dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 219
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4367
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    No, no katalogi z kafelkami to sa dobre dla bab Jakos mnie akurat to nie rusza, moze bardziej przy wykonczeniowce ruszy
    Jak narazie to mnie nosi, oj nosi.....a jestesmy uziemieni

    Starostwo nam wstrzymalo papiery na PnB bo potraktowali piwnice jako dodatkowa kondygnacje naziemna, bo jest jedna sciana jest odkryta...... jeden przepis w planie miejscowym wyklucza drugi a Starostwo interpretuje prawo po swojemu, architekt po swojemu, urbanisci po swojemu.....
    WRRRRRRRRRRRRRRRRR wrrrrrrrrrrrrrrr ja pie....le czy to tylko my mamy ciagle po gore????

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Starostowo nam wstrzymalo papiery na PnB jako, ze mamy w planie 2 kondygnacje nadziemne,a z racji tego ze piwnica ma jedna sciane odkryta to traktuja ja jako 3 kondygnacje nadziemna ( k...wa innaczej sie nie da na tej dzialce i przy tym planie). Poza tym nie podoba sie im pkt 0 i ze mamy zmiany na porzadnych rysunkach zamiennych, zamiast pokreslonych skanow na czerwono
    WRRRRRRRR wrrrrrrrrrrrrrrrrrr wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    Odnosnie piwnicy to nie mamy innej mozliwosci podjechania na dzialke, jak garaz w piwnicy, poniewaz roznica poziomow pomiedzy droga a dzialka jest kolosalna przy czym linia zabudowy to tylko 4m od granicy.
    Nie da sie, stopien nachylenia podjazdu bylby za duuuuuuzy. Dlatego garaz musi byc w piwnicy i ta czesc musi byc odkryta, bo z tylu teren tez jest wyzej

    Jedno wyklucza drugie:
    a) jak zejdziemy bardzo nisko z piwnica tak zeby ja obsypac z 4 stron to nie zrobimy kanalizy ze spadkiem bo studzienka kanalizacyjna bedzie wtedy wyzej niz rury
    b) na dzialce ktora jest w ksztalcie stoku zaglebienie wszystkich scian piwnicy w ziemi tak zeby byla obsypana rownomiernie z kazdej strony jest niemozliwe
    c) wg planu miejscowego mamy zapewnic jedno miejsce postojowe, przy czym linia zabudowy jest 4m od granicy dzialki, jak mam zrobic miejsce postojowe na samochod . gdzie srednio dlugosc auta to 5m??
    d) droga jest tak nisko zaprojektowana, ze nie podjedziemy autem jesli garaz nie bedzie w piwnicy, musielibysmy zlamac auto na pol, nie da sie zrobic wjazdu, a jak ma byc w pinicy to ta sciana musi byc otwarta
    e) piwnica jest ponizej pkt O, wiec nie jest kondygnacja nadziemna

    ..dzisiaj architekt ma rozmawiac z naczelnikiem Starostwa ale obawiam sie, ze lezymy

  3. #23

    Domyślnie

    Witam.
    U siebie przerabiałem temat PnB przez dwa lata (akurat pracowałem zagranicą a przez telefon można pizze zamówić) , mój miejscowy plan to dopiero był majstersztyk ,historia na cały dzień pisania i pan cwaniak nie dawał rady , dostałem trzy odmowy, już miałem autentycznie sprzedać działkę i kupić dom w stanie surowym, ale dzięki dobrej podpowiedzi zmieniłem cwaniaka na architekta który umiał, wiedział ,chciał i w trzy tygodnie miałem PnB niestety za 3 tyś zł ( adaptacja). Więc to tylko kwestia znalezienia tego co trzeba, mój nazwał np. sypialnie garderobą ( bo nie mogą okna wychodzić na parking dla 1,3 auta -paranoja) Może zamiast garażu napiszcie że to będzie kotłownia albo magazyn techniczny albo sklepik , architekt musi wiedzieć jak to nazwać , i nie planować dojazdu do ,,Garażu’’ który i tak zrobicie. Myślę że prawdziwym problemem jest brak pomysłu na kreatywne nazewnictwo części domu i brak ,,dojść’’ w urzędzie.
    Pozdrawiam.

  4. #24

    Domyślnie

    Zgadzam się z tomraider że trzeba troszkę kłamać w urzędach my mieliśmy najpierw problemy z dostaniem warunków zabudowy, dostaliśmy od gminy odpowiedź negatywną, ale nie daliśmy za wygraną i napisaliśmy odwołanie do kolegium odwoławczego i tamci przesłali do gminy "rozkaz' wydania tych wz ale to nie było koniec problemów, później dwa razy mieliśmy wstrzymane PnB. Żeby uzyskać to pozwolenie musieliśmy kupić projekt budynku gospodarczego/drewutni czy jak to zwał, tylko po to aby projektant mógł go osadzić na działce, choć my nie mamy zamiaru go nigdy budować jednym z warunków uzyskania PnB była zabudowa zagrodowa a aby takowa była na działce muszą znajdować się conajmniej 2 budynki. I tak z papierologią walczyliśmy niecałe 3 lata. No ale naszczęście to już za nami

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Mamy teraz dodatkowe dwie wersje z obnizonym pkt 0, zobaczymy ...... Dam Wam znac

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ann i pawel
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    spokojnie...na poczatku zawsze jest pod górkę...ale optymizm to podstawa żeby wybudować i zdolać zamieszkać...więc życzę optymizmu

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Optymizm, a co to takiego jest??? Wiem, wiem trzymam sie mocno i Musi Sie Udac

    Uda sie uda, bo w to mocno wierzymy
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 11-02-2011 o 13:26

  8. #28

    Domyślnie

    Uda się tylko nie można się poddawać

    ps.dokończyłam swoją fotorelacje i nie mam już nic do dodania pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Gratulacje !!!

    Jak już pozwolenie jest to teraz pozostaje czekać na szybką wiosnę

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    No to zaczynamy, dosc tego pitu, pitu.....w przyszlym tygodniu kopiemy Muzindaa,czekam az bedzie u Ciebie tez juz wiosn

  11. #31

    Domyślnie

    To super wiadomość pamiętam jak wyczekiwałam tych pierwszych prac, a później każdego dnia coś się działo.pozdrawiam

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ewerolka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za Was, żeby teraz już z górki szło. Będę zaglądać

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewerolka Zobacz post
    Trzymam kciuki za Was, żeby teraz już z górki szło. Będę zaglądać
    A nie dziekujemy, bo podobno sie nie dziekuje Powodzenie sie przyda - zwlaszcza dla laikow.


    Najpierw musimy przebrnac przez lawy, mamy cztery uskoki i zebro fundamentowe na wjezdzie do garazu, jak to przezyjemy to pozniej bedziemy robic az piniadzy starczy. Optymistyczny plan na ten rok to przykrycie piwnicy stropem, ale wszystko zalezy od kasy. Baj de łej dzisiaj ma wejsc geodeta

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    A i wkurza mnie ten deszcz, akurat jak mamy kopac to padac zaczelo i boje sie ze wywroty nie podjada pod gore

    A i mamy zonk, w projekcie mamy sciany piwnicy 30 cm, z tym ze nigdzie takiego bloczka nie moglismy znalezc. Za to znalezlismy pustaki szalunkowe o takiej grubosci i bylismy na 100% pewni ze zrobimy z tychze pustakow szalunkowych. Za to kierbud namawia zeby zrobic bloczek 24 cm, bo te 30 to przesada i badz tu madry.
    Roznica w kosztach to jakies 3 tysie na korzysc bloczka 24, no i zonk. Musimy przemyslec
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 14-03-2011 o 10:38

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Kurcze niech sie zrobi w koncu sucho....Robilismy badania geologiczne i wyszedl sam piach, ale jak nam koparka zrobila droge dojazdowa to na samym dole ( na szczescie jest to dwie dzialki od nas) sama bryja gliny, tak ze sie w butach zapadam do srodka ( a malo waze) i duupa tiry juz nie podjada pod ta gorke bo na dole sie zakopia. A musimy tego piachu wywiezc, bo na 528 m dzialki nie ma gdzie tego trzymac, poza tym bedzie tego piachu sporo. Mam tylko nadzieje, ze badania byly zrobione dobrze i ze mamy ten piach!!!mam nadzieje ze to tylko na dole takie szalenstwo

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar asiagasz
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    293
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Tak to jest z pogodą u nas było tak samo chyba z trzy razy przekładaliśmy rozpoczęcie! ale co się odwlecze to nie uciecze hehe będe zaglądać i kibicować! pozdrawiam!

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    ASiagasz ja u Was juz nie raz bylam Taki Jasiek wedrowniczek ze mnie. Wiesz tylko wkurza mnie fakt przekladania co chwile, mialo byc we wtorek, potem sroda, potem czwartek, sobote a teraz nie wiadomo czy bedzie w poniedzialek, bo koparkowi maja jakas robote

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    To ja dla pocieszenei napisze ze nie wiem ile razy mnie zalało.

    Ale tak to jest jak ktos ma gline to slonce wali aby nie mozna bylo kopac, jak juz sie wykopie to zaczyna padac aby nie moglo schnac
    pierwsze prawo samo budowlanca: Co masz zrobić jutro zrób dzis bo jutro moze padac.

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Widzisz, na dzialce mamy piach ale 3m w dol na dole przy dzialce sasiada (droga dojazdowa idzie wzdluz dzialek) m-a-s-a-k-r-a taka glina........... No i chyba do serca wezme sobie to przyslowie....

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Ok, boje sie pytac jak brzmi drugie prawo??

Strona 2 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony