dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 319
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6379
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie Temperatury dolnego źródła

    Proszę o informacje jakie macie np dzisiaj temperatury dolnego źródła podczas końca pracy sprężarki ( tuż przed wyłączeniem ) ?? U mnie jest ok 2.00 stopnie na wejściu i ok -2.00 na wyjściu i nie wiem czy jest ok. Mam kolektor pionowy.

  2. #2

    Domyślnie

    Mój poziomy , na wejściu 4,8 stopnia i delta 5,0 czyli do ziemi idzie -0,2
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Czyli u mnie rewelacji nie ma majac 2 stopnie na plusie na wejsciu i 2 na minusie na wyjściu. Może cos sie poprawi. Nowa isstalacja od 11-2010 pracuje. co myslicie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Też mam podobnie. Kolektor wkopany w październiku 2010. Pompa odpaliła tydzień temu. Jak popracuje dłużej to dz ma 2,5/-1.5. Też liczę, że się poprawi. Niech żyje optymizm!

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    A jakie masz kolektror , pionowy czy poziomy ? Jaka dlugośc ?

  6. #6

    Domyślnie

    Kolektor poziomy. Cztery nitki po 150 m fi 40 i od studni rozdzielczej 2x40 m fi 50. zakopane dość głęboko (2 - 3 m). Odstępy między rurami w pętlach 1,2 m. Napełnione alkoholem (żal serce ściska ).

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    6/3
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem okazję odwiedzić mały domek z pompą PPC w wersji prawie testowej (jedna z pierwszych). Inwestor wykonał samodzielnie kolektor poziomy, zakupił i zainstalował pompę samodzielnie. Pomoc ze strony producenta polegała na regulacji po odpaleniu (dokładnie nie wiem jakich szczegółów dotyczyła). Na dzień dzisiejszy mam informację, że roczne opłaty za prądki wyniosły 2,3 kPLN. Domek sto meterków z hakiem , raptem 2 osoby mieszkające, niby wszystko minimalistycznie ale wg mnie rewelka... Jeden malutki szczególik. Teren jest paskudny w kwestii błociarstwa co skutkuje tym, że pomiar temp. na dz wiosną rok temu pokazał +8C!!!!!!!!!!!!!!!!!! No to tak też bym chciał.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    I zaproś tu teściową do siebie
    adiqq nie narzekaj.Ty przynajmniej masz ten komfort, że jesteś u siebie. Wczuj się (jeżeli to nie jest wyzwanie przekraczające możliwości zdesperowanego furiata) w moją sytuację. To (niestety) ja muszę się czuć zaproszonym przez teściową nota bene mieszkając na Jej włościach . A jak w progu wita mnie znajoma melodia na temat sukcesu, tydzież mody (czy też odwrotnie) to skłonnym uwierzyć, jakem niedowiarek, w ekonomiczność kurnej chaty
    Ostatnio edytowane przez niedowiarek ; 28-01-2011 o 18:50

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    W ubiegłym tygodniu serwisant zmienil w mojej pompie tzw. wartośc stopniominut. Mialem do tej pory ustawione na 60 ( ustawienia fabryczne ) a teraz mam 150. Pompa chodzi ok 1 godziny poczym odpoczywa ok 1 godziny. Dzieki temu malo jest startów. Chyba lepiej ? Dłuzszy cykl pracy też chyba ma wplyw na temperatury dolnego źródła. co o tym myslicie ?

  11. #11

    Domyślnie

    Nie posiadam bladego pojęcia, co to za parametr "stopniominuta". Ja mam możliwość ustawienia minimalnego czasu postoju pompy po osiągnięciu zadanej temp. Na całkiem chłopski rozum lepiej byłoby grzać w niskiej taryfie (nawet z gorszym cop-em), a w zamian dać odpocząć pompie kiedy prądki są drogie. Fundujemy sobie długi cykl pracy przy tańszej taryfie i dłuższe postoje w czasie drożyzny. Przy sporej akumulacyjności chałupki nie powinno to powodować skoków temperatury przy jednoczesnym oszczędzaniu kieszonki

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Stopniominuty występują w pompach NIBE określaja czas pracy pomy.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Czy ewentualne zapowietrzenie wzglednie nowego źródła dolnego może miec wpływ na temperatury dolnego źródła ?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Zapowietrzenie może mieć ogromny wpływ w przypadku odwiertów, w skrajnym przypadku niektóre pętle mogą w ogóle nie działać. Miałem taki przypadek na jesieni ubiegłego roku. Przy poziomym problemy są zwykle mniejsze.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Wykonawca moich odwiertów twierdzi iż uklad jeszcze może byc zapowietrzony i jak sie odpowietrzy to temperatury moga sie ustabilizowac. Ponoc nawet rok moze sie odpowietrzac.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Może być też tak, że nigdy się (SAMO) nie odpowietrzy.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Jestem właśnie po małej przeróbce dolnego źródła. Separator miałem tak umiejscowiony, że odpowietrzanie grawitacyjne blokował zawór zwrotny. To co się odpowietrzyło samo zmierało się przy zaworze zwrotnym i uruchamiająca się pompa obiegowa pchała to znowu do dolnego źródła. Pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Czy istnieje spadek temperatury dolnego źródła podczas pracy sprężarki. Podczas zalaczenia sprężarki mam temperaturę na wejściu do pompy ok 4,5 stopnia , na wyjściu ok -0,5 stopnia a po ok 1 godzinnej pracy ok 1,8 stopnia na wejściu a na wyjściu ok -3 stopnie. Czy to normalne ?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Ile sprężarka w Twojej pompie pracuje ? Moja pracuje ok 1 godziny poczym odpoczywa ok 1 godziny. U mnie wyjście z pompy osiąga temperatury na minusie. Nie masz za mełej różnicy temperatur wejście / wyjście ? Pisza , że powinna oscylowac ok 3,5 do 5 stopni

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Od wczoraj zrobiłem test . Od godz 20 do godz 19 dzisiaj. Spręzarka chodzila 14 godzin i 17 razy się załączała.

Strona 1 z 319

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony