dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Emili123

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Nie no, jak gryll to tylko robimy go na prawdziwym, napędzanym węglem!!! a jak już nie mamy wyboru to gryll elektryczny, patelnia gryllowa to jakaś poracha. wiem co mowie bo dorastałem w Texas! Pozdro!

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroka

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-554
    Posty
    17

    Domyślnie

    Jestem za grillem elektrycznym gdyż ten jest zdrowszy niz normalny i mozna sobie grzeszyc ile się chce. Sama mam taki z sieciówki, juz nawet nie pamietam której i jestem zadowolony.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pajęczyna

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-741
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie uważam dań robionych na patelniach grillowych jako za dania z grilla. Grill musi mieć węgie i musi to być ogrzewane ciepłem pochodzącym z drewna.

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Griszenko

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-601
    Posty
    7

    Domyślnie

    Elektryczny grill kontaktowy lub płyta grillowa to świetny pomysł, ale dobrze jeśli spełnia kilka warunków: [moderowano]. Ryflowanie zapobiega przywieraniu, termostat przegrzaniu a antypoślizgowe nóżki różnym wypadkom, o które w kuchni nietrudno.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 27-05-2016 o 19:05 Powód: link reklamowy

  5. #25

    Domyślnie

    a ja mam patelnię grillową żeliwną. wytrzymuje wszystko i to jakaś bzdura, że patelnie grillowe nie potrzebują tłuszczu. nie ma patelni beztłuszczowych! są takie, na których można używać mniej oleju, ale to nie znaczy, ze wcale... do smażenia na patelni do grillowania używamy tłuszczu, ale ten tłuszcz nie wchłania się cały do potrawy, bo pozostaje w tych rowkach patelni.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Potrawy nie wchłaniają tłuszczu gdy tenże ma stosowną temperaturę.
    unde venis et quo tendis

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ann_knast

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Osobiście mam dobre doświadczenia z patelnią grillową. Mam patelnię z powłoką ceramiczną-marmurową. Bardzo dobrze się sprawdza, chociaż teraz nie używam jej zbyt często. Na początku robiła furorę w rodzinie i testowaliśmy jej możliwości na wielu różnych produktach i za namową dzieciaków udało nam się nawet zgrillować jajko, chociaż smakowało dziwnie Nic do niej nie przywiera, ciepło równo się rozprowadza.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony