dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 19
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 361
  1. #341

    Domyślnie

    Do mojego zestawu jest :
    CPT-01 (tylko odczytuje temp. pomieszczenia)
    CTP-02 PRZEWODOWY (możliwość regulacji +/-4°C (w teorii))
    CTP-02R BEZPRZEWODOWY (wygląda na to, że tylko odczytuje temp)

    Jednym słowem bieda
    Kupiłem ten z regulacją temperatury.

    Ustawiłem w zakładce "ogrzewanie":
    -Program stały (utrzymywanie temp. komfortowej)
    Zastanawia mnie funkcja w zakladce "kocioł":
    -Tryb pracy kotła:
    A) auto - temperatura ustalana automatycznie
    B) ciągły - temperatura jest utrzymywana stała (chyba obecnie taką mam)

    Instrukcja jest bardzo uboga, więc za bardzo nie wiem jakia jest różnica, między tymi trybami i co było by lepsze. Brakuje mi przykładu

  2. #342
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar emachnio
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    W roku 2016 zakupiłem piec Kostrzewa MINI BIO 10kW.

    Ponieważ dom nie jest nowy a ma już 30 lat piec w sezonie zimowym 2016 spalił około 4,5 tony pelletu ( dodatkowo dogrzewaliśmy dom kominkiem - kominek otwarty, bez rozprowadzenia ciepła).

    W tym roku 2017 dom został docieplony styropianem firmy Termo Organika Gold Fasada o grubości 15cm. Okna trzyszybowe na profilach VEKA, drzwi wejściowe jak i do kotłowni nowe. Instalacja C.O także jest stara - rury metalowe. Wszystkie grzejniki wymienione na nowe.

    Aktualnie ustawienia pieca to podawanie 4,0 a powietrze 20 przy maksimum - o innych ustawieniach nie piszę na ten moment.
    Spalanie jak na ten moment i temperaturę na dworze na poziomi 3 - 6 stopni na plusie to jeden worek na dobę.

    Nagle, pomimo nie zmieniania ustawień piec zaczął spalać 2 worki na dobę.

    Dodatkowym pytaniem jest takie pytanie, jak powinien być ustawiony zawór cztero drogowy - dostarczony przez Kostrzewę.

    Będę wdzięczny za opinię lub ewentualną pomoc.
    pozdrawiam, EmilKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC5104.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	399870Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC5106.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	399871Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC5109.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	399872Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC5110.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	399873Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC5114.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	399874

  3. #343
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mirek888

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Prażmów
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam problem z mini bio kostrzewa.problem od nowosci ,mam ustawiona temperature na piecu 65 a temperatura komfortowa 22 stopnie a temperatura ekonomiczna 20 stopni.I problem jest jak temperatura na piecu dojdzie do 70 stopni piec wylacza sie i grzejniki sa gorace,po jakims czasie piec znowu sie wlacza znowu nagrzewa sie do 70 stopni tylko tyle ze juz pompa sie nie wlacza i grzejniki sa zimne i w domu jest zimno .Jak robilem test pompy to wszystko dziala,nie mam zewnetrznego czujnika pokojowego.Prosze o pomoc czy tez ktos ma tak samo.Dzwonilem do serwisanta kazal poprzestawiac ale to tez nic nie pomoglo.Poprzednia zime pompa od grzejnikow dzialala na ustawieniach test pompy i palila 4 worki na dobe czyli od listopada do kwietnia poszlo 9 ton

  4. #344
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Zajrzyj na 6. stronę wątku

  5. #345
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Redowy

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Kod pocztowy
    69-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    szukam termostatu pokojowego wifi do mini bio ne ....czy ktoś używa jakiegoś spoza strony producenta? nie chciałbym kupić czegoś co nie będzie działać
    Ostatnio edytowane przez Redowy ; 25-12-2018 o 22:41

  6. #346
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Czy to: https://www.fuego.pl/kostrzewa-mini-bio-b-10-kw.html jest cały czas ten sam kocioł co tutaj opisywany? Niestety chyba gazu w domu się nie doczekam i myślę po tym sezonie nad zmianą na pierdolet. Ktoś coś może szepnąć na jego temat? Zależy mi na osobnym zasobniku, bo kotłownia mało ustawna, do tego bardzo niska.

    Ps. z obecnego zużycia do -10sC (~150kWh/doba) wychodzi mi moc 5-7kW -- warto do tego 10kW kotła dostawić bufor, tak ze 400L kombinowany ze zbiornikiem CWU? Czy też gra nie jest warta świeczki (zbiornik kosztuje 3200zł), olać bufor i zostawić obecny zbiornik płaszczowy CWU (120L) a resztę zwalić na "umiejętność" modulowania mocy?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 10-01-2019 o 12:42
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #347
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Niestety tak ,to ciągle ten sam przestarzały kocioł .Siedzisz tu tyle na forum i chcesz w takie coś wejść ? To nie lepiej w pompkę wejść albo klimatyzatory?
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #348
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Niestety tak ,to ciągle ten sam przestarzały kocioł .Siedzisz tu tyle na forum i chcesz w takie coś wejść ? To nie lepiej w pompkę wejść albo klimatyzatory?
    Ja tego nie szukam do nowego domu, tylko do starego durszlaka z lat '70 który niebawem opuszczę. Dinozaur który tutaj zostanie prądu się boi bardziej niż ognia.

    Znaczy co wybrać zamiast tej kostrzewy, żeby było małe, najlepiej z niskim zbiornikiem, małej mocy czyli maks. 10-12kW?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 10-01-2019 o 15:53
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #349
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    To Dinozaura chciałeś uszczęśliwić piecem przy którym będzie więcej roboty (wymiennik poziomy) od razu skreśl z listy te które mają właśnie taki.Poprostu szybciej zarasta pyłem zgodnie z prawem grawitacji i przez to więcej pali.Rozwiązaniem tego jest częstsze czyszczenie ,a dinozaur nie będzie przecież młodszy .Standardowy niski to taki co ma 130 lub mniej .Ten Kostrzewa o ile jest sam w sobie niski o tyle zbiornik do niego będzie miał tyle samo co te niskie piece lub więcej.No chyba ,że coś specjalnego z płyt osb zbijecie..Wiem ,cena Kostrzewy przemawia za nim ,ale na tym się kończy jego zaleta. Może Edilkamin Termika (12tyś) 130 cm,Ferroli Biopellet tech(8,5tyś)tylko trochę upierdliwe czyszczenie raz na tydzień i wyższy 145cm,Biawar pelux compact,około 10-12 tyś zależy jaka konfiguracja i wysokość 120cm.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  10. #350
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    To Dinozaura chciałeś uszczęśliwić piecem przy którym będzie więcej roboty (wymiennik poziomy) od razu skreśl z listy te które mają właśnie taki.Poprostu szybciej zarasta pyłem zgodnie z prawem grawitacji i przez to więcej pali.Rozwiązaniem tego jest częstsze czyszczenie ,a dinozaur nie będzie przecież młodszy .Standardowy niski to taki co ma 130 lub mniej .Ten Kostrzewa o ile jest sam w sobie niski o tyle zbiornik do niego będzie miał tyle samo co te niskie piece lub więcej.No chyba ,że coś specjalnego z płyt osb zbijecie..Wiem ,cena Kostrzewy przemawia za nim ,ale na tym się kończy jego zaleta. Może Edilkamin Termika (12tyś) 130 cm,Ferroli Biopellet tech(8,5tyś)tylko trochę upierdliwe czyszczenie raz na tydzień i wyższy 145cm,Biawar pelux compact,około 10-12 tyś zależy jaka konfiguracja i wysokość 120cm.
    Dinozaur ma gruby pancerz i jest gotowy palić w śmieciuchu od końca swoich dni, więc taki kociół to szczyt techniki i bezobsługowości. Generalnie najchętniej to bym gaz zamontował, który jest pod domem od 12 lat (sic!), ale po raz kolejny się sprawa spadkowa przedłużyła, która miała się definitywnie skończyć w zeszłym roku i straciłem w końcu nadzieję (bo pewnie potrwa kolejne 3 lata teraz, patrząc na historię). Niemniej dzięki za info, idę anal-izować. Trochę mnie mimo wszystko martwią te zbiorniki, bo co 2-3 dni trzeba będzie to uzupełniać przy ilości energii jaką wciąga dom...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Myjk luknij sobie na moja stronę, znajdziesz tam malutki kociołek w przystępnej cenie myślę i zasobnikiem a nie popierdółką, 200kg wystarczy na kilka dni nawet w starszym domu, nie patrz na litry a kg bo to przy pellecie bardzo duża różnica.
    9kW - 10500brutto
    13kW 11 tysi pod dom
    ster z netem, przykładowy kocioł jak to wygląda: https://esterownik.pl/device/13975

  12. #352
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ace2

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Posiadam od niedawna BIO Luxury Mini z palnikiem VG 12kW.
    Jaki parametr ustawić odnośnie pojemności popiołu?
    czy kody serwisowe są uniwersalne czy każdy serwisant nadaje swoje?

    Pozdr.

  13. #353

    Domyślnie

    Jako laik i posiadacz palnika Platinium Bio 24kW proszę kogoś zorientowanego o podanie w kilku słowach jak obniżyć temperaturę spalin .
    Mierzone w odległości 50cm od wyjścia z kotła osiagają 190-200'C , wedle mojej bardzo ograniczonej wiedzy ta temperatura jest stanowczo za duża i prawdopodobnie należałoby obniżyc podawanie pelletu i nadmuch ale czy napewno ?


    aktualizacja


    Już 2 dni walczę z tymi ustawieniami , obniżyłem o 30% podawanie pelletu i nadmuch
    temperatura minimalnie spadła bo kilka razy w okolice 180'C zeszło ale ciagle podchodzi pod 190'C . Tak do 140'C pasowało by zejść żeby za bardzo w komin pieniędzy nie wyrzucać.
    Ostatnio edytowane przez Bemmek ; 12-07-2019 o 15:12 Powód: aktualizacja testów
    Niech nom żyje beskid Żywiecki Hej

  14. #354

    Domyślnie

    Rozwiązaniem Twojego problemu jest zmniejszenie ilości powietrza oraz ilości podawania pelletu. Niestety musisz sam przetestować jakie wartości tych parametrów będą najlepsze dla Ciebie.

  15. #355

    Domyślnie

    Obniżyłem podawanie pelletu o połowę , podobnie z powietrzem . Temperatura na czopuchu spadła do 170'c to niestety ciągle za dużo :/
    przy czym moc pieca spadła dość znacznie więc mogą być problemy podczas zimowego grzania.
    Widać ten piec tak ma znaczy sie ubogi zbyt krótku przepływ spalin przez wymiennik ciepła.
    Dalsze testy będę przeprowadzał jak już ruszy sezon grzewczy czyli początkiem Października .
    Niech nom żyje beskid Żywiecki Hej

  16. #356
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    A serwisantów do tego kotła to nie ma?Podobno najlepiej rozbudowana sieć serwisowa w Polsce przynajmniej tak się reklamują i ,że takie nowoczesne kotły czytaj zagmatwane.Temperatury na kotle które podałeś są na poziomie dobrze rozbujanego śmieciucha.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #357
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    A czy tu nie jest problemem przewymiarowany kocioł? Ja w odległości 50 cm od wyjścia spalin z kotła dotykam stalowej rury kominowe ręką bez problemu. Lekko ciepła.

  18. #358

    Domyślnie

    Witam
    Mam problem z piecem kostrzewa mini bio 10kw. Wydaje mi się że spala trochę za dużo pelletu jak na temperatury jakie są na zewnątrz. Pellet marki Olczyk. Spalanie prezentuje się następująco: https://photos.app.goo.gl/uBPpZNT3D7WN2MxZ7

    Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 140m2 drozd neo. 15 cm styropianu na ścianach, podobno ocieplone fundamenty, Na poddaszu jest 15cm jakiejś wełny kamiennej + 15 cm wełny isover lambda 0.033+płyty osb na strychu.
    Ogrzewanie kaloryferami + podłogówka w łazience na dole. Kotłowania wygląda tak:
    https://photos.app.goo.gl/jkizasjDEdfuqpUj6

    Poniżej umieściłem ustawienia ze sterownika Platinium Bio.

    1. Ogrzewanie /Nastawy/
    1. Temperatura komfortowa: 20.0 C
    2. Program: ekonomiczny
    3. Temperatura ekonomiczna: 21.0 C przez cały listopad było 22 stopnie, dopiero wczoraj zmniejszyłem na 21...
    4. Histereza: 1.0 C

    2. Ogrzewanie /Serwis
    1. MAX Tzew pomp komf.: 15 C
    2. MAX Tzew pomp ekon.: 10 C
    3. MIN Tco pomp: 30 C
    4. Źródło: kocioł
    5. Temp. maksymalna : 70 C
    6. Czas mieszacza: 180[s]
    7. Prioryter CWU: Nie
    8. Test pompy: Nie
    9. Test mieszacz: STOP
    10. Nazwa obw: ….
    11. Temp. Co dla -20 C: 70 C
    12. Temp. Co dla 0 C: 50 C
    13. Temp. Co dla 10 C: 40 C
    14. Współczynnik korekcji 10 C
    15. Tryb pracy: reczny
    16. Tco zadana ręcznie: 60 C
    17. Czujnik pokojowy: CTP2
    18. Czujnik CO: NIE
    19. Stała pompa: NIE
    20. Kalibracja pokojowego: 0.0 C

    3. Woda użytkowa /Nastawy (czujnik temperatury CWU jest podłączony do zbiornika 120L). W menu prostym temperatura ciepłej wody ustawiona jest na 45 C
    1. Temp. komfortowa: 45 C
    2. Program: stały
    3. Zagrzej teraz: Nie
    4. Histereza: 5 C
    5. Temp. ekonomiczna: 30

    4. Woda użytkowa/Serwis
    1. Delta źródła: 10 C
    2. Źródło: kocioł
    3. Maksymalna temperatura: 75 C
    4. Delta MIN temp: 5 C
    5. Test pompy: NIE
    6. Nazwa obwodu: …….

    5. Bufor – brak sterownika, (czujnik temperatury CWU jest podłączony do zbiornika 120L)
    6. Kocioł/Nastawy
    1. Temp. zadana kotła 62 C
    7. Kocioł/Serwis
    1. Temp. MIN pomp 48 C
    2. Tryb pracy : auto
    3. Histereza: 8 C
    4. MIN temp powrotu: 45 C
    5. Czas Mieszacza powr. 120S
    6. Test pompy kotłowej: NIE
    7. Test mieszacz powrót: STOP
    8. Smart auto: NIE
    8. Palnik/Nastawy
    1. Podaj paliwo: NIE
    2. Praca palnika: TAK
    3. Typ paliwa: pellets
    4. Dmuchawa na drewnie: 20
    9. Palnik/Serwis
    1. Powietrze MIN(20%): 15
    2. Powietrze MAX(100%): 20
    3. Podawanie MAX(100%): 6,1
    4. Moc MIN(FL2): 30
    5. Moc MAX(FL2): 100
    6. Typ modulacji: FL2
    7. Próg foto: 10
    8. Test zapalarka: NIE
    9. Test podajnik palnik: Nie
    10. Test podajnik zasobnik : Nie
    11. Test dmuchawa: Nie
    12. Tlen MIN(20%): 14
    13. Tlen MAX(100%): 8
    14. Dawka startowa paliwa: 30s
    15. Moc dmuchawy rozpal. 15


    Co zmienić żeby spalanie było mniejsze?
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	16,6 KB
ID:	437624  

  19. #359

    Domyślnie

    Mini Bio 20 kW na jednej grzałce 6 zima. Rekord? Przy okazji mam pytanie do speców, czy da się podmienić palnik platinium na VG? Ten pierwszy słabo spala tańszy pellet.

  20. #360
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    O takie rzeczy jak podmiana palnika powinieneś zapytać producenta.Co do grzałki wytrzymałości 6 czy 10 lat to powinien być standard a nie jakiś rekord chyba,że u Kostrzewy chociaż nie produkuje grzałek tylko je wstawia w swoich kotłach.Ewentualna możliwa zamiana palnika na VG spowoduje chęć palenia gorszym peletem a ten model przecież posiada wymiennik poziomy co będzie skutkowało jeszcze szybszym zawaleniem go popiołem.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Strona 18 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony