dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Piotrze,

    z powyższego linku wynika, że wkłady Triplex na bazie użytkownika ok, janekbo zadowolony

    a jak ich paleniska akumulacyjne oceniasz? cena wiadomo atrakcyjna w stosunku do zduńskich, niewątpliwie lepszych....ale czy w ogóle warto rozważać czy lepiej odpuścić?

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W kontekście tego wszystkiego co już Ci powiedziałem: tu, na priv i mailem, nie umiem odpowiedzieć...albo inaczej, nie podejmę się odpowiedzi.

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam

    w dalszym ciągu poszukuję wkładu/paleniska pionowego do zabudowy ciepłej. Trudność polega na tym że chciałbym dodatkowo wykorzystać kanały akumulacyjne, więc nie każdy wkład pionowy tu będzie się nadawał z uwagi na temp. spalin. Rozważałem: Romotop 075 (tutaj nie jestem pewnien czy kanały da się przył.aczyć), paleniska Robi-Ren, Unico Dragon 8 tyle że one mają dość małe przeszklenie ok 30x40, a wymagania drugiej połówki odnośnie wyglądu też trzeba wsiąść pod uwagę. Czy polecacie coś o trochę większej fasadzie / wymiarze szyby?

    Ideałem byłyby paleniska zduńskie na wymiar, niestety cenowo dla mnie nie do przeskoczenia.

    Wkład musi być szczelny do wentylacji mechanicznej.

    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #65

    Domyślnie

    Skoro pytasz o paleniska zduńskie - to mogę się wypowiedzieć bo mam Robiren APZ w ciepłej zabudowie zamkniętej z wymiennikiem stalowym.
    Miałam brać z kostkami ale okazało się, że do celów zdrowotnych czyli ciepłej zabudowy typu hipokaust - zestaw Robirena apz z wymiennikiem stalowym i zawiesiami w zupełności wystarcza.
    Wybrałam to z tego powodu - że oprócz ciepła promieniującego jak słońce z obudowy, chciałam też oglądać ogień. Pali się bardzo intensywnie ale też krótko, to znaczy nie hajcuje się jak w wodniaku, tylko wrzuca się drewna cały załadunek i szybko i intensywnie spala. Potem drugi i zostawia. Obudowa się nagrzewa i jak kiedyś piecyki kaflowe długo i przyjemnie oddaje ciepło. Już bez palenia - ale można się napatrzeć na ogień podczas nagrzewania. Wychodzić się z tego pomieszczenia nie chce.
    Warunkiem, jest wysuszone drewno. Mokrym i podsuszanym to sobie można w wodniaku z rusztem podpalać - a w tym palenisku, wrzuca się suche które zapala się praktycznie od zapałki - jest piękny ogień i mnóstwo ciepła.

  6. #66

    Domyślnie

    Chciałbym dopytać o doświadczenia z Robiren APZ 12. Do jak dużej powierzchni jest używany? Jak długo oddaje ciepło przez prominiowane po 1-2 załadunku? Czy nie przegrzewa (duże przeszklenie ładnie wygląda, ale pewnie sporo ciepła się wydostaje) ?

    Mam segment 110m2 Powierzchni mieszkalnej. Salon otwarty z kuchnią. Kominek miałby stać w salonie przy schodach. Powierzchnia otwarta to ~60m2. Zastanawiam się nad Robiren APZ 12 lub Cebud PPA 250.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał zanlik Zobacz post
    Chciałbym dopytać o doświadczenia z Robiren APZ 12. Do jak dużej powierzchni jest używany? Jak długo oddaje ciepło przez prominiowane po 1-2 załadunku? Czy nie przegrzewa (duże przeszklenie ładnie wygląda, ale pewnie sporo ciepła się wydostaje) ?

    Mam segment 110m2 Powierzchni mieszkalnej. Salon otwarty z kuchnią. Kominek miałby stać w salonie przy schodach. Powierzchnia otwarta to ~60m2. Zastanawiam się nad Robiren APZ 12 lub Cebud PPA 250.
    Nawiązując do pytania o długość oddawania ciepła, zarówno jedno jak i drugie nie ma większego sensu bez modułów akumulacyjnych. Będzie działać jak wkład do palenia rekreacyjnego, a nie celów grzewczych. Oczywiście jest różnica w masie, co można przełożyć na jakąś tam "długość".....

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony