dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 292 z 292

Temat: Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia

  1. #281
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Rozwiązaniem wydaje mi się, byłaby aktualizacja softu, ale ich to nie interesuje po co poprawiać, aktualizować. Wypuścili nowe pc i tam jak dobrze wyłapałem już jest więcej możliwości ustawienia. Ale cena jest jest z kosmosu.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  2. #282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adh

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sędziszów Małopolski
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    31

    Domyślnie Sterowanie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Rozwiązaniem wydaje mi się, byłaby aktualizacja softu, ale ich to nie interesuje po co poprawiać, aktualizować. Wypuścili nowe pc i tam jak dobrze wyłapałem już jest więcej możliwości ustawienia. Ale cena jest jest z kosmosu.
    Ciąg dalszy udoskonaleń: teraz działa u mnie na Supli, tzn. stycznik + gniazdko od Supli + aplikacja i wtedy mamy nieograniczone możliwości sterowania pompą zarówno ręcznie, jak i zdalnie (szczególnie ważne jest to w miesiącach jesionno-wiosennych)
    Koszty: (stycznik 30 zł, gniazdko z oprogramowaniem supli-70- zł)-Wszystko to jest możliwe, ponieważ w/w model pompy Buderusa ma wyjście zewnętrzne dla zakładu energetycznego do używania w tanich taryfach. Jest jeszcze projekt niemiecki FHEMM, ale jeszcze go nie rozgryzłem. (z Fritzboxem)

  3. #283

    Domyślnie

    Po prostu nie mogę. Tak duży producent jak Buderus i trzeba samemu jakieś chałupnicze sterowniki wstawiać
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  4. #284

    Domyślnie

    Witam, moze mi ktos odpisac odnosnie cwu? Jak wam sie nagrzewa to spada temperatura czy stoji w miejscu puki jej nie zaczniecie używać? Jest możliwe aby do obiegu podłogowki dostawalo się powietrze podczas działającej sprężarki? Bo mi chyba ciśnienie na belce też wzrasta a powietrze jest w płaszczu wodnym i upuszczam zaworkiem w górnej części tego płaszcza.

  5. #285

    Domyślnie

    Witam mogę prosić o podanie dokładniejszego opisu jak zainstalować ten stycznik i jakie elementy zakupić?

  6. #286
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Może zajrzy tu Konsultant Buderus i odpowie na pytanie, czy planujecie jakieś aktualizacje softu w wps-ach aby można było lepiej sterować pracą w taryfach niż zabawa z dodatkowymi elementami aby lepiej wykorzystać tanią taryfę?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  7. #287
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adh

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sędziszów Małopolski
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiamo Zobacz post
    Witam mogę prosić o podanie dokładniejszego opisu jak zainstalować ten stycznik i jakie elementy zakupić?
    Stycznik modułowyXCH8-20 (taki mam i działa drugi rok) +jakiekolwiek gniazdko działające z Suplą lub sterowane przez Wifi, DECT lub co lubisz.

  8. #288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szabla_86

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzień dobry. Na początku chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowi i jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o pompy ciepła itp. Wtym roku planuję budowę domu projekt to https://projekty.muratordom.pl/proje...3006,0%2C0.htm Na początku będę korzystał tylko z parteru budynku ale na przyszłość w razie potrzeby chcem mieć alternatywę więc w projekcie jest możliwość zaadoptowania poddasza. Chodzi o to ,że planuję montaż głębinowej pompy ciepła w budynku z odwiertami głębinowymi. Po rozmowie z przedstawicielem jednej z firm oferującej kompleksowe usługi zaproponował on mi pompe ciepła BUDERUS WPS 10K-1 z odwiertami o łącznej głębokości 300 metrów,powiedziałem mu,że chciałbym aby w przyszłości w razie adoptowania poddasza nie trzeba było by robić dodatkowych odwiertów. Pan powiedział że ta pompa będzie dobrze pracować ogrzewając powierzchnie parteru łącznie z garażem i kotłownią tj. 152 metry kwadratowe a w razie potrzeby i adaptacji poddasza wystarczy wstawić dodatkowy bufor bez konieczności wymiany pompy. Gdy dojdzie poddasze łącznie po podłogach dom będzie miał 300 metrów ( wiadomo odejdą skosy i użytkowa powierzchnia się zmniejszy ). Co wy sądzicie o takim rozwiązaniu. Łączna wycena z kompletną instalacją wodno kanalizacyjną z materiałami i robocizną czyli ogrzewanie i instalacja wod-kan,pompa ciepła,odwierty i wszystkie inne elementy z tym związane czyli dosłownie wszystko zostało wyliczone na 95 000 zł brutto. W tej cenie nie ma ogrzewania poddasza a jedynie wyprowadzenie na poddasze skrzynek do których w przyszłości można będzie się podłączyć. Co wy jako osoby które posiadają znacznie większą wiedzę na te tematy niż ja powiecie na to wszystko? Czy taka pompa będzie odpowiednia ? jaki koszt wygeneruje mi ogrzewanie parteru czyli tych 150 metrów rocznie >? Z góry bardzo wszystkim dziękuje i proszę o fachowe podpowiedzi.Cała inwestycja to województwo pomorskie.

  9. #289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał szabla_86 Zobacz post
    Dzień dobry. Na początku chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowi i jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o pompy ciepła itp. Wtym roku planuję budowę domu projekt to https://projekty.muratordom.pl/proje...3006,0%2C0.htm Na początku będę korzystał tylko z parteru budynku ale na przyszłość w razie potrzeby chcem mieć alternatywę więc w projekcie jest możliwość zaadoptowania poddasza. Chodzi o to ,że planuję montaż głębinowej pompy ciepła w budynku z odwiertami głębinowymi. Po rozmowie z przedstawicielem jednej z firm oferującej kompleksowe usługi zaproponował on mi pompe ciepła BUDERUS WPS 10K-1 z odwiertami o łącznej głębokości 300 metrów,powiedziałem mu,że chciałbym aby w przyszłości w razie adoptowania poddasza nie trzeba było by robić dodatkowych odwiertów. Pan powiedział że ta pompa będzie dobrze pracować ogrzewając powierzchnie parteru łącznie z garażem i kotłownią tj. 152 metry kwadratowe a w razie potrzeby i adaptacji poddasza wystarczy wstawić dodatkowy bufor bez konieczności wymiany pompy. Gdy dojdzie poddasze łącznie po podłogach dom będzie miał 300 metrów ( wiadomo odejdą skosy i użytkowa powierzchnia się zmniejszy ). Co wy sądzicie o takim rozwiązaniu. Łączna wycena z kompletną instalacją wodno kanalizacyjną z materiałami i robocizną czyli ogrzewanie i instalacja wod-kan,pompa ciepła,odwierty i wszystkie inne elementy z tym związane czyli dosłownie wszystko zostało wyliczone na 95 000 zł brutto. W tej cenie nie ma ogrzewania poddasza a jedynie wyprowadzenie na poddasze skrzynek do których w przyszłości można będzie się podłączyć. Co wy jako osoby które posiadają znacznie większą wiedzę na te tematy niż ja powiecie na to wszystko? Czy taka pompa będzie odpowiednia ? jaki koszt wygeneruje mi ogrzewanie parteru czyli tych 150 metrów rocznie >? Z góry bardzo wszystkim dziękuje i proszę o fachowe podpowiedzi.Cała inwestycja to województwo pomorskie.

    Po pierwsze zrób OZC. Po drugie zastanów się czy chcesz ogrzewać tak duży garaż. Osobiście za dom 165m2 ( z garażem 200m2) po podłogach w maju ubiegłego roku zapłaciłem 52 tys za:
    Podłogówka 165m2 (Kan therm co 10cm)
    2 x roździelacz i skrzynki Viessmann
    Pompa Tcap 9kw
    Galmet maxi 300l
    2 strefy grzewcze góra i dół - 2 pompy wtórne
    Stacja uzdatniania wody Cosmo Water
    Klimatyzacja Mitsubishi 3,5 kw ( w salonie)
    Instalacje wod Kan

    Chyba te 95 trochę drogo nawet za gruntówkę ale niech inni się wypowiedzą.

    Pozdrawiam

  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Może zajrzy tu Konsultant Buderus i odpowie na pytanie, czy planujecie jakieś aktualizacje softu w wps-ach aby można było lepiej sterować pracą w taryfach niż zabawa z dodatkowymi elementami aby lepiej wykorzystać tanią taryfę?
    Witam,

    Prosimy o szersze opisanie tematu i przesłanie swoich uwag do naszych specjalistów za pomocą formularza kontaktowego:
    https://www.buderus.com/pl/pl/wsparc...rz-kontaktowy/
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  11. #291

    Domyślnie

    Witam,
    Zastanawiam się nad zakupem pompy ciepła BUDERUS WPS 10K-1.
    Proszę użytkowników pomp BUDERUS o podzielenie się czy jesteście zadowoleni z dokonanego wyboru pompy ciepła.

  12. #292
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sebastian Feder

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Zabludow
    Kod pocztowy
    16-060
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Posiadam pompę Byderus WPS 6-K. Mam problem z ustawieniami. Ostatni rachunek za prąd to 1200 zł troszkę dużo. Posiadam dom 110 mk2.Krzywa grzewcza ustawiona przez serwisanta 25/41 pompa osiąga temperaturę 41 stopni na zasilaniu. Załącza się bardzo często. Max temperatura w domu 21 stopni.
    Może ktoś coś mi poradzi.
    Wielkie dzięki

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony