dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jak rozkładane są wasze stoły... proszę o opinie porady ;)

    Witam wszystkich,

    Jestem na etapie zakupu stołu do saloonu ale nie wiem na co się zdecydować odnośnie rozkładania stołu...palnuje zakup 140 cm gdzie chciałbym mieć 2 wkładki po 40 cm ale nie wiem jaki sposób rozkładania wybrać. Np. paged ma opcję rozsuwanych nóg na niezłych prowadnicach i zastanawiam się jak jest ze stabilnością stołu przy maksymalnym rozłożeniu czy nie ugina się w srodku, czy jego konstrukcja jest stabilna. Czy wybrać poprostu sprawdzoną konstrukcję rozsuwanego blatu a nogi na swoim miejscu .

    Chciałbym zamówić stół w firmie która współpracuje z kilkoma producentami, robią wszystko według upodobań klienta i można naprawdę dużo poprzerabiać według własnego uznania. Jednak obwiam się o to że stół z przesuwanymi nogami będzie uginał się na środku. czy ktoś z was może zamawiał taki stół i może podzielić się jak on się zachowuje z praktycznego punktu widzenia.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczeniakos Zobacz post

    Chciałbym zamówić stół w firmie która współpracuje z kilkoma producentami, robią wszystko według upodobań klienta i można naprawdę dużo poprzerabiać według własnego uznania..
    No to życzę powodzenia My nie mamy wygórowanych ambicji odnośnie stołu - prosty rozkładany (120-160) i biały. Kupić takiego się nie da. Przynajmniej nigdzie nie udało się nam takiego wypatrzeć. A stolarz powiedział 3.000 !! Za taki mniej więcej stół, jak ten poniżej tyle że rozkładany.



    Także jak znajdziesz taką firmę o jakiej piszesz i ceny będą normalne to bardzo poproszę o namiary

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście podam namiar - meble Jędrzej . Robią wszystko, dostawców krzeseł mają np z czech . Mają naprawdę sporo możliwości. Zamówiłem u nich całą sypialnie wszsytko zrobione z litego drewna naprawdę mogę polecić. Dzisiaj wziąłem kawałek szafki ( kupiliśmy meble bydgoskie model ego2 ) żeby rozjrzeć się czy uda im się dobrać kolor i strukturę . Oczywiście nie było problemu, akurat mieli prosty stół na nogach 7 cm szerokości, fornirowane dębowe, 140x90 rozkładany z rozsuwanym blatem , cena 1200 zł przed negocjacją . Chciałbym stół napewno ciut większy szerszy na grubszych nogach tylko ten system rozsuwania... mam zgryza jaki wybrać ?

  4. #4

    Domyślnie

    Zaufaj mi że opcje z googlami przerabialiśmy w kilka stron A stół jaki pokazałem to prawie dokładnie to samo co Storm. Oba do kupienia w tym samym sklepie. Oczywiście ze sklepem rozmawiałem i pan przyznał że o białym rozkładanym w takich wymiarach i takiej formie (design) nie słyszał ....

    Także problem jest bo szukamy już ze 3 miesiące. Nawet od tego stołu się zaczął przyklejony wątek "Gdzie kupię..."
    Ostatnio edytowane przez nielot2 ; 23-02-2011 o 07:47

  5. #5

    Domyślnie

    Rozuswane nogi do mnie nie przemawiaja
    Wybrałabym raczej klasyczny sposób. Tylko tu też są różne rozwiązania. Stół mojej mamy rozkłada się praktycznie przy pomocy 2 pociągnięć. Ja mój muszę rozłożyć, wyjąć dechy, dopasować równo i połączyć na siłę A po imprezie zawsze przez moment kombinujemy z włozeniem desek na stare miejsce. A stół mamy 7 letni z BFM.

  6. #6

    Domyślnie

    U moich rodzicow od wiekow jest stol w ktorym blat trzeba z obu stron odsunac i powstala luke dokladalo sie dodatkowy kawalek blatu. Czy dobre takie rozwiazanie... sam nie wiem. Gorszych nie znam. Lepszych tez

  7. #7

    Domyślnie

    U moich po rozsunięciu te deski jakby same wyjeżdżają w tę lukę.

  8. #8

    Domyślnie

    No własnie sposób przesuwnego blatu jest mi znany i sprawdzony, jednak zawsze przy wiekszej imprezie ktoś ma to nieszczeście że ma nogę od stołu miedzy swoimi nogami . Oglądając stoly różnych producentów można zauważyć trend rozsuwanego całego stołu razem z nogami, ale jak to się ma w praktyce....

  9. #9

    Domyślnie

    Zalezy od producenta. W takim wypadku najwazniejsze sa prowadnice. Musza w koncu wytrzymac obciazenie na dosc duzej powierzchni.

  10. #10

    Domyślnie

    Niezłe stoły ma firma denwar. Ja rozmyślam nad stołem laren 4 - rozkłada się z 2 m do 4m. Prowadnice wyjeżdżają leciuteńko, ze środka wyciaga się 4 wkładki, całosć podpiera 6 nóg. Są też mniejsze wersje.
    basia228

  11. #11

    Domyślnie

    nielot2 myślę że takiego gotowego stołu o tak nietypowych wymiarach raczej nie znajdziesz. Ja mam prawie identyczny jak ten ze zdjęcia które tu zamieściłeś, ale wykonawcy szukałam w internecie wśród firm które wykonują meble na zamówienie (za wymiary 175cm + wstawka 60cm dałam jakieś 1,5 roku temu ok 2tys.) Jeśli zaś chodzi o samą konstrukcję stołu i jego rozkładanie to mój ma rozsuwaną jedną nogę i dokłada się wstawkę (zależało mi na jednolitym blacie bez podziału na środku) A stabilność przy takim systemie rozkładania? Szczerze powiedziawszy to on nawet nierozłożony zbyt stabilny nie jest - buja się przy lekkim pchnięciu od strony krótszego boku (nie wiem czy to wina jego długości, kształtu nóg, zastosowanego systemu rozkładania czy też zbyt cienkiego materiału z jakiego został wykonany) Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, ale gdybym miała możliwość przed zakupem go obejrzeć być może zdecydowałabym się na coś solidniejszego (stabilniejszego )
    Ostatnio edytowane przez zetka ; 23-02-2011 o 10:42

  12. #12

    Domyślnie

    Użytkuję stół Pagedu prawie 2 lata. Model Birmingham, rozsuwa się z nogami. Rozsuwa się do 1,85m lub 2,30m. Jest bardzo wytrzymały, nic się nie ugina. Prowadnice są naprawdę solidne. Polecam. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
    No i maja bardzo dobry serwis. Trafiliśmy na lekko trefny model i stół używany ponad pół roku wymieniono nam na całkiem nowy (nowy model jest cięższy, ma grubszy blat, trochę zmieniono w nim konstrukcję prowadnic, a dokładnie blokady rozsuwania).

    Cytat Napisał zetka
    A stabilność przy takim systemie rozkładania? Szczerze powiedziawszy to on nawet nierozłożony zbyt stabilny nie jest - buja się przy lekkim pchnięciu od strony krótszego boku (nie wiem czy to wina jego długości, kształtu nóg, zastosowanego systemu rozkładania czy też zbyt cienkiego materiału z jakiego został wykonany) Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, ale gdybym miała możliwość przed zakupem go obejrzeć być może zdecydowałabym się na coś solidniejszego (stabilniejszego )
    O właśnie, nasz pierwszy stół Pagedu miał tę wadę. Myslałam, ze tak ma być i dlatego używaliśmy, ale kiedys obejrzałam dokładnie i pobujałam taki stół w sklepie i był stabilny. Ekspedientka poradziła, zeby reklamowac, bo tak nie powinno być. Reklamację uznano i przywieźli nam całkiem nowy stół, zmontowali, a stary rozkręcili i zabrali. Nowy ani drgnie, ani złożony, ani rozłożony.
    Tylko tu i teraz.

  13. #13

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    My mamy taki stół z paged meble



    Stół ma przecięcie na środku, końce rozsuwają się i tak jak u większości - pod blatem znajduje się dodatkowa część, którą układamy bez problemu na wierzchu i łączymy całość.
    Gorzej jest faktycznie ze schowaniem dodatkowej części, trzeba to zrobić ostrożnie, żeby nie porysować blatu.
    Robimy to zwykle rano, po imprezie, więc nie jest tak źle z trafieniem w otwór

    Nogi są w narożnikach stołu, więc nie ma obawy, że ktoś będzie je miał między swoimi
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  15. #15

    Domyślnie

    czyli nogi u was też się rozsuwają, nie tylko blat?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    My będziemy mieli (już zakupiony i czeka na dokończenie prac) stół o wymiarach 100 x 180 cm, Klose.
    Rozłożyć go będzie można poprzez dodanie dwóch części po 50 cm, czyli w pełnej krasie 280cm, bez żadny dodatkowych nóg.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Tak, rozsuwa się całość, blat z nogami - faktycznie nie opisałam tego dość jasno.
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matiz21

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    1

    Domyślnie Odradzam prowadnice synchroniczne!!!

    Witam,
    uzytkowalem stol zakupiony w salonie Kler przez rok czasu. Ze stabilnoscia i wytrzymaloscia to nie mial on za bardzo nic wspolnego. Przechodzac sie pewnego dnia po centrum meblowym wpadl mi w oko stol pewnego nie duzego producenta. Jak sie pozniej okazalo byl to strzal w 10 poniewaz zastosowal on w stole stara technologie - prowadnice drewniane. Nogi nie rozjezdzaly sie z blatami tylko - oskrzynia byla stala. Stół mial wymiary 135 rozkladane do 270. Na poczatku nie bylem zbyt przekonany dopoki sprzedawca (ok 90-100kg) przy maksymalnym rozlozeniu nie usiadl na stole a ten ani drgnal. Stol posiada 3 wkladki po 45cm i wszystkie chowane sa do wnetrza. Poza tym jest bardziej funkcjonalny niz stoly z prowadnicami synchronicznymi poniewaz przy rozlozeniu o 1 wkladkę mozliwe jest ulozeniu niesymetryczne tz. polowa stolu pozostaje na swoim miejscu a druga polowa sie rozklada co znacznie ulatwia dostawienie krzesel. Z czystym sercem moge Wam polecic tego producenta gdyz wymiary i kolor mebli moze dopasowac do kazdej zachcianki klienta : www.stoly-krzesla.com.pl

  19. #19
    Banned
    marikaaa.kossak

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    zakupiłam stół na stronie . Są tam również rozkładane rozkładane. Dobrej jakości
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 03-11-2021 o 10:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony