dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie jak to połączyć ?

    Którą z roślin (niżej wyszczególnionych ) połączylibyście z Jałowcem płożącym 'Wiltonii' ? Chodzi o układ gdzie jałowiec będzie się płożył po dość dużym terenie a po środku ma być wysoka ( wyższa ) żółta też iglasta roślina nadająca się na b. słoneczne , suche stanowiska
    Oto rośliny do połączenia , do wyboru :
    -
    Jałowiec pośredni 'Gold Star'
    -Jałowiec pośredni 'Gold Coast'

    -Jałowiec pospolity 'Depressa Aurea'

    a może polecacie jakiś inny płożący iglasty , chodzi o to żeby szybko zakrył powierzchnię i nie był za b. stalowy ( raczej ciemno zielony )
    myślałam też o ;
    -Jałowiec płożący 'Yukon Belle'
    -Jałowiec pospolity 'Green Carpet'
    -Jałowiec sabiński 'Arcadia'
    -Jałowiec sabiński 'Broadmoor'

    dziękuję za podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez duduś ; 26-01-2011 o 20:39

  2. #2

    Domyślnie

    A jaki efekt chcesz osiągnąć? Te żółte jałowce również mają charakter rozesłany (płożący). Wybacz za określenie ale skojarzyło mi się to z żóltą kupą.
    Myślę, że najlepszy byłby 'Green Carpet' i Jałowiec pospolity 'Gold Cone' ( np. w liczbie sztuk 3).

    Po zapoznaniu się z Twoim innym wątkiem uzupełniam. Może wieź pod uwagę Jałowiec chiński 'Plumosa Aurea'
    Ma co prawda inny pokrój niż cyprysik, ale myślę, że będzie się odpowiednio prezentować w charakterze solitera na zielonym dywanie.
    Ostatnio edytowane przez egry ; 27-01-2011 o 06:33
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  3. #3

    Domyślnie

    oj nie to ja żle napisałam , właśnie chodzi mi o to żeby ten zielony był płaski a żółty ma stanowić na środku akcent i ma być wyższy ( ale nie kolumnowy) , dobrzeby było żeby płożący był bardziej zielony niż stalowy ( bo te jałowce ponieważ są na suche gleby najczęściej mają właśnie szare = niebieskie kolory )
    może wkleję zdjęcie tego nasypu który planuję obsadzić
    [/
    Ostatnio edytowane przez duduś ; 27-01-2011 o 09:01

  4. #4

    Domyślnie

    za tym białym leżakiem zaczyna się oczyszczalnia - taki lekki pagórek dosyć długi i szeroki , po bokach planuję obsadzić różą ASPIRYN z przodu zrobię wysepkę z traw dlatego środek ma być płaski z akcentem w postaci żółtego jałowca

  5. #5

    Domyślnie

    Jałowce mają male wymagania co do gleby - nie przejmuj się tym tak bardzo. Może z zielonych weź jeszcze pod uwagę jałowiec sabiński Tamaricsifolia. A z zóltych stawiałabym na "Gold Star'.
    Wątek z działanością w dziale ogłoszenia drobne

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakoś mi się róże nie kojarzą z jałowcami... Bardziej pięciorniki lub tawuły japońskie. Aspirin Rose ma subtelne muśnięcie różu na płatkach - też nie widzę tego w połączeniu z żółtym kolorem. Jeśli mają być róże, lepsze byłyby żółte: Yellow Zen, Sonnenschrimm

    A z pięknych żółtych jałowców to chyba najlepszy jest jałowiec chiński Plumosa Aurea

  7. #7

    Domyślnie

    no tak tylko ten jałowiec sabiński Tamaricsifolia jest trochę za wysoki w stosunku do Gold \Stara - wydaje mi się że go po czasie przerośnie

  8. #8

    Domyślnie

    wiesz Elfirku - wiedziałam podświadomie że coś mi nie pasuje , rzeczywiście róże tu nie pasują - dzięki ,
    ale z pięciorników żółtych na suche to tylko Pięciornik krzewiasty 'Sommerflor'
    - myślę że da radę, i podoba mi się Tawuła japońska 'Golden Princess' Czy myślisz że to dobry wybór?
    Ostatnio edytowane przez duduś ; 27-01-2011 o 20:54

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na suche to niemal każdy pięciornik żółtokwiatowy się nadaje.

  10. #10

    Domyślnie

    a czy myślisz że taki pięciornik czy tawułę możnaby połączyć ze żgawinem lub dzwonkiem lub gożdzikiem ?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można, tylko czy chce ci się to pielić?

  12. #12

    Domyślnie

    a pięciorników nie trzeba plewić??/ ? myślałam że pod wszystkie rośliny kładzie się geowłókninę

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    co innego pielić krzewy a co innego okrywowe byliny. Przy okrywowych bylinach stosowanie geowłókniny jest bez sensu - bo skoro są "okrywowe", to jak mają się rozrastać, jak gleba przykryta?

    geowłóknina wcale ci nie zapobiegnie wyrastaniu chwastów. Zapobiegnie tylko skiełkowaniu nasion pod nią. Na korze, na geowłókninie chwasty wyrastają spokojnie.

  14. #14

    Domyślnie

    czyli pięciorniki i tawułki bez gożdzików, dzwonków itp. ale z agrowłóknuną??? - dobrze kombinuję?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duduś - możesz sobie wszędzie kłaść włókninę lub jej nie kłaść. Wybór należy do ciebie. Bo włóknina ma swoje zalety, ale ma też wady. Po prostu o nich informuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony