dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 157
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 3132
  1. #2681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Z rana kartoflak z mięskiem dobry a fasola jeszcze twarda.
    Prosty wniosek: przy przebudowie trzeba podnieść temperaturę piekarnika o 20-30*C.
    Fasola dojdzie na gazie lub trzeba wstępnie podgotować przed włożeniem
    No i tak rosną brzuchy starszym panom...Dobrze, że nie mam czasu na eksperymenty - no dobra, bardziej nie chce mi się obierać kartofli..... Ja za chwile (na dniach) podłączam wymiennik do pieca pompejańskiego. Czystość spalania staje się faktem w Polsce. A Rosjanie tydzień temu pytali szto eto takoje smog?

  2. #2682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A co to za "zwierzę" ten piec pompejański? Internet proponuje nowennę pompejańską, a o piecu ani ani
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #2683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    A co to za "zwierzę" ten piec pompejański? Internet proponuje nowennę pompejańską, a o piecu ani ani
    Cztery dni na wschodzie odciskają swoje piętno....Oni tak nazywają włoski piec kopółkowy do pizzy / chleba...Ładnie. Nazwę znałem wcześniej, ale jej nie używałem.

  4. #2684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Piotr po drodze na narty masz jeśli jeździsz, zaproszenie aktualne.W tym roku to chyba sam się wproszę, wygląda na to że Poznań kilka razy odwiedzę więc niedaleko
    A dlaczego w przeciwległych końcach, a dlaczego babcia ma takie wielkie oczy
    Dzięki za prolongatę zaproszenia...Spanie u mnie też jest jak przyjedziesz, śliwowicę weź swoją

  5. #2685
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No i tak rosną brzuchy starszym panom...Dobrze, że nie mam czasu na eksperymenty - no dobra, bardziej nie chce mi się obierać kartofli.....
    Chodzi o płaską sylwetkę i sprawne stawy.
    Niektórzy są szczupli naturalnie czyli na każdej kuchni ale i tak mają cukrzycę czy artretyzm.
    Dobry sprzęt do robienia posiłków daje możliwość testowania co i jak z tym się dzieje

  6. #2686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pompejański... skrzywienie zawodowe u mnie spowodowało, że pomyślałam, że to coś do grzania jak piece w łaźniach w piwnicach hypokaustycznych
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #2687
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    "Pompejański" to podobne słowo/wytrych jak "rakietowy"....
    Darek B

  8. #2688
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    ...Oni tak nazywają włoski piec kopółkowy do pizzy / chleba...Ładnie. Nazwę znałem wcześniej, ale jej nie używałem.
    Czy ktoś u nas Piotr robi sensowne odlewy tych kopuł ?

  9. #2689
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogusław_58 Zobacz post
    czy ktoś u nas piotr robi sensowne odlewy tych kopuł ?
    priv

  10. #2690
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    priv
    Troszkę wolnego i przypomniało mi się o jednym kanale opadowym w moim piecokominku. I uruchomiony, efekt zauważalny prawie natychmiast na termometrze temp. spalin na wejściu do komina.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #2691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Troszkę wolnego i przypomniało mi się o jednym kanale opadowym w moim piecokominku. I uruchomiony, efekt zauważalny prawie natychmiast na termometrze temp. spalin na wejściu do komina.
    Tak Ci się nagle przypomniało!?

  12. #2692
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak Ci się nagle przypomniało!?
    No może nie tak całkiem nagle, ale był odcięty, nieużywany. Nie miał zamknięcia d...y bo był budowany pod inne przeznaczenie. Tak sobie postanowiłem pobawić zwłaszcza że kanał sporo oddalony od innych w odbiorniku i połączony poziomym kanałem prawie 1,5m.
    Ps. Pobudował bym coś nowego ale miejsca u mnie już brak więc bawię się tym co jest
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #2693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No może nie tak całkiem nagle, ale był odcięty, nieużywany. Nie miał zamknięcia d...y bo był budowany pod inne przeznaczenie. Tak sobie postanowiłem pobawić zwłaszcza że kanał sporo oddalony od innych w odbiorniku i połączony poziomym kanałem prawie 1,5m.
    Ps. Pobudował bym coś nowego ale miejsca u mnie już brak więc bawię się tym co jest
    Nawet nie wiesz, że walczysz ze smogiem w ten sposób!

  14. #2694
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Czyli ogień omiata żeliwo z dołu i z góry? Jakie grube dałeś to żeliwo?...
    MINI można zbudować na bazie bębna hamulcowego od ciężarówki. Średnica wewnętrzna najczęściej 41 cm a grubość ścianki ok 15 mm.
    Nowe typy nie są wysokie więc potrzebne dwa nałożone na siebie odwrotnie. Wyciąć trzeba przejścia a dno i sufit przykryć ceramiką i gotowe.
    Ostatnio nabyłem na złomie "stary typ", który da radę w pojedynkę o wadze 48 kg.

  15. #2695

    Domyślnie

    Tą razą


    Gdzieś na Kaszubach przez trzy tygodnie ciężkiej pracy.

  16. #2696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czy dobrze czytam zdjęcia? To jest front i tył tego samego pieca. Zacna ciężka praca
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #2697

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Czy dobrze czytam zdjęcia? To jest front i tył tego samego pieca. Zacna ciężka praca
    Są to dwa piec .Jeden w salonie z ławą grzewczą .Drugi to kuchnia z żeliwną płytą i piekarnikiem oraz piec do pizzy kopułowy. Praca ekipy trzy osobowej .Stanisłąw ,Jarosław i Jacek . Zduni z Rokitna ,Parczewa i Augustowa.

  18. #2698

    Domyślnie

    Piękności Tą kuchnię to bym widział u siebie, tylko bez pieca do pizzy, bo by się nie zmieścił

  19. #2699

    Domyślnie

    To już szósty sezon jak piecyk Piotra ogrzewa chałupę, zero problemów. W dalszym ciągu uśmiecha mi się pysk przy rozpalaniu. B. dobrze wspominam ekipę Piotra bo wcześniej rzadko, później też nie spotkałem na budowie i po niej takiej jak jego firmy. Zastanawiam się dlaczego tyle szmatławych firm egzystuje i ma się całkiem dobrze. Żerują na niewiedzy klientów a oni są niestety leniwi w przyswajaniu wiedzy mimo, że leży to w ich interesie. Nowego sąsiada myślę, że przekonałem do tego typu inwestycji. Pozdrawiam

  20. #2700
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaponya

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Mrowla
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    23

    Domyślnie

    Szukam kontaktu do kolegi wojtek_796, który miał duży udział w powstaniu piecyków.
    Chciałbym u siebie zbudować podobny piecyk i Jego doradztwo byłoby nieocenione.

Strona 135 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony