dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 26
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 506
  1. #461
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danielllos

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Wawrów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie odnośnie rotametrów - zakupiłem dom z już gotową instalacją ogrzewania podłogowego, mam problem ponieważ rotametry nie reagują na regulację (tzn odkręcając i zakręcając je wskaźnik cały czas znajduje się na górze skali). W domu niby nie jest zbyt zimno ale wyczuwalny jest np. chłód w łazience i nie mogę tego zmienić przez regulację rotametrem. Tak się zastanawiam czy w sytuacji jesli rotametr jest odkręcony na max i mimo to wskazuje przepływ w zakresie 0 - 1 to na jakim poziomie jest rzeczywisty przepływ: 0- 1 czy max? Posiadam tylko zdjęcia (które załączam w tej wiadomości) a chciałbym wymienić rotametry na nowe i nie wiem jak je dobrać do rozdzielacza jeśli nie wiem jakiej jest firmy i jaki to model? Czy może rotametry posiadają standardowy gwint mocujący? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotametr 1.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	463841Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotametr 1.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	463841Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotametr 3.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	463842

  2. #462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielllos Zobacz post
    Witam, mam pytanie odnośnie rotametrów - zakupiłem dom z już gotową instalacją ogrzewania podłogowego, mam problem ponieważ rotametry nie reagują na regulację (tzn odkręcając i zakręcając je wskaźnik cały czas znajduje się na górze skali). W domu niby nie jest zbyt zimno ale wyczuwalny jest np. chłód w łazience i nie mogę tego zmienić przez regulację rotametrem. Tak się zastanawiam czy w sytuacji jesli rotametr jest odkręcony na max i mimo to wskazuje przepływ w zakresie 0 - 1 to na jakim poziomie jest rzeczywisty przepływ: 0- 1 czy max? Posiadam tylko zdjęcia (które załączam w tej wiadomości) a chciałbym wymienić rotametry na nowe i nie wiem jak je dobrać do rozdzielacza jeśli nie wiem jakiej jest firmy i jaki to model? Czy może rotametry posiadają standardowy gwint mocujący? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotametr 1.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	463841Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotametr 1.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	463841Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rotametr 3.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	463842
    A może jak byś poodkręcał zawory widoczne po prawej stronie coś by drgnęło, bo jak widać chyba są zamknięte.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #463
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danielllos

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Wawrów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Zawory są poodkręcane, to jest poglądowe zdjecie jeszcze sprzed uruchomienia instalacji.

  4. #464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielllos Zobacz post
    Zawory są poodkręcane, to jest poglądowe zdjecie jeszcze sprzed uruchomienia instalacji.
    Napisz coś więcej, jaki kocioł, czy są jakieś dodatkowe pompy obiegowe, może bypass jest otwarty na maksa. Co do rotametrów, nie wiem po co chcesz wymieniać, tam nie ma co się popsuć.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Co do rotametrów, nie wiem po co chcesz wymieniać, tam nie ma co się popsuć.
    Ale mogą być niewłaściwie założone (na zasilaniu, zamiast powrocie). Może jakiś fachowiec się temu przyjrzy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale mogą być niewłaściwie założone (na zasilaniu, zamiast powrocie). Może jakiś fachowiec się temu przyjrzy
    O kurde, nie słyszałem o takich skuchach.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #467
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danielllos

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Wawrów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam, chciałbym powrócić do tego tematu. W międzyczasie zamówiłem profesjonalny serwis z pompą zewnętrzną do odpowietrzenia instalacji i jest lepiej. Rotametry niestety nadal nie reagują, wskaźnik znajduje się na górze skali wskazując między 0 a 1. Dodatkowo mam problem z osiągnięciem zadanej temperatury na sterowniku w pokoju. Np. ustawiając zadaną temperaturę na 24 st. mogę osiągnąć max 23 st przy pracującej pompie. Mam aplikację na telefonie więc widzę że pompa chodzi w każdej godzinie. Dodam jeszcze że mam niskie COP dla pompy - przy 12st ok 2, przy 0st już tylko 1,3. Co może być powodem?
    Ostatnio edytowane przez Danielllos ; 28-03-2023 o 13:31

  8. #468

    Domyślnie

    Moga być zbyt małe średnice rur do rozdzielacza

  9. #469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danielllos

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Wawrów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Moga być zbyt małe średnice rur do rozdzielacza
    Jak można to sprawdzić?

  10. #470

    Domyślnie

    Widzę rury PP, powinno pisać na rurze średnica np 25 lub 32 Ktoś kto przy tym robi od razu oceni na oko.Jak nie uda się namierzyć napisu na rurze można zmierzyć suwmiarka

  11. #471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielllos Zobacz post
    Witam, chciałbym powrócić do tego tematu. W międzyczasie zamówiłem profesjonalny serwis z pompą zewnętrzną do odpowietrzenia instalacji i jest lepiej. Rotametry niestety nadal nie reagują, wskaźnik znajduje się na górze skali wskazując między 0 a 1. Dodatkowo mam problem z osiągnięciem zadanej temperatury na sterowniku w pokoju. Np. ustawiając zadaną temperaturę na 24 st. mogę osiągnąć max 23 st przy pracującej pompie. Mam aplikację na telefonie więc widzę że pompa chodzi w każdej godzinie. Dodam jeszcze że mam niskie COP dla pompy - przy 12st ok 2, przy 0st już tylko 1,3. Co może być powodem?
    A dolne zawory masz otwarte czy zakręcone?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #472
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danielllos

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Wawrów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A dolne zawory masz otwarte czy zakręcone?
    Dolne wszystkie otwarte na max.

  13. #473
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danielllos

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Wawrów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Widzę rury PP, powinno pisać na rurze średnica np 25 lub 32 Ktoś kto przy tym robi od razu oceni na oko.Jak nie uda się namierzyć napisu na rurze można zmierzyć suwmiarka
    Sprawdziłem i jest napisane 25.

  14. #474

    Domyślnie

    Rura PP 25 dla 9 obiegów jest za mała.Sprobuj zakręcić kilka pętli czy wtedy pojawi się przepływ na odkreconych

  15. #475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Rura PP 25 dla 9 obiegów jest za mała.Sprobuj zakręcić kilka pętli czy wtedy pojawi się przepływ na odkreconych
    Po co kombinowac?, rura za mała. Pozostają 2 mozliwosci: albo wymiana rur o ile to mozliwe, albo sprzegło i mocna pompa. Tak sie konczą oszczednosci na instalacji, po prawdzie jezeli by było PP32 to róznica w kosztach bardzo mała.

  16. #476

    Domyślnie

    Witajcie, jakie ustawienia macie na instalacji mając PC? Chodzi mi o przepływy przed i za buforem? Mam projektowane ok 20.5l na całej instalacji przepływów itp, ale po wielu godzinach i dniach testów mam wrażenie że nie sprawdza się to i zdecydowanie lepiej wychodzi wersja z większymi przepływami...

  17. #477

    Domyślnie

    Witam serdecznie chciałbym trochę odkopać temat. Posiadam kocioł Immergas Vitrix Tera 24 Plus i próbuje uzyskać przepływ dla kilku pomieszczeń powyżej 2L gdyż jest najzwyczajniej za zimno w sypialni i łazience na końcu domu (długie rury dla OP). Ustawiłem minimalna prędkość pompy obiegowej na 8 (zakres 1-9) a maksymalny na 9. Sposób działania pompy na wartość 17. Pomimo przestawienia prędkości nadal nie mogę przeskoczyć przepływu 1,5L - co robię źle i co powinienem poprawić? W sumie mam 14 pętli.

  18. #478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skręć pozostałe pętle, lub podnieś temp zasilania
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #479

    Domyślnie

    Cześć, mam 14 obwodów na 1 rozdzielniku, pompa ciepła Vaillant 5kw gdzie przepływ znamionowy wynosi 790 l/h. Próbuję ustawić rotametry, żeby w niektórych pomieszczeniach było np. w okolocach 2 l/min, a w niektórych 1 l/min. I teraz - mam wrażenie, że gdybym ustawił na każdej pętli 1 l/min, to razy 14 pętli i 60 min wychodzi przepływ 840 l/h, którego moja pompa może nie obsłużyć. Czy dobrze rozumiem, że cokolwiek bym nie zrobił np. podniósł 1 rotametr na 1.5 l/min, to i tak gdzieś spadnie do 0.5 l/min, bo przepływ obsługiwany przez pompę jest ogranicznony do tych 790-810 l/h jak widzę wskazania pompy? Wtedy dodatkowy zbiornik coś pomoże? Rura zasilająca listwę to pex 25, więc też pewnie przez to może być niski przepływ. Ogólnie zacząłem grzebać, dlaczego moja pompa zużywa stosunkowo dużo energii jak na rozmiar domu, izolacje itd. i mam właśnie wrażenie, że przepływ jest za niski przez co musi więcej grzać i ciągnąć prądu, żeby nadrobić to, że nie może doatarczyć wystarczająco ciepła w przepływie.

  20. #480
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Też mam pytanko
    Czy uda mi się takie przepływy ustawić na rotametrach?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20231228_211107.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	467538

    Przepływy to dziesiąte części litra/min więc coś mi się wydaje że chyba będzie ciężko to ustawić?

    Takie rotametry proste z podziałka co 1 litr.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20231228_212113.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	467539
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 28-12-2023 o 20:24
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

Strona 24 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony