dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Czy ktoś z Was orientuje się czy wyczystka kanału spalinowego od kotła gazowego może znajdować się w przylegającym do kotłowni garażu? To samo z odprowadzeniem skroplin i w sumie z kanałem spalinowym i wentylacyjnym, ale te doprowadzę sobie rurą "spiro". Kocioł miałby znajdowac się tuż obok za ścianą, tak więc długość rur nie przekroczyłaby pewnie 0,5 - 1 m.
    Tylko co na to przepisy i kominiarze?

    Sebastian.

  2. #2

    Domyślnie

    Instalowania w garażu wyczystek zabrania Prawo Budowlane, a konkretnie rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie -(par.281.1)

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jak postawiałem kominy, a jeszcze przed dachówką, to zawołałem kominiarza i odpytałem czy mogę dać wyczystkę od kominka na stryszku (niewysoki) czy wyłaz na dach oraz czy może być pod piecem w kotłowni. Wszystko mi przyklepał. Polecam take rozpoznanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Frankai, wyczystka jest do wybierania sadzy po czyszczeniu komina i musi być na dole szybu kominowego. Na górze są instalowane tylko otwory rewizyjne (których nawet przepisy nie wymagają) dla wygody kominiarzy - żeby nie musieli chodzić po dachu. Swoją drogą architekci mogliby pamiętać projektując budynki o przepisach prawa budowlanego. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie ten sam problem z kominem od kominka, komin do pieca gazowego w moim przypadku nie stanowi problemu.
    W przypadku kominków chyba wszyscy stają przed podobnym problemem. Jak zamontować wyczystkę komina po tej samej stronie co kominek. Przecież ustawienie i zabudowanie kominka skutecznie uniemożliwi dostęp do wyczystki. U mnie wyczystka jest zaplanowana po drugiej stronie ściany pod biegiem schodów.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Krzysztof, jeśli sąsiednie pomieszczenie może mieć wyczystkę, nie ma sprawy. Wyczystka może być też kondygnację niżej (jak ktoś ma piwnicę oczywiście), moze być też w formie szuflady wbudowana w obudowę poniżej paleniska, np. we wnęce na drewno pod paleniskiem - oczywiście podłoga "pod" i przed kominkiem musi być niepalna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony