dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 299
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    ale za to jak fajnie się czyta
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  2. #42

    Domyślnie

    hihihi do pracy by trzeba było wrócić
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    no właśnie (bo na mnie już w biurze głupio patrzą, że się tak pod nosem śmieję)...
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    nicol - ja już kwestię śmieci "przemyśliwałam". Na "mojej" wsi śmieci zabierają w okresie letnim co dwa tygodnie a w okresie zimowym co miesiąc, więc i tak muszę gdzieś składować te śmieci. Ponieważ mam garaż za mały na dwa auta a za duży na jedno, to kombinuję nad umieszczeniem tam dużych worków, do których będę wrzucać małe woreczki z pojemniczków w kuchni .... Nie będę musiała poza dom wychodzić z każdym śmieciem, tylko do garażu i już. A raz na miesiąc worki na ulicę i z głowy. (Przy okazji nie muszę robić miejsca na podwórku na kosze i dodatkowej furtki dla śmieciarzy ) Dodam tylko, że chcę mieć młynek pod zlewem i kompostownik, więc nie zamierzam składować w garazu śmieci organicznych, które mogą się psuć i generować niemiłe zapaszki ...

    Jeżeli chodzi o śmieci spadające poza pojemnik, to przy takiej ramce jak na zdjęciu chyba tak się nie będzie działo ...
    no... to na uprawianie sportu sie piszesz z tego co widze. ja mam poki co kosze na smieci w piwnicy bloku, ktore wynajmujemy a i tak jest loteria z tym ~kto teraz leci~ z workiem. Ale jak jestes zdyscyplinowana i bedziesz chciala biegac to jest to bardo fajne rozwiazanie. Testowalam pare mies temu w sklepie i tez na poczatku myslalam ze na to sie zdecydujemy. Na poczatku.... to chyba slowo klucz w moim planowaniu i rozmyslaniu o domu.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  5. #45

    Domyślnie

    Ale ja mam garaż za ścianą z kuchni, to raczej sprinty niż biegi długodystansowe będą
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  6. #46

    Domyślnie

    no doooobra, pozwolę Ci mieć te malutkie kosze
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  7. #47

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za pozwolenie aczkolwiek jak rozumiem, że bez błogosławieństwa
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  8. #48

    Domyślnie

    Popatrzyłam na to z praktycznego punktu widzenia i choć nowoczesnej kuchni ja bym osobiście nie chciała to patrząc na układ i funkcjonalność podoba mi się wersja pierwsza... ja mam już całą wizję rodzinki w kuchni... więc...
    idąc od lewej masz fajny słupek, piec i mikrofala i szuflady na foremki, patelnie i takie tam różne.. poza tym wyżej z dala od dzieci... dalej lodówka z której możesz coś położyć na blacik koło zlewu, a rzeczy z zamrażalki od razu włożyć do zlewu... poza tym masz tam chyba zmywarkę między lodówką, a zlewem i to miejsce akurat na jakieś płyny czy ociekacz moim zdaniem...
    dalej kawałek blatu płyta i blat i to jest fajne, bo masz dużo miejsca na przyprawki jakieś "na stałe" i blat roboczy po jednej i drugiej... a do tego na rogu jest zazwyczaj więcej miejsca niż normalnie (ja dużo gotuję i wiem, że to ważne) poza tym masz wtedy płytę (przy której moim zdaniem) spędza się najwięcej czasu koło okna więc można sobie popatrzeć co robią dzieci lub czy mąż wraca przy staniu nad garnkiem.... i obok jest długi blat roboczy na gotowe posiłki można je spokojnie poprzekładać na talerze i wydawać je tam dzieciom, które będą je układac na stole...
    a co do kosza na smieci segregatora to ja mam go na warzywa.... a smieci segreguję na takie do kosza na wywóz i na ogródek

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Nie traktowałbym ergonomii ciągu technologicznego w kuchni jak złotego cielca. Czasem się nie da a i w dzisiejszych czasach nikt kuchni nie traktuje raczej jako stałego miejsca swej pracy. Kuchnia profesjonalna będąca stanowiskiem pracy i tak ma inne parametry i ustawienia.
    Kiedyś specjalista od ergonomii z Bluma powiedział mi taką całkiem rzeczową uwagę. Lepiej mieć zlew w kącie niż płytę kuchenną.Nie wiem gdzie przewidujesz zmywarkę i jaki typ zlewu zamierzasz instalować.
    To dosyć szczegółowe pytanie warte diabła,bo obsługa źle umieszczonej zmywarki może być upierdliwa. Tam mamy taki dosyć dziwny cykl : zlew, kosz, zmywarka przy jednocześnie otwartych drzwiach kosza i zmywarki.
    Przekładanie talerza z ręki do ręki czy praca nie tą ręką, która trzeba może być mało komfortowa.
    ja się wogóle nie zgadzam mam piec i płytę na rogu i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej.... serdecznie polecam... to jest super rozwiązanie

  10. #50

    Domyślnie

    Nie wiem czy jeszcze temat sie wałkuje, ale ja mam w kuchni okno na wysokości 78 cm i mam tam blat ze zlewem. Jestem bardzo zadowolona z wysokości i najczęściej pracuję właśnie przy nim. Mam 165 cm wysokości. Mikrofalówkę mam na wysokości wzroku dokładnie i też jestem bardzo zadowolona...
    Zdjęcie kuchni w linku na dole, jakbyś chciała zobaczyć.
    Wersja 16.1 najlepsza jest moim zdaniem!
    Ostatnio edytowane przez pola08 ; 16-02-2011 o 10:16
    Mieszkamy od 20 grudnia 2010 r.
    Domek Poli

  11. #51

    Domyślnie

    Dzięki pola - ja sobie twoją kuchnię bardzo dokładnie pooglądałam i właśnie chciałam cię podpytać o wysokość (wysokości) blatu. Jeżeli chodzi o wersje .... No dobra - przyznam się - urodziłam jeszcze jedną, ale chwilowo serwer ikeowy nie odpowiada i nie mogę wam jej pokazać .... Napiszę tylko, że kombinuję nad przeniesieniem płyty na "stół" ....

    Pola - jakie masz płytki na podłodze? Na niektórych zdjęciach wyglądają na szare a na niektórych są beżowe ....
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  12. #52

    Domyślnie

    serwer ruszył
    wersja 16.05


    Płyta odsunięta od brzegu "stołu" około 30 cm.
    Czerwone po lewej 2 szafki głębokości około 15 cm. Czarne po prawej - TV

    Co myślicie?
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  13. #53

    Domyślnie

    myślę, ze jak komuś zapodasz tłuszczem w oko to powedrujesz z płytą w inne miejsce..
    TV popieram!!

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ALUTKA W Zobacz post
    myślę, ze jak komuś zapodasz tłuszczem w oko to powedrujesz z płytą w inne miejsce..
    TV popieram!!
    Ja nad tą pytą kombinuję i kombinuję ... Podczas smażenia osoby "trzecie" mogą siedzieć bliżej okna ( jest tam sporo miejsca, bo ponad 130 do płyty) albo ... w salonie

    Generalnie urzęduję w kuchni sama, więc z tym pryskaniem na innych (a na dodatek w oko) nie powinno być bardzo źle. Poza tym sporo potraw przygotowuję w piekarniku ...
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    no nie wiem, mi się takie siedzenie przy płycie średno podoba... Ale ja z tych najchętniej pozbywających się płyt w kąt kuchni
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  16. #56

    Domyślnie

    Kiedy u mnie w każdym kącie już coś jest U mnie tak w ogóle nie ma miejsca na płytę - chyba dam ją do salonu
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    zawsze jeszcze można zamawiać posiłki na wynos!
    Anulek, tak poważnie to mam ten sam problem. A nawet większy! bo u mnie się będzie wchodziło wprost na płyte wchodząc do domu!
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Kiedy u mnie w każdym kącie już coś jest U mnie tak w ogóle nie ma miejsca na płytę - chyba dam ją do salonu
    Jest miejsce. Ale tam gdzie umieściłaś ją w wersji 1

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    Jest miejsce. Ale tam gdzie umieściłaś ją w wersji 1
    No ale właśnie się dowiedziałam, że jeżeli tam będzie płyta, to nie mogą być nad nimi takie szafki, bo będą się od pary i ciepła rozłazić A mnie się ten układ szafek baaardzo podoba

    Będę musiała poczekać aż Ragazza swoją kuchnię dobrze przetestuje, bo ona tak ma .... Szafki wiszące o głębokości 60 cm a pod spodem płytę.
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Ale pod tymi o głębokości 60 cm są też węższe? Te czerwone, dobrze widzę?

    A dlaczego szafki 60 cm mają bardziej chłonąć niż węższe? Jak się mają rozłazić to tak samo będą się rozłaziły jedne i drugie.

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony