dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    faxon

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    3

    Domyślnie Poszukuję info o tym profilu PCV, co to za producent?

    Poszukuję info o tym profilu PCV, co to za producent?
    Okno z przed 11 lat, zloty dąb, głębokoć 58mm, Wiem obecnie nie spełnają norm, alę muszę rozbudować o nadstawkę drzwi balkonowe.
    Jak bym znał producenta to było by mi łatwiej namierzyć wykonawcę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210106_113811a.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	451696  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jakbyś pokazał profil, przekrój, a nie tak od d.. strony, to by było łatwiej

    Raczej takiego samego profilu już nie dostaniesz. 3 komorowe, o tej głębokości zabudowy w Polsce są już zwykle nieprodukowane. Ba, często nie robi się już profili o głębokości 70mm.

    Nastaw się na zakup całego okna... ew. może jakiś nowszy model tego samego producenta będzie kompatybilny (szerszy, ale może pasować do łącznika.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Jeśli to 58 mm głębokość zabudowy to najprawdopodobniej będzie Veka softlaine 58, tego systemu juz od dawna nie ma u nas, jeśli chcesz poszukać czego w tym rozmiarze to poszperaj u producentów okien którzy robią na systemie Salamander. Jakis czas temu widziałem jeszcze system Salamander 2D on ma 60mm głębokości wiec może uda ci sie znaleźć jakiego pasjonata co będzie miał miał cos na stanie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    58 miała także Panorama, i pewnie wiele innych. Ale jakoś nie jestem pasjonatem zwracania uwagi na tą pokazaną część okna. Trzeba być mega dobrym mechanikiem, by poznawać auta po podwoziu
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    faxon

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam okno i drzwi balkonowe z odzysku, jak na zdjęciu.
    Po wstawieniu górna linia okna jest wyżej jak drzwi, okna osadzić niżej nie mogłem bo problem byłby z grzejnikiem i parapet byłby za nisko.
    Pomyślałem, że można by było zamontować taką dodatkową witrynkę nad drzwiami 30cm.
    I tu mam problem bo okna nie wiem jakiej firmy, myślałem że dla znawców rozpoznanie po " podwoziu" jest możliwe bo te wpusty, wyżłobienia są charakterystyczne.
    Jest to stary system sprzed 10 lat, ale w stanie idealnym, głębokość 58 mm, Miałem nadzieję że jak namierzę producenta to była by możliwość połączyć te elementy(drzwi i witrynkę) oryginalnym łącznikiem, co uszczelniłoby i usztywniło całość.
    Bo inaczej witrynka będzie grubsza, uszczelniona jakąś gąbką,od wewnatrz połaczenie zamaskowane przyklejaną listwą, od zewnątrz byłby mały uskok .
    Przeglądałem rysunki różnych producentów, to najbliżej było do Veki ale nie do końca.
    Dzięki Finlandia i i Ted Bear za odpowiedzi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01a.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	451776  

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Może nie doceniam kolegów.. dla mnie większość profili jest bardzo podobna. Najłatwiej mi poznać po przekroju, potem po zewnętrznej części, inni rozpoznają po otwarciu.
    Możesz poszukać nadruków. Jedni dają je na zewnątrz ramy, inni drukują w rowku okuciowym.. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał faxon Zobacz post
    Poszukuję info o tym profilu PCV, co to za producent?
    Okno z przed 11 lat, zloty dąb, głębokoć 58mm, Wiem obecnie nie spełnają norm, alę muszę rozbudować o nadstawkę drzwi balkonowe.
    Jak bym znał producenta to było by mi łatwiej namierzyć wykonawcę.
    Roplasto 6001

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Roplasto 6001
    Wow!
    Jak jesteś taki obeznany , to zaproponuj coś kompatybilnego, bo tego to chyba od lat nie produkują..

    Ps. Zapytałbym Dobre Okna Węgrów. Może im coś zostało na magazynie ze starych profili.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Co niektórzy to nawet nie widza ze są takie profile ja Roplasto

    Co do połączenia okna możesz spróbować to powiązać systemy np Aluplast ideal 2000 lub Salamander 2D , oba te systemy maja po 60mm głębokości zabudowy.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wow!
    Jak jesteś taki obeznany , to zaproponuj coś kompatybilnego, bo tego to chyba od lat nie produkują..

    Ps. Zapytałbym Dobre Okna Węgrów. Może im coś zostało na magazynie ze starych profili.
    Profile o głebokości 58 mm były równie popularne jak 60 mm- choćby wspomniana veka softline czy panorama, ale również kbe, kommerling, lb czy ryven...
    Podejrzewam, że trudno będzie znaleźć coś zastępczego- przecież oprócz głębokości, która ułatwia nieco połączenie, będzie róznica w kształcie ościeżnicy czy listwy....
    Jeżeli to mniej istotne to poszukiwanie rozszerzyłbym o 60 mm, jak pisano wcześniej, bowiem na jakieś obce "pióro" mozna to połączyć- z mniejszym lub większym efektem.
    Zatem, oprócz pożądania roplasto 6001, proponuję zadzwonić także do Plastimetu- producent ryvena 3k- może coś mają w tym kolorze...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Aaaa, kolor czy listwa to oczywiste sprawy, że mogą być istotnie inne.. Złoty dąb na przestrzeni lat się trochę wymieszał i mamy kilku dostawców oklein.

    Ale tak jak piszesz - trzeba będzie się pogodzić z połączeniem na obce pióro (łącznik piórkowy), oby dobrać w miarę ścisłą grubość a na łączeniu - tak czy inaczej - taśma rozprężna jest wskazana.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    faxon

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki "stary" i "finlandia" i wszystkim pozostałym ,po rysunkach technicznych widzę,że to raczej na 100 % Rolplasto 6001 , Teraz wiem, że mam szukać coś zastępczego. Będę dzwonił wg waszych wskazówek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony