dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 361
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Taka tabliczka jest na palniku, poszukam gdzieś jeszcze na samym kotle, może dają jeszcze jedną już z mocą samego kotła. Z opisu i folderów widać wyraźnie że ten co ja dostałem to 20kw, detale są inne w 10-tce, choćby uchwyt pokrywy zbiornika na paliwo, no i rozmiary. Co do gwarancji to szczerze mówiąc zbyt wielkiej wagi do tego nie przywiązuję, gwarancja na szczelność kotła to megaściema, nie wiem co bym musiał zrobić żeby przepalić kocioł który nie ma styczności z żarem a temperatury wody w kotle nie przekraczają w zasadzie 70 stopni. W tej nowej promocji z dłuższą gwarancją jest lepiej bo dają i na osprzęt gwarancję ale chyba nie na 5 lat tylko na 3.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    A może pomyśl o kotle Pellas. Co prawda moc 20kW , uboższa automatyka, ale cena podobna no i sprawdzone palniki.
    Najsłabszy palnik Pellas to bodajże 30KW (moc modulowana od 15 do 30KW ).Trochę dużo.

  3. #23

    Domyślnie

    Od maja jest nowy palnik 20kW,

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Mój to jednak 10 kw, z boku jest druga tabliczka. Znalazłem też pudełko po palniku i na nim jest moc 16 kw.
    Za to sterownik zachowuje się tak jakby miał do czynienia z kotłem 20 kw. Modulacja mocy dochodzi na wyświetlaczu do 22,5 kw. Zgłupiałem.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekh Zobacz post
    Mój to jednak 10 kw, z boku jest druga tabliczka. Znalazłem też pudełko po palniku i na nim jest moc 16 kw.
    Za to sterownik zachowuje się tak jakby miał do czynienia z kotłem 20 kw. Modulacja mocy dochodzi na wyświetlaczu do 22,5 kw. Zgłupiałem.
    Może przez pomyłke wstawili sterownik z oprogramowaniem do kotła 20 KW

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    W czwartek mam serwis to się zobaczy co to z tym sterownikiem się porobiło.
    Podajcie jakie macie u siebie nastawy, ciekawi mnie czy warto trzymać wysokie temperatury czy raczej iść na minimalnych. U mnie najmniej pali przy nastawach kocioł 50st./ temperatura załączenia pompy 51 st. / histereza 1 st.
    Próbowałem też 50/49/1 ale poza większymi wahaniami temperatur spalanie się nie zmienia. Modulacja mocy od 20 do 45 %.
    Przy 55/50/5 palił dużo więcej i nie schodził poniżej 30 % mocy.
    Aktualnie od 8go stycznia poszło w komin 940 kg paliwa. Dużo za dużo.
    Muszę wyczekać aż chłopaki docieplą poddasze do końca, zostało mi jakieś 10 m2 bez wełny i tą drogą ucieka ciepło, nie mam też drzwi między garażem a częścią mieszkalną i wiatr sobie lata. W domu ciepło bardzo, aż za bardzo. Mam nadzieję że się uda zejść z tym spalaniem bo to jednak sporo poszło. A z drugiej strony dwa tygodnie palenia gazem na full też pewnie kosztuje...
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Mini bio w Radmarze 6480,-brutto ale gwarancja po staremu z opcja dokupienia kolejnych lat ...do mojej piwnicy jest za wysoki

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Czy można w Mini BIO zrobić tak żeby drzwiczki paleniskowe otwierały się w lewo?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    Czy można w Mini BIO zrobić tak żeby drzwiczki paleniskowe otwierały się w lewo?
    Zobacz zdjęcia rafo30 na tym wątku (zdj.nr 4).Widac na nim,że drzwiczki otwierają się chyba w lewo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...�dzicie/page60

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja mam wersje z zawiasami z prawej i przerobić już się za bardzo nie da, nie otwiera się do końca bo przeszkadza rozdzielacz podłogówki. Czyścił będę odkurzaczem, drzwi już zdejmowałem, zdjąć łatwo ale weź to powieś potem tam gdzie trzeba... W drugiej chałupie już drzwiczki przemyślę zanim zamówię kocioł...
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Faktycznie drzwiczki u rafo30 otwierają się na lewo chyba, że to lustrzane odbicie na zdjęciu muszę go spytać może można zamówić otwierane na lewo

    Dzięki zbig-55 widzę że jesteś bacznym obserwatorem

  12. #32

    Smile

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    Faktycznie drzwiczki u rafo30 otwierają się na lewo chyba, że to lustrzane odbicie na zdjęciu muszę go spytać może można zamówić otwierane na lewo

    Dzięki zbig-55 widzę że jesteś bacznym obserwatorem
    Na pewno można zamówić wersję z drzwiczkami otwieranymi na lewo.Ja również potrzebował bym takie,stąd ta baczna obserwacja .Cały czas mam jednak dylemat ; Mini Bio,czy może Lazar SmartFire lub Reco Pellet Fit

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Coś w tym jest co napisał Hazaj trudno znaleźć na forum KOSTRZEWY zadowolonego użytkownika MINIBIO czy palnika PLATINUM a Moderator wiekszość niedomagań pieca tłumaczy złą jakością peletu po tym jak napisałem o rzekomej obnizce cen cos zamilkł, ale zkolei o tych piecach Lazar SmartFire czy Reco Pellet Fit też niema zbyt wiele pozytywnych opinii, a i negatywne się znajdą, moc większa i nie wiadomo ile to zżera i ceny też nienajniższe, a co sadzicie o GREŃ 10kW
    http://www.gren-pszczyna.com.pl/pl/eko/budowa_kot_a/
    ciekawy ten pneumatyczny transport za ścianą kotłowni mam garaż jakieś dwa metry kwadratowe na zasobnik by się znalazły tylko, że na folderach wszystko ładnie wygląda, sam już nie wiem na co sie zdecydować

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    Coś w tym jest co napisał Hazaj trudno znaleźć na forum KOSTRZEWY zadowolonego użytkownika MINIBIO czy palnika PLATINUM a Moderator wiekszość niedomagań pieca tłumaczy złą jakością peletu po tym jak napisałem o rzekomej obnizce cen cos zamilkł, ale zkolei o tych piecach Lazar SmartFire czy Reco Pellet Fit też niema zbyt wiele pozytywnych opinii, a i negatywne się znajdą, moc większa i nie wiadomo ile to zżera i ceny też nienajniższe, a co sadzicie o GREŃ 10kW
    http://www.gren-pszczyna.com.pl/pl/eko/budowa_kot_a/
    ciekawy ten pneumatyczny transport za ścianą kotłowni mam garaż jakieś dwa metry kwadratowe na zasobnik by się znalazły tylko, że na folderach wszystko ładnie wygląda, sam już nie wiem na co sie zdecydować
    na kotły została wydłużona gwarancja do 6 lat w zależności od modelu, na automatykę i mechanikę do 4 lat (z 2 na 4 lata) takich warunków nie ma żaden inny producent. Wprowadziliśmy ta zmianę ponieważ znamy" usterkowość " naszych urządzeń. dla zainteresowanych mogę podać że do końca 2010 roku sprzedaliśmy ponad 8000 szt kotłów na pelety w polsce. pisze to ponieważ jest sporo pytań dotyczących ilości. w związku z tym na różnego rodzaju forach najwięcej komentarzy jest o naszych urządzeniach. a jak wiadomo na forum pisze albo osoba która szuka nowego urządzenia albo która ma problem - łatwo policzyć odsetek niezadowolonych.
    ps. każde forum należy czytać ze zrozumieniem i dystansem

    2 tygodnie temu w brnie w czechach http://www.szutest.cz/en/ zostały zakończone badania energetyczno - emisyjne kotła mini bio 10 i 20 kw. mogę zdecydowanie stwierdzić że kocioł za 7600 zł z 6 letnią gwarancja na kocioł i 4 letnią na automatykę i mechanikę osiągnął wyniki które pokazuję jak wielka jest różnica w technologi spalania w porównaniu z innymi polskimi kotłami na pelet.

    mini bio 10 kw

    1. sprawności (92,6% przy mocy nominalnej)
    przy 10% O2:
    2. CO - 40mg/m3
    3.OGC 8 mg/m3
    4. pył - 15 mg/m3

    wyniki z badań oraz konkurs z tym związany w niedługim czasie pojawia się na stronie producenta

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    ... warto popytać innych producentów ile kotłów na pelety sprzedali - wtedy znajdzie się odpowiedź dlaczego jest tak mało opinii na ich temat

  16. #36

    Domyślnie

    A może po prostu ini producenci nie mają tylu problemów z kotłami i nie ma o czym pisać? Poza tym wielkość sprzedaży nie świadczy o jakości kotła

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    jest takie powiedzenie "... nie myli się ten co nic nie robi..."

    bez komentarza

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    sonda lambda - jako prekursor musieliśmy przetorować drogę - setki szkolonych serwisantów i instalatorów - proszę mi wierzyć - nie było i nie jest łatwo -przy tej okazji należy zwrócić uwagę na zaawansowanie techniczne innych producentów (myślę że prędzej czy później sonda lambda będzie w każdym kotle i każdy producent będzie to samo przechodzić) - i dlatego powstał mini bio i platinum bio - prosty i łatwy w obsłudze o wysokich parametrach .

    taki sam problem był z serwisami samochodowymi gdy wprowadzono samochody z wielopunktowym wtryskiem paliwa - kilka lat minęło i problem mocno się zmniejszył

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie mini bio 10 kw i 20 kw

    mini bio 10kw

    moc 10 kw temperatura kotła 80C - może być inna
    0. paliwo 6mm stelmet TOP QUALITY
    1. podawanie 4,2
    2. powietrze 11
    3. przysłona 2cm - odsłonięta
    4. ciąg kominowy 11 pa
    5. o2 - ok. 8 %
    6. CO ok. 10 ppm
    7. spaliny 100 C przy max mocy


    mini bio 20 kw

    moc 20 kw temperatura kotła 80C
    0. paliwo 6mm stelmet TOP QUALITY
    1. podawanie 11
    2. powietrze 48
    3. przysłona 4 cm - odsłonieta
    4. ciąg kominowy 11 pa
    5. o2 - ok. 8.5 %
    6. CO ok. 20ppm
    7. spaliny 130 C - przy max. mocy


    wyżej wymienione nastawy pochodzą z badań w Brnie (Czechy) na których mini bio uzyskał bardzo wysokie parametry

    jeżeli ciąg kominowy jest większy o podanego, powietrza należy ustawiać mniej - to chyba jest zrozumiałe

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysunia108

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    80-308
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    A może po prostu ini producenci nie mają tylu problemów z kotłami i nie ma o czym pisać? Poza tym wielkość sprzedaży nie świadczy o jakości kotła
    wielkość sprzedaży nie świadczy o jakości, ale ilość problemów jest wprost proporcjonalna do ilości działających urządzeń na rynku....

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony