę przesada ( a ty remontujeszTak?) --jeszcze się nie dorobiłeś?
    Przecież sam pisałeś że sobie remontujesz a ja jeżdźę by mi ktoś to robił.( wyremontował) Już się zaczynasz gubić
    Podtrzymuję swoje zdanie Bajerant i marzyciel
    odpowiedz jeszcze z tym wojskiem i tym dokręcaniem śrub do PV. 28 wiosen w 81r.- Tak? A dziś skaczesz po dachu , pompy montujesz ,samochody i wiele innych rzeczy?
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 07-08-2020 o 21:25
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #18145

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ja często świt widuję "od tyłu".
    Zobaczę a potem kładę się spać...
    Przyjmij, ze "to taka ciężka dola geniusza!"
    I - Rób swoje!


    Swoją drogą.... zarzucać komuś , ze na forum o 6.00 wpis zrobił?
    Obelga czy komplement?


    Adam M.
    Zdecydowanie komplement? ja nie mam czasu o tej porze jak również nie jest to moim nałogiem . Ja muszę śmigać do pracy aby mieć na zachciewajki. A ty opiszesz się na forach i już MASZ. ha ha
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 07-08-2020 o 21:33
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #18146

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ja mam DOBRE dzieci.
    Co jakiś czas kupują mi samochód!!!
    Był czas, gdy miałem ich z pięć!
    Ja też jeżdzę! Mam czym.
    A niektóre JA remontuję.
    Daje mi to sporo satysfakcji, ale ja umiem to zrobić.
    TAK! TO też umiem zrobić!

    Czyli zostaje po staremu...
    Zadania o sobie nie zmieniamy!
    Powodzenia Ci życzę!

    Adam M.
    Tak dla ścisłości---aby dziś remontować samochód to trzeba sporo zainwestowaćnp. w komputer naście tyś.PLN
    złom to i owszem można. Tylko po co
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #18147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    oj wizjonerze. że dzieci dobre to super TAK MA BYĆ ale że ci kupują to trochę przesada --jeszcze się nie dorobiłeś?
    Przecież sam pisałeś że sobie remontujesz a ja jeżdźę by mi ktoś to robił.( wyremontował) Już się zaczynasz gubić
    Podtrzymuję swoje zdanie bajerant
    odpowiedz jeszcze z tym wojskie i tym dokręcaniem śrub do PV. 28 wiosen w 81r.- Tak? A dziś skaczesz po dachu , pompy montujesz ,samochody i wiele innych rzeczy?
    Niedowiarek, cholera jasna, sie trafił...!
    .
    No ja wiem...
    Ludzie tyle nie zyją!
    (tak jest w TV)
    Rozumiem, ze chamidło pospolite jesteś i progeniturze wykładasz : poszeł won gówniarzu SAM SOBIE to pier.dolone OC zapłać!

    Czy moze... "nie poniał tonkoj aluzji" ?

    TAK!, Kurwa... TAK!!!
    Łażę po dachach TERAZ (termometr masz? Ogladasz go czasem?), Czasem po piwnicach...
    Urodziłem się w 1956r.
    Policz ile mam lat, bo mi się nie chce i od dawna tego nie robię!!! (Szczęśliwi czasu nie liczą...)
    Planów mam na jakieś następne 300 lat.
    Wolno mi?
    A Ty się już "kończysz", że takie "problemy" podnosisz?
    W dzrzwi się jeszcze mieścisz? - Bo ja w każde!

    Mógłbym gówniażerię z tym buforem tam posłać, ale szybko dupa by ni urosła - to POMAGAM im wnosić te baniaki, pompy ciepła i inny chłam!
    Ty już tylko "palcem" pracujesz?
    Pokazujesz nim kto i gdzie ma "wynieść, przynieść, pozamiatać"?
    DBAJ o swoje zdrowie!
    Coś mi się wydaje, ze za szybko spadek chcesz żonie i dzieciakom zostawić - patrzac po tym co wypisujesz.
    Przecież się wtedy pozagryzają....
    Zadbaj o swoją rodzinę - dbajac o swoją kondycję!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #18148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Tak dla ścisłości---aby dziś remontować samochód to trzeba sporo zainwestowaćnp. w komputer naście tyś.PLN
    złom to i owszem można. Tylko po co
    No i - widzisz...
    TU WŁAŚNIE się różnimy!
    Klasyk dla Ciebie jest ZŁOMEM.
    Dla mnie - NIE!

    Klasyki są na tyle proste, ze NIE TRZEBA programów z pierdyliard złotych , aby dobrze działały.
    Trzeba WIEDZY (a ja ją mam) - JAK TO DZIAŁA.

    Wiem...
    Inaczej nie umiesz i zlecisz, chyba, ze Ci sie NIE OPŁACI !

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #18149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Zdecydowanie komplement? ja nie mam czasu o tej porze jak również nie jest to moim nałogiem . Ja muszę śmigać do pracy aby mieć na zachciewajki. A ty opiszesz się na forach i już MASZ. ha ha
    Nie potrafisz zrozumieć, że "żyjemy w innych bajkach"?
    "Twoje" mnie nie "krecą"!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #18150

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No i - widzisz...
    TU WŁAŚNIE się różnimy!
    Klasyk dla Ciebie jest ZŁOMEM.
    Dla mnie - NIE!

    Klasyki są na tyle proste, ze NIE TRZEBA programów z pierdyliard złotych , aby dobrze działały.
    Trzeba WIEDZY (a ja ją mam) - JAK TO DZIAŁA.

    Wiem...
    Inaczej nie umiesz i zlecisz, chyba, ze Ci sie NIE OPŁACI !

    Adam M.
    Klasyki? na to trzeba duuuuuuuuuużo ( gruby portfel) twierdzę że to nie takie robisz. Fakt maluch już jest w cenie. ( akurat takie miałem 3 i sam robiłem odziwo ale barrrrrrrrdzo dawno.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #18151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wiem!
    ZLECASZ!!! No to potfel MUSISZ mieć gruby!
    A ja je po prostu robię. "Tymi ręcami".
    Umiem, mogę mam gdzie, mam jak i czym.
    Teraz mozesz zacząć mi zazdrościć!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #18152

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Niedowiarek, cholera jasna, sie trafił...!
    .
    No ja wiem...
    Ludzie tyle nie zyją!
    (tak jest w TV)
    Rozumiem, ze chamidło pospolite jesteś i progeniturze wykładasz : poszeł won gówniarzu SAM SOBIE to pier.dolone OC zapłać!

    Czy moze... "nie poniał tonkoj aluzji" ?

    TAK!, Kurwa... TAK!!!
    Łażę po dachach TERAZ (termometr masz? Ogladasz go czasem?), Czasem po piwnicach...
    Urodziłem się w 1956r.
    Policz ile mam lat, bo mi się nie chce i od dawna tego nie robię!!! (Szczęśliwi czasu nie liczą...)
    Planów mam na jakieś następne 300 lat.
    Wolno mi?
    A Ty się już "kończysz", że takie "problemy" podnosisz?
    W dzrzwi się jeszcze mieścisz? - Bo ja w każde!

    Mógłbym gówniażerię z tym buforem tam posłać, ale szybko dupa by ni urosła - to POMAGAM im wnosić te baniaki, pompy ciepła i inny chłam!
    Ty już tylko "palcem" pracujesz?
    Pokazujesz nim kto i gdzie ma "wynieść, przynieść, pozamiatać"?
    DBAJ o swoje zdrowie!
    Coś mi się wydaje, ze za szybko spadek chcesz żonie i dzieciakom zostawić - patrzac po tym co wypisujesz.
    Przecież się wtedy pozagryzają....
    Zadbaj o swoją rodzinę - dbajac o swoją kondycję!


    Adam M.
    W przeciwieństwie do ciebie nie wybucham emocjami , dlaczego ano dlatego że to co piszesz to BZDURY na mój temat .Oczywiście w tym wątku, bo co do PV lub PC to fakt Ja nie zakładam ZLECAM usługę jak większość ludzi .Choć mam kolegów co się tym bawią (PV)
    Zapewniam cię że znam ciężką pracę i nikomu nie rozkazuję . Reszta zarzutów to też twoje urojenia .
    Nie jest moją winą że masz jak masz.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #18153
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Dajcie chłopy już spokój ,szkoda nerw na pierdoły ,nikt nikogo nie musi lubić ,nie po to to forum ,ja dwóch też nie lubię ale się nie wypowiadam .
    Bo i po co ?Co to wnosi . P Adama lubię ,bardzo ,za to że pomaga ,i że zmusza do sensownego logicznego myślenie ,nie podaje gotowca na tacy lecz naprowadza i podpowiada .Uważam że się zna ,budowę swojego domu w dużej mierze opieram na jego wiedzy ,za rok może dwa wszystko dokładnie opiszę ,jak już trochę pomieszkam i zobaczę co z tego wyszło ale myślę że będzie dobrze .
    Nie chciałem cię urazić Vojmar z tą żoną i córką ,jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.

  14. #18154
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A co do pomp ciepła jakie robię...
    Chyba tylko MY mamy programowy regulator ciśnienia skraplania - w pełni programowalny!
    Nie spotkałem się z czymś takim w innych podobnych konstrukcjach.
    Chyba dlatego, ze stosują pompy obiegowe "normalne" a my - sterowane PWM.
    Ostatnie poprawki wprowadzone przez naszego programistę wprawiły mnie w szczery zachwyt!
    TAKIEJ pompy jeszcze nie widziałem a temat znam dobrze!

    Adam M.
    Zdążę załapać się na to cudo?

  15. #18155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Zdążę załapać się na to cudo?
    Tak!
    Jerzy stwerdił, że TO JEST TERAZ NASZ STANDART.
    A jak ON kazał - to tak m być!
    :lol;
    :

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #18156

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wiem!
    ZLECASZ!!! No to potfel MUSISZ mieć gruby!
    A ja je po prostu robię. "Tymi ręcami".
    Umiem, mogę mam gdzie, mam jak i czym.
    Teraz mozesz zacząć mi zazdrościć!


    Adam M.
    CZEGO ha ha . Każdy ma hobby byle nie z przymusu . Wieku czy roboty?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #18157

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Dajcie chłopy już spokój ,szkoda nerw na pierdoły ,nikt nikogo nie musi lubić ,nie po to to forum ,ja dwóch też nie lubię ale się nie wypowiadam .
    Bo i po co ?Co to wnosi . P Adama lubię ,bardzo ,za to że pomaga ,i że zmusza do sensownego logicznego myślenie ,nie podaje gotowca na tacy lecz naprowadza i podpowiada .Uważam że się zna ,budowę swojego domu w dużej mierze opieram na jego wiedzy ,za rok może dwa wszystko dokładnie opiszę ,jak już trochę pomieszkam i zobaczę co z tego wyszło ale myślę że będzie dobrze .
    Nie chciałem cię urazić Vojmar z tą żoną i córką ,jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.
    Spoko przyjmuję
    Fakt jest taki że nie jest tak jak gość sobie wmawia że go nie lubię czytam coś co sobie usra w głowie.
    Dziś nie trzeba być fachowcem by dobrze doradzać . Jest takie coś jak internet gdzie jak się ma czas i się wie gdzie można wsio znaleźć. Fakt jest też taki że trzeba mieć też i swoje logiczne rozumowanie.
    Odnośnie budownictwa teraz b.mało się w to bawię lecz problemu nie mam .
    Odnośnie PC też dużo szukałem od neta , gazet a na targach OZE Kielce kończąc. Gdy zaczynałem przygodę z pogłębianiem wiedzy o PC to PV było w trakcie projektowania. Tak uważam że taki tandem PC+PV = koszty utrzymania =0 ( + połaty stałe)
    Wtedy te 5 lat temu PC kosztowała już nie pamiętam ale coś od 70k do nawet 100k ( mała bańka) -Porażka tyle dać .
    Dziś sytuacja jest zupełnie inna PC PW są na tyle wydajne że w nowo budowanym domu i dobrze ocieplonym ( zależy ile m2) ale standard to chyba dziś 120m2 choć ja mam x 2 jesteśmy w stanie z ogrzewaniem zejść poniżej 1k.
    Co do tego pana i 5 letniej wymiany zdań nie było tak jak teraz . Wtedy gdy zaczynałem to fakt jako laik w PV czytałem i sluchałem. Lecz gość poleciał po bandzie Twierdząc iż instalacja PV off jest bardziej opłacalna ( lepsza ) TAK jest lepsza bo ty jesteś elektrownią , dystrybucją itd.lecz co najważniejsze na dziś to zabawka HOBBY nic więcej ekonomiczny punkt widzenia. Mało tego proponował grzanie wodą lodową za 500.000Euro. No ludzie kto to zaklada --Kowalski?
    Dobrze że podał przykład też o tym wiedziałem ,też umie szukać. Dokładnie nie pamiętam pytania lecz podobne do pisanych na tym forum. Znasz co to woda lodowa ?załóż ja umie zrobić . Mnie interesuje rzeczywistość a nie wizje i czy umie czy nie umie.
    A o PC to samo ----robi to tamto nikt nie zadaje pytania co on robi bo nikogo to nie interesuje przychodzi Kowalski i zadaje pytanie CHCĘ PC Doradźcie
    Ja wybrałem po części za pomocą forum lecz zdanie zmieniałem co do wyboru parę razy . Jedni mówią że instalator z bliska . Powiem tak olewam przeczytam umowę przeanalizuję warunki i zobaczymy. Dla mnie ważne jest aby urządzenie bylo prawidlowo zainstalowane była objęta długą gwarancją serwisem i do przodu. Powodzenia
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #18158
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Oj chłopaki, przepychacie się jak dzieciaki w piaskownicy, jeden sam sobie pompę ciepła zrobi, drugi ją kupi za pieniądze zarobione w inny sposób. Gdyby role odwrócić każdego z was byłoby stać na pół pompy ciepła, a tak to macie po całej, trzeba optymalizować nakłady w stosunku do zysków, stąd te różnice - i dobrze, tak powinno być.

    Adamie, 64 lat i po dachach biegać, normalka, sporo takich na budowie widuję, ostatnio jeden wpadł do studzienki kanalizacyjnej, ktoś ją przykrył płytą OSB, ta zamokła i nie wytrzymała (albo źle była położona) - nic mu się nie stało, wygimnastykowany skubaniec. Co prawda to raptem ze 2 m w dół było, ale nie jeden młody by kwiczał, a ten wyszedł rzucając przeplatanką słów na k... i ch... po czym zajął się swoją robotą nie szukając winnych, ot... chleb powszedni.
    Młodsze pokolenie pewnie by dochodziło odszkodowania przed sądem, a ten wiedział że wszedł za taśmy ostrzegawcze na własne życzenie, nie wiem po co, może grzybów szukał?

    Zamiast pisać pierdoły na forum, byłbym wdzięczny gdybyś ustosunkował się do PW, którą kilka dni temu Ci wysłałem.
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 08-08-2020 o 02:59

  19. #18159

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No, jezeli CHCESZ, to wiele tu się doradzić nie da...
    Mam Cię unieszczęśliwić DOBRĄ poradą?
    Przecież CHCESZ!
    Nie przyjmiesz czegoś, czego NIE CHCESZ!

    Polecam gruntówkę, którą JA robię.
    Grzejniki zaopatrz w grzałki elektryczne z termostatem - i zadziałakją nawet w lipcowe zimne dni!
    Chodzi o te łazienkowe...
    13000 W / 35 W = 371,43 m2 chałupy...
    A Ty masz coś koło 180m2
    Sito masz a nie dom!
    Konsekwencje przewiduję spore i raczej finansowe.

    Grzałki w PC powietrze - woda nawet w największe mrozy sobie poradzą z COPem =1.
    Co ustawisz - to będzie!
    Tylko...
    PO CO wtedy ta PC P-W?
    Grzałki (same grzałki) są tańsze....
    Ja Ci tu niewiele pomogę, bo Ty czegoś CHCESZ.
    Za coś, co ma sens, ale czego NIE CHCESZ nie zapłacisz przecież.
    Nawet tyle samo co za PC P-W którą CHCESZ!

    Adam M.
    Planuję, ale nie podjąłem jeszcze decyzji będzie lepszym stwierdzeniem dla Ciebie ?

    Z tego co się orientuje to pompy gruntowe wychodzą drożej jeśli chodzi i początkową inwestycję, jeśli się mylę to mnie popraw i daj przykład.

    Mam 230m2 nie licząc strychu 40m2(po podłogach), na którym są grzejniki choć nie korzystam z nich i nie licząc ogrzewanego garażu 25m2 połączonego z bryłą domu, więc coś tam sobie źle liczysz.

    Skoro mam sito to jak to jest że przy temp 25 stopni wewnątrz i niektórych oknach prawie ciągle uchylonych mam zużycie groszku na poziomie około 3t co uważam za dobry wynik jak na dość spory dom. (mowa o ostatnim sezonie grzewczym)

    Grzałki w PC PW działają tylko kilkanaście procent w ciągu sezonu, mogę z tym żyć tym bardziej jeśli dołożę fotowoltaikę.

  20. #18160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Planuję, ale nie podjąłem jeszcze decyzji będzie lepszym stwierdzeniem dla Ciebie ?"


    Zdecydowanie - TAK!
    Zakłada istnienie procesu myslowego, analizę sytuacji, optymalizowanie kosztów i wymagań.

    "Z tego co się orientuje to pompy gruntowe wychodzą drożej jeśli chodzi i początkową inwestycję, jeśli się mylę to mnie popraw i daj przykład."
    Wychodzi na to, że nie przeanalizowałeś wszystkich aspektów.
    Instalacja gruntówki MOZE ALE NIE MUSI być droższa od PC PW.
    To zależy od tego - jakie wymagania postawisz przed instalację grzewczą.

    "Mam 230m2 nie licząc strychu 40m2(po podłogach), na którym są grzejniki choć nie korzystam z nich i nie licząc ogrzewanego garażu 25m2 połączonego z bryłą domu, więc coś tam sobie źle liczysz."
    Albo to Ty coś tam sobie źle podałeś jako dane do szacowania problemu.
    WSZYSTKIE pomieszczenia grzejesz do 25stC wewnątrz spalajac 3t groszku?

    "Grzałki w PC PW działają tylko kilkanaście procent w ciągu sezonu, mogę z tym żyć tym bardziej jeśli dołożę fotowoltaikę. "
    ROZUMIEM!
    Wiesz, akceptujesz, przekalkulowałeś i przemyślałeś.
    Co tu można dodać?
    - POWODZENIA!
    A samo zycie i tak zweryfikuje - czy miałeś rację czy nie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 908 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony