dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 261
  1. #41

    Domyślnie

    Mam zamontowane okna właśnie firmy Vetrex od bodajże 4 lat. Ogólnie szału nie ma. Po prostu kolejne okna wykonane na wece. Spotkałem się w kilku miejscach z oknami produkowanymi przez inne firmy, też takie lokalne "garażowe" i tak szczerze mówiąc to nie różniły sie od nich niczym. Ja jak wybierałem okna to firma z grodu kraka była zdecydowanie droższa a spośród kilku lokalnych firm oferujących okna wygrał własnie vetrex bo był stosunkowo tani i oferowała go w miare dobra firma, wówczas średnia półka cenowa.
    Mam takie małe wrażenie po przeczytaniu postów powyżej że to nagle sie zrobił jakiś ósmy cód?
    Po montażu okien okazało się że 2 są uszkodzone (okna złoty dąb - okleina obita) i brak gumowych uszczelek w dolnej ramie, po kilku telefonach w końcu przyjechał serwisant i usunął wszystkie wady bez szemrania z czego jestem bardzo zadowolony i moje zdanie o firmie wróciło do jak najbardziej pozytywnego.
    Tak po czterech latach użytkowania jestem z nich zadowolony i wybrałbym je ponownie, pod warunkiem że były by konkurencyjne cenowo, po prostu kolejna firma która produkuje okna w systemie veka. Czy warto przepłacać? to już marketing i zaufanie do lokalnego sprzedwcy no i własna fantazja.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gawo

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to fakt, zmieniło się dużo. U mnie tego problemu nie ma za zgrzewami

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawo Zobacz post
    to fakt, zmieniło się dużo. U mnie tego problemu nie ma za zgrzewami
    U mnie też się zmieniło są to super okna tanio jak na bazarze .Napewno mają zniżki dla emerytów i rencistów
    Jak ponegocjujesz to możę i montaż będzie gratis ! .A tak serio co tam się dzieje ?Brak zamówień?Zaliczka od jakiegoś klienta by się przydała?

  4. #44

    Domyślnie

    Jestem po wyborze okien, wybrałem vetrex , obecnie mają tą samą cene na szybe 0,7 i 0,5 . Porównanie do oknoplestu- wyceny jakie dostawałem z kilku miejsc- szczecin- wychodziły z vetrexu taniej i to znacznie taniej . Porównanie z wycenami z turplastu ( top tur szyba 0,5 ) różnica rzędu 20-25% na korzyść veterex-u
    Poza tym bardzo duże różnice w wycenach samego montażu w różnych firmach ale to chyba standard. Zamówiłem w firmie Matek ze szczecina - montaż 4 okien z demontażem starych skrzynek i montażem nowych parapetów wewn. i zewn. 750zł więc do przeżycia, tym bardziej ze dają gwarancje 5lat na montaż miłe „zaskoczenie”

  5. #45

    Domyślnie

    Witam,
    Ja jestem właśnie świeżo po montażu tych okien (zamawiałem w firmie Fix z Wrocławia). Okna wyglądają bardzo dobrze (pakiet trzyszybowy 0.5), kolor złoty dąb. Okucia ukryte, listwy dobrze spasowane. Co do ceny, to Vetrex wypada sporo lepiej od swojej konkurencji (a już o niebo lepiej od OknoPlastu): za (stosunkowo) nieduże pieniądze można u nich kupić bardzo dobre okna (na razie bazuję tylko na porównaniach parametrów okien uzyskanych od różnych producentów). Poza tym bardzo dobry kontakt z Klientem ze strony Vetrexu (zaliczyli małą wpadkę, ale szybko się poprawili). Póki co, polecam. Za kilka lat zobaczymy co dalej A i sam montaż po stronie firmy Fix jak na razie bez zastrzeżeń.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    my w tej chwili realizujemy z nimi osiedle w Szczecinie. Wczoraj poszła pierwsza partia okien. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z nimi

  7. #47

    Domyślnie

    Z oknami to jest taka sprawa, że jesli nie ma jakiś dziwnych wymiarów np okno RU 1500x1500 tylko zwykłe normalne podziały, to dobre okucia, dobre maszyny i dobrzy ludzie na produkcji to nawet ze słabego profilu można zrobic dobre okna. Zawsze wkradają się jakieś szczegóły, ale znaczna część ludzi tego nie zauważy przy użytkowaniu.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Dostałem pytanie o kolorystykę na priv, ale napiszę tutaj, bo może innym też się przyda taka informacja:

    Obecne dopłaty do kolorów standardowych dla Vetrex Alphaline 90 PLUS wynoszą:
    7 % - kolor jednostronny zewnętrzny
    15 % - kolor dwustronny

    Kolory standardowe dla VA90+ to:
    złoty dąb, ciemny dąb, mahoń, orzech, winchester.
    Uzupełniam info:
    - na profile VA90+ zostaje wydłużona gwarancja do 7 lat,

    Od połowy sierpnia w sprzedaży będzie nowy profil V70 Optimal BLACK (nowe okucia Roto NTS, szyby U=0,5, gwarancja 7 lat)
    Opis: http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna...mal-black.html

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wczoraj przeliczałem sobie/ Klientowi cenę tego okna - czyli pięciokomorówki z trzecią szybą - cena jak Schuco CT70 z trzecią szybą.. Jest alternatywą, ale na kolana nie bije

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał M3 Zobacz post
    Podnoszę.
    Jako użytkownik mogę z czystym sumieniem polecić okna VETREX-u
    jednak muszę tu dodać bardzo ważną i często pomijaną kwestię najlepsze okna można położyć montując je w sposób nieodpowiedzialny lub bardzo zły na etapie pomiarów montażu i regulacji zwłaszcze jeżeli nasze okna będą wyposażone w chowane zawiasy typu DESIGNIO polecam adres strony http://moj-dom.webnode.com/

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emiśka

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-395
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,czy mogę dostać jakieś namiary na dobrą ekipę montującą okna vertex,proszę o szybką odpowiedż .

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Emiśka, jeśli chodzi o Gdańsk o zadzwoń na centralę Vetrexu i tam pewnie Tobie podadzą.

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    też ten link dostałem na maila, tylko po co podbijać temat? żeby zwiększyć sprzedaż? Bo innego argumentu nie widzę.....

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Takie coś nazywa się marketing. Każda szanująca się firma powinna dbać również o ten aspekt swojej działalności. Jeśli producent ma się czym chwalić, to tym łatwiej jego pracownikom i przedstawicielom marketing uprawiać.
    Swoją drogą mam nadzieję, że przechwałki nie są bezpodstawne, bo jutro wpłacam zaliczkę na okna Vetrexu. Z pewnością zaraz po montażu zamieszczę moją subiektywną ocenę wyrobów Vetrexu w tym wątku. Dobrze by było gdybym mógł dołączyć do grona zadowolonych klientów i podbić kolejny raz temat pisząc list pochwalny. A wydaje mi się, że nawet najlepsze artykuły promocyjne nie są warte tyle, co publicznie głoszone opinie zadowolonych klientów.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    Takie coś nazywa się marketing. Każda szanująca się firma powinna dbać również o ten aspekt swojej działalności. Jeśli producent ma się czym chwalić, to tym łatwiej jego pracownikom i przedstawicielom marketing uprawiać.
    dargoth, szanuję Twoje zdanie, ale nie jestem pracownikiem, ani przedstawicielem Vetrexu, ani żadnej innej firmy. Otrzymałem badania, (nie pierwsze i nie ostatnie, pełno ich u nas), ale wyjątkowo dobre, to napisałem, przekładając przy okazji wyniki badań na język przystępny dla większości inwestorów. Mogłem tego nie robić, ale wątpię byś wiedział coś o wytrzymałości mechanicznej lub siłach operacyjnych albo każdej innej z 23 właściwości okna. Teraz wiesz. Czy w czymś będzie Tobie, to pomocne? Oby.

    Cytat Napisał dargoth
    Swoją drogą mam nadzieję, że przechwałki nie są bezpodstawne
    To nie są przechwałki, a fakty. Dla jednoskrzydłówek V90+ mógłbyś sobie w umowie zażyczyć dokładnie takiego poziomu określonych właściwości. Jednak lepiej z góry wiedzieć, że żaden producent przy zdrowych zmysłach raczej nie zadeklaruje dla swoich produktów takich parametrów, bo trudno spodziewać się, że okno rozbierane na budowie w warunkach polowych, przez ekipę montażową klasy "no name", uzyska po złożeniu ponownie aż taki wysoki poziom właściwości zależnych od "mechaniki", jak badana próbka. Pozytyw jednak jest taki, że im więcej wiesz, masz i wynegocjujesz od fabryki na początku, tym mniej bolesna późniejsza, nieuchronna utrata części. Z bardzo dobrego zrobi się tylko dobre, z dobrego, średnie itd.
    PRO QUALITY

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ale ja odnosiłem się jedynie do wpisu w tym wątku jako do działań marketingowych. Oczywiście zlecenie badań i ich upublicznianie (pośrednie czy bezpośrednie) przez Vetrex też jest działaniem marketingowym. Bardzo się cieszę, że takie informacje są dostępne i rozpowszechniane przez branżowe media. Dzięki temu tacy jak ja mogą wytypować producentów na których nie powinni się zawieść. Słowo marketing jest przez wielu źle odbierane i chyba Ty też pomyślałeś, że to co napisałem było jakimś zarzutem. Ale nie. Sam jestem między innymi specjalistą od marketingu i uważam, że nie ma nic lepszego jak dobudowywanie marketingu do strategii zapewniania wysokiej jakości. Marketingowcy wtedy mają za zadanie najzwyczajniej w świecie się chwalić zamiast kłamać i naciągać fakty. Zgadzam się, że ten tekst to fakty,... którymi Vetrex się chwali. I bardzo dobrze, że to robi. Jeśli bazując na wysokiej jakości odniesie sukces, to może konkurencja pójdzie w jego ślady i ogólna jakość na rynku będzie się poprawiać.
    Naprawdę bardzo się ucieszyłem mogąc przeczytać taki artykuł w przededniu podpisania umowy na zakup okien Vetrexu i bardzo dziękuję za jego napisanie. Dobrą jakość trzeba promować, bo przynosi to pożytek wszystkim.
    Pozdrawiam!

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    Słowo marketing jest przez wielu źle odbierane i chyba Ty też pomyślałeś, że to co napisałem było jakimś zarzutem. Ale nie.
    Pewnie masz rację, a właściwie na pewno ją masz i zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Choć nasze działania jakoś się tam wpisują w pojęcie "marketing", to jestem chyba na nie uczulony. Pokazywanie takich badań, to rodzaj promocji, jasne jak słońce. O tyle jednak ryzykownej, że ktoś ją może potraktować serio i powiedzieć, to ja takie właśnie poproszę! Na to liczę, że nasze pisanie spowoduje kiedyś, że zamiast o komorach, szybach i bzdetach, nabywcy i sprzedawcy zaczną najpierw rozmawiać o oknach, a dopiero potem o tym z czego je zrobiono. Z Vetrexem już można, gorzej pewnie będzie z jego terenową bronią, bo w dealerstwie, tak jak na zachodzie. Bez zmian .

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Firmy muszą sobie też uświadomić, że ich rola nie ogranicza się jedynie do wyprodukowania okien. Zarządzanie jakością nie powinno się kończyć poza murami fabryki ale również powinno być rozszerzone o sprzedaż, montaż i obsługę posprzedażową. Kilku kiepskich dilerów z kilkoma kiepskimi ekipami montażowymi może zepsuć wizerunek firmy produkującej naprawdę dobre okna. A narzędzi do egzekwowania jakości powinno się znaleźć sporo. Najprostsze to cykliczne organizowanie szkoleń dla sprzedawców i montażystów, a nawet dla właścicieli przedstawicielstw. Każdy biznesmen współpracujący z producentem powinien być uświadomiony, że kluczem do sukcesu jest zapewnienie jakości przez obie strony. Producent powinien takie uświadamianie wziąć na siebie.
    A tak na marginesie dodam, że nie uważam, że uprawiasz marketing dla Vetrexu. Media po to są by przekazywać fakty, czy to pozytywne czy negatywne. Korzystają z tego ich odbiorcy mogąc bardziej świadomie podejmować decyzje i unikać kłopotów. Dobry marketing zrobił Vetrex zlecając badania swojego okna i przekazując ich wyniki do mediów, a teraz ich przedstawiciele mogą dalej uprawiać marketing powołując się na te badania i ich publikacje. Ja to wszystko pochwalam i mam nadzieję, że dużo więcej firm będzie mogło się tak popisywać swoimi produktami.
    Pozdrawiam!

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OLA8

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, 2 lata temu kupiłam okna tej firmy, 5-cio komorowe zaokrąglone i jestem bardzo zadowolona z nich. Cena przyzwoita, okna są wykonane bardzo dobrze, maja sporo funkcji jak mikro wentylacja itp. Jakość okien zależy przede wszystkim od dobrego i prawidłowego montażu, bo nawet najlepsze i najdroższe okna, jeśli będą źle zamontowane nie spełnią swoich funkcji. Trzeba szukać firmy, która pracuje ze swoimi montażystami parę lat, a nie miesięcy czy tygodni. Ja swoje kupiłam w Wołominie pod Warszawą i na prawdę jestem bardzo zadowolona z okien i wykonanego montażu, więc z czystym sumieniem mogę polecić.

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony