dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 163

Temat: isobooster

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak.
    To chyba nie najlepszy pomysł.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kristiano

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-358
    Posty
    2

    Domyślnie

    Te panele Aerogel tyle kosztuja, czy co kolego?? Bo to jakoś drogo wychodzi... Ja niedawno skonczyłem budowę domu i ocieplałem isobosterem. Nie wychodzi wcale drogo, a słyszałem i czytałem sporo pozytywnych opinii na jego temat od ludzi, którzy już to wyprubowali. Ja też puki co jestem zadowolony i mam nadzieję, że tak pozostanie.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    manio444

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, montowałem isoboostera zimą tego roku w ganku. Podczas mrozów sprawdził się świetnie, ale 100% satysfakcji uzyskałem, kiedy sprawdził się również latem, szczególnie podczas największych upałów. W ganku, nawet w momencie gdy słońce do niego wpadało i grzało było chłodno i przyjemnie, natomiast w części domu nieocieplonej isoboosterem m.in w salonie, przy zasłoniętych roletach było duszno i gorąco. Właśnie zakupiłem maty isobooster do ocieplenia reszty domu. Polecam wszystkim niezdecydowanym.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    nie mam nigdzie isoboostera, dom mam ocieplony normalne styropianem i wełną, w salonie i sypialniach jest teraz w te upały normalnie, a w piwnicy jest bardzo chłodno, piwo które tam stoi nie potrzebuje schładzania w lodówce, nadaje się wyśmienicie do spożycia

    dlaczego
    bo kiedy piwo ma odpowiednią temperaturę to zawsze nadaje się do spożycia

    zastanawiam się tylko dlaczego osoby polecające isoboostera zarejestrowały się na forum aby o tym napisać?!?

  5. #25

    Domyślnie

    Kurcze czemu Ci co opowiadają o super właściwościach Isoboostera i że on taki super i wogóle mają po jeden lub kilka wpisów ?
    Nie dziwi to
    A jeśli używali to zapewne dysponują zdjęciami ze swojej budowy , bo nie wierzę że nie robili zdjęć , to czemu nie pokażą ?

    Jak dla mnie niestety to zwykłe wpisy sprzedawców ...

    Sam byłem zainteresowany (i jestem) Isobosterem ale jakoś nie do końca wierzę że kilka folli bąbelkowych i kawałek folii aluminiowej daje tak świetne rezultaty ...

    A że termowizja pokazuje cuda to chyba nic dziwnego , bo to nie zaleta Isobostera a folii aluminiowej ...

    Co do Isoboostera ..

    Według producenta użycie 2 warstw T2 + jednej T1 jest odpowiednikiem wełny 30cm (0,04).

    Czyli na moim przykładzie.
    Dach do zrobienia 150m2.

    Jedna rolka 15m2 T2 to 300zł , jedna rolka T1 to około 250zł.

    Czyli w moim przypadku potrzebuje 20 rolek T2 (czyli koszt 6000zł) + 10 rolek T1 (koszt 2500zł).
    Czyli muszę wydać 8500zł aby uzyskać taki opór cieplny jak przy 30cm wełny 0,04 ...

    Dla przykładu i porównania ...
    Chcę kupić 300m2 wełny Pink 15cm (0,04). Będą 2 warstwy po 15cm. Koszt w moim przypadku 300 x 9zł = 2700zł ...

    Czyli 3x taniej !!!

    Isobooster sądzę że może i jest ciekawym produktem ale nie w tej cenie ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 20-08-2012 o 12:30
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Kaszpir również byłem mocno zainteresowany ale jak piszesz warto to przeliczyć a i te opinie nie wydają się zbyt wiarygodne
    Skończyło się na wełnie.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aha, mogę ci polecić Ursa Pure One białą.
    Nie kitują z tym pyleniem i wygłuszaniem. Kolega który pracuje w budownictwie już ponad 30 lat mówi że czegoś takiego jeszcze nie kładł, można się w niej położyć i spać, tak dokładnie powiedział
    Żeby była jasność, nie sprzedaję takich rzeczy a może tydzień temu zakończylem montaż.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 24-08-2012 o 17:09 Powód: zabrzmiało jak reklama może

  8. #28

    Domyślnie

    Już kupiłem ...
    Kupiłem wełnę koncernu Owens Corning - Pink 0,04 15cm.
    Cena 8,99 za m2 ...

    Co do wełny. Już to wełnę miałem , bo rok temu kupowałem bo troszkę polepszałem ocieplanie poddasza i poprawiałem po wykonawcy.
    I jeśli chodzi o wełnę to niemalże nie pyli , i w bardzo niskim stopniu jest drażniąca dla skóry , dróg oddechowych. Do tego jest dość sprężysta , osiąga swój wymiar ...
    Jak dla mnie rewelacja jak za taką cenę ...

    A Isoboster ?
    Gdyby kosztował 1/3 ceny to może by było warto , ale płacenie 3x tyle co za wełnę o zbliżonych parametrach to lekka przesada , tym bardziej że ciężko ocenić jakiej jakości jest naprawdę te ocieplenie ...
    Tym bardziej jak człowiek poczyta o sposobie montażu to trzeba tworzyć szczeliny powietrzne , więc tak naprawdę grubośc ocieplenia jest i tak większa ...

    A sugerowanie się tymi "listami pochwalnymi" przez klientów też zbytnio nie ufam. Są to zapewne listy pochwalne pisane pod "zamówienie" sprzedawcy i nie wiadomo czy firma nie płaci za takie listy pochwalne , bo nie widzę poowdu aby jakaś firma wypisywała takie "referencje" za darmo , bo i jaki by miała by w tym cel i zysk ?

    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-08-2012 o 11:34
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przeliczyłem podobnie jak TY i wyszło za drogo. Posta poprawiłem bo nie wiem czy do mnie piłeś. Dałem link tylko żeby pokazać a kupiłem z jakiejś firmy chyba koło Sieradza ale nie mają teraz wystawionej to wstawiłem pierwszy link z brzegu jaki się wyświetlił na alledrogo.

  10. #30

    Domyślnie

    Niewiarygodne jakie ludziom można wciskać kity.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #31

    Domyślnie

    Po mojemu ludzie co zachwalają cokolwiek mając jeden wpis to zwykłe sk...syny, wprowadzający ludzi w błąd - jestem totalnie niedoświadczony, i właśnie przez takich sk.....synów prawie zamówiłem isooboster, na szczęście nikt mi nie chciał o nim nic powiedzieć a wręcz zostałem zlinczowany za pytania o niego to go przetestowałem i nie kupiłem ...

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiekkukl11

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie mogę odpwiadać za wszystkich ale ja jestem człowiekiem który w zyciu wybiera nowatorskie rozwiązania na isoboostera się odważyłem dlatego że stare ocieplenie wełną mowiackrotko nawaliło. Żeby nie być goło słownym i uniknąć obelg innych użytkowników że cała moja historia jest zmyślona(czy nie dziwi niektórych ze ludzie którzy na roznych forach cos chwalą lub krytykują na innych maja po kilka a nawet kilkanaście tysięcy komentarzy? Dla mnie osobiście to dziwne bo kiedy Ci ludzie maja tyle czasu żeby pisc? Nie spia? Nie pracują ? może maja w tym po prostu jakiś interes, a może zbudowali już chyba ze 100 domów, że tak wszystkim ”dobrze” doradzają ) dodam zdjęcia które pokazują to o czym już kiedyś pisałem. Pozdrawiam

    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/8PKvE1WcEEi/1
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/5jJS8ddGlIC/2
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/1FcoTlU77TI/3
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/1bfbkUo7RyG/4
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/98iH9Zlqblw/5

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiekkukl11

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie mogę odpwiadać za wszystkich ale ja jestem człowiekiem który w zyciu wybiera nowatorskie rozwiązania na isoboostera się odważyłem dlatego że stare ocieplenie wełną mowiackrotko nawaliło. Żeby nie być goło słownym i uniknąć obelg innych użytkowników że cała moja historia jest zmyślona(czy nie dziwi niektórych ze ludzie którzy na roznych forach cos chwalą lub krytykują na innych maja po kilka a nawet kilkanaście tysięcy komentarzy? Dla mnie osobiście to dziwne bo kiedy Ci ludzie maja tyle czasu żeby pisc? Nie spia? Nie pracują ? może maja w tym po prostu jakiś interes, a może zbudowali już chyba ze 100 domów, że tak wszystkim ”dobrze” doradzają ) dodam zdjęcia które pokazują to o czym już kiedyś pisałem. Pozdrawiam
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/8PKvE1WcEEi/1
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/5jJS8ddGlIC/2
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/1FcoTlU77TI/3
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/1bfbkUo7RyG/4
    http://krzysiekkukl11.wrzuta.pl/obraz/98iH9Zlqblw/5

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Kurcze czemu Ci co opowiadają o super właściwościach Isoboostera i że on taki super i wogóle mają po jeden lub kilka wpisów ?
    Nie dziwi to
    A jeśli używali to zapewne dysponują zdjęciami ze swojej budowy , bo nie wierzę że nie robili zdjęć , to czemu nie pokażą ?

    Jak dla mnie niestety to zwykłe wpisy sprzedawców ...

    Sam byłem zainteresowany (i jestem) Isobosterem ale jakoś nie do końca wierzę że kilka folli bąbelkowych i kawałek folii aluminiowej daje tak świetne rezultaty ...

    A że termowizja pokazuje cuda to chyba nic dziwnego , bo to nie zaleta Isobostera a folii aluminiowej ...

    Co do Isoboostera ..

    Według producenta użycie 2 warstw T2 + jednej T1 jest odpowiednikiem wełny 30cm (0,04).

    Czyli na moim przykładzie.
    Dach do zrobienia 150m2.

    Jedna rolka 15m2 T2 to 300zł , jedna rolka T1 to około 250zł.

    Czyli w moim przypadku potrzebuje 20 rolek T2 (czyli koszt 6000zł) + 10 rolek T1 (koszt 2500zł).
    Czyli muszę wydać 8500zł aby uzyskać taki opór cieplny jak przy 30cm wełny 0,04 ...

    Dla przykładu i porównania ...
    Chcę kupić 300m2 wełny Pink 15cm (0,04). Będą 2 warstwy po 15cm. Koszt w moim przypadku 300 x 9zł = 2700zł ...

    Czyli 3x taniej !!!

    Isobooster sądzę że może i jest ciekawym produktem ale nie w tej cenie ...

    Witam

    wg moich wyliczeń to koszt docieplenia isobooster 2 xT2 + T1 to 7350 zł , ale ten system zapewni termoizolację na poziomie domu energooszczędnego , myślę że po tej zimie bedę mógł to udowodnić, kilkoro z moich klientów zgodziło się zrobić badania termowizyjne i mi je udostepnić .
    Chciałbym abyś po ociepleniu ta wełną zrobił badania i pochwalił się wynikami , czy ktokolwiek może się wogóle podzielić informacjami popartymi badaniami?
    i folie aluminiowe nie mają większego wpływu na wynik badań termowizyjnych, wpływ ma zamknięte powietrze ,
    ja natomiast mam wrażenie że ci specjaliści od ,,duuuzo wpisów " to sprzedawcy zmartwieni spadającą sprzedażą wełny.


    Jak parę lat wcześniej wchodziła na rynek blachodachówka to każdy mówił że to cieniutka blacha , jak ona ma wytrzymać próbę czasu!!!
    nie ma to jak ETERNIT ! I co czy ktoś stosuje eternit????
    Technologia jest dla ludzi .
    Ostatnio edytowane przez fossebastian ; 09-09-2012 o 07:34

  15. #35

    Domyślnie

    krzysiekkukl11 bardzo prosze prześlij mi kilka zdjęć tych z wełną mineralną na pryv
    [email protected]

    z pewnością będziesz bardziej zadowolony z termoizolacji ,

    pzdr zwolennik isobooster

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał fossebastian Zobacz post
    Witam

    wg moich wyliczeń to koszt docieplenia isobooster 2 xT2 + T1 to 7350 zł , ale ten system zapewni termoizolację na poziomie domu energooszczędnego , myślę że po tej zimie bedę mógł to udowodnić, kilkoro z moich klientów zgodziło się zrobić badania termowizyjne i mi je udostepnić .
    Chciałbym abyś po ociepleniu ta wełną zrobił badania i pochwalił się wynikami , czy ktokolwiek może się wogóle podzielić informacjami popartymi badaniami?
    i folie aluminiowe nie mają większego wpływu na wynik badań termowizyjnych, wpływ ma zamknięte powietrze ,
    ja natomiast mam wrażenie że ci specjaliści od ,,duuuzo wpisów " to sprzedawcy zmartwieni spadającą sprzedażą wełny.


    Jak parę lat wcześniej wchodziła na rynek blachodachówka to każdy mówił że to cieniutka blacha , jak ona ma wytrzymać próbę czasu!!!
    nie ma to jak ETERNIT ! I co czy ktoś stosuje eternit????
    Technologia jest dla ludzi .
    to czy dach będzie ciepły odpowie ci parametr U czyli współczynnik przenikania ciepła, żeby isoboosterem uzyskać dany parametr trzeba wydać około 3 razy więcej niż na wełne zachowując ten sam współczynnik. w takim wypadku badania termowizyjne pokarzą tylko czy ekipy ocieplające nie popełniły jakiejś gafy przy ocieplaniu dachu, bo za ciepłote danego materiału odpowiadają jego parametry oraz grubość zastosowanego materiału.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiekkukl11 Zobacz post
    Kupując ten produkt ryzykowalem, bo nie mialem zbytnio od kogo zasięgnąc opinii na jego temat. Ale ponieważ mialem dość wyrzucania w błoto pieniędzy na stara izolacje która kompletnie sie nie sprawdzala, ciagle tylko podchodzila wilgocia, postanowilem wyprobować cos nowego. Roznica jest kolosalna. Isobooster jest swietna izolacja, co najlepiej widac po rachunkach. W domu ogrzewam olejem, widze znacza oszczednosc w spalaniu i duza roznice w rachunkach. Teraz jestem w trakcie robienia remontu u moich rodziców i ocieplam im dach wlasnie isoboosterem, bo poprzednia izolacja zsiala tylko spustoszenie i zostawila wiecej strat niz koprzysci.
    Za błędy wykonawcze nie odpowiada materiał z jakiego jest wykonana izolacja.
    Dla mnie ten argument jest kompletnie pozbawiony sensu.
    Zastanów się raczej czy zawilgocenie wełny brało się ze złej paroizoloacji, czy masz przecieki w dachu.
    Bo jeśli to drugie, to mimo że nie będziesz tego widział problem dalej pozostał i gdzieś ta wilgoć musi się podziać.


    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja osobiście zarejestrowałem się 7 lat temu, wychodzi więc że średnio piszę 3 posty dziennie, czyli zjada mi to jakieś 15-20min na dobę, faktycznie muszę się zwolnić z pracy i zrezygnować ze snu żeby dalej tutaj pisać
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    nie mierz wszystkich swoją miarką, to że twój produkt jest bardzo drogi w stosunku do efektów to nie oznacza już ze wszyscy na tej planecie kombinują tak jak ty

    co do tych badań to lepiej się nie ośmieszaj, bo nie ma żadnej możliwości żebyś w praktyce udowodnił że coś za 7350zł jest tańsze od czegoś za 2700zł i nawet humaniści już wiedzą że za bardzo z tym marketingiem popłynąłeś

    PS a co do dowodów to przejrzyj sobie dzienniki budowy co poniektórych z duża liczbą wpisów, bo niektórzy to są już na tym forum tak długo że nie dość że się wybudowali to już mieszkają, i mogą ci prosto w twarz rzucić kilka zeszłorocznych rachunków za CO tak niskich że będziesz musiał położyć 5xT2 za 15tyś żeby im dorównać
    Chwała humanistom!!! jakoś nie widzę ani tych rachunków ani żadnych badań termowizyjnych z wełną ,jeśli ktoś chce -niech sobie dociepla czym chce ,jego sprawa , czas pokaże kto ma rację ,
    a i jeszcze jedno ja nie chce udowadniać że coś za 7350 jest "tańsze" od czegoś za 2700 , tylko lepsze
    pzdr

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak często mam inne zdanie tak w tym wypadku popieram kolegę mpoplaw
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #40

    Domyślnie

    ja również popieram kolegę mpoplaw.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony