dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 154 z 157
Pokaż wyniki od 3.061 do 3.080 z 3132
  1. #3061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasparella Zobacz post
    Wygląda świetnie! Może pan coś zdradzić o rodzaju paleniska i konstrukcji wewnętrznej?
    Oprócz informacji na blogu....Konstrukcja zduńska budowana przez Mistrza Zduńskiego. Piec kanałowy z paleniskiem szamotowym w płaszczu ze stali, dla zapewnienia większej szczelności i trwałości. Cegły szamotowe to ulubiony materiał większości Mistrzów Zduńskich...Historycznie sprawdzony, bez dziwnych niespodzianek chemicznych, bo wypalony w co najmniej 1300 o C. Pytaj co jeszcze Cię interesuje?

  2. #3062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    To mam nadzieję, że do tych szyb przez Ciebie montowanych zawsze będziesz miał dostęp, jakby co żeby po latach, jak mi i Tobie zdrowie dopisze wymienić

    Tym niemniej pozdrawiam serdecznie w nowym roku!
    Szybki to pikuś...Nie zawsze, ale w moich konstrukcjach owszem...Zdrówka życzę!

  3. #3063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak samo działa to na leżąco. Podpalasz z jednej strony i powoli zmierza w przeciwną...
    Na moją logikę nie ma prawa działać tak samo. Jak mam górę drewna i na górze płomień, to powietrze przechodząc od dołu zabiera wszystko, co się niżej wytworzy - całość powstającego dymu musi przejść przez warstwę żaru i ognia o wysokiej temperaturze i zostać czysto dopalone.

    Palenie kroczące nie będzie tak skuteczne, bo produkty przypiekania idą sobie do góry i wylatują kominem niedopalone. Pewnie jak ktoś ma niskie palenisko, to jest to jakaś namiastka odpalania od góry - ale wybierając z tych dwóch zdecydowanie wolałbym, jak na tamtym filmiku z tandetną kozą. Oczywiście nie ma sensu robić szyby do samego dołu i ogień nie będzie tak ładnie wyglądał, jak już pójdziemy spać po wieczornym paleniu - ale kto go wtedy ogląda?

    Nie zmienia to faktu, że takich konstrukcji nie widziałem (właśnie poza tanimi kozami gdzie sypie się węgiel czy drewno jak do wiadra).

  4. #3064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na moją logikę nie ma prawa działać tak samo. Jak mam górę drewna i na górze płomień, to powietrze przechodząc od dołu zabiera wszystko, co się niżej wytworzy - całość powstającego dymu musi przejść przez warstwę żaru i ognia o wysokiej temperaturze i zostać czysto dopalone.

    Palenie kroczące nie będzie tak skuteczne, bo produkty przypiekania idą sobie do góry i wylatują kominem niedopalone. Pewnie jak ktoś ma niskie palenisko, to jest to jakaś namiastka odpalania od góry - ale wybierając z tych dwóch zdecydowanie wolałbym, jak na tamtym filmiku z tandetną kozą. Oczywiście nie ma sensu robić szyby do samego dołu i ogień nie będzie tak ładnie wyglądał, jak już pójdziemy spać po wieczornym paleniu - ale kto go wtedy ogląda?

    Nie zmienia to faktu, że takich konstrukcji nie widziałem (właśnie poza tanimi kozami gdzie sypie się węgiel czy drewno jak do wiadra).
    Eh...znów ta Twoja logika....Nie wszystko da się na chłopski rozum ogarnąć. Czasem trzeba parę czujników włożyć gdzie nie gdzie, czasem posiedzieć przy ogniu kilka godzin i poodłączać powietrze to tu to tam....


    Obniżanie zbytnio paleniska poniżej szyby nie wychodzi na dobre napowietrzaniu pierwotnemu, które najlepiej podać przy dolnej krawędzi szkła. Moje próby to max 15 cm w dół. Ale zainspirowałeś mnie...

  5. #3065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Obniżanie zbytnio paleniska poniżej szyby nie wychodzi na dobre napowietrzaniu pierwotnemu, które najlepiej podać przy dolnej krawędzi szkła.
    A jak zrezygnuję ze szkła, to coś zmieni? Czemu nie na samym dole (niezależnie od tego, jak wysoko ponad nim zaczyna się szkło i czy jest w ogóle)?

    To jakie PMy na wylocie z komina wykazuje palenie kroczące? Takie samo, jak to samo drewno ułożone w palenisku o wymiarach "obróconych" o 90*?

  6. #3066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak zrezygnuję ze szkła, to coś zmieni? Czemu nie na samym dole (niezależnie od tego, jak wysoko ponad nim zaczyna się szkło i czy jest w ogóle)?

    To jakie PMy na wylocie z komina wykazuje palenie kroczące? Takie samo, jak to samo drewno ułożone w palenisku o wymiarach "obróconych" o 90*?
    Lubię Cię na swój sposób, ale muszę zapytać- myślałeś kiedyś by chociaż na chwilę zasnąć od przywalenia baranka głową prosto w ścianę, nawet z betonu komórkowego (jakoś wytrzyma), który tak wielbisz

  7. #3067

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Tytułowy piecyk żyje i ma się nieźle. Od dziś pojawią się informacje o jego perypetiach. Zaczęło się od projektu.
    Żyje i ma się b. dobrze! a ma za sobą 7lat eksploatacji dość intensywnej co najdziwniejsze bez awaryjnie. Jeszcze raz chylę czoła przed Piotrem i eniem za ich "wynalazek". Wspominam do dziś ekipę i jej szefa. Jestem bardzo zadowolony. Muszę wymienić wymienić "strop" paleniska z wermikulitu i chcę go zastąpić płytą szamotową chociaż wermikulit sprawował się elegancko. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 11-04-2021 o 15:41

  8. #3068
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Zmałpowany też ma się jak najlepiej i chyba intensywniej eksploatowany do tego chyba z gorszych materiałów co świadczy o tym że konstruktor się spisał a obiecanej śliwowicy nie wypił
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #3069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Zmałpowany też ma się jak najlepiej i chyba intensywniej eksploatowany do tego chyba z gorszych materiałów co świadczy o tym że konstruktor się spisał a obiecanej śliwowicy nie wypił

    Jeszcze pożałujesz tych słów! Obiecuję!

  10. #3070

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję za porady i pomoc przy piecyku. Jak znajdziesz chwilę to napisz jak bez błądzenia w internetach w końcu wyczyścić kanały akumulatora bo już pora. Pręt stalowy fi ? może 4mm, czy jakiś wycior ale z tych które widziałem są za krótkie. W moim przypadku potrzeby byłby o długości mim150-180cm, czy jakiś łączony/skręcany na gwint/przedłużka, szczotkę z tworzywa kiedyś kupiłem. Co się najlepiej sprawdza a znasz to jak nikt inny. Pozdrawiam wszystkich

  11. #3071

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/pret-stalo...or-10067561872
    Czy coś takiego będzie ok?
    lub
    https://allegro.pl/oferta/sztywny-pr...-6m-5098418134
    spotkałem się z prętami z włókna szklanego i kompozytowego(może to to samo) a ciekawy jestem Twojej Pitrze opinii.
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 14-10-2021 o 15:08

  12. #3072
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Na początku też takich wyciorów używałem, troszkę upierdliwe to był bo mało elastyczne. Piotr kiedyś chyba napisał że najlepiej zmiotką i faktycznie problem tylko jak mało wyczystek się zrobiło i ciężko sięgnąć do jakiegoś zakamarka.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #3073

    Domyślnie

    Na nieocenionych stronach ruskiego internetu taki patent [ w połączeniu z tym drutem powyżej z alledrogo]

    https://www.youtube.com/watch?v=FXneUUVbp78&t=514s


    https://www.youtube.com/watch?v=p7d2Di0eRHU
    Cegła to potęga,ale pustak zawsze sie trafi...

  14. #3074

    Domyślnie

    Dziękuję za pomysły, w moim przypadku najodpowiedniejszy będzie wycior linkowy ponieważ obydwa kanały są pionowe. Jeden w odległości 20-30 cm, drugi ok 40cm od otworu wyczystkowego i czyszczenie będzie się odbywać od dołu tylko kwestia doboru długości wycioru. Będę kombinował, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

  15. #3075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Jeszcze raz dziękuję za porady i pomoc przy piecyku. Jak znajdziesz chwilę to napisz jak bez błądzenia w internetach w końcu wyczyścić kanały akumulatora bo już pora. Pręt stalowy fi ? może 4mm, czy jakiś wycior ale z tych które widziałem są za krótkie. W moim przypadku potrzeby byłby o długości mim150-180cm, czy jakiś łączony/skręcany na gwint/przedłużka, szczotkę z tworzywa kiedyś kupiłem. Co się najlepiej sprawdza a znasz to jak nikt inny. Pozdrawiam wszystkich

    Szczotka z tworzywa będzie ok. Przyda się też do przeczyszczenia rur ze stali stopowej (które nie lubią drucianych z czarnej stali). W działach kominkowych supermarketów budowlanych widziałem drut hartowany z gwintem do szczotek kominiarskich. Cienki, ale solidny. Zwijam go w kółeczko (ma kilka metrów długości.

  16. #3076

    Domyślnie

    No i po sprawie! wycior/pręt 6m za całe 13zł + szczotka plastikowa i piecyk jak nowy tylko odkurzacz zap......y ale i z tym dałem radę. Nie chcąc kupować odkurzacza do kominka(kolejny rupieć w chałupie,która nie jest z gumy) ani przemysłowego, zrobię tzw separator do odkurzacza domowego 1600W, tym bardziej że będę używał raz, góra dwa do roku. Chyba, że szanowni koledzy mnie wyprostują? Pozdrawiam
    Chciałem dodać, że Piotrowo - eniowy piecyk mnie powala na łopatki(żebym to w złą godzinę nie napisał)
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 14-11-2021 o 12:10

  17. #3077
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    No i po sprawie! wycior/pręt 6m za całe 13zł + szczotka plastikowa i piecyk jak nowy tylko odkurzacz zap......y ale i z tym dałem radę. Nie chcąc kupować odkurzacza do kominka(kolejny rupieć w chałupie,która nie jest z gumy) ani przemysłowego, zrobię tzw separator do odkurzacza domowego 1600W, tym bardziej że będę używał raz, góra dwa do roku. Chyba, że szanowni koledzy mnie wyprostują? Pozdrawiam
    Chciałem dodać, że Piotrowo - eniowy piecyk mnie powala na łopatki(żebym to w złą godzinę nie napisał)
    To i tak dobrze że zap...y a nie sp...y. Niestety często użycie odkurzacza domowego do sadzy kończy się jego uszkodzeniem. Separator to dobry pomysł pod warunkiem że nie puści sadzy dalej i nie ograniczy przepływu za bardzo. Może jakiś cyklon plus woda. Pochwal się jak już zbudujesz separator.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #3078
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Próbowałem sztuczki odkurzacz + separator lub 2 separatory i słabo się to sprawdza, gdy dochodzi sadza.
    Jednak niewykluczone że komuś innemu taka konstrukcja zadziała np przy bardzo silnym odkurzaczu.
    Na razie jestem przekonany, że konstrukcja kanałów i wejścia rewizyjne muszą być tak zaplanowane by było ŁATWO.
    Istnieje jednak możliwość zrobienia specjalnego odkurzacza, ale na użytek tylko własnego pieca raczej się nie opłaca.

  19. #3079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tak, tak....wyczystki muszą być duże! Małe sprawdzają się wyłącznie do momentu ich użycia...

  20. #3080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    No i po sprawie! wycior/pręt 6m za całe 13zł + szczotka plastikowa i piecyk jak nowy tylko odkurzacz zap......y ale i z tym dałem radę. Nie chcąc kupować odkurzacza do kominka(kolejny rupieć w chałupie,która nie jest z gumy) ani przemysłowego, zrobię tzw separator do odkurzacza domowego 1600W, tym bardziej że będę używał raz, góra dwa do roku. Chyba, że szanowni koledzy mnie wyprostują? Pozdrawiam
    Chciałem dodać, że Piotrowo - eniowy piecyk mnie powala na łopatki(żebym to w złą godzinę nie napisał)
    A wcześniej kiedy czyściłeś? Albo jak często?

Strona 154 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony