dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 23
Pokaż wyniki od 441 do 451 z 451
  1. #441

  2. #442

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta
    Niestety w projekcie domu, który buduje pracownia projektowa tak zaplanowała przekrój:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przekrój BB.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	27,9 KB
ID:	453709

    Jak widzicie mam tylko 18 cm do gotowej podłogi.
    Info z projektu styro 2x6cm plus 6 cm wylewki plus 2 cm gres.
    Wydaje mi się, że 12 cm styro pod OP może być trochę mało - ewentualnie mogę kupic grafit o lambdzie 0,030 i zostawić te 12 cm lub dodać do 15-20 cm ale wtedy wyjdzie mi podłoga na gotowo 20+8 (jastrych cem)+2 lub 20+5 (anhydryt)+2.

    KB podpowiada aby obniżyć chudziaka o 10 cm i temat mam rozwiązany.
    Niestety nie jestem pewien co zrobić ze ścianami fundamentowymi które będą wystawać o te 10 cm ponad chudziak plus czy nie utworzy się szczelna wanna i w przypadku jakiegokolwiek przecieku nie będę miał stojącej wody na chudziaku?
    Zrezygnowany i z pretensjami do siebie o własną głupotę, że nie przewidziałem tego wcześniej wymyśliłem aby zostawić wszystko tak jak jest w projekcie tylko zmienić materiały przegrody czyli dać 12 cm styropianu o lepszej lambdzie, zamiast jastrychu cem (koszt u mnie z materiałem 35 pln/m2) dać anhydryt (certyfikowany towar z lafarge plus ich autoryzowana ekipa wychodzi 45 pln/m2) o grubości 5cm co daje mi 17 cm na gotowo plus panel na podłogę - żona upiera się na deskę drewnianą ale nie po drodze mi z kosztami tej zabawy.

    Ktoś ma jakieś przemyślenia jak to mądrze rozwiązać?

    Pozdrawiam

  3. #443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rivelv Zobacz post
    KB podpowiada aby obniżyć chudziaka o 10 cm i temat mam rozwiązany.
    Niestety nie jestem pewien co zrobić ze ścianami fundamentowymi które będą wystawać o te 10 cm ponad chudziak plus czy nie utworzy się szczelna wanna i w przypadku jakiegokolwiek przecieku nie będę miał stojącej wody na chudziaku?
    W projekcie mam:
    1. Panele podłogowe lub parkiet.
    2. Wylewka cementowa gr. 5,5 cm
    3. Warstwa oddzielająca przeciwwilgociowa - Folia budowlana
    4. Warstwa ocieplająca -Płyty z wełny min. ISOVER, gr. 10 cm .
    5. Izolacja przeciwwilgociowa i parochronna z powłok asfaltowych, pap asfaltowych, folii PCV lub PE.
    6. Chudy beton żwirowy zatarty na gładko gr. 10 cm.
    7. Warstwa ocieplająca -wełna mineralna STROPOTERM gr. 12 cm firmy ISOVER; zalecana dylatacja od ścian zalecana - deska dachowa 3316.
    8. Podsypka piaskowa 15 cm.
    9. Ziemia ubita.


    W przekroju:


    Pomijając sens wełny - to długo szukałem co daje taka kanapka. Termoizolacja pod chudziakiem niweluje mostek do gruntu od ścian działowych.
    Takie rozwiązanie może być ratunkiem dla Ciebie - z 10cm XPS pod chudziakiem (jak na ścianie fundamentowej - co nasiąknie, to nasiąknie, ale jak nie masz wysoko wód gruntowych, to będzie dosyć suchy). I dalej zgodnie z projektem - chudziak zlicowany ze ścianą fundamentową, na to papa, EPS, miksokret i okładzina.

  4. #444

    Domyślnie

    Kaizen popraw mnie jeśli się mylę ale piasek zagęszczony pod fundamentem (mam wsypane około 1,5m bo robiłem wymianę gruntu) który jest odizolowany 10 cm xps pionowo na ścianie fundamentowej powinien mieć cały rok temp w okolicach 8-10 stopni. Na to przychodzi 15 cm chudziaka czyli betonu, który przypuśćmy, że przekaże te 8-10 stopni w górę. Później miałbym izolację 12 cm o lambdzie 0,030 czy faktycznie jest sens dawać jeszcze 10 cm XPS pod chudziaka? Koszt na mój dom to ponad 10 000 pln do tego moja robocizna, nasiąknąć raczej nie nasiąknie bo piasek jest przepuszczalny a z zewnątrz mam dwie warstwy mazidła (lepszego niż dysperbit plus jedna od wewnątrz). Tylko czy faktycznie da jakieś wymierne skutki bo nie ukrywam, że 10k w XPS pod chudziak trochę mnie przeraża.

  5. #445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rivelv Zobacz post
    Później miałbym izolację 12 cm o lambdzie 0,030 czy faktycznie jest sens dawać jeszcze 10 cm XPS pod chudziaka?
    Średnia różnica temperatur między światem zewnętrznym a wnętrzem domu w sezonie grzewczym będzie mniejsza, niż pomiędzy spodem wylewki grzewczej a gruntem. Więc przy podłogówce IMO ma sens podobne U przegrody do gruntu jak na zewnątrz. A to oznacza nawet grubszy styropian, bo materiał konstrukcyjny ściany ma zazwyczaj lepszą izolacyjność, niż chudziak czy wylewka w podłodze.
    Niestety, audytor Ci tego raczej nie policzy (chyba, że pasjonat i zrobi to na piechotę) bo programy liczą straty między temperaturą zadaną wewnątrz pomieszczenia, a gruntem czy powietrzem za oknem - nie uwzględniają, że wylewka grzewcza ma na styku z EPS znacznie wyższą temperaturę, niż wnętrze domu czy nawet powierzchnia podłogi, a to oznacza też większe traty. Ja też nie podejmuję się policzenia dokładnie - ale przy podłogówce wszelkie OZC zaniżają straty do gruntu, bo liczą jak przy grzejnikach (chyba, że o czymś nie wiem i jakiś program to różnicuje).

  6. #446
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Pomysł kol. Kaizen z zastosowaniem XPS pod chudziakiem jest całkiem ciekawy.

    Masz jeszcze alternatywę, zamiast styro. na chudziaku rozważ zastosowanie płyty PIR w welonie z aluminium.
    Lambda PIR 0,022
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  7. #447

    Domyślnie

    Witam, pytam tu bo nie chcę zakładac nowego rematu. fachowiec wycenił mi wylewkę miksokretem na powierzchni ok.38 m2 i grubości 6-7 cm na 2350 pln. cena z materiałem. To cena za same wylanie. Izolację, folię, dylatacje i taśmę brzegową układam sam.... czy cena ponad 60 pln za 1 m2 to nie jest czasem przesada?

  8. #448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    Witam, pytam tu bo nie chcę zakładac nowego rematu. fachowiec wycenił mi wylewkę miksokretem na powierzchni ok.38 m2 i grubości 6-7 cm na 2350 pln. cena z materiałem. To cena za same wylanie. Izolację, folię, dylatacje i taśmę brzegową układam sam.... czy cena ponad 60 pln za 1 m2 to nie jest czasem przesada?
    Takie czasy. Ale tez taka powierzchnia. Transport, czas, za to też płacisz. Miałbyś 138m2 - pewnie wyszłoby znacznie taniej za m2.

  9. #449

    Domyślnie

    OK, czasy czasami ale jednak....

  10. #450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    OK, czasy czasami ale jednak....
    Swego czasu szukałem cykliniarza. Niestety, tylko 20m2 miałem do zrobienia. Wielu w ofertach podawało ceny za m2 ale z zastrzeżeniem, że jak jest mniej niż 50m2, to liczą robociznę za 50m2. Może tu tak samo. Pewnie tego dnia innej roboty nie zrobią, jak przyjadą do Ciebie, rozstawią się, zrobią robotę i potem wszystko pozwijają, umyją... Dla nich to dniówka.

  11. #451

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    Witam, pytam tu bo nie chcę zakładac nowego rematu. fachowiec wycenił mi wylewkę miksokretem na powierzchni ok.38 m2 i grubości 6-7 cm na 2350 pln. cena z materiałem. To cena za same wylanie. Izolację, folię, dylatacje i taśmę brzegową układam sam.... czy cena ponad 60 pln za 1 m2 to nie jest czasem przesada?
    mi w tej cennie zrobili 60 m ale długo szukałem chętnego, pierwsze wyceny były po 5000-4000 zł. Mała robota, mało komu chce się zabierać za takie pierdoły

Strona 23 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony