dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 219
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4367
  1. #1

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tissana
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    okolice Opoczna
    Posty
    49

    Domyślnie

    W takim razie trzymam kciuki i życzę powodzenia w budowie )

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rynka
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    UK
    Posty
    257

    Domyślnie

    Uda się ........tylko trzeba wierzyć
    My nadal mamy pod górkę,a jednak mieszkamy już w swoim malutkim magicznym domku...i to nic że wykończeniówka czeka do wiosny i na wygraną w totka
    Trzymam kciuki i pozdrawiam. I też wszystko robimy sami
    Kochasz ty dom, rodzinny dom,Co wpośród burz, w zwątpienia dnie,Gdy w duszę ci uderzy grom,Wspomnieniem swym ocala cię? Kochasz Ty dom..........
    M.Konopnicka

  4. #4

    Domyślnie

    Ja również zapisuję się do grona kibicujących tej budowie powodzenia

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Ochh witam Was serdecznie, nie chcialam wogole zakladac dziennika bo balam sie zapeszyc Ale teraz sie ciesze,mam jakies wsparcie

    Juz raz nam nie wyszlo, drugi raz tez nie - to moze do trzech razy sztuka.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rynka Zobacz post
    Uda się ........tylko trzeba wierzyć
    My nadal mamy pod górkę,a jednak mieszkamy już w swoim malutkim magicznym domku...i to nic że wykończeniówka czeka do wiosny i na wygraną w totka
    Trzymam kciuki i pozdrawiam. I też wszystko robimy sami
    Rynka, byle do przodu, no nie... Niektorzy mowia ze co nas nie zabije to wzmocni, to ja juz jestem tak wzmocniona jak sciany monolityczne przezbrojone

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. Widok suuuper powodzenia. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Se***4 Zobacz post
    Witam. Widok suuuper powodzenia. pozdr adam
    Dzieki Adam i tez pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Witaj nowy domowniku trzymam kciuki by się Wam udało, jak wielu tu na FM

    Łatwo nie będzie, ale w końcu to Wasze miejsce na ziemi, więc się uda

    Choć nie mając doświadczenia za fundamenty sama nie brałabym się, tym bardziej, że piwnicę planujecie i dom na stoku - to trudny temat


    polecam przeczytać dzienniki Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!! naprawdę warto



    i powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Gosiek33 ; 27-01-2011 o 12:28

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cedryka czytam od poczatku i powiem ze bardzo namietnie Rowniez dziennik Majkiego I PeZeTa i wielu innych
    Sa dla mnie jest jak biblia budowlana

    ... z tymi fundamentami, kierownik pod nosem, przyjaciele konstruktorzy, w rodzinie tez mamy czlowieka, ktory jest majstrem- angazowac go nie chce, ale zawsze mamy kogo pytac, a kto pyta nie bladzi .... no i podobno razem mamy dwie prawe rece. Albo po prostu jestemy niezle rabnieci.

    A tak serio to wiesz narazie innego wyjscia nie mamy, gdyby los nie pokrzyzowalby nam planow, badz trzasnelabym totka to bysmy wzieli ekipe do wszystkiego tak musimy zaczac sami. Niektorzy pukaja sie w czolo inni kibicuja. Nam wcale nie chodzi o wywolywanie skrajnych emocji, po prostu chcemy sprobowac. Znam ludzi, ktorzy w swoim mieszkaniu nawet nie pomaluja scian, a znam takich co sobie nie wyobrazaja, zeby mieli kogos wynajmowac do takiej roboty.
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 27-01-2011 o 14:03

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ..no i proszę !! kolejne "wariaty" porywają sie samodzielnie na dom...

    i dobrze!!

    ostańcie z mym błogosławieństwem budowlańcy!!

    Ociec NETbet

    p.s.

    ktoś tu mnie "polecił" ... wiec jestem! ...z przywitaniem, chlebem , solą i coca colą...

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    powodzenia, z borowiackim łokrzykiem darz bór! samorobni! powodzenia i wytrwałości... samorobni sso...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..no i proszę !! kolejne "wariaty" porywają sie samodzielnie na dom...

    i dobrze!!

    ostańcie z mym błogosławieństwem budowlańcy!!

    Ociec NETbet

    p.s.

    ktoś tu mnie "polecił" ... wiec jestem! ...z przywitaniem, chlebem , solą i coca colą...

    Boze toz ja nie godna, ze mie sam ojciec dyrretor odwiedzil (maz matki dyrretorki)
    Dziekuje, dziekuje ojcze za blogoslawienstwo - mam poslać złoty trunek w podzięce??

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    powodzenia, z borowiackim łokrzykiem darz bór! samorobni! powodzenia i wytrwałości... samorobni sso...
    Bosh to z paprykarzowo-szczecinskim okrzykiem odpowiadam dziekuje, bo powodzenie sie przyda, oj przyda

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ann i pawel
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    witam,
    kolorowo to się u was nie zaczęło...ale teraz to już z górkipowodzenia

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Witam.
    Na wstępie życzę dużo dobrej pogody bez deszczu bo to najważniejsze póki nie wyjdzie się z ziemi. Roboty fundamentowe, po prawomocnym PnB, trzeba robić szybko i sprawnie bo jak się okaże że macie wodę gruntową i na dodatek popada jak z zeszłym roku ( u mnie kwiecień i maj prawie codziennie) to pompowanie wody nawet jak się ma prąd i pompę nie jest takie proste. Deszcze rozmiękczają podłoże i uniemożliwiają prace ciężkich maszyn : koparki, ciężarówek z np.piachem czy gruszek z betonem. Trzeba o tym pamiętać. Prace zaczynamy od wyszukania kamieni geodezyjnych w narożnikach , mierzymy i potwierdzamy wymiary z mapką 1;500 do celów projektowych( prosić geodetę o wydruk długości boków z pomiarów) dalej wyznaczamy( na podstawie planu zagospodarowania działki) zgrubnie rozwijaną miarą (np.50m) zarys domu + (1-2metra) poszerzenie z każdej strony i zaznaczamy kołkami , teraz trzeba koparą ściągnąć humus, czyli warstwę żyzną ok30cm. Humus składujemy gdzieś w rogu tak by w niczym nie przeszkadzał.
    Dalej zamawiamy geodetę ( musi dokonać wpisu w dzienniku , uwaga na datę, ta musi być po uprawomocnieniu się PNB) na przygotowanych ławach (kiero KB powie jak) pomiarowych geodeta wyznacza osie ścian oraz wysokość pkt. Zero. Warto dokonać dodatkowych pomiarów, potwierdzić narożniki, wyznaczyć ich wysokość oraz rowów czy miejsc w które ewentualnie można by odprowadzać wodę z drenażu, warto mieć w jednym narożniku wkopany słupek betonowy( ja wykorzystałem skrzynkę z prądem ZL ) z zaznaczonym trwale pkt.zero. Bezpośrednio przed kopaniem wapnem lub srebnym spray’em rysujemy osie wykopów . Ostatnie 10-20 cm lepiej wyrównać łopatą. Na to podkład z chudego betonu, wysokość mniej więcej na sznurek, potem szalunek itp., itp. będzie dobrze byleby nie padało.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 02-02-2011 o 22:25

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Hej Tomraider, witam w skromych progach

    Mamy dokladnie zaznaczone granice dzialki, bo geodeta tyczyl naroza dzialki kilka miesiecy temu, takze z tym problemu nie mamy.

    Jak dzialka ma spory spadek i jest nieregularna jak ciasto karpatka, brac najpierw geodete, zeby w miare bezpiecznych odleglosciach nabil dechy do law sznurowych,( na poziome wyzszym dzialki krotsze dechy i nizej dzialki wyzsze dechy - tak zeby sznury byly w jednym poiomie) i wtedy kopac. Tylko jak policzyc ta cholerna glebokosc wykopu.....tzn wiem zeby odniesc sie do punktu 0 i od niego liczyc czy jest juz odpowiednia glebokosc, tu trzeba mniej wykopac a tam wiecej i to juz nie takie proste.....


    A pogoda sie przyda, chociazby pogoda ducha bo z tym u mnie coraz gorzej
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 03-02-2011 o 09:59

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    ... pogoda ducha bo z tym u mnie coraz gorzej

    Witam.
    Zamierzacie szalować , więc dla wygody wykop zrobić na szerokość ławy+ 20cm.
    Osie ( po ściągnięciu humusu) wyznaczy geodeta na ławach , przynajmniej na tych u góry działki musi zaznaczyć pkt.zero, z projektu wyliczasz głębokość wykopu bo pkt.zero to posadzka gotowej podłogi. Podczas kopania głębokość kontrolujemy poziomicą wodną ( jedna miarka stale zamocowana na ławie na pkt.zero ,drogą na np. 2 metrowym kijku z zaznaczoną skalą mierzymy wykop ) albo wypożyczonym niwelatorem.
    Pozdrawiam .
    PS i nie pękaj przed robotą, budowa to najlepsza inwestycja w życiu, jak masz doła pooglądaj katalog z kafelkami , meblami , mąż nigdzie tak dobrze nie zarobi jak u siebie na budowie i nikt go z niej nie zwolni.

Strona 1 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony