dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Patelnia grillowa czy grill elektryczny?

    Witam,
    planowałam sobie kupić grill elektryczny do kuchni ale już kilka osób mi doradziło, żebym zamiast grilla kupiła zwykłą patelnie grillową - co Wy na to? Ja tak po cichu jestem ciągle za grillem ale jeśli faktycznie nie ma różnicy.. proszę o rady

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar reflexes
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    86

    Domyślnie

    Mam w wałaściewie miałem i to i to, grilla sprzedałem. Z tym, że grilla to miałem typu Tefal Raclette RE2250. Myślę, że taki ze zwykłym rusztem i grzałką byłby zdecydowanie lepszy. Samo używanie grilla np. na imprezach, na stole wśród innych protraw jest masakryczne. Śmierdzi, syfi i wogóle masakra. Nadaj się to tylko do używania w kuchni. Co do patelni to też mam z nią problem, albo nie umię jej używać. Dodam, że w kuchni i przy prawdziwym grillu radzę sobie całkiem dobrze a te dwa urządzenia są moim zdaniem wyrzucaniem kasy w błoto. Moim zdaniem nadaję się to grilowania kiełbasek, warzyw, serów, może ryb. Surowe mięsa jakoś mi nie wychodzą.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mam jedno i drugie. Patelni używałam może ze 3 razy, bo moim zdaniem jest kłopotliwa w użyciu (przywiera, pali się). Grilla używam często, w kuchni. Wcale nie śmierdzi, trzeba włączyć wyciąg i regulować temperaturę płyty. Dodam, że kosztowały tyle samo. Grill powinien mieć pokrywkę, bo wtedy grillowanie trwa krócej.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak właśnie słyszałam, że na grillowej patelni nie trzeba używać oleju. Ja to chciałabym kupić takie urządzenie na którym mogłabym smażyć rybę, filety z kurczaka no i oczywiście warzywa. Jeśli chodzi o grille to ile trzeba wydać na taki porządny ale nie za drogi? I co myślicie o tych grillach dwustronnych??

  5. #5

    Domyślnie

    ja też mam patelnie grillową, z której nie jestem zadowolona. Co prawda nic się nie przypala ani nie przywiera, ale mięso nie zawsze mi smakuje. Ale to chyba wina płyty elektrycznej, a nie patelni. Warzywa w sumie ujdą, ale autosugestia działa ( pod warzywka smaruję deczko patelnie olejem).

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    A ja mam patelnię i jest super. Steki wychodza mi rewelacyjne. moja jest duża, bardzo cięzka i używam jej na plycie. Nic nie przywiera ale u mnie miesko zazwyczaj wcześniej zamarynowane z oliwa. nawet w lecie jak robie szybka kolacje to tez uzywam patelni.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    mam i jedno i drugie,patelni używam do przygotowania małych ilości mięsa i warzyw , natomiast grilla do ilości imprezowych i do grillowania ryb, kiełbas i pieczywa.
    Mam najprostszy z mozliwych modeli Tefal BG2100i jestem nim zachwycona - grille typu elektryczna patelnia lub zamykane moim zdaniem nadają się do drobiu i ryb, bo przy bardziej tłustych mięsach,potrawa i tak tonie w tłuszczu.

    grill był tańszy od patelni

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam grilla jednostronnego ale z przykrywką - to musi być koniecznie Ja na obrazku cześć się wyciąga i można nawet myć w zmywarce, co jest ogromną wygodną. Patelni grillowej nie mam ale też planuje sobie kiedyś kupić, tylko taką ceramiczną.


  9. #9

    Domyślnie

    Ja polecam grila elektrycznego dwustronnego. Jak jest wiecej osób można go otworzyc i jest wiecej miejsca do smażenia.
    Ważne by miał duzą moc.
    My mamy taki zwykly z Lidla za ok 150 zł i jest naprawde super.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Skorzystałem z okazji i kupiłem na wyprzedaży grill elektryczny Phillips. Stał w Makro przez dwa lata aż w końcu z 200 zł przecenili na 60. Kupiłem i ze szczęściem w oczach zawiozłem do domu. Szczęście minęło przy pierwszym smażeniu. Kupiłem go dla steków ale on sie do tego nie nadaje. Nagrzewa się owszem do dosyć wysokiej temperatury ale termostat czy co tam ma zbyt dużą bezwładność. Po położeniu mięcha temperatura spada zbyt szybko i mięso robi się gumowate. Bekon end egs można na tym zrobić razem z jakims badziewnym łajt czy tez blak pudingiem i pomidorami ale do konkretnego mięsa to już potrzeba temperatury. Moim zdaniem zwykła patelnia grillowa z grubym dnem będzie dużo lepsza.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ja na swoim robię wielkie kawały mięsa i są bardzo dobre. Mają być przykryte pokrywką i na początku daję temperaturę maksymalną, a potem przykręcam. Są momenty, że grill "stygnie", ale potem sie znowu włącza i rozgrzewa. Mój, jak już pisałam kosztował chyba ze 150 zł, więc nie jest jakimś cudem techniki.

    Jeżeli mięso jest chude, to dobrze posmarować je oliwą albo wcześniej potrzymać w marynacie. Tak samo jak przy grillowaniu "tradycyjnym".
    Ostatnio edytowane przez amalfi ; 18-03-2011 o 19:44

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za ostrzeżenie co do tego Philipsa, a jaki to model dokładnie?? Mariolka! a Twój się nadaje do mięs?? czy tak samo działa? bo wydaje się fajną opcją.
    Ktoś mnie jeszcze namawiał na zakup dobrej mikrofali z opcją grillowania - ale wydaje mi się, że ta opcja tylko i wyłącznie przyrumienia mięso?

  13. #13

    Domyślnie

    Ja myślę że warto mieć obie te rzeczy.
    Bardzo polecę swój grill: Grill ARIETE 762 La Grigliata

    Idealny na wieczory we dwoje przy białym winku i raczej na zewnątrz np na balkonie lub bliżej okna (żeby zapach potraw uciekał szybko na zewnątrz)
    Najczęściej griluje na nim: cukinię, pieczarki, paprykę (inne warzywa), krewetki, rybkę.
    Ale kurczaczek i steki też wychodziły.

    Świetny dzięk:
    - i pokrywie (zdejmowalnej),
    -termostatowi,
    - możliwości mycia w zmywarce,
    - możliwości stawiania na boku np w kącie za szafką
    - rusztowi wyjmowanemu (łatwo myć)
    - na dole na tacce zbiera się tłuszcz (warto na tę dolną tackę wlać wodę, wtedy tłuszcz ścieka na wodę, nie zastyga i łatwo wylać go z wodą

    Natomiast na małe szybkie grillowanie najlepsza jest patelnia grillowa
    Mała, zgrabna i praktyczna.

  14. #14

    Domyślnie

    Oczywiście można grillować nie tylko we dwoje - ale też w większej grupie

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fejsmaniak

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Grabsko
    Kod pocztowy
    56-900
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja jednak jestem zwolennikiem tradycyjnych grillów, nic nie smakuje tak jak jakieś dobre mięsko z warzywami z dobrego, nieoszukanego grilla. Dlatego chciałbym polecić grille marek BroilKing, czy Outdoorchef z uwagi na niezwykłą jakość wykonania urządzeń, które zapewniają udane grillowanie

  16. #16

    Domyślnie

    A jak jest na tych grilach elektrycznych z wytapianym z mięsa tłuszczem? Bo czytałam ostatnio, że na tradycyjnym trzeba uważać, bo sie wydzielaja jakieś rakotwórcze substancje i dlatego trzeba piec na tackach aluminiowych. Ciekawe, czy na elektrycznym jest inaczej.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Tak mi przeszła ochota na grilowanie cos
    jaki prawdziwy filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=h89hQX3ZKxM
    Milego ogladanie?
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pan_tofelek
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    dom
    Kod pocztowy
    53-330
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mariolka! a jak smakuje jedzenie z takiego grilla?

    podzielam zdanie niektórych z Was i powiem otwarcie, że nic nie zastąpi tradycyjnego grilla. W ogóle może nie jestem ekonomiczny, ale generalnie robię co roku tak, że kupuję jakiś za ok. 30 zł w markecie, a po sezonie jak się nie nadaje, to po prostu wywalam na śmieci i za rok kupuję nowy
    nie wiem czy to strata kasy czy nie, ale wygoda na pewno.

    a tak off the topic to polecam art. o tanim grillowaniu - http://meskiepisanie.pl/tanie-grillowanie/

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Julianowo
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Głowno
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę te rakotwórcze substacj wydzielają się przy spalaniu brykietu dlatego radzą, żeby grillować na tackach. Przy elektrycznych chyba nie powinno być problemu no chyba, że teflon się popsuje podobnie jak w patelni.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomasz_ka
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_tofelek Zobacz post
    Mariolka! a jak smakuje jedzenie z takiego grilla?

    podzielam zdanie niektórych z Was i powiem otwarcie, że nic nie zastąpi tradycyjnego grilla. W ogóle może nie jestem ekonomiczny, ale generalnie robię co roku tak, że kupuję jakiś za ok. 30 zł w markecie, a po sezonie jak się nie nadaje, to po prostu wywalam na śmieci i za rok kupuję nowy
    nie wiem czy to strata kasy czy nie, ale wygoda na pewno.

    a tak off the topic to polecam art. o tanim grillowaniu - http://meskiepisanie.pl/tanie-grillowanie/
    Nie mam na imię Mariolka, ale mam identycznego grilla ze Stylowej jak koleżanka. Grilluje się na nim bardzo dobrze, bo jedzenie się nie przypala i grill dość szybko się nagrzewa. Jasne, że to nie to samo co grill tradycyjny - ten zapach, ta atmosfera to całkiem co innego. Ale jak człowiek zna się na gotowaniu i odpowiednio przyprawi mięcho to zapachy i tak nieźle pobudzają kubki smakowe.
    Grill elektryczny polecam ludziom w blokach i w sumie każdemu kto lubi grillowane żarełko - my w zimę nieraz z niego korzystaliśmy, szaszłyki z kurczkaa robił mega smaczne. Nie za suche, takie w sam raz!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony