dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Witam!
    Podłącze sie do tematu. Czy ktoś użytkuje płyte fundamentową MegaTherm ewentualnie czy Ktoś może chce sie podzielić opinią na temat tego wynalazku?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Sebolito, napisz konkrety czym firma podpadła bo inaczej to uprawiasz czarny PR bez pokrycia (jak konkurencja...).
    Pozdr
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Rozumiem, że jak ci ktoś "wciska" styropian zamiasnt XPS to robiłeś zdjęcia więc łatwo wygrasz sprawę z firmą. Nie przeczę, że tak było ale mnie nie "odstraszyłeś" choć już swoją inną płytę mam (i kontakt z tą firmą również).
    Pozdr
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  4. #24

    Domyślnie

    Ja myślę o zastosowaniu płyty fundamentowej z racji na wysokie wody gruntowe , na razie zbieram oferty i opinie Sebolito opisz swoje doświadczenia z użytkowaniem samej płyty
    IRENAK

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Adrianna Witkowska
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-570
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Zostałam poproszona przez Firmę megatherm o opinie jeśli wykonanie mnie usatysfakcjonuje i pragnę dotrzymać słowa .

    Płytę ma wykonaną perfekcyjnie , odbierał ją osobiście mój Tato który jest z zawodu czynnym Inspektorem Nadzoru , odbiory były na każdym etapie prac , od prac ziemnych do odbioru szczelności systemu wodnego i wylewki anhydrytowej , wszystko było wykonane wzorowo , codziennie dostawałam nawet dzienne raporty z przebiegu prac w danym dniu i planach na dzień następny .

    Mogę wystawić celującą ocenę i polecić firmę kolejnym inwestorom bo choć nie powiem obawy miałam ostatecznie są fachowi i godni zaufania . Mogę przesłać zdjęcia na priva jeśli ktoś jest zainteresowany : [email protected] Pozdrawiam

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    coś ostatnio dużo dziwnych postów na temat Megatherm. Chyba brak im roboty, bo co rusz ktoś chwali...

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ledmaster

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Nie rozumiem co znaczy nie potzreba zejsc ponizej poziomu zamarzania??
    Przecierz to oznacza ze dom bedzie plywal, a dom to nie garaz.

  8. #28

    Domyślnie

    W takim przypadku płyte 'kładzie się' na ławę dosłownie , najlepiej poprzez pustak ze szkła piankowego 1,2MPa bądz bloczek betonowo-styropianowy. Rozwiązanie bezpieczne napewno jesli jest dobrze wykonane. jesli woda jest naprawde płytko ( po zdjęciu humusu badz kilkanascie cm ponizej, zalecam izolacje p-wodną bentonitową ( pecznieje jesli jest woda i już tak zostaje na zawsze, uszczelniając gruba warstwą fundament). Nawet w takim wypadku można wykonac dom ktory ma posadzke wykonczeniową na poziomei trawy w ogrodzie .
    arch Adam Dudko

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar rafallange
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-303
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Ja osobiście użytkujęjuż 2 sezon płytę wykonaną przez MEGATHERM z ich wodnym systemem grzewczym i bardzo sobie chwalę .
    Popełniłem błąd bo na całym dole mam ogrzewanie podłogowe a u góry w sypialniach kaloryfery bo żona jest alergikiem i się uparła na kaloryfery drugi raz ułożył bym podłogówkę w całym domu bo jak podkręcam kaloryfery to na dole robi się za gorąco .
    Dom Energooszczędny -metoda THERMBLOCK - okna trzy szybowe U-0,5
    Rekuperator z rekuperatory.pl
    Płyta fundamentowa 30 cm , dach 40 cm , elewacia 20 cm grafitowy .

    Rachunki za gaz 120 zł miesięcznie z CWU powieszchnia użytkowa 192 m/2

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mark1331

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam czy mogę prosić o nr telefonu

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mark1331

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    [QUOTE=rafallange;5931016]Witam

    Ja osobiście użytkujęjuż 2 sezon płytę wykonaną przez MEGATHERM z ich wodnym systemem grzewczym i bardzo sobie chwalę .
    Popełniłem błąd bo na całym dole mam ogrzewanie podłogowe a u góry w sypialniach kaloryfery bo żona jest alergikiem i się uparła na kaloryfery drugi raz ułożył bym podłogówkę w całym domu bo jak podkręcam kaloryfery to na dole robi się za gorąco .[/QUOT

    Witam czy mogę prosić o nr telefonu

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    właśnie wczoraj w pracy gadałem z kumplem, co ma właśnie płytę Megatherm
    1. Zrobili mu na EPS
    2. Miał mało styropianu na ścianie o małej lambdzie, to zamiast coś zasugerować jakieś rozwiązanie, bo będzie mostek na cokole, podcięcie tej płyty, zmiana styro na większą lambdę i większą grubość to mu dali po obwodzie 10cm styro (a pod płytą 20cm), bo cokół musi być . I tak zostało bo nic z tym nie zrobił
    3. A przy tym zdarli z niego aż NIE miło

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MABC
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    WITAM.
    Bok płyty można ocieplić dowolna grubością styropianu to nie problem, zawsze można bez problemu to dodatkowo to docieplić podczas robienie elewacji zewnętrznej.
    Lambda styropianowego szalunku EPS 200 ma i tak sporo bo ≤ 0,035 W/(m·K), XPS jest jeszcze słabszy 0,036, a grafitowy się do tego nie nadaje, jest mało stabilny.
    A cena stanu zerowego budynku na płycie fundamentowej w porównaniu do fundamentów tradycyjnych i tak jest bardzo korzystna + bardziej stabilna konstrukcja i całkowita izolacja od gruntu.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał MABC Zobacz post
    WITAM.
    Bok płyty można ocieplić dowolna grubością styropianu to nie problem, zawsze można bez problemu to dodatkowo to docieplić podczas robienie elewacji zewnętrznej.
    Lambda styropianowego szalunku EPS 200 ma i tak sporo bo ≤ 0,035 W/(m·K), XPS jest jeszcze słabszy 0,036.
    Czy aby na pewno bez problemu? Ja będzie wyglądał szczegół cokołu z ociepleniem np 40cm boku płyty? Wiadomo, że można przykleić ale czy ktoś by chciał mieć odwrócony cokół znaczy wystający?
    Szalunek z EPS? Przecież on będzie w większości w ziemi, ja bym nie zaryzykował

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnnaBabiceNowe

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-922
    Posty
    1

    Domyślnie

    wykonali płytę we wrześniu w Babicach Nowych. Praca bardzo sprawna i dokładna. Wszystko zgodnie ze sztuką.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-10-2018 o 18:44 Powód: Reklama na Forum jest płatna.

  16. #36

    Domyślnie

    W czerwcu 2019 roku w m. Zabłudów firma MegaTherm wykonała dla mnie płytę fundamentową z wodnym systemem grzewczym. pomimo afrykańskich upałów prace przebiegły sprawnie, szybko i zgodnie z umową.

  17. #37

    Domyślnie

    Wykonawca płyty MegaTherm wyprowadził punk instalacji wody z fundamentu w świetle drzwi i mimo złożonej reklamacji przestał się odzywać i odbierać telefony. Pozostawiam do własnej oceny. Wykonawca występuje pod nazwą Passivebud, NIP 739-12-55-250, żeby nie było wątpliwości o kogo chodzi.

  18. #38

    Domyślnie 20 cm xps

    Cytat Napisał Kolombek Zobacz post
    Witam!
    Podłącze sie do tematu. Czy ktoś użytkuje płyte fundamentową MegaTherm ewentualnie czy Ktoś może chce sie podzielić opinią na temat tego wynalazku?
    Ekspresowe wykonanie płyty fundamentowej: ekipa zaczęła od prac ziemnych w poniedziałek, a w czwartek wieczorem skończyli zacieranie płyty. Zorganizowane wszystkie niezbędne materiały, nasz udział ograniczył się do codziennych wizyt na budowie. Mamy XPS 20 cm

  19. #39

    Domyślnie proszę o kontakt

    Cytat Napisał Marek-K Zobacz post
    Wykonawca płyty MegaTherm wyprowadził punk instalacji wody z fundamentu w świetle drzwi i mimo złożonej reklamacji przestał się odzywać i odbierać telefony. Pozostawiam do własnej oceny. Wykonawca występuje pod nazwą Passivebud, NIP 739-12-55-250, żeby nie było wątpliwości o kogo chodzi.
    Dzień dobry,

    czy może Pan podać prywatny kontakt do siebie, ja tez mam niedawno wykonaną taką płytę,

    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    U mnie płyta Megatherm wykonana w wakacje - było ok.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony