dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 163

Temat: isobooster

  1. #141
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Nie dramatyzuj, tylko uwiarygodnij swoją budowę w najprostszy sposób poprzez np. fotki z realizacji. Chyba, że "dramat" to już po uruchomionym ogrzewaniu i badaniu termowizją?

    "36-611 Kowale" też jakoś nie chce pokazać na mapach, a szkoda, bo można by na własne oczy zobaczyć, dotknąć...
    Ostatnio edytowane przez michalck81 ; 08-12-2018 o 13:02

  2. #142
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin1978i

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    36-611
    Posty
    7

    Domyślnie

    jak Ci ją udowodnię jak reszta powie, że to fotki z sieci. Co to za hejt jest w ogóle? kogo to obchodzi na co ja wydaje pieniądze?
    Piszę, że to zainstalowałem i tyle, dam znać po badaniu termowizyjnym jak to wygląda. Zdjęć wykonanego ocieplenia nie mam, ale zrobie je w poniedziałek na tle poniedziałkowego Newsweeka, żeby wszyscy uwierzyli. Facet to montuje z 10 lat , ta technologia jest stosowana dawno w wentylacji np.
    Nikt nie odniósl się do filmików które zamieściłem, też jakiś blef?

    przecież to można podjechać i zobaczyć, na mojej budowie było parę osób umówionych przez wykonawcę i to oglądali.

    uwierzcie mi, że jak to nie będzie działać to tu wszystko napiszę i skończy się temat izoboostera.

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fossebastian Zobacz post
    nie ma czasu na jałowe dyskusje.
    Jeżeli nie mają argumentów merytorycznych, to ich obawa jest słuszna.

    Cytat Napisał fossebastian Zobacz post
    Takich rozmów przeprowadziłem już bardzo dużo.
    I na to już mieli czas? I co z tej rozmowy dla nich wynikało? Czy to była jałowa dyskusja?


    Cytat Napisał Marcin1978i Zobacz post
    Poniżej filmiki dla przykładu.
    Oczywiście, że odbijanie promieniowania cieplnego i widzialnego działa. Super się sprawdza tam, gdzie to promieniowanie przenika - np. mata osłaniająca szybę czołową zaparkowanego samochodu w słoneczny dzień działa czy odbijając ciepło grzejnika czy kominka.

    Tyle, że odbicie promieniowania to tylko część sukcesu. Zwłaszcza tam, gdzie go niewiele. To nie jest przestrzeń kosmiczna, gdzie 100% ciepłą pochodzi z promieniowania. Isobooster nie zastąpi izolacji termicznej która stawia opór nie tylko promieniowaniu (styropian, wełna, kartongips, dachówka, blacha i większość innych materiałów nie przepuszcza promieniowania cieplnego - więc isobooster schowany pod czymś takim nie ma co odbijać). Oprócz promieniowania trzeba powstrzymać ciepło przed przenikaniem.

    Są dwie rzeczy charakterystyczne dla tych filmików, które są manipulacją.
    1. Są używane źródła silnego promieniowania cieplnego (Słońce, lampy i bardzo gorące przedmioty)
    2. folia i wełna są wystawiane bezpośrednio na to promieniowanie.

    Taka folia świetnie by się sprawdziła jako wierzchnie krycie dachu chroniąc poddasze przed upałem latem. O ile wytrzymałaby warunki atmosferyczne.

    Tam, gdzie się ją stosuje w budownictwie te dwie rzeczy nie mają miejsca. Izolacja jest osłonięta od promieniowania słonecznego, jak i od grzejników/podłogówki. Temperatury są dużo niższe, to i mniejsza część ciepła próbuje wydostać się jako promieniowanie. Zwyczajnie nie ma czego odbijać.

    A że nie chcesz podać namiarów - to oczywiste. Jeszcze ktoś z PINBu zobaczy, że masz dach nie spełniający wymogów i nakażą doprowadzenie do stanu zgodnego z projektem albo rozbiórkę.

  4. #144
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    A ja bym z ciekawości chciał zobaczyć wyniki badania kamerą

  5. #145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    A ja bym z ciekawości chciał zobaczyć wyniki badania kamerą
    Wielu by chciało zobaczy coś więcej niż filmiki z YT, czy zapewnienia właśnie zarejestrowanych jednopostowców, że mają od 5 lat i są zachwyceni.

  6. #146
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin1978i

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    36-611
    Posty
    7

    Domyślnie

    czyli, że jak się powinna ta folia zachowywać np na gorącym grzejniku? jeśli ją położę na godzinę zmierzę temp powierzchni to po godzinie na wierzchu temperatura wzrośnie czy nie? i jak nie wzrośnie to znaczy że folia działa czy znów nie.
    Chyba nie ma sensu podnoszenia wątku w różnicy ogrzewania przez konwekcję czy promieniowanie cieplne.
    W jaki sposób ogrzewane jest pomieszczenie w ogrzewaniu podłogowym, które ja mam zastosowane w domu, czy to czasem nie promieniowanie cieplne? jeśli dach od góry czy płyta GK od dołu zatrzymuje całe ciepło czy zimno to może w ogóle nie potrzebujemy wełny czy innego ocieplenia jesli tam nie ma co odbijać.

    Sory ale nie rozumiem tego wywodu i nie zamierzam się z nikim kłócić bo nie jestem z branży i mnie przegadacie. Pozostaje czekać na badanie termowizyjne.

    zaraz wrzucę trochę zdjęć - bez newsweeka niestety.

    a no i mojego miejsca zamieszkania nie podam niestety. Wolę być mimo wszystko incognito. Wykonawcy chętnie zaproszą na montaż i wtedy można zobaczyć jak się to odbywa.

  7. #147
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin1978i

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    36-611
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7428.JPG
Wyświetleń:	629
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	423054

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7429.JPG
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	423055

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7432.JPG
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	423056

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7433.JPG
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	423057

  8. #148
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin1978i

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    36-611
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15;42.jpg
Wyświetleń:	685
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	423059
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15;42 (2).jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	423060
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15;58.jpg
Wyświetleń:	537
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	423061

    folia na grzejniku temperatura grzejnika książka, w sumie nie wiem po co ale położyłem i temperatury
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16;50.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	423062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16'51.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	423063  

  9. #149
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin1978i

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    36-611
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1978i Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15;42.jpg
Wyświetleń:	685
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	423059
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15;42 (2).jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	423060
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15;58.jpg
Wyświetleń:	537
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	423061

    folia na grzejniku temperatura grzejnika książka, w sumie nie wiem po co ale położyłem i temperatury
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18;09.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	423064
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18'08.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	423065

    i po ponad 2 godzinach, nie nagrzewa się, nie przewodzi ciepła

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1978i Zobacz post
    i po ponad 2 godzinach, nie nagrzewa się, nie przewodzi ciepła
    Istne panie perpetum mobile. Ja od początku czułem, że to zwyczajnie łamie prawa fizyki, stąd takie nieziemskie rezultaty! Ech, już Ci zazdroszczę niskich rachunków za ogrzewanie.

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1978i Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18;09.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	423064
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18'08.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	423065

    i po ponad 2 godzinach, nie nagrzewa się, nie przewodzi ciepła
    To tak, jak mój czajnik.




    Woda wrze, a on chłodny.

    Nie wiesz, że pirometr na połyskliwych powierzchniach łże jak pies?
    Do tego to nie są warunki (jak pisałem) w których ten materiał jest stosowany. Półóż dla porównania obok chociaż 2cm styropianu, przykryj obydwa materiały deseczką albo membraną, dachówką czy blachodachówką i pokaż różnicę temperatur. Chociaż dalej na korzyść tej folii będzie, że temperatura pod dużo wyższa, niż w domu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ISOBOOSRTEr.jpg
Wyświetleń:	2600
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	423159  

  12. #152

    Domyślnie

    witam wszystkich po dość długiej nieobecności. aktualnie nie zajmuję się już montażem mat isobooster, ale zostaję wierny tej technologii.
    Ponieważ zawsze stawiałem na najlepsze materiały dlatego chciałem poinformować o nwym produkcjie bazującym na tejsamej technologii czyli folii pęchcerzykowej i foliach metalizowanych aluminium. Jest to produkt o nazwie Termolock. Moja wiedza na temat izolacji wzrosła, dlatego teraz montujemy ten produkt ze względu na ulepszoną konstrukcję, co daje mi jako wykonawcy mozliwość wystawiania dłuższej gwarancji na montaż.

  13. #153
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kubica2020

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    olkusz
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kilka dni temu umieściłam post na temat izolacjimatami termolcok, którą zamontowała mi firma , wstawiłam zdjęcia bo chciałam podzielic się swoimi spostrzeżeniami ,chyba post był nie podrodze komuś i go usunelii... niestety przekonałam się jak działa to forum....

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    To że usunęli Twój, to jestem w stanie zrozumieć, ale dla czego usunęli mój?
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #155

    Domyślnie

    Dzień dobry. Szukam rozwiązania dla domku wypoczynkowego w górach - ocieplenie poddasza, przy niewielkich funduszach i większym niż w innych miejscach zagrożeniu gryzoniami. Na stronie Muratora https://www.muratorplus.pl/technika/...upFh-sVZe.html jest informacja, że "Promieniowanie podczerwone stanowi 90% całkowitego nośnika energii cieplnej w budynkach w lecie i 75% - w zimie. Onduterm odbija od swojej powierzchni do 92% promieniowania cieplnego i jest w stanie wchłonąć jedynie 1% energii cieplnej." Czy ta informacja jest błędna? Pozdrawiam, dziękuję z góry za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz Jan ; 06-06-2021 o 18:15

  16. #156

    Domyślnie

    tu również Murator i pozytywna opinia na temat "folie termoizolacyjne z wypełnieniem z pianki polietylenowej i zewnętrzną warstwą z folii metalizowanej odbijającej promieniowanie" https://muratordom.pl/budowa/dach/iz...prDa-RGBA.html

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    iso ściema kolejna marketingowa bzdura !! nie mająca poparcia w faktach !
    tu jest pokazane że niczego niezgodnego z zasadami być nie może !!!
    ta a świstak siedzi, bo Emilka była nieletnia !!! zasady pomiaru są jasne dla wszystkich tylko nie dla
    naciągaczy ! którzy zaginają rzeczywistość ! nie mniej bardzo dobrze że minimum przyzwoitości zachowali.
    te parametry zaraz powyżej, to jest jedyna prawdziwa rzecz w tej całej nagonce na zaginanie fizyki.

    zamieściłem pakiet szybowy o U 0,47 W/m2K 4 komory i 3 powłoki .. jakoś chce wyjść to co w ITB wychodzi .. szyba była dokładnie badana HOT BOX'em i jakoś nie jojczę że powinno być badane inaczej. Obiektywnie parametry szyby zespolonej na samym powietrzu robią bardzo dobre wrażenie.

    Sprawa jest prosta i zgodna z tym co podajecie na wykresie i realne osiągi to
    1,5 cm do 2,8 cm izolacji z EPS'a o lambdzie 0,04 W/mk czyli blisko 50% mniej .. prosta jak cep zasada 1,5 cm pustka folia pustka folia ..

    Załącznik 307368 tyle można liczyć przy isoboosterze, taki opór cieplny
    proszę zobaczyć parametr keff =0,023 W/mK czyli tyle ile idealne powietrze w bez ruchu jakie mamy w iso, czemu iso ma minimalnie gorszy parametr ? 0,75 m2K/W? ponieważ bombelki częściowo przez szkielet przewodzą ciepło ..
    stąd różnica miedzy stanem idealnym jak z moich wyliczeń, a stanem otrzymanym z doświadczeń ! emisyjność powłoki też jak w przypadku iso 0,03.
    Xenonu użyłem aby uzyskać lambdę równoważną z powietrzem totalnie w bez ruchu co się dokonało. czy 0,75 oporu cieplnego na 2 cm pustki to źle ? 20 cm daje 7,5 m2k/W
    1/7,5 =0,13 ..


    http://www.plastics.pl/content/pliki...cherzykowe.pdf jest lepiej jak myślałem
    Tutaj również porównanie do okna, którego Pan użył. https://alufox.pl/pl/c/8-zjawisko-strat-ciepla
    ale najtaniej wychodzi zakup Baufol bo poniżej 6 zł za metr kwadratowy
    Ostatnio edytowane przez Mateusz Jan ; 06-06-2021 o 18:14

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz Jan Zobacz post
    Tutaj również porównanie do okna, którego Pan użył. https://alufox.pl/pl/c/8-zjawisko-strat-ciepla
    Okna? Okna są lustrem dla promieniowania cieplnego.

    A obrazki są kłamliwe. Żeby folia odbijała promieniowanie musi być na nie wystawiona. Jak jest schowana pod dachówką, kartongipsem czy nawet farba to na gwizdek cały bajer marketingowy, bo ta warstwa się nagrzeje i będzie przewodziła cieplo. A jak wiadomo aluminium jest jednym z lepszych przewodników - dlatego robi się z niego radiatory.

  19. #159

    Domyślnie

    Czy z tego wynika, że oba podane przeze mnie linki do artykułów z Muratora są błędne, nieprofesjonalne?
    https://muratordom.pl/budowa/dach/iz...prDa-RGBA.html
    https://www.muratorplus.pl/technika/...upFh-sVZe.html
    P.S. no i ten przykład koca ratunkowego użyty przez producenta Alufox? Przecież koce ratunkowe folie NRC są powszechnie używane w ratownictwie medycznym?
    Ostatnio edytowane przez Mateusz Jan ; 06-06-2021 o 18:30

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz Jan Zobacz post
    P.S. no i ten przykład koca ratunkowego użyty przez producenta Alufox? Przecież koce ratunkowe folie NRC są powszechnie używane w ratownictwie medycznym?
    Pod warunkiem, że nie są pomalowane ani niczym przykryte. To podstawowe przekłamanie w marketingu tego typu rozwiązań.
    Owszem. Odbijają promieniowanie - ale tam, gdzie ono jest. I muszą być na nie wystawione.

    Taka ciekawostka:


    Cały film ciekawy, ale wyjaśnienie, dlaczego nie użyli aerożelu (najlepszy izolator), lecz... co2 (nie, folia nie robi za izolator - choć z pewnością coś daje - chroni przed przegrzaniem odbijając promieniowanie w dzień ale tylko dlatego, że jest na nie wystawiona) zaczyna się ok. 9:45. A trzeba pamiętać, że tam atmosfera znikoma i promieniowanie ma większy udział, niż u nas.

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony