dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 547
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aper

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wrocłąw
    Kod pocztowy
    54-116
    Posty
    6

    Domyślnie projekt M107 SZCZĘŚLIWA KRAINA

    Zastanawiamy sie nad projektem m-107.Czy moze ktos juz kupil ten projekt i moglby podzielic sie informacjami?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Projekt M 107 Szczęśliwa kraina

    Witam,
    czy ktoś buduje albo zamierza budować według projektu muratora "Szczęśliwa kraina"? Chętnie posłuchałabym praktycznych opinii na ten temat.
    Pozdrawiam cieplutko
    Ostatnio edytowane przez mariola3108 ; 23-02-2011 o 20:45

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    nikt jeszcze nie postarał się o szczęśliwą krainę.
    ojej

  4. #4

    Domyślnie

    Witam!
    Ja z miłą chęcią tez posłucham praktycznych rad,jestem zainteresowana tym projektem,dom jest naprawdę nie zły))

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Smile

    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    Witam!
    Ja z miłą chęcią tez posłucham praktycznych rad,jestem zainteresowana tym projektem,dom jest naprawdę nie zły))
    No więc Siivaa'o będziemy razem śledzić ten wątek. Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    uki78

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam;
    Mariola chyba ten projekt jest dośc nowy i dlatego taka cisza. Mnie i mojej żonie też się bardzo podoba i chętnie bym się czegoś więcej na jego temat dowiedział, oprócz tych "suchych" informacji jakie są podane na stronie czy już w gotowym projekcie....
    Tak w ogóle mamy kupiony 5 lat temu projekt Miła chwila i nadal sie ważą losy czy ten czy inny?
    Czekajmy - może się ktoś odezwie, jak będziesz coś więcej miała, lub wiedziała na temat tego projektu, to prośba o info na prv....

    Pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    cześć uki78
    myślę, że warto poczekać. Cieszę się, że pojawiają się pierwsi zwolennicy szczęśliwej krainy. Moim zdaniem to naprawdę dobry projekt, choć faktycznie zupełnie świeżutki. Posłałam Wam kilka info na priva.
    Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sitki3

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dołączamy się do grona zainteresowanych tym projektem. Dotychczas naszym numerem jeden była Syntia II C z pracowni Opus, ale jeden rzut oka na Szczęśliwą Krainę zmienił nasze plany. Mamy jeszcze kilka miesięcy na ostateczny wybór, ale chyba sprawa jest przesądzona Pozdrawiamy i czekamy na pierwszych budujących. J&A

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sitki3 Zobacz post
    Mamy jeszcze kilka miesięcy na ostateczny wybór, ale chyba sprawa jest przesądzona J&A

  10. #10

    Domyślnie

    mariola3108 jak masz dobre rady odnośnie projektu Szczęśliwa kraina to proszę daj znać na prv,ale patrząc na ten projekt, to nie widzę tu potrzebnych zmian,ale być może się mylę,jestem zdecydowana w 100%,ale każda rada,uwaga się przyda))

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    mariola3108 jak masz dobre rady odnośnie projektu Szczęśliwa kraina to proszę daj znać na prv,ale patrząc na ten projekt, to nie widzę tu potrzebnych zmian,ale być może się mylę,jestem zdecydowana w 100%,ale każda rada,uwaga się przyda))
    siivaao
    szczęśliwa kraina jest nowym projektem więc zanim ktoś podzieli się praktycznymi radami i doświadczeniami z budowy pewno trochę czasu upłynie, stąd na razie wypada dobrze przestudiować projekt, który co jak co wygląda super. Co prawda jego elewacja ma dość nowoczesną estetykę, co jest dla mnie małym minusem, ale to rzecz gustu i na ten temat się nie dyskutuje. Moim zdaniem szczęśliwa kraina jest powiększoną, unowocześnioną i jak dla mnie udoskonaloną wersją poczciwego projektu domu "Niewielki M05a", zresztą tej samej autorki tj. arch. Małgorzaty Cybulskiej-Marks, która należy do grona moich ulubionych architektów. Mam wrażenie, że projekt SzK uwzględnia większość bolączek, o których na forum pisali budujący niewielkiego m.in. skromnej powierzchni salonu, zbyt wąskich i niedoświetlonych schodów, zbyt nisko osadzonej belki nad schodami, braku spiżarki itp. Wszystkie te niedoskonałości niewielkiego zostały wyeliminowane w szczęśliwej krainie i na pierwszy rzut oka projekt ten nie zawiera mankamentów, co nie oznacza, że nie pojawią się one w trakcie realizacji (zawsze przecież jakieś są). Myślę, że dokonałaś dobrego wyboru. Jeżeli forma budynku, rozmieszczenie funkcjonalne pomieszczeń, ich przeznaczenie, ilość i powierzchnia spełniają Twoje oczekiwania, to myślę Siivaa, że dokonałaś dobrego wyboru. Zaufałabym autorce projektu, ma dobre noty i spore doświadczenie (wyczytane na forum).
    Podaję link do projektu niewielkiego, do którego nawiązuje SzK, żeby wiadomo było o czym mowa:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...0&y=0&nr=6

    Dla bardziej dociekliwych link do forum niewielkiego:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-M05-Niewielki

    Oprócz doskonałej formy, największymi zaletami SzK w stosunku do jego mniejszego poprzednika, są moim zdaniem:
    - duży salon,
    - szerokie schody,
    - schody na górę z salonu,
    - spiżarka,
    - garderoba na dole i garderoby przy sypialniach na górze.
    Moją bolączką w SzK jest jego dość spora powierzchnia. Obawiam się, że jak na moje potrzeby trochę za duża. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu zanim podejmę ostateczną decyzję, więc tymczasem posłucham Waszych opinii.
    A co Ty siivaao i pozostali forumowicze o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez mariola3108 ; 11-04-2011 o 20:55

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    siivaao
    szczęśliwa kraina jest nowym projektem więc zanim ktoś podzieli się praktycznymi radami i doświadczeniami z budowy pewno trochę czasu upłynie, stąd na razie wypada dobrze przestudiować projekt, który co jak co wygląda super. Co prawda jego elewacja ma dość nowoczesną estetykę, co jest dla mnie małym minusem, ale to rzecz gustu i na ten temat się nie dyskutuje. Moim zdaniem szczęśliwa kraina jest powiększoną, unowocześnioną i jak dla mnie udoskonaloną wersją poczciwego projektu domu "Niewielki M05a", zresztą tej samej autorki tj. arch. Małgorzaty Cybulskiej-Marks, która należy do grona moich ulubionych architektów. Mam wrażenie, że projekt SzK uwzględnia większość bolączek, o których na forum pisali budujący niewielkiego m.in. skromnej powierzchni salonu, zbyt wąskich i niedoświetlonych schodów, zbyt nisko osadzonej belki nad schodami, braku spiżarki itp. Wszystkie te niedoskonałości niewielkiego zostały wyeliminowane w szczęśliwej krainie i na pierwszy rzut oka projekt ten nie zawiera mankamentów, co nie oznacza, że nie pojawią się one w trakcie realizacji (zawsze przecież jakieś są). Myślę, że dokonałaś dobrego wyboru. Jeżeli forma budynku, rozmieszczenie funkcjonalne pomieszczeń, ich przeznaczenie, ilość i powierzchnia spełniają Twoje oczekiwania, to myślę Siivaa, że dokonałaś dobrego wyboru. Zaufałabym autorce projektu, ma dobre noty i spore doświadczenie (wyczytane na forum).
    Podaję link do projektu niewielkiego, do którego nawiązuje SzK, żeby wiadomo było o czym mowa:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...0&y=0&nr=6

    Dla bardziej dociekliwych link do forum niewielkiego:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-M05-Niewielki

    Oprócz doskonałej formy, największymi zaletami SzK w stosunku do jego mniejszego poprzednika, są moim zdaniem:
    - duży salon,
    - szerokie schody,
    - schody na górę z salonu,
    - spiżarka,
    - garderoba na dole i garderoby przy sypialniach na górze.
    Moją bolączką w SzK jest jego dość spora powierzchnia. Obawiam się, że jak na moje potrzeby trochę za duża. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu zanim podejmę ostateczną decyzję, więc tymczasem posłucham Waszych opinii.
    A co Ty siivaao i pozostali forumowicze o tym sądzicie?
    mariola3108
    ...bardzo dziękuję Ci za wypowiedź,jeżeli chodzi o mnie to odpowiada mi ten projekt pod każdym względem kominek jest w odpowiednim miejscu,salon jest przestrzenny i dobrze oświetlony,kuchnia otwarta,a co najważniejsze to to,że góra posiada trzy sypialnie co ciężko było znaleźć w innych projektach,mam 6 osobową rodzinę także powierzchnia domu jest dla mnie ok,fakt ,że będę musiała trochę inaczej umieścić ten dom na działce bo mam zbyt wąską,ale to żaden problem(póki co) )Natomiast jeżeli chodzi o elewację to zgadzam się z Tobą,mam w moich marzeniach już odpowiednią na swój dom,teraz tylko potrzeba czasu,kasyi cierpliwości)
    Jeszcze raz bardzo dziękuję i będę w kontakcie)

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Siivaa
    nie ma za co,

    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    fakt ,że będę musiała trochę inaczej umieścić ten dom na działce bo mam zbyt wąską,ale to żaden problem(póki co)
    Jasne, jeżeli tylko wymiary działki pozwalają Ci odwrócić dom, to jest to dobre rozwiązanie. Pamiętaj tylko aby salon znalazł się od strony południowo zachodniej, to bardzo istotne. Gdyby okazało się, że szerokość działki tylko nieznacznie "nie puszcza" Twojego domku, to możesz troszkę poczarować np. w garażu zastosować luksfery zamiast okien i już zyskałaś 1 m, bo ściany bez okien zgodnie z pr. bud. można sytuować 3m od granicy działki. można też nieznacznie skurczyć dom co zrobi Ci projektant dostosowując SzK do Twojej działki. Murator wyraża zgodę na takie małe przeróbki. Na szerokości 16,9m - jeden metr czy 80 cm nie robią różnicy. Gdyby okazało się że odwrócenie domu jest problematyczne to porozmawiaj o tym ze swoim projektantem.

    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    będę w kontakcie)
    mam nadzieję

  14. #14

    Domyślnie

    [QUOTE=siivaa;4689700]mariola3108
    ,mam 6 osobową rodzinę ...z tą moją rodzinką to przesadziłąm)))nie wiem skąd mi się wzięło 6 osób...jest 5))
    Jeżeli chodzi o przeróbkę na działce,to faktycznie tak jak mówisz,albo projektant go będzie mógł skrócić,lub z mężem myśleliśmy postawić dom bokiem do bramy wjazdowej(oczywiście salon od południa)a wjazd do garażu zmienić,żeby był normalnie od frontu...nie weim czy zrozumiałaś moją zmiankę,ale nie umiem inaczej opisać tego((

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    [QUOTE=siivaa;4692949]
    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    myśleliśmy postawić dom bokiem do bramy wjazdowej(oczywiście salon od południa)a wjazd do garażu zmienić,żeby był normalnie od frontu...nie weim czy zrozumiałaś moją zmiankę,ale nie umiem inaczej opisać tego((
    tak, myślę że wiem o co Ci chodzi. Każda zmiana jest warta zachodu jeżeli pozwala na wykorzystanie ukochanego projektu.
    Dzisiaj wraz z mężem wytyczyliśmy na działce obrys szczęśliwej krainy, chciałam się przekonać, czy ten dom faktycznie jest tak duży jak mi się wydawało (obawiałam się, że jak na nasze potrzeby będzie zbyt duży). I ku mojemu zaskoczeniu rzut SzK wcale nie jest aż tak duży. Myślę, że jest w sam raz. Chyba jesteśmy coraz bliżej decyzji

  16. #16

    Domyślnie

    [QUOTE=mariola3108;4694211]
    Cytat Napisał siivaa Zobacz post

    tak, myślę że wiem o co Ci chodzi. Każda zmiana jest warta zachodu jeżeli pozwala na wykorzystanie ukochanego projektu.
    Dzisiaj wraz z mężem wytyczyliśmy na działce obrys szczęśliwej krainy, chciałam się przekonać, czy ten dom faktycznie jest tak duży jak mi się wydawało (obawiałam się, że jak na nasze potrzeby będzie zbyt duży). I ku mojemu zaskoczeniu rzut SzK wcale nie jest aż tak duży. Myślę, że jest w sam raz. Chyba jesteśmy coraz bliżej decyzji
    ...no to trzymam kciuki jeżeli chodzi o wybranie projektu,najwyżej będzie Nas dwie i będziemy się wymieniać poglądami))

  17. #17

    Domyślnie

    [QUOTE=siivaa;4694585]
    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    ...no to trzymam kciuki jeżeli chodzi o wybranie projektu,najwyżej będzie Nas dwie i będziemy się wymieniać poglądami))
    Szkoda tylko,że tak dlaeko od siebie mieszkamy,bo ja na Pomorzu,ale zawsze są jeszcze zdjęcia))) My co prawda chcemy zacząć budowę za rok,ale już chciałabym miec ten projekt,bo to już podstawowy krok do tego aby zacząć)) tyle projektów co już przeglądałam i zawsze każdy od razu był do zmiany,póki co ten wydaje się oki i też już w 90% jesteśmy na niego zdecydowani)

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    [QUOTE=siivaa;4694592]
    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    My co prawda chcemy zacząć budowę za rok,ale już chciałabym miec ten projekt,bo to już podstawowy krok do tego aby zacząć))
    Osobiście jestem zdania, że projekt kupuje się dopiero, gdy jest się gotowym do budowy. Jestem tego żywym przykładem. Od wielu lat miałam wybrany projekt Niewielkiego m05a, choć nie wiedziałam nawet, czy kiedykolwiek będę się budować. W między czasie przejrzałam tysiące projektów i żaden nie odpowiadał mi tak jak mój faworyt, aż tu nagle Szczęśliwa Kraina zaburzyła mi całkowicie moją dotychczasową wizję.

    [QUOTE=siivaa;4694592]
    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    Szkoda tylko,że tak dlaeko od siebie mieszkamy,bo ja na Pomorzu,ale zawsze są jeszcze zdjęcia)))
    Jeśli tylko zacznę, obiecuję regularnie dokumentować zdjęciami stan budowy. Choć to także nie nastąpi tak szybko, jak bym chciała. Może w przyszłym roku razem zaczniemy?
    I myślę, że szczęśliwa kraina w pomorskim pejzażu będzie komponowała się doskonale, prawie tak dobrze jak na tle naszych cudnych beskidów hihi

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusztt

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    67-127
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam,
    Ja również jestem zainteresowany tym projektem.
    Ma w sobie coś co przyciąga i praktycznie chyba już zdecydowałem się razem z żoną na budowę tego projektu.
    Rozmieszczenie i funkcjonalność pomieszczeń ( w tym garderoby) jest jednym z lepszych jakie widziałem w projektach.
    Interesowała mnie jeszcze wielkość zadaszonego tarasu w tym projekcie.
    W dniu dziejszym otrzymałem z Muratora dokladniejsze dane, z których wynika że jego wielkość wynosi okolo : 280 cm (we wgłębieniu)x330 cm, czyli nie tak źle.
    Bodowę zamierzam zacząć jeszcze w tym roku.
    Mam nadzieję, że jeszcze tego lata, jak uda się przebrnąć przez wszystkie formalności i organizację budowy.
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    W sierpniu mam silne postanowienie rozpocząć budowę "Szczęśliwej krainy".

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony