dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 292

Temat: Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia

  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U nas woda też jest wysoko więc możliwe, że nasz kolektor też będzie "pływał". Gruntu nam nie badali ale mamy badania geologiczne wykonywane jak kupowaliśmy działkę. Co do reszty: raczej nie zapomnę o ogrzewaniu - na razie cisza, ale jak powstaną mury wtedy zaczniemy walkę z pompą.
    Ocieplenie planujemy 20 cm ściany, 25 cm dach i planowaliśmy 10 cm podłoga ale może pomyślimy o zwiększeniu grubości styro na podłodze. Kolektor mają zakopać u nas na 1,30 m. My budujemy mały parterowy domek więc 6kW wystarczy.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bad ; 07-04-2011 o 22:06
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  2. #42

    Domyślnie

    Ok . Bad
    To czekamy jak będziesz na etapie eksploatacji ..!
    Pozdro!!
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bad Zobacz post
    Ocieplenie planujemy 20 cm ściany, 25 cm dach i planowaliśmy 10 cm podłoga ale może pomyślimy o zwiększeniu grubości styro na podłodze.
    Do podłogówki pomyślcie o grubszym styro na podłodze, ale przede wszystkim pomyślcie o grubszym ociepleniu dachu, bo przez dach ucieka najwięcej ciepła. Kolejna rzecz, to przypilnujcie wykonawców, żeby zrobili szczelną paroizolację dachu od strony wnętrza, zwłaszcza łączenia dach-ściana (jakieś klejenie ?), bo wykonawcy zwykle nie grzeszą tu precyzją.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zobaczymy, może zdecydujemy się na dodatkowe ocieplenie stropu? Mamy parterówke, więc poddasze i tak jest nieużytkowe.
    Ostatnio edytowane przez Bad ; 11-04-2011 o 21:32
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  5. #45

    Domyślnie

    Odebralem wlasnie certyfikat energetyczny i wyszlo :
    Ep = 95,04
    Ek= 30,54 !!
    Czyli mam domek super energooszczedny !
    Za okres ogrzewania i c.w.u (na 4 osoby)7 m-cy zaplacilem 2500zł na drogiej taryfie budowlanej po 0,70gr za 1kwh.
    Pozdro !
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Koszty wyglądają zachęcająco. Mam nadzieję, że nam uda się uzyskać podobny wynik
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  7. #47

    Domyślnie

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d7c043a32.html

    Tak to u nas wygladalo po montazu w garazu.
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mam na razie zakopany kolektor - faktycznie pływa sobie w wodzie (ale to podobno daje lepszą sprawność). Zobaczymy jak pójdzie reszta. Na razie oceniam ekipę dobrze - ale jak zwykle zobaczymy po zamontowaniu całości.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Madel

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Swidwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam,

    Ja rowniez mam pompe Buderusa. Uzytkuje juz dwa lata. Pierwszy chodzila na "pol gwizdka". Mieszkamy od stycznia 2011. Takze teraz zaczynamy pierwszy pelny sezon grzewczy.

  10. #50

    Domyślnie

    Bad jak tam twoja pompka ??
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  11. #51

    Domyślnie

    [QUOTE=HenoK;4584791]Podaj przykłady taki pomp ciepła.


    Pompy Viessmann mają w vitotroniku taką zakładkę i dużo bajerów.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qbeq-3miasto

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    3city
    Posty
    3

    Domyślnie

    Szanowni Sabino i Grzegorzu!

    Jestem stałym czytelnikiem MURATOR' a, jednak nowym i początkującym użytkownikiem forum (to mój pierwszy post).
    Jestem w trakcie porównywania ofert na system ogrzewania oparty na PC.
    Jestem bliski decyzji dotyczącej zakupu pompy marki BUDERUS model WPS7K (takiej jak wasza), na którą namawia mnie potencjalny wykonawca.
    Co do marki i modelu jestem prawie zdecydowany.
    Wiem, że mamy rok 2012 i od czasu "Waszej" inwestycji minęło już trochę czasu, a inflacja robi swoje ale interesuje mnie kilka szczegółów oferty na, którą się zdecydowaliście.
    1. Czy oprócz dolnego źródła (kolektor pionowy) zdecydowaliście się również na montaż kolektorów słonecznych czy jedynie PC zintegrowanej z ogrzewaniem podłogowym na całej powierzchni; mnie wykonawca zdecydowanie je odradza;
    2. podana przez Was cena to wartość netto czy brutto (8% vat)?
    3. na jakich materiałach jest instalacja podłogowa (producent)?
    4. czy podana cena zawiera również wykonanie wylewek z materiałem

    W chwili obecnej złożono mi ofertę na cały system wraz z robocizną (od A do Z):
    1. pc buderus WPS7K;
    2. kolektor poziomy 475 mb;
    2. ogrzewanie podłogowe 187m7;
    3. wylewka jastrychowa 187 m2;

    na sumę 84 tys zł

    Czy uważacie, że to dobra oferta?

    Pozdrawiam
    JaQb

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbeq-3miasto Zobacz post
    Szanowni Sabino i Grzegorzu!

    Jestem stałym czytelnikiem MURATOR' a, jednak nowym i początkującym użytkownikiem forum (to mój pierwszy post).
    Jestem w trakcie porównywania ofert na system ogrzewania oparty na PC.
    Jestem bliski decyzji dotyczącej zakupu pompy marki BUDERUS model WPS7K (takiej jak wasza), na którą namawia mnie potencjalny wykonawca.
    Co do marki i modelu jestem prawie zdecydowany.
    Wiem, że mamy rok 2012 i od czasu "Waszej" inwestycji minęło już trochę czasu, a inflacja robi swoje ale interesuje mnie kilka szczegółów oferty na, którą się zdecydowaliście.
    1. Czy oprócz dolnego źródła (kolektor pionowy) zdecydowaliście się również na montaż kolektorów słonecznych czy jedynie PC zintegrowanej z ogrzewaniem podłogowym na całej powierzchni; mnie wykonawca zdecydowanie je odradza;
    2. podana przez Was cena to wartość netto czy brutto (8% vat)?
    3. na jakich materiałach jest instalacja podłogowa (producent)?
    4. czy podana cena zawiera również wykonanie wylewek z materiałem

    W chwili obecnej złożono mi ofertę na cały system wraz z robocizną (od A do Z):
    1. pc buderus WPS7K;
    2. kolektor poziomy 475 mb;
    2. ogrzewanie podłogowe 187m7;
    3. wylewka jastrychowa 187 m2;

    na sumę 84 tys zł

    Czy uważacie, że to dobra oferta?

    Pozdrawiam
    JaQb
    Zanim S. i G. coś odpiszą, pozwolę sobie skomentować przede wszystkim koszt, który jest MASAKRYCZNY jak za PC o tak małej mocy i to z kolektorem poziomym (!!!), nawet jeśli wchodzi w to podłogówka z wylewką. Poszukajcie innego wykonawcy, to tylko dobra rada, możecie jej nie brać pod uwagę.
    Jeśli chodzi o solary, to wykonawca ma rację. Przy pompie ciepła są kompletnie niepotrzebne i nieopłacalne, chyba, że dla ozdoby dachu.
    Pozdrawiam nowych Forumowiczów.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dobrze prawisz rydzadam.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbeq-3miasto Zobacz post
    na sumę 84 tys zł Czy uważacie, że to dobra oferta?
    Delikatnie mówiąc tania nie jest, czy sprawdzałeś jakieś inne ?...
    Odnośnie solarów, to ekonomicznie nigdy się nie zwrócą, ale jeśli chcesz mieć, to czemu nie. Ja mam i cieszy mnie, gdy grzeje słońce
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  16. #56
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Skąd ta cena się pojawiła

  17. #57

    Domyślnie

    O Żesz ty w mordę ,tyle co nowe auto klasy średniej ,a gość jeszcze pyta czy to dobra oferta
    Żadna ze mnie elita

  18. #58
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo dobra ale tyle kasy za tą pompę nie dał bym tyle.
    Na nibe bez wylewki co prawda może wyjdzie jakieś 48k plus wylewka pytanie ile oni kasują za wylewkę

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    O Żesz ty w mordę ,tyle co nowe auto klasy średniej ,a gość jeszcze pyta czy to dobra oferta
    Może tyle zarabia miesięcznie

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qbeq-3miasto

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    3city
    Posty
    3

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności dziękuję za gorąco przyjęcie!

    Dziękuję "Rydzadam", "Rwxw" oraz "Mii121" za odpowiedź.

    Być może źle postawiłem pytanie

    Proszę użytkowników Pomp ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) o ich wypowiedź na temat kosztów instalacji jakie ponieśli decydując się na to urządzenie?
    W tym przypadku, poproszę użytkownika "Bad" oraz "Sabina i Grzegorz" i innych, którzy chcieliby coś powiedzieć na ten temat o wiadomości prywatne

    Szanowny "Liwko" jeśli masz coś do powiedzenia na temat to zrób to ale niech ta wypowiedź będzie merytoryczna.
    Ile zarabiam, to akurat nie twój interes. Ja Tobie do portfela nie zaglądam!
    To, że twoje pytanie jest nie grzeczne i nie na miejscu wiedzą tu jak widać chyba wszyscy użytkownicy poza Tobą.
    Bez obrazy, po prostu odbiegasz swoim pytaniem od tematu ;D

    "Rwxw" oraz "Mii121", macie absolutną rację to nie jest najtańsza firma na rynku ani oferta jaką otrzymałem
    Trudno jednak dokładnie porównywać oferty od poszczególnych firm bo jak wiadomo oferują różne urządzenia.
    "Sabina i Grzegorz" jak wyczytałem zapłacili za instalację opartą na tym urządzeniu 63,000 (tyle że w 2009 r), "Bad" się oficjalnie nie pochwalił więc nie mam innego punktu odniesienia.
    Dlatego chciałbym poznać opinie innych użytkowników w tej materii (tj kosztów zakupu urządzenia i jego instalacji) na przełomie ostatnich 2 lat.

    Pozdrawiam wszystkich

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony