dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie ukladanie kostki ile kosztuje?

    mamy do zrobienia podjazd i jakieś alejki (ok 150-170m2) plus ogrodzenie od frontu. wszystko w systemie semellrock. Jaki jest kompleksowy koszt położenia m2 kostki? Może ktoś się orientuje.

  2. #2

    Domyślnie

    Cena zależy od wielu czynników; rodzaj (model) kostki, jakie obrzeża, palisady, podbudowa. Średnio ceny kształtują się od 120 do 150 zł za 1m2 ułożenia wraz z materiałem. Do tego należy doliczyć koszt obrzeży i palisad oraz innych dodatkowych robót.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Zwłaszcza jeśli podbudowa ma być prawidłowa to trzeba odpowiednio zapłacić. Zasada jest prosta. Chcesz mieć garby za rok - bierz najtańszą ekipę. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    mi walneli 150zł/m za 30m wszystkiego... stolyca w d....j....

  5. #5

    Domyślnie

    ale ja nie pisałam że szukam najtańszego wykonawcy, chcę by było to zrobione solidnie, Kostkę naturo z semmelrocka z robocizną gość wycenił na 145zł/m2

  6. #6

    Domyślnie

    To za niewiele ponad 150zł możesz mieć granitową.

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    ale ja nie pisałam że szukam najtańszego wykonawcy, chcę by było to zrobione solidnie, Kostkę naturo z semmelrocka z robocizną gość wycenił na 145zł/m2

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie w małej miejscowości biorą 100zł na metr kwadratowy na gotowo kostą pol-brukową (inni nazywają to też poz-bruk). Wpuszczasz ekipę i odchodzą jak wszystko gotowe i o nic się nie martwisz.

  8. #8

    Domyślnie

    tak, tylko jak im powiesz że chcesz 40 cm podbudowy to nie będą chcieli z Tobą gadać.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam, ukladam kostke brukowa, cena robocizny to 25zl/m2 netto (bez vat) obrzeze to 5zl/mb, ceny tej ow kostki sie nie orientuje, w cene robocizny wchodzi wybranie podloza zrobienie podbudowy oraz ulozenie kostki. wszystkie szczegoly sa dogadywane u klienta na miejscu wykonania zlecenia poniewaz trzeba ocenic jakie jest podloze, to nie sztuka wybrac te 40cm jak ktorys z Forumowiczow napisal, wszystko zalezy od terenu, niekiedy trzeba wybrac wiecej a niekiedy mozna sobie pozwolic na mniej. zainteresowanym moge podac adres strony internetowej, prosze pisac w prywatnej wiad. pozdrawiam

    PS. prosze nie wrzucac wszystkich brukarzy do jednego koszyka... bo ludzie sa rozni i roznie sie przykladaja do swojej pracy
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  10. #10

    Domyślnie

    No to was dobiję ceną minimalną za ułożenie. W październiku układałem 230m2 kostki z bruk betu model Ateny w kolorze wapień muszlowy. Zgodziłem 115zł za m2 z materiałem w tym wszystkie obrzeża (krawężniki) w kolorze grafitowym. Obrzeży poszło mnóstwo, cała opaska wokół domu zrobiona obrzeżem. Dodatkowo liczona była była palisada, jedna kratka ściekowa i 40 m drenażu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07529.jpg
Wyświetleń:	2622
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	43497   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07533.jpg
Wyświetleń:	1844
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	43498  
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Wczoraj omawiałem robociznę pod granit - wykopane na wazd 50 cm, podsypane 3 warstawami - co prawda bez fakturki ale cena chyba nie zła - 120 zł/m2. Granit dostarczam ja. Gwarancja do 80T ze sie nic niepoosiada. co sądzicie?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał s9 pat Zobacz post
    Wczoraj omawiałem robociznę pod granit - wykopane na wazd 50 cm, podsypane 3 warstawami - co prawda bez fakturki ale cena chyba nie zła - 120 zł/m2. Granit dostarczam ja. Gwarancja do 80T ze sie nic niepoosiada. co sądzicie?
    Ja sądzę, że jak ktoś daje gwarancję do 80T to jakaś lipa. W razie czego zawsze Ci powiedzą, że wjechałeś 81T i jak im to potem udowodnisz?
    Lepiej, żeby w umowie gwarancyjnej takich limitów określonych nie było.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał s9 pat Zobacz post
    Wczoraj omawiałem robociznę pod granit - wykopane na wazd 50 cm, podsypane 3 warstawami - co prawda bez fakturki ale cena chyba nie zła - 120 zł/m2. Granit dostarczam ja. Gwarancja do 80T ze sie nic niepoosiada. co sądzicie?
    Hm, ja wiem, czy niezła? Brukarze, którzy robią u mnie, biorą 45 zł/m kw, tyle że bez kopania pod wjazd. Płacę za granit i materiały na podłoże.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  14. #14

    Domyślnie

    Dalej nie wiem jaka jest cena za m2 kostki z materiałami. Nie wiem, na ile mam się zgadzać ze swoim fachowcem i jaki rodzaj kostki kupić zeby był w miarę tani i dobry.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie kupuj kostki i robocizny osobno. Kup całą usługę tj materiał z wykonaniem. Dobra cena na ten rok za kostkę betonową np NOSTALIT kolorowy bruk betu od 125-135zł + obrzeża i palisady. Jak zgodzisz taniej to jeszcze lepiej. Ale podbudowa min 40cm
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    wystarczy powiedziec fachowcowi ktory daje oferte zeby powiedzial swoja cene, ale niech wyszczegolni cene za robocizne i material, cene za material mozna zawsze posprawdzac mniej wiecej w internecie lub poszukac w internecie sprzedawcow kostki ze swojej okolicy i podzwonic popytac o cene kostki i porownac, a robocizna to roznie jest bo zalezy kto jak sie ceni, najlepiej by bylo jak bys ELBO8 podal ile ci krzyknal fachowiec za robocizna i kstke, to wtedy forumowicze by sie wypowiedzieli, my w waszych okolicach robiny po 25 netto za kostke typu nostalit i wieksza a mniejsza tzn drobniejsza 30zl/m2 + obrzeze 5zl/mb, kraweznik 10zl/mb
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    no tak ale to cena z podsypaniem. a te 80 T to taka górna granica rozmów w przeliczeniu na maxymalnie ciezki sprzet jaki moze sie przewinąć o ile wogole sie zmiesci

  18. #18

    Domyślnie

    Zostawcie już te 80ton - po naszych drogach nie poruszają się takie pojazdy. Niech ktoś Ci zagwarantuje pisemnie, że wjedzie 30 ton i się nie rozjedzie to będzie sukces.

  19. #19

    Domyślnie

    Moje ciężarówki wożące granit z ładunkiem mają masę całkowitą zaledwie 40 ton

  20. #20

    Wink

    witam, widzę, że w temacie ile co i jak wypowiadają się głównie wykonawcy

    podlaskie - dokładnie Białystok - cena z materiałem 100zł/m2 (po znajomości, lub więcej metrów można znaleźć za 90 zł/m2) za wszystko, obrzeża krawężniki, wykopy itp itp itp,
    dodatkowo liczone jakieś tam udziwnienia typu kwietniki itp.


    także proponowałbym dobrze poszukać bo 150 zł/m2 to KOSMOS, szczególnie gdy ktoś ma więcej niż 100 m2 do ułożenia

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wm78 ; 24-02-2011 o 11:08 Powód: literówka
    mieszkam i to jak ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony