dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 28
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 547
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leszek_budowniczy

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich posiadaczy projektu Szczęśliwa Kraina a w przyszłości właścicieli ładnych domków. Czy ktoś ma wiedzę lub osobiste doświadczenie z rozsuwanymi drzwiami o takich rozmiarach jak w tym projekcie. Obawiam się o szczelność. Proszę o uwagi.
    Pozdrawiam
    Leszek

  2. #42

    Domyślnie

    Hejka!
    Julia&Greg!
    Czy ja też mogłabym prosić o rzuty na e-maila,bedę bardzo,bardzo wdzięczna)

    [email protected]

    Mariola jednak kupujemy projekt,ruszamy ze wszystkim jak się uda jeszcze w tym roku,albo wiosną wczesną)))

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotras102 Zobacz post
    Witam Wszystkich

    Musimy się pochwalić ZAKUPILIŚMY PROJEKT SZK

    A teraz do roboty z biurokracją

    Piotras102 w miarę blisko mieszkacie Nas,my w Gdańsku)) Jesteśmy w trakcie załatwiania projektu,jak zaczniecie szybciej budowę to zamierzam Was podejrzeć i Waszą SzK jak nie będziecie mieli nic przeciwko)

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    Mariola jednak kupujemy projekt,ruszamy ze wszystkim jak się uda jeszcze w tym roku,albo wiosną wczesną)))
    no to świetnie. cieszę się razem z Wami i mam nadzieję uczestniczyć w jego budowie na odległość. Zatem siivaa niniejszym nakładam na Ciebie obowiązek dokumentowania zdjęciami dosłownie WSZYSTKICH postępów budowlanych i mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz hihi. Ależ się rozbestwiłam I szkoda, że budujesz się na drugim końcu Polski, bo pewno też bym wpadła na budowę. Tym bardziej zdjęcia są obowiązkowe.
    Fajny ten nasz dom!

    Julia&Greg - wielkie buziaki za rzuty. Szczęśliwa kraina jest cudna.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    no to świetnie. cieszę się razem z Wami i mam nadzieję uczestniczyć w jego budowie na odległość. Zatem siivaa niniejszym nakładam na Ciebie obowiązek dokumentowania zdjęciami dosłownie WSZYSTKICH postępów budowlanych i mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz hihi. Ależ się rozbestwiłam I szkoda, że budujesz się na drugim końcu Polski, bo pewno też bym wpadła na budowę. Tym bardziej zdjęcia są obowiązkowe.
    Fajny ten nasz dom!

    Julia&Greg - wielkie buziaki za rzuty. Szczęśliwa kraina jest cudna.
    Nie ma sprawy!
    Mariola, przyłączam się do Twojego apelu kierowanego do siivy i ja również oczekuje z niecierpliwością na zdjęcia z realizacji SZ.K.
    Siivaa, wychodzi na to, że będziecie pionierami, więc ... koniecznie dokumentujcie wszystkie postępy i dzielcie się z nami cennymi uwagami.
    Pozdrawiam !

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotras102

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    Piotras102 w miarę blisko mieszkacie Nas,my w Gdańsku)) Jesteśmy w trakcie załatwiania projektu,jak zaczniecie szybciej budowę to zamierzam Was podejrzeć i Waszą SzK jak nie będziecie mieli nic przeciwko)
    Jasne jak tylko damy rade wczesniej, zapraszamy Jesli macie jakies uwagi, wzkazowki co do SZK czekamy na uwagi. MY zmienilismy polozenie kominka na prawy rog salonu, powiekszylismy lazienke na parterze, oraz powiekszylismy spizarnie przez przesuniecie komina.

    Pozdrawiamy

    Wytrwałości

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agrest_j

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam.
    Też przymierzamy się do budowy tego domu, ponieważ supre wygląda, a w środku jest "prawie idealny", więc na 90% będzie to ten projekt. Niestety budowa dopiero w przyszłym roku - tyle będzie trwało załatwianie papierów.
    Może macie jakieś pomysły żeby wydzielić jeszcze jeden pokój (może być mały) na parterze? Myślę o zabudowaniu tarasu za garażem.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał agrest_j Zobacz post
    Witam.
    Też przymierzamy się do budowy tego domu, ponieważ supre wygląda, a w środku jest "prawie idealny", więc na 90% będzie to ten projekt. Niestety budowa dopiero w przyszłym roku - tyle będzie trwało załatwianie papierów.
    Może macie jakieś pomysły żeby wydzielić jeszcze jeden pokój (może być mały) na parterze? Myślę o zabudowaniu tarasu za garażem.
    cześć agrest_j
    dodatkowy pokój na parterze?
    może w miejscu narzędziowni czyli pom. gosp. nr 7. W połączeniu z zamkniętym tarasem za garażem i z przesunięciem tylnej ściany garażu w głąb garażu, tak by ściana ta stanowiła przedłużenie po linii prostej ściany pokoju 6 - może stworzyć nawet fajny pokoik, ale niestety wejście do niego mogłoby być chyba tylko przez pokój 6.
    Druga opcja to pokój tuż przy wejściu, w kotłowni 11. Kotłownię można by przenieść do pom gosp. 7. Wejście z garażu musiałoby wtedy być wprost do korytarza 8. Ale o tej opcji trzeba byłoby porozmawiać z projektantem, bo wiąże się to z przeniesieniem komina

  9. #49

    Domyślnie

    Witam)
    Czy ktoś juz zacząl budowe SZk? Czy sa juz jakies fotki do wklejenia?
    Mariolu ja złozyłam juz pozwolenie na budowe i jak sie uda to zaczniemy budować jeszcze we wrzesniu aby zamknac stan surowy przed zima a resztę wiosna,no ale zobaczymy jak tam z kasą Zmieniłam w projekcie tylko kuchnię,wywaliłam jedną sciane aby kuchnia była otwarta na salon z mozliwością zrobienia barku,a resztę zostawiłam bez zmian
    A co tam u Ciebie,jak tam plany z budową?

    Pozdr))

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał siivaa Zobacz post
    Mariolu ja złozyłam juz pozwolenie na budowe i jak sie uda to zaczniemy budować jeszcze we wrzesniu aby zamknac stan surowy przed zima a resztę wiosna,no ale zobaczymy jak tam z kasą
    A co tam u Ciebie,jak tam plany z budową?
    hip hip
    Siivaa posłałam Ci wiadomość na priva

    Coś cichutko tutaj, chyba wszyscy ciężko pracują na swoich budowach.

  11. #51

    Domyślnie

    Witajcie po dłuższej nieobecności,
    W przyszłym tygodniu zrywamy humus. Plan na ten rok, to zadaszyć Szczęśliwą Krainę i otwory okienne zabić dechami. W przyszłym roku reszta i jak wszystko pójdzie dobrze, to Boże Narodzenie w nowym domu. Będzie się działo .
    Trzymajcie kciuki.

    Pozdro

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sitki3

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Czy myślał ktoś o doświetleniu łazienki oknem połaciowym? Ciemna łazienka to chyba najsłabszy punkt projektu! Co myślicie o tym?

    Kris775 - trzymamy kciuki

  13. #53

    Domyślnie

    Kriss a może jakieś fotki)
    Jeżeli chodzi o okno w łazience to jak najbardziej,ja likwiduje w garderobie nr.18 i przenosze do łazienki))

  14. #54

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dłuższej nieobecności
    Mniej więcej od tygodnia jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pozwolenia na budowę, hehe .
    Jesteśmy również po rozmowach z budowlańcami, także wiosną przyszłego roku będziemy zaczynać.

    P.S. Do Kris 775 - koniecznie opisuj nam przebieg budowy.

    Jeżeli chodzi o doświetlenie łazienki na górze to bardzo dobry pomysł - my też planujemy wstawić tam okno a zlikwidować w garderobie

    Pozdrawiam wszystkich gorąco.

  15. #55

    Domyślnie

    Fotki zaczną się robić od najbliższego piątku .
    Zaczynam od koparki, geodetów i zbicia domku narzędziowego

    Jakie macie pomysły na dach? Jaki planujecie rodzaj pokrycia?
    Pozdro

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusztt

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    67-127
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris775 Zobacz post
    Fotki zaczną się robić od najbliższego piątku .
    Zaczynam od koparki, geodetów i zbicia domku narzędziowego

    Jakie macie pomysły na dach? Jaki planujecie rodzaj pokrycia?
    Pozdro
    Witaj Kris,
    czy możesz powiedzieć jaki koszt budowy przewidujesz na stan surowy otwarty/zamknięty?
    Czy rzeczywiście będzie to jak w katalogu około 260 tys netto?
    A cały dom zamknie się w kwocie ok. 450-500 tys?
    Od ostatnich odwiedzin na forum w kwietniu ciągle zmagam się z wyborem projektu mimo, że ten projekt podoba się mi i żonie najbardziej.
    Zastanawiamy sie także nad parterowym domem ze względu na łatwość komunikacji.
    Wybrałem z żoną wstępnie dwa inne ale funkcjonalność (i wygląd) "Szcz. kr." dla nas najlepsza.
    Zresztą znajomym pokazujemy na początku inne projekty, a na koniec Szcz. kr." i bez namysłu wskazują tylko ten projekt.
    Tak więc chyba nie mam wyboru
    Ten projekt wraca do mnie jak bumerang.
    Pozdrawiam

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusztt

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    67-127
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    powyższe pytanie odnośnie kosztów budowy Szczęśliwej Krainy kieruję do wszystkich osób z forum.
    Bardzo proszę o uwagi i opinie.
    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Witajcie,
    Planujemy się zamknąć w 200kPLN w tym roku. A ten rok to stan surowy zamknięty z dachówkami na dachu. W przyszłym roku wykończenie i pewnie poleci drugie tyle plus minus.

    Pozdrawiam

    PS: Ponawiam pytanie o dach. Jakie pokrycie planujecie?

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skida

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć.

    My z mężem też się nad tym projektem zastanawiamy. Na pierwszy rzut oka jest dla nas idealny, też pod względem wizualnym (podoba nam się jego nowoczesna stylistyka). Tylko - po drugim rzucie oka - już nie jesteśmy tak bardzo co do niego przekonani.
    Raz - że projekt salonu jest dla nas dziwnie ustawiony, więc do przeróbki. Dwa - połączona garderoba w 2 sypialniach u góry nie wydaje się być dobrym pomysłem. Nie podoba nam się też idea kotłowni tak bardzo z przodu (wolelibyśmy tam pracownię czy też biuro). I nie ma pralni, więc trzeba by coś na nią przerobić. Także - my musielibyśmy wprowadzić sporo zmian w projekcie...

    Co do kosztów - wstępnie pokazaliśmy go człowiekowi, który buduje domy pod klucz i wycenił go sporo niżej niż Murator Oczywiście pod warunkiem, że sami się w budowę zaangażujemy,a nie zostawimy wszystko wykonawcy (w sensie zakupu materiałów, poszukiwanie ekip itepe).

    Z przyjemnością będę zaglądać do tego wątku - może znajdzie się ktoś z podobnymi przeróbkami, bo mimo wszystko - jest to na razie nasz numer 1.

    A odpowiadając na pytanie powyżej - my planujemy gont, bo to nam się najbardziej podoba
    Ostatnio edytowane przez skida ; 08-08-2011 o 10:40

  20. #60

    Domyślnie

    Cześc Mariusztt!
    Odnośnie Twojego pytania co do pokrycia dachu to my planujemy dachówkę ceramiczną typu np. Rupp Ceramika - Syrius

Strona 3 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony