dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 361
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Miło, że Pan techniczny się odezwał może na tym forum odpowie jak to jest z tą 23% obniżką, bo według mnie jezeli w ciagu miesiąca cena zmienia się z ok 6400 na 7600zł to to jest podwyżka

    Pozatym chyba już firma sama się pogubiła w swojej ofercie i w tym jak dogodzić klientowi, a napewno dystrybutorzy i serwisanci - podwyżki, obniżki wydlużenie gwarancji wygląda to tak jak miałbym za 1200zl wykupić ubezpieczenie - dodatkową gwarancję, a może mam rację?
    Skąd ta gwarancja powyżej na 6 i 4 lata na stronie firmy jest 5-wymiennik/3-podzespoły, czyżby dział reklamy nienadąża za pomysłami?

    Techniczny kostrzewy chwali się, że dwa tygodnie temu zakończono badania energetyczno emisyjne - to przez półroku kociołki były sprzedawane bez badań - skąd były dane techniczne kotła zamieszczane w instrukcjach, folderach

    Na czym ma polegać ta wielka różnica w technologi spalania w porównaniu z innymi polskimi piecami bo jak patrzę na budowę palników do spalania peletu to maja budowę podobną i dodatkowo w niektórych wymiennikach automatyczne czyszczenie, przepraszam było stwierdzenie "polskich' może nie wszystkie są polskie.

    Dlaczego aby w MiniBio spalać owies należy dopłacić 600zł za kawałek blachy z innym układem otworów skoro jest to piec na pelet i owies?, a żeby mieć sterowanie w pełni obwodami następne 600zł

    Pisze Pan :
    mini bio 10 kw

    1. sprawności (92,6% przy mocy nominalnej)
    przy 10% O2:
    2. CO - 40mg/m3
    3.OGC 8 mg/m3
    4. pył - 15 mg/m3

    Wiecej osób byłoby zainteresowanych danymi jaka jest sprawność kotła przy mocy 30%,60%i 90% i ile średnio spalać powinien przy takich mocach.

    Jeszcze jedno pytanie jakim peletem palono podczas badań w BRNIE bo jeżeli to pelet ze Szwecji to niema co się ekscytować, a my musimy spalac to co leci na naszym rynku i tak dalej większość niedomagań Platinum BIO i konstrukcji pieca będzie tłumaczone złą jakością peletu.

    Piszesz Pan, że fora należy czytać z dystansem i zrozumieniem, zgoda ale ten dystans jako producent macie tak wielki do tego co piszą ludzie męczący się i marznący z waszymi piecami, że słuchacie tylko samych siebie (już blisko samozachwytu), na wszystkie problemy jedno lekarstwo zły pelet i adres strony z opisem jak powinien wygladac dobry pelet

    Nie to żebym chciał się wymądrzać bo jeszcze niezdecydowałem się jaki piec kupię, ale jeżeli firma podchodzi poważnie do klienta to mam nadzieję, że odpowie Pan na moje watpliwości konkretnie na tym forum i nie będzie to propaganda oraz wkrótce sie dowiemy konkretnie co za ile i na jakich zasadach(bez małych literek i gwiazdek)

    Piec MINIBIO 10kW naprawde mnie zainteresował, głównie ze wzgledu na wymiary i moc, ale im wiecej czytam wypowiedzi użytkowników i przyglądam sie pracy tego pieca to coraz wiecej przeciw a mniej za i te skoki ceny 4kPLN do góry 3kPLN w dół ciekawe co będzie w marcu.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 02-02-2011 o 23:02

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał techniczny kostrzewa Zobacz post
    sonda lambda - jako prekursor musieliśmy przetorować drogę - setki szkolonych serwisantów i instalatorów - proszę mi wierzyć - nie było i nie jest łatwo -przy tej okazji należy zwrócić uwagę na zaawansowanie techniczne innych producentów (myślę że prędzej czy później sonda lambda będzie w każdym kotle i każdy producent będzie to samo przechodzić) - i dlatego powstał mini bio i platinum bio - prosty i łatwy w obsłudze o wysokich parametrach .

    taki sam problem był z serwisami samochodowymi gdy wprowadzono samochody z wielopunktowym wtryskiem paliwa - kilka lat minęło i problem mocno się zmniejszył
    To teraz Pan się żalisz czy chwalisz?
    przeprowadzacie operacje na żywym organiźmie a klienci robią za królliki doświadczalne i ponoszą koszty niedokońca przetestowanych pieców i mają znosić babole niedoszkolonych serwisantów

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    ....zawsze wychodziliśmy z założenia że to klient wybiera a my tylko podajemy fakty
    odpowiadając na pytania:
    1. cena katalogowa kotła mini bio 10kw to 10900 zł brutto - w momencie gdy obowiązywały ekodotacje cena wynosiła 6700zł w obecnej chwili nie ma już ekodotacji a jest obniżka na kotły o 23% (vat)
    2. od początku 2011 roku wydłużyliśmy gwarancję z 3 lat na szczelność wymiennika do 5 lat (mini bio)
    3. od początku 2011roku wprowadziliśmy nowy produkt jakim jest przedłużenie gwarancji o 2 lata na mechanikę i automatykę - cena pakietu 1200zł w obecnej promocji jest za 0zł tylko do końca lutego 2011
    4. badania które przeprowadziliśmy w czechach były kolejnymi badaniami ale dla naszej firmy i dystrybutorów bardzo ważne ponieważ związane są z dotacjami na kotły w czechach, austrii, niemczech
    rzeczywiście po tych badaniach wpadliśmy w euforię ponieważ urządzenie za 7600 zł ma parametry urządzeń za 40000zł (austriackie, niemieckie)
    5.za opcję owsa przy mini bio nic się nie płaci jest w standardzie
    6. 1. sprawności (90,9% przy mocy minimalnej 2.9kw ) pelet z firmy stelmet (polski) adres na www.cenypaliw.eu

    w przypadku pytań jestem do dyspozycji:

    ps. ostateczną decyzję i tak podejmuje klient
    Ostatnio edytowane przez techniczny kostrzewa ; 03-02-2011 o 10:50

  4. #44

    Domyślnie

    Z tym że tak zwana" ekodotacja" to " chłyt maketingowy " i tak naprawdę była obniżką ceny produktu zastosowaną przez firmę Kostrzewa.
    W ten sposób można ustalić cenę nawet na 20 tyś i dać ekodotację i sprzedawać za 7600
    Ostatnio edytowane przez Kroitz ; 03-02-2011 o 11:20

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Dziękuję technicznemu kostrzewa za odpowiedź.

    Ale mam jeszcze parę pytań

    Ad1 tzn że cena 7600 to jest ceną bez vat i biorąc kocioł z usługą już nie wejdziemy na 8%, wogóle jaka jest cena netto bo może nie jestem wtym biegły ale chyba nietylko ja się w tym pogubiłem
    Ad2, Ad3 Jaki jest ostatecznie czas gwarancji dla Mini Bio 10KW 5lat na wymiennik i 2 lata na mechanike i automatykę bo ze strony internetowej /opis kotła wynika, że 5 i 3lata
    Ad4 rozumiem, że chodzi odotacje na terenie krajów ktore Pan wymienił
    Ad5 tzn, że strony firmy z opisem kotła i cennikiem nie należy brać pod uwagę bo są mocno nieaktualne bo tam opcja palenia owsem 599zł, unicontrolmix 599zł i w związku z tym mam pytanie co ja dostanę za te 7600zł jakie sterowanie?
    Ad6 Miód na serce

    Czy mógłby Pan powiedzieć jeszcze bo może źle rozumuje ale podane powyżej dane pokazuja 7. spaliny 100 C przy max mocy - chodzi tu o 100 stopni Celsjusza nie wiem czy to dużo czy mało ale 100*C w komin to chyba powoduje straty?
    I ostatnie pytanie czy długotrwała praca kotła na 30% mocy ma jakieś skutki uboczne niekorzystne dla kotła

    A jeszcze dopytam jakie klient ma mozliwości reakcji jeżeli okaże się, ze przy tych nastawach piec ma znacznie słabsze osiągi i pali 100kg na dobę i czy mozna zamówić drzwiczki otwierane na lewo

    Lubię jasne sytuacje i muszę wiedzieć za co płacę i na jakich zasadach, mogę i przepłacić ale chcę swiadomie podjąć ostateczną decyzję jak Pan to określił i myślę,że nie tylko ja.
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 03-02-2011 o 12:53

  6. #46

    Domyślnie

    Dołączam się do powyższych pytan

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    ad.1 10900 zł brutto - cena katalogowa i 23% (promocja) = 7600zł brutto
    ad2. 5 lat na szczelność wymiennika 4 lata na automatykę i mechanikę ( w tym 2 lata z pakietu przedłużającego gwarancję) i 3 lata na korpus palnika
    ad4 tak - niestety
    ad5 tak rzeczywiście to jest błąd w cenniku - owies jest w standardzie - podstawowa automatyka reguluje pompą co i cwu ale do tego należy dokupić czujnik cwu i pokojowy( 2x 60zł ) do tej automatyki można dołączać rożne moduły ( np. pogodowy - obecnie w sprzedaży, bufor , solar, sonda lambda II generacji (szerokopasmowa) - wkrótce w sprzedaży)
    ad7. 100 stopni celcjusza - to bardzo mało - w innych kotłach polskich ok. 200 C - podczas badań temperatura wody w kole wynosiła 85 C to prawie tyle samo co temperatura spalin

    drzwiczki można zamówić i lewe i prawe

    co do spalania 100kg paliwa to oczywiście zależy od izolacji termicznej pana budynku - kotły o niższych sprawnościach zamiast 100kg spalą 120kg

    a tak na poważnie : 10kwh to oznacza nic innego jak 2.1 kg/h( ponieważ 1 kg peletu to 4.9kwh) - to jest pełna moc - 2.1 x 24godziny = ok50kg paliwa
    kocioł 10kw nie spali więcej niż 50 kg paliwa na dobę przy maksymalnym obciążeniu.....

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Do Techniczny Kostrzewa
    Już miałem biec do sklepu, ale ...jeszcze dopytam

    1. co przy długotrwałej pracy kotła na 30% mocy nominalnej?
    2. co z gwarancją na utrzymanie parametrów, co jeżeli piec nie działa tak jak powinien z tym kwintalem to przesadziłem, ale wszystko sie może zdarzyć
    3.10900 -23% to 8393 ale już mniejsza o to, z innej beczki ta lambda szerokopasmowa to do Mini Bio? Kiedy i za ile i czy przy tej sprawności pieca to się opłaca, chyba że w standardzie
    4. Jeszcze jedno, jak rozumiem jezeli mam zamiar mieć ogrzewanie podłogowe i kaloryfery to podstawowa automatyka nieda rady( tak wogóle przydalyby się na stronie warinty insatalacji i wykorzystania sterowania)
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 04-02-2011 o 23:28

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Do jacekh

    Jak tam po wizycie serwisu, lepiej czy lepiej nie mówić, napisz jak twój piec się sprawuje bo już jestem bliski decyzji zakupu jeszcze jedna obniżka KOSTRZEWY i parę szczegółów wyjasnienia przez technicznego i jestem w sklepie

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja tam jestem zadowolony. Żre już trochę mniej. Rozmyślam nad doposażeniem w stery do bufora ale to już jak będzie zamknięte poddasze.
    Moc jaką pokazuje wyświetlacz zależy od ustawionej wartości PODAWANIE MAX, kiedy się to zmieni zmienia się też "moc" wyświetlana.
    Palnik ma 16 kw ale ja na kilka dni zmieniłem nastawy i wyświetla mi teraz 10kw, a i pali znacznie mniej. Do 20 kg na dobę to jeszcze sporo brakuje ale może zejdę jak będzie skończone docieplenie poddasza.
    Zero spieków, pellet spala się pięknie. Bawiłem się ustawieniami powietrza i podawania paliwa i podanie większej ilości powietrza nic nie zmienia, tylko wyje głośniej.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekh Zobacz post
    Ja tam jestem zadowolony. Żre już trochę mniej. Rozmyślam nad doposażeniem w stery do bufora ale to już jak będzie zamknięte poddasze.
    Moc jaką pokazuje wyświetlacz zależy od ustawionej wartości PODAWANIE MAX, kiedy się to zmieni zmienia się też "moc" wyświetlana.
    Palnik ma 16 kw ale ja na kilka dni zmieniłem nastawy i wyświetla mi teraz 10kw, a i pali znacznie mniej. Do 20 kg na dobę to jeszcze sporo brakuje ale może zejdę jak będzie skończone docieplenie poddasza.
    Zero spieków, pellet spala się pięknie. Bawiłem się ustawieniami powietrza i podawania paliwa i podanie większej ilości powietrza nic nie zmienia, tylko wyje głośniej.
    Czyli ta moc pokazywana przez urządzenie to trochę ściema? bo jak wsypiemy paliwo mniej kaloryczne to się ma nijak do realiów, w procentowym odniesieniu dobrze do wartości energetycznej paliwa ale w odniesieniu do mocy nominalnej pieca to bzdura- czy dobrze myślę?
    A jaką temperaturę masz na kotle?
    Ciesze się, że to spalanie u Ciebie tak ładnie wygląda bo jak poczytałem innych na róznych forach to się troche zniechęciłem.
    Napisz proszę jeszcze parę słów o nastawach pieca jakie masz obecnie i jaki leci pelet

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Hmm, co do tej mocy wyświetlanej to zależy od tego co podstawić do wzoru. Jest w menu opcja "wartość energetyczna paliwa" czy jakoś tak, ale tego nie dotykałem, pewnie jak się coś tam pomodzi to można całkiem pomieszać w głowie sterownikowi, i tym pewnie też się kiedyś zajmę...
    No i jest oczywiście wybór co będzie spalać, pellet, czy owies. ( w menu palnika )
    tak więc już mamy dwie zmienne. Jak jeszcze dodamy PODAWANIE MAX, którą to wartość też można przestawić, to się robi sporo możliwości...

    Teraz powstaje pytanie skąd kocioł ma wiedzieć jaka jest kaloryczność podawanego mu do jedzenia paliwa ? Ano od właściciela/serwisanta kotła... A wyświetla się tylko wynik obliczony jakimś algorytmem. Tak więc może się okazać że np 15 kw może być osiągnięte za pomocą różnych nastawów. Jak narazie grzebałem tylko w podawaniu paliwa. Jak mi się zachce to mam kocioł o mocy 10 kw a jak mam humor to 30

    Nastawy mam prawie codziennie inne , eksperymentuje i lubię klikać ale generalnie temperatura zadana kotła bywała w granicach 50-65 st, staram się nie zejść poniżej 45 st. Bufor u mnie jest podpięty pod czujnik c.w.u. i dzięki temu można to jako tako wysterować. Na buforze mam 40-45 st. co do samej podłogówki spoko wystarczy, ale do prawdziwej c.w.u. będę musiał dać większą temperaturę. To dopiero kiedy będę miał zamknięte poddasze. Mógłbym odpalać kocioł co dwa dni i też by w domu było ciepło, zdarzyło mi się dwa razy że paliwo się skończyło i chałupka trzyma tak że po dobie od wygaszenia kotła spokojnie można w podkoszulce działać. Buforek robi swoje

    Problem miałem z tym że kiedy kocioł wygaśnie to pompa dalej śmiga i wychładza bufor. Trzeba ustawić temperaturę pracy pompy powyżej tej nastawionej na buforze/cwu

    Nie mogę jeszcze rozgryźć histerez ale i to się zrobi.

    Spalił jak na razie wg licznika 1390 kg paliwa, licznik w sterowniku jest dość dokładny, pomylił się o jakieś 30 kg. Wg moich obliczeń poszło 1420 kg. Z dokładnością do 20 kg bo tak mam pakowane paliwo. Dużo za dużo jak dla mnie. Przy niskich zadanych temperaturach spalanie jakie udało mi się wydusić to jakieś 30 kg na dobę. Mam nadzieję zejść poniżej 20 kg. Niestety dopóki nie zamknę poddasza to tak będzie żarł skubany...

    Generalnie wszystko można poustawiać i to mi się bardzo podoba. Jutro postaram się opisać dokładniej nastawy i może jakieś foty pstryknę z wykresów czy menu.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Do techniczny kostrzewa

    Wobec powyższego co napisal jacekh jak właściwie określic z jaką mocą pracuje w danej chwili piec MINIBIO bo wynika z tego, że jest to robione na "czuja".
    Jak ta moc była określana na badaniach w BRNIE - czy automatyka robiła też za kalkulator który mnożył to co mu wpisano?
    Jak to jest naprawdę z tą mocą na jakiej pracuje piec,
    oglądalem pracujący piec w sklepie waszego przedstawiciela 30% mocy,
    na filmie zamieszczonym przez forumowicza http://www.youtube.com/watch?v=n622itbm4LI piec pracował na 20% mocy
    -ale tak naprawdę nie wiemy co to znaczy, a jeżeli tak jest to i dane dotyczące sprawności budzą wątpliwości i rownież te max50kg podane przez Pana powyżej skoro palnik ma 16kW to chyba jak głodny to może zjeść ok 80kg/dobę (liczone zgodnie z Pana wzorem-1 kg peletu to 4.9kwh) - proszę o wyjaśnienie tego zagadnienia oraz odpowiedzi na pytania(dopytania) które zamiesciłem powyżej, a konkretnie chodzi mi o długotrwałą pracę kotła na 30%mocy co by to w obecnej chwili nieznaczyło.

    trzymam za słowo napisał Pan:

    w przypadku pytań jestem do dyspozycji:

    ps. ostateczną decyzję i tak podejmuje klient
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 05-02-2011 o 01:03

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Po wczorajszym wyniku spalania w okolicach 50 kg zrezygnowałem z dalszych eksperymentów przy kotle na rzecz oszczędności. Dopóki mam nieocieplone częściowo poddasze to tak jakbym chodził ubrany w trzy swetry ale za to z gołą dupą. Włączyłem program czasowy i trzy razy na dobę kocioł popracuje po dwie lub po trzy godziny i styka. Chałupa nie zamarznie a jak skończy się docieplanie poddasza to wezmę się za wysterowanie kotła.
    Spalanie na poziomie 80 kg można osiągnąć na luzie, myślę że gdybym się uparł żeby spalił 100 kg dziennie to też bym dał radę. Podane w folderach wartości spalania odnoszą się pewnie do jakichś konkretnych założeń co do zapotrzebowania na energię w budynku i takie tam.
    50 kg spalił przy zadanej temperaturze kotła na poziomie 65 st a bufor na 49 st, pompa załączała się przy 55 st. histereza w buforze 10 st., "moc" kotła ustawiłem na 10 kw

    Program czasowy działa tak że kiedy woda w buforze ma temperaturę mieszczącą się w zadanej histerezie to kocioł i tak się nie odpala mimo zaprogramowanej pracy
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  15. #55

    Domyślnie

    50kg?
    To kocioł pracuje cały czas na 100%?
    Swoja drogą mój kocioł ma 5 lat i posiada sprawność ponad 93%.......

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysunia108

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    80-308
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Swoja drogą mój kocioł ma 5 lat i posiada sprawność ponad 93%.......
    Jaki to kocioł i skąd pochodzi informacja o sprawności?
    Badanie sprawności możemy przeprowadzić na różne sposoby, co skutkuje różnymi wynikami. Różne laboratoria przeprowadzają badania wg różnych metod- warto o tym pamiętać i uważnie czytać certyfikaty....

  17. #57

    Domyślnie

    Producent kotła podaje taką sprawność i podpiera się certyfikatem jakiegoś instytutu.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysunia108 Zobacz post
    Jaki to kocioł i skąd pochodzi informacja o sprawności?
    A Stanisław pewnie mówi o swoim Granpalu a certyfikat pochodzi z Instytutu z Zabrza.

    BTW. Nigdzie nie mogę znaleźć polskiego świadectwa ekologicznego Mini Bio,a przecież jest się czym chwalić!

    Może mały konkurs? 5 sekundowa pochwała wzrokowa dla znalazcy

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Ciekawa historia z tymi certyfikatami, bo oto okazuje się, że Kostrzewa jako certyfikat dla MINIBIO wystawiła deklaracje zgodności którą podpisał Pan techniczny kostrzewa - Paweł KOSTRZEWA
    http://www.kostrzewa.com.pl/do-pobrania.html#tof

    To ja się dziwię Panie techniczny kostrzewa dlaczego ta sprawność kotła podawana jest taka mała można było podać 99% i proszę o odpowiedzi konkretne na postawione na tym forum w tym temacie pytania, proszę o konkretne dane które rozwieją moje i innych watpliwości.
    I co ze spalaniem owsa w tym piecu bo w tej deklaracji nic Pan na ten temat nie wspomniał a w instrukcji odnosicie się do tego paliwa i podawane są jakieś parametry?

    Wiedziałem, że mamy demokrację ale żeby można było samemu sobie certyfikaty wystawiać to nie wiedziałem
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 07-02-2011 o 10:03

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Do techniczny kostrzewa

    Zagłębiłem sie uważniej w lekturę waszych instrukcji, folderów i innych opisów kotła MINIBIO ( na oficjalnych stronach firmy Kostrzewa) i okazuje się, że jest tam mnóstwo rozbieżności w danych technicznych jedne przeczą drugim i danych wziętych niewiadomo skąd.

    I tak rozbieżności;
    - wymiary kotła,
    - pojemność zboirnika paliwa
    - moc kotła
    - sprawność kotła i inne ( nie będę dalej się rozwodził)
    No i cena upierał się Pan przy 6700 a na filmiku reklamowym jest 6499(ale to najmniej istotne)

    Na stronie pierwszej zamieszczanej instrukcji chwali się Pan deklaracją zgodności którą sam Pan podpisał - co to oznacza ta deklaracja i te 30kW- są takie MINIBIO?

    Jakie ostatecznie są wymiary tego pieca jego parametry przy określinych nastawach: moc, sprawność, spalanie - kto to potwierdził jakimi badaniami
    co oznacza dokładnie zapis "Producent zastrzega prawo do zmian konstrukcyjnych w celu polepszenia jakości"
    bo okaże się, że można spodziewać się dostać kocioł o wymiarach 65x65x1650 a dostanę 60x60x1800 itd bądź też jakiegoś mixa pomiędzy MINIBIO 10 i 20 a może 30, skoro firma sama sieje taką dezinformacje o swoim produkcie to jak zaufać serwisantom?
    Proszę o konkretne dane naprawdę mam nadzieję, że te wszystkie wątpliwości Pan rozwieje i będę kiedyś szczęśliwym użytkownikiem MINIBIO 10(9 lub 9,9 lub 14) :yes:
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 07-02-2011 o 12:37

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony