dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 547
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Fajnie, że jest nas coraz więcej, witamy Mariusztt i kris775
    Mariusz dzięki za info w sprawie wymiarów tarasu. wydaje mi się, że taras będzie podobny wymiarami do niewielkiego, załączam więc link do zdjęć tarasu:
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888-19.html
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888-22.html
    http://leksa.fotosik.pl/albumy/255232-21.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4ae4bf7a6.html
    http://sylwiap-w29.fotosik.pl/albumy/603406-67.html
    A tak na marginesie, czy niewielkie w realu nie jest uderzająco podobny do naszej szczęśliwej kr:
    http://sylwiap-w29.fotosik.pl/albumy/603406-79.html
    http://projekty.muratordom.pl/pliki/...1_18_29465.jpg
    ?
    Ja niestety jak większość kobiet mam problem z wyobraźnią przestrzenną i z metrami, dlatego łatwiej mi gdy mogę coś zobaczyć na zdjęciu niż gdy muszę to sobie wyobrażać Mam nadzieję, że uda Ci się zacząć w tym roku.

    Kris trzymam Cię za słowo z tym sierpniem i od razu składam petycje o zdjęcia jak zaczniesz budowę naszej krainy.

    Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt wszystkim, którzy jeszcze świętują
    Ostatnio edytowane przez mariola3108 ; 25-04-2011 o 17:29

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    hej aper,
    zapraszam na forum: http://forum.muratordom.pl/showthrea...28#post4700628
    pozdrawiam M.

  3. #23

    Domyślnie

    Jutro mam pierwszą chwilę prawdy w kwestii inwestycji. Rozmowa z architektem w kwestii jego pracy i naszych poprawek.
    Po otrzymaniu pozwolenia na budowę, let's get party
    Mariola dzięki za wsparcie.

    Mam nadzieje, że ciąg dalszy nastąpi, jeszcze w tym roku

  4. #24

    Domyślnie

    ...ale Wam zazdroszczę tej budowy )))( ale pozytywnie))),ja również czekac będę na zdjęcia))

    Mariola może faktycznie uda Nam się zacząć razem budować za rok))

  5. #25

    Domyślnie

    Witam!
    Cieszę się, że z dnia na dzień rośnie liczba zwolenników "szczęśliwej krainy".
    My po wielokrotnych i długich poszukiwaniach naszego wymarzonego domku, natrafiliśmy na szczęśliwą krainę i od razu nam sie spodobał projekt. Właśnie zakupiliśmy projekt i jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Planujemy zacząć w przyszłym roku.
    Cieszę się, że coraz więcej osób podziela nasze upodobanie do SzK. Będziemy mogli wymieniać się uwagami i cennym doświadczeniem.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i będę wdzięczna za każde uwagi nt. SzK. Być może Wy zwrócicie na coś uwagę, czego ja nie zauważam.

  6. #26

    Domyślnie

    Witam!
    Mam pytanie. Jakie planujecie zmiany w Sz.K. ? Może ja tez skorzystam
    Pozdrawiam !

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    Mariola może faktycznie uda Nam się zacząć razem budować za rok))
    Trzymam za nas kciuki

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris775 Zobacz post
    Jutro mam pierwszą chwilę prawdy w kwestii inwestycji. Rozmowa z architektem w kwestii jego pracy i naszych poprawek.
    Kris jak tam spotkanie z architektem, owocne? Pochwal się zmianami, bardzo chętnie rzucę na nie okiem i może coś podpatrzę

    Witajcie Julia&Greg, meldujcie proszę wszystkie swoje postępy architektoniczno-budowlane i życzę powodzenia.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotras102

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    My też tj ja i moja żona zdecydujemy sie chyba na SzK, mam kilka pytań:
    - chodzi o okno w kuchni a raczej jego wysokość nie sądzicie ze jest za niskie?
    - chcemy zmnienić lokalizacje kominka, macie jakies propozycje
    - co myślicie o samym projekcie na działce z frontem od strony południowo - zachodniej (taka jak nasza)

    prosimy o wskazówki

    Ps planujemy rozpocząc budowe w sierpniu

  10. #30

    Domyślnie

    Witajcie,
    W kwestii architekta standardowo, czyli trzeba misiaka gonić do roboty, żeby się wyrobił z pozwoleniem na budowę. Myślę jednak, że wszystko jest na dobrej drodze i jeszcze w tym roku zaczniemy zabawę.
    W temacie większych zmian w projekcie: zamknęliśmy ścianę między holem i spiżarnią, powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze od strony ogrodu, zmniejszyliśmy okna w garażu. Góra praktycznie bez zmian.

    Pozdrawiam

    PS: Pietras, lokalizacja moim zdaniem bardzo dobra. W naszym wypadku jest front od strony wschodniej, czyli prawie tak jak u Was. Słońce rano w kuchni i długie słoneczne popołudnia w salonie.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Z mojej strony ostateczna decyzja też zapadła. Wybór padł na szczęśliwą krainę lecz z elewacją niewielkiego. Niestety z budową muszę jeszcze trochę poczekać, ale z przyjemnością poobserwuję Wasze postępy.
    Świetnie Kris, mam nadzieję, że pozwolenie na budowę dostaniesz szybko, różnie to wygląda w różnych miejscach Polski, a teraz do roboty!
    Zamknięta ściana pomiędzy holem a spiżarką to także moja zmiana. Oprócz tego mam ich jeszcze kilka
    Cytat Napisał kris775 Zobacz post
    W naszym wypadku jest front od strony wschodniej. Słońce rano w kuchni i długie słoneczne popołudnia w salonie.
    Ja mam tak samo, fajowo

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotras102 Zobacz post
    My też tj ja i moja żona zdecydujemy sie chyba na SzK
    gratuluję wyboru

    Cytat Napisał piotras102 Zobacz post
    mam kilka pytań:
    - chodzi o okno w kuchni a raczej jego wysokość nie sądzicie ze jest za niskie?
    - chcemy zmnienić lokalizacje kominka, macie jakies propozycje
    - co myślicie o samym projekcie na działce z frontem od strony południowo - zachodniej (taka jak nasza)
    Co do okien, jak dla mnie są nietrafione, chodzi nie tylko o ich rozmiar, ale także o ich fason i o to że są narożne.
    Co do okna kuchennego należałoby sprawdzić na jakiej wysokości jest jego dolna krawędź, może stąd wynika fakt, że okno to jest niskie. W wersji niewielki m05 okno kuchenne było wyższe, ale okazało się, że jego dolna krawędź jest na tyle nisko, że koliduje z wysokością szafek kuchennych i właściciele niewielkiego wymieniali to okno na niższe, bo to łatwiejsze niż obniżenie wysokości blatów kuchennych. Myślę, że stąd wynika problem.
    Odnosząc się do kwestii przeniesienia kominka obawiam się, że będzie trudno. Wiąże się to z lokalizacją nowego komina. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale potrzebne będzie zasięgnięcie opinii architekta i ewentualnie zaprojektowanie tego tematu na nowo. Ja też analizuję ten temat, bo mi odpowiadałby kominek w rogu pomiędzy ścianą tarasową, a schodami - w tym przypadku trzeba by zrezygnować z wąskiego okna znajdującego się w tym miejscu.
    Pzdr

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotras102

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    Musimy się pochwalić ZAKUPILIŚMY PROJEKT SZK

    A teraz do roboty z biurokracją

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotras102 Zobacz post
    ZAKUPILIŚMY PROJEKT SZK
    zazdroszczę

  15. #35

    Domyślnie

    Witam
    Nam też bardzo pdoba się ten projekt ale nie wiem czy nas będzie stac na ten dom. Czy mógłby mi ktos przesłac dokładne wymiary rysunki projektu.Jaka jest powierzchnia dachu?Jak szcujecie stan surowy zamkniety domu?
    Ja tez zazdraszczam tym co juz zakupili projekt

    [email protected]

    Pozdrawiam

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leszek_budowniczy

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    2

    Domyślnie Tak. Kupiliśmy projekt.Kosztował 2350 PLN Myślimy o poprawkach i zmianach.

    Cytat Napisał aper Zobacz post
    Zastanawiamy sie nad projektem m-107.Czy moze ktos juz kupil ten projekt i moglby podzielic sie informacjami?
    Tak. Kupiliśmy projekt.Kosztował 2350 PLN Myślimy o poprawkach i zmianach.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Entera Zobacz post
    Witam
    Nam też bardzo pdoba się ten projekt ale nie wiem czy nas będzie stac na ten dom. Czy mógłby mi ktos przesłac dokładne wymiary rysunki projektu.Jaka jest powierzchnia dachu?Jak szcujecie stan surowy zamkniety domu?
    Ja tez zazdraszczam tym co juz zakupili projekt

    [email protected]

    Pozdrawiam
    Witam!
    Entera - jak wyrobie sie z czasem to postaram sie wysłać Ci na maila kilka rzutów.
    Odnośnie powierzchni dachu to rzeczywiście jest spora, ale głowa go góry.
    Ja tez jestem pełna obaw ale najważniejsze to dobrze przemyśleć to czego sie oczekuje od domu i zdecydować się na projekt.
    Nasz architekt jutro składa dokumenty do Starostwa o pozwolenie na budowę. Mam nadzieje, że wszystko przebiegnie sprawnie i bez problemów.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
    Pozdrawiam wszystkich.

  18. #38

    Domyślnie

    [QUOTE=Entera;4734185]Witam
    Nam też bardzo pdoba się ten projekt ale nie wiem czy nas będzie stac na ten dom. Czy mógłby mi ktos przesłac dokładne wymiary rysunki projektu.Jaka jest powierzchnia dachu?Jak szcujecie stan surowy zamkniety domu?
    Ja tez zazdraszczam tym co juz zakupili projekt

    [email protected]

    Jak uzyskamy pozwolenie na budowę (a to będzie za około 2 m-ce) to dajemy projekt do wyceny kilku firmom budowlanym. Wtedy napisze Wam konkretniej jaki mniej więcej jest szcowany koszt budowy Sz.K.
    Ja, wstepnie typuje, że stan surowy zamknięty to koszt od ok. 180 do max. 200tys. , oczywiście w zależności od użytych materiaów. (fundamenty to ok. 40 tys., robocizna na naszym terenie to ok. 40-50tys., dach, tj. cały potrzebny materiał + okna dachowe to ok. 35 -60 tys. w zalezności od pokrycia blachodachówką lub dachówką)
    Mniej więcej taką kwotę trzeba brać pod uwagę, ale jeżeli pisze głupoty to mnie poprawcie. Być może część kosztów zawyżyłam, ale lepiej planować więcej i byc mile zaskoczonym jeżeli pójdzie mniej pieniążków niż odwrotnie.
    Jeszcze raz pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julia&Greg Zobacz post
    Witam!
    Entera - jak wyrobie sie z czasem to postaram sie wysłać Ci na maila kilka rzutów.
    Odnośnie powierzchni dachu to rzeczywiście jest spora, ale głowa go góry.
    Ja tez jestem pełna obaw ale najważniejsze to dobrze przemyśleć to czego sie oczekuje od domu i zdecydować się na projekt.
    Nasz architekt jutro składa dokumenty do Starostwa o pozwolenie na budowę. Mam nadzieje, że wszystko przebiegnie sprawnie i bez problemów.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Witaj Entera, zgodnie z moją obietnicą dzisiaj przesłałam Ci na maila rzuty SzK.
    Pozdrawiam!

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sitki3

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Julia&Greg!
    Podesłalibyście i nam te rzuty, proszę... (tu robię oczy kota ze Shreka)
    [email protected]

    Sitki3

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony