dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Rura Pex/Alu/Pex Kantherm czy Comap - który lepszy ??????????

    Mam pytanie do osób znających sie na tym temacie. Pexy której firmy są lepsze? Kantherm, czy Comap ? Do podłogówki i grzejników
    Jestem laikiem w tym temacie. A może sa porównywalne ?
    Proszę o Wasze opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Kan-therm jako marka cieszy sie wiekszym uznaniem niz Comap. Lepiej tez z dostepnoscia. Do tej pory te produkty z ktorymi mialem doczynienia z pod marki Comap nie byly jakas lipą wiec pex pewnie tez bedzie ok. Jesli masz jednak wybor obu produktow w podobnej cenie to sugerowalbym Kan

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    My teraz też jesteśmy przed wyborem pexa i nasz hydraulik kazał nam sie skupić na trzecg firmach Kan,Purmo i Vawin i powiedział że praktycznie są w tej samej klasie ale Kan jest nieco lepsza no i dają gwrancje


    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Mam pytanie do osób znających sie na tym temacie. Pexy której firmy są lepsze? Kantherm, czy Comap ? Do podłogówki i grzejników
    Jestem laikiem w tym temacie. A może sa porównywalne ?
    Proszę o Wasze opinie

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A inni producenci niby gwarancji nie dają???

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Gwarancja obowiązuje tylko jeśli wszystkie elementy instalacji (zarowno rury jak i złączki) pochodzą od jednego producenta. Jakość wymienionych tu producentow jest zbliżona, wszystko zależy od tego za ile znajdziesz.... Ja zacząłem Kisanem, potem znalazlem tanszego Wavina.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzena&Przemek Zobacz post
    My teraz też jesteśmy przed wyborem pexa i nasz hydraulik kazał nam sie skupić na trzecg firmach Kan,Purmo i Vawin i powiedział że praktycznie są w tej samej klasie ale Kan jest nieco lepsza no i dają gwrancje
    No jeśli Wasz hydraulik wybiera pomiędzy tymi akurat firmami - to dobrze o nim świadczy. Jak znajdziecie takiego który wybiera np. pomiędzy Diamondem a Tweetopem to uciekajcieeee

    Obecnie Wavin wychodzi chyba najtaniej.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Jarku a Ty czym robiłeś ?
    PEXem Vawina. Kupowanym w lokalnej hurtowni za cenę 2zł brutto za metr (mowa oczywiście o pexie 16mm). Cena wyjściowa do targów wynosiła bodajże 2,70, ale ja miałem silny i trudny do zbicia argument brzmiący "eee, ja tego potrzebuję 400 metrów, to ja sobie kupię na allegro, tam po dwa złote stoją"

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Gwarancja obowiązuje tylko jeśli wszystkie elementy instalacji (zarowno rury jak i złączki) pochodzą od jednego producenta.
    Jesteś tego pewien? Tak jest zapisane gdzieś w warunkach gwarancji dajmy na to wybranego przeze mnie Vawina?

    Bo chyba, w razie nieszczęścia, gdyby mnie ustrzelili takim czymś, to bardzo bym się z nimi kłócił. Przecież te złącza i ich średnice są standaryzowane. Wybieranie złącz i rur jednego producenta jest może i rozsądnym wyjściem, ale szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, żeby to było w warunkach gwarancji wpisane.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11

    Domyślnie

    Wiesz, nie dam sobie głowy uciąć ale też tak słyszałam- że gwarancja jest na system więc jeśli rurę Wavina połączysz inną złączką to odwracają się od uznawania reklamacji...Wiem, że to bez sensu no ale...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    każda z tych rur Cię przeżyje, jak będzie eksploatowana zgodnie z zaleceniami producenta

  13. #13

    Domyślnie

    to jest raczej oczywiste, ze producent nie uzna reklamacji jesli system bedzie pomieszany. Jesli nie bedziesz mial certyfikatu ze szkolenia (a raczej twoj monter) to opcja bedzie podobna. Jak juz dochodzi do reklamacji to wiekszosc producentow szuka dziury w calym aby nie wyplacac kasy. Pomieszanie zlaczek bedzie pierwsza podstawa do odrzucenia reklamacji..... takie zycie....

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Isildur
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-432
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja stawiam na rury firmy tece może trzeba trochę kasy za nie dać ale to naprawdę ekstraklasa ;-D Żadnych problemów .

  15. #15

    Domyślnie

    A słyszał moze ktos o hiszpanskim systemie rur z 25 latnia gwarancja??

  16. #16

    Domyślnie

    No widziałam na allego kana po 460 zł za 200mb to niezła cena.Mi jedna miła Pani wyliczyła aquaterm po 2,54 za metr co myślicie o tej firmie??

  17. #17

    Domyślnie

    rury blansol - co o tym myslicie ??

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    gdzie wy takie wynalazki wynajdujecie,
    w życiu nie słyszałem o blansolu,
    co to jest?
    na czym chcecie oszczędzać,
    na rurach,
    a nie lepiej spać spokojnie?

  19. #19

    Domyślnie

    dlatego wybiore Kantherm

    1950 a co sądzisz o kotłach na miał z Kotłobud Osiek? Warto?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nie znam,
    w tej chwili to gdzie nie rzucisz kamieniem tam trafisz na producenta kotłów,
    polecam takich z tradycjami i odpowiednim zapleczem projektowym

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony