dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 260 z 319
Pokaż wyniki od 5.181 do 5.200 z 6379
  1. #5181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W przypadku wygrzewania wylewki kontroluj temp. DZ, przy mocnej eksploatacji w takich warunkach łatwo dobić z temperaturami DZ do granicy 0[SUP]o[SUP]C. Sam przy wygrzewaniu budynku, gdy puściłem pompę w samopas miałem z tym problemy. Dopiero doczytałem Twoją stopkę, masz poziome DZ, więc sytuacja z regeneracją wygląda inaczej.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #5182

    Domyślnie

    Staram się rozgrzewać dom małymi kroczkami.
    Mimo taryfy g12w w weekend grzeję w nocy (cała) i w okienku dziennym (2h).

    Od wczoraj od 22 pompa podniosła temp, w domu z 11 do 14 C (trwa końcówka ocieplenia wokół drzwi wejściowych i bramy garażowej, brak drzwi wewn, pusty dom, wietrzenie itd).
    Przez następną dobę chcę dobić do 16, a w poniedziałek rano osiągnąć zadaną temp. w chacie 18C. Potem utrzymywanie tej zadanej.

    Przerwy w grzaniu pozwalają DZ powrócić praktycznie do startowych wartości ok. 10 C. Dzisiaj dość deszczowo, piasek na działce wchłania wodę, która sobie płynie do moich niebieskich rurek....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #5183
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie w rodzinie Hct
    U mnie pompa pracuje jakieś 3 tydzień, oczywiście z przerwami no i potafi zejsc do temp Dz wyjscia 2,8 C ...
    Powoli uczę sie co i jak, z tego zabiegania przy budowie zapomniałem zamówić U Piotra chłodzenie pasywne ...
    Tomasz chyba sie do Ciebie wybiorę, aby trochę uzupełnić info
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  4. #5184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zapraszam.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    Witajcie w rodzinie Hct
    U mnie pompa pracuje jakieś 3 tydzień, oczywiście z przerwami no i potafi zejsc do temp Dz wyjscia 2,8 C ...
    Ano witaj.
    Podaj jakie masz DZ.

    U mnie dzisiaj po godzinie (temp. domu na sterowniku to efekt otwieranych drzwi i bramy garażowej - trwa końcówka ocieplenia). Na poddaszu temp. doszła do 18C





    Rośnie temp. zasilania. Mam nadzieję, że po nocy dojdę do zadanej 18 C na parterze.
    Ostatnio edytowane przez ProStaś ; 10-11-2019 o 18:52
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #5186
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ano witaj.
    Podaj jakie masz DZ.
    jakieś 380 m PE40 poziomy spiralny.
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  7. #5187
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slaw2006

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    Witajcie w rodzinie Hct
    To ja również podam swoje parametry. Rozpoczynam 3 rok grzania, źródło pionowe 3x60m. PC 9kW, około 150m2 pow. grzania.
    temperatura zadana 23,8, sterowanie z Auratona wewnetrznego.
    Dziś po około 3 godzinach grzaniaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	436954

  8. #5188

    Domyślnie

    Utrzymujesz w domu temp. 23,8 C przy podłogówce?

    Ja bym ducha wyzionął...

    Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że nie zdjąłeś folii ochronnej z wyświetlacza.

    Jakie masz temp. zasilania przy dużych mrozach?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #5189
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw2006 Zobacz post
    To ja również podam swoje parametry. Rozpoczynam 3 rok grzania, źródło pionowe 3x60m. PC 9kW, około 150m2 pow. grzania.
    temperatura zadana 23,8, sterowanie z Auratona wewnetrznego.
    Dziś po około 3 godzinach grzaniaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	436954
    Trochę niskie te temperatury na DZ , o tej porze na poziomych jest znacznie lepiej,
    A jakie u Ciebie były najniższe pod koniec sezonu?

    U mnie temp. gruntu to 11,6 a po dwuch godz. pracy 10,1/ 5,2
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  10. #5190

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Utrzymujesz w domu temp. 23,8 C przy podłogówce?
    Ja bym ducha wyzionął...
    ja tak samo, powyżej 23, zaczyna się robić wyraźnie niekomfortowo.....chyba, że czujnik się rozregulował...

    temperatura DZ też faktycznie niskawa....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #5191

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    U mnie temp. gruntu to 11,6 a po dwuch godz. pracy 10,1/ 5,2
    Kiedyś była tutaj żywa dyskusja nt. pomiaru temp. , skalowania urządzeń etc.

    Nie wiem, gdzie masz swój czujnik temp. i jak (czy) go kalibrowałeś, ale... trudno mi uwierzyć, że latem temp. gruntu wynosiła u Ciebie 19 C.

    Może niech się wypowie ktoś, kto dłużej jedzie na poziomym DZ, JTKirk? czy rzeczywiście można uzyskać tak wysoką temp. - nawet w lipcu/sierpniu - DZ?
    Widziałem tutaj 16-17 C, ale 19?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  12. #5192

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Kiedyś była tutaj żywa dyskusja nt. pomiaru temp. , skalowania urządzeń etc.

    Nie wiem, gdzie masz swój czujnik temp. i jak (czy) go kalibrowałeś, ale... trudno mi uwierzyć, że latem temp. gruntu wynosiła u Ciebie 19 C.

    Może niech się wypowie ktoś, kto dłużej jedzie na poziomym DZ, JTKirk? czy rzeczywiście można uzyskać tak wysoką temp. - nawet w lipcu/sierpniu - DZ?
    Widziałem tutaj 16-17 C, ale 19?
    Tyle też widziałem - 16-17 u siebie, ale z tym jest problem..czujnik jest w pomieszczeniu, które ma swoją temperaturę, latem zwykle wysoką. Podczas pracy PC na potrzeby CWU, nie da się tego dobrze zmierzyć, PC pracuje za krótko. Jedynie można zrobić to ręcznie - wyłączyć sprężarkę, włączyć obiegówkę i sprawdzić jaka wartość po dłuższym okresie czasu pokaże się na wyskalowanym termometrze.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #5193

    Domyślnie

    Chodzi nie tyle o temp. po 1h, ale np. po kilkunastu minutach od włączenia obiegówki i sprężarki.

    Nie chce mi się po prostu wierzyć, w tak wysoką temp. gruntu - ergo uważam, że kolega cangi80 może mieć lekko niewyskalowany czujnik temp. - co może się także przekładać na wadliwe odczyty temp. również w innych okresach.

    JTKirk jakie masz teraz temp. DZ po powiedzmy 15 minutach i 1 h. działania PC? Zawsze Twój wymiennik był "wzorcowy" jeśli chodzi o temp.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  14. #5194
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slaw2006

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Utrzymujesz w domu temp. 23,8 C przy podłogówce?

    Ja bym ducha wyzionął...

    Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że nie zdjąłeś folii ochronnej z wyświetlacza.

    Jakie masz temp. zasilania przy dużych mrozach?
    Jakoś u nas niebyło dużych mrozów, bynajmniej nie pamiętam, temperatur też nie obserwowałem gdyż byłem zajęty wykańczaniem domu. Natomiast widzę że dosyć szybko DZ wróciło do temperatur z końca poprzedniego sezonu. Będę obserwował co się dzieje gdyż wg mnie trochę niskie te temperatury.
    Nic nie poradzisz jak domownicy ciepłolubni a ja na spodenkach latam:-/ chociaż auraton widzę że zawyża o około 0,2-0,3 stopnie
    Ostatnio edytowane przez slaw2006 ; 13-11-2019 o 20:39

  15. #5195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Kiedyś była tutaj żywa dyskusja nt. pomiaru temp. , skalowania urządzeń etc.

    Nie wiem, gdzie masz swój czujnik temp. i jak (czy) go kalibrowałeś, ale... trudno mi uwierzyć, że latem temp. gruntu wynosiła u Ciebie 19 C.

    Może niech się wypowie ktoś, kto dłużej jedzie na poziomym DZ, JTKirk? czy rzeczywiście można uzyskać tak wysoką temp. - nawet w lipcu/sierpniu - DZ?
    Widziałem tutaj 16-17 C, ale 19?
    Termometry są na DS18B20 przylgowo do rury z pastą termoprzewodzącą bardzo dobrze zaizolowane. Próbowałem nawet zmieniać czujniki na inne ale termometr pokazywał prawię identyczną temperaturę.
    Pompkę obiegową mam podłączoną przez przełącznik którym mogę ją załączyć ręcznie.
    Po załączeniu jej po około 2 minutach temperatury na obydwu termometrach się stabilizują i pokazują taką samą wartość.
    W pomieszczeniu ( podpiwniczenie) temperatura w upalne lato nie przekracza 23 st. C więc chyba nie zawyżała wskazań.
    19 *C było rok temu a w tym roku osiągneła maksymalnie 18,5 *C, na wyświetlaczu PC też pokazywało 18*C (pokazuje tylko całe stopnie).

    Mieszkam na południowym-wschodzie kraju gdzie jest tu chyba najcieplej i mam też bardzo płytkie DZ 110-120 cm.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  16. #5196

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    JTKirk jakie masz teraz temp. DZ po powiedzmy 15 minutach i 1 h. działania PC? Zawsze Twój wymiennik był "wzorcowy" jeśli chodzi o temp.
    nie wiem, ostatnio w ogóle tego nie obserwuję...pc mało grzeje, nie ma co obserwować..ale postaram się dzisiaj temu przyjrzeć...
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 14-11-2019 o 05:01
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #5197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw2006 Zobacz post
    ... bynajmniej nie pamiętam, ...
    przynajmniej, przynajmniej. Bynajmniej znaczy zupełnie co innego
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  18. #5198

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Chodzi nie tyle o temp. po 1h, ale np. po kilkunastu minutach od włączenia obiegówki i sprężarki.

    Nie chce mi się po prostu wierzyć, w tak wysoką temp. gruntu - ergo uważam, że kolega cangi80 może mieć lekko niewyskalowany czujnik temp. - co może się także przekładać na wadliwe odczyty temp. również w innych okresach.

    JTKirk jakie masz teraz temp. DZ po powiedzmy 15 minutach i 1 h. działania PC? Zawsze Twój wymiennik był "wzorcowy" jeśli chodzi o temp.
    na 1,5h puściłem ręcznie obiegówkę. Czujnik w PC po tym czasie pokazywał 14-14,5C, wyskalowany termometr około 11,5. Czyli temperatury kolegi wyżej chyba mozna zaakceptować Dodam jeszcze tylko, że mam bardzo niską deltę DZ - 2,5-3
    Nie wiem ile pokaże pod obciążeniem po tym czasie, bo jak wróciłem , to już się nie grzało, grzeje tylko w nocy.
    Może w weekend go zmuszę do pracy ręcznie, wtedy podam wyniki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #5199

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Termometry są na DS18B20 przylgowo do rury z pastą termoprzewodzącą bardzo dobrze zaizolowane. Próbowałem nawet zmieniać czujniki na inne ale termometr pokazywał prawię identyczną temperaturę.
    Pompkę obiegową mam podłączoną przez przełącznik którym mogę ją załączyć ręcznie.
    Po załączeniu jej po około 2 minutach temperatury na obydwu termometrach się stabilizują i pokazują taką samą wartość.
    W pomieszczeniu ( podpiwniczenie) temperatura w upalne lato nie przekracza 23 st. C więc chyba nie zawyżała wskazań.
    19 *C było rok temu a w tym roku osiągneła maksymalnie 18,5 *C, na wyświetlaczu PC też pokazywało 18*C (pokazuje tylko całe stopnie).

    Mieszkam na południowym-wschodzie kraju gdzie jest tu chyba najcieplej i mam też bardzo płytkie DZ 110-120 cm.

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    na 1,5h puściłem ręcznie obiegówkę. Czujnik w PC po tym czasie pokazywał 14-14,5C, wyskalowany termometr około 11,5. Czyli temperatury kolegi wyżej chyba mozna zaakceptować .
    Ok.
    Dzięki za wyjaśnienia.
    W sumie to rzeczywiście nie jest tak prosto wskazać temp, startową DZ. Zaraz po załączeniu jest temp. pomieszczenia (u mnie wyprzedzenie załączenia obiegówek jest niewielkie) potem startuje sprężarka i temp. spadają.

    Chyba rzeczywiście najsensowniejsze jest to podawanie po 1 h pracy.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  20. #5200

    Domyślnie

    Cześć koledzy! Zadałem już to pytanie w innym dziale jednak ten jest chyba bardziej odpowiedni. Napiszcie proszę w jaki sposób zamontować lub jak wy macie pomontowane czujnik temp na rurze DZ? Przylgowo czy przez kapilarę?
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

Strona 260 z 319

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony